Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wwariat

Pierwszy Rolex

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wam : )

Konto na forum mam juz przeszlo 7 lat, ale dopiero teraz wracam do Was z kolejna prosba o pomoc.

 

Przez te kilka ostatnie kilka lat przez moj nadgarstek przewinelo sie kilka zegarkow marki Omega i Longines, a nawet Apple Watch. Zaznaczam, ze nie jestem ekspertem i nie znam sie dokladne na modelach, a jedynie lubie z laickiego punktu widzenia miec ladny i markowy zegarek, ktory bedzie pasowal do outfitu.

 

Obecna sytuacja finansowa i zawodowa pozwala mi na zakup pierwszego Rolexa. Zastanawialem sie nad modelem Explorer / Oyster / Airking lub innym wzglednie 'tanszym' modelem (aktualnie niestety 30k na Submarinera czy GMT nie mam).

 

Biorac pod uwage powyzsze, dwa pytanka: 1. ktorego Rolexa polecacie na pierwszy kontakt z marka? 2. Gdzie w Polsce mozna kupic z bezpiecznego zrodla tego typu oryginalny zegarek ze wszystkimi dokumentami i akcesoriami (moze byc uzywany, starszy model). Czy mamy na forum jakies zaufane sklepy / handlarzy?

 

Serdeczne dzieki za pomoc i pozdrawiam

 

EDIT: Zaznacze tylko krotko, ze jestem dosc poteznym facetem wiec w gre wchodza troche wieksze modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaki masz budżet i co rozumiesz przez starszy model - jak bardzo stary? :D

 

Nie chcę Cię smucić, ale Air King ma 34mm średnicy, Datejust 36mm, nowszy Oyster Perpetual podobnie więc "trochę większe modele" to chyba nie są. Tylko nowszy Explorer 39mm.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czesc

 

Serdeczne dzieki za odpowiedz.

 

Budzet ok. 15k, ale zakladajac jakas po prostu okazje / atrakcyjna oferte jestem w stanie tez zaplacic wiecej.

 

Co do rozmiarow to mysle, ze minimum to ok. 38mm jak na moj nadgarstek (chociaz rozumiem, ze np podane przez Ciebie 36mm to rozmiar tarczy, a sama koperta jest wieksza).

 

A co do rocznika to nie mam sprecyzowanych wymagan w tym zakresie wiec chetnie rozpatrze wszystkie propozycje.

 

EDIT:

Ktos na PM podrzucil mi taka aukcje:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/175118-s-185-rolex-oyster-perpetual-39-white-114300/?hl=rolex

Dla mnie bardzo spoko. Mysle, ze to moze byc punktem odniesienia czego szukam : )

Edytowane przez wwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety, do 2009 roku Datejust nie miał wersji większej niż 36mm (średnica koperty nie tarczy). Od 2009 możesz szukać Datejustów II w średnicy 41mm, ale cena +20k za używkę.

 

W 39mm jest jeszcze wspomniany Explorer i Oyster Perpetual 39mm, znów  w okolicach 20k.

 

Tak więc albo przymierzysz coś z 36mm średnicy i stwierdzisz, że pasuje i możesz wtedy szukać nawet z lat +1970tych zegarków, albo musisz dozbierać kilka tysięcy by kupić coś +39mm.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nomos
Napisano (edytowane)

A Tudor odpada? Wiem że to nie rolex ale w takim budżecie masz spory wybór większych modeli a DNA tych marek jest podobne.

Edytowane przez Nomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos na PM podrzucil mi taka aukcje:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/175118-s-185-rolex-oyster-perpetual-39-white-114300/?hl=rolex

Dla mnie bardzo spoko. Mysle, ze to moze byc punktem odniesienia czego szukam : )

 

Sam musisz zdecydować, ale moim zdaniem właśnie ten biały OP39 to świetny i ponadczasowy model, dobry na początek i nie tylko.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mirosuaw A czy ten oferowany OP39 to jest w dobrej cenie?

 

@Nomos Tudor tez jak najbardziej do przemyslenia chociaz Rolex to Rolex : ) Popatrze na ich stronie - dziekuje.

 

@MasterMind Jezeli chodzi o zegarki 36mm w tym moim price range to co moglbys polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kruku okolo 22 k i i mamy kilka kolorow tarcz do wyboru tzw bialy ,szary i chyba czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mirosuaw A czy ten oferowany OP39 to jest w dobrej cenie?

 

@MasterMind Jezeli chodzi o zegarki 36mm w tym moim price range to co moglbys polecic?

 

Ten OP39 fajny, a cena jak najbardziej OK za tak świeży egzemplarz.

 

W 36mm za ~15k dostaniesz głównie Datejusty, wariantów jest tak dużo, że jest z czego wybierać.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten OP39 - potwierdzam, to faktycznie przyzwoita cena :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mirosuaw A czy ten oferowany OP39 to jest w dobrej cenie?

 

Gdyby nie fakt, że niedawno kupiłem Speedmastera, to już bym uderzał do sprzedającego :) Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze na forum wszystko szybko sie dzieje. Zegarek najprawdopodobniej sprzedany i juz wystawiony przez sprzedawce profesjonalnego tylko, ze o 1000 zl drozej : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dalej aktualny wiec zapraszam do negocjacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wwariat, jezeli piszesz, ze jestes "dośc potężnym facetem" to te 39 mm średnicy w przypadku rolexa to dla ciebie powinno byc absolutne minimum.

 

Odpuśc sobie wszystkie "36" itp. Nie wiem co to znaczy według ciebie "poteżny" i dobrze byłoby jakbys podał rozmiar nadgarstka, ale minimum dla ciebie to te wspomniane przez kolegów powyżej modele ze średnica 39, czyli OP39 i Explorer I . Wszytsko inne będzie wyglądało jakbys pożyczył od swojej kobiety.

 

38 mm , o których pisałes , co do rozmiaru to może by sie jeszcze obroniło na duzym meskim nadgaarstku w przypadku jakiegos typowego garniturowca, cienkiego, o skapej lunecie i dużej średnicy samej tarczy

 

jezeli rolex musi byc na już, to jak najbardziej OP39 lub bardziej "sportowo" exp I, a jezeli dasz rade jeszcze wytrzymac to może dozbieraj trochę do Datejusta 41 -będziesz miał klasyka do wielu zastosowań i chyba idealne EDC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nomos

wwariat, jezeli piszesz, ze jestes "dośc potężnym facetem" to te 39 mm średnicy w przypadku rolexa to dla ciebie powinno byc absolutne minimum.

 

Odpuśc sobie wszystkie "36" itp. Nie wiem co to znaczy według ciebie "poteżny" i dobrze byłoby jakbys podał rozmiar nadgarstka, ale minimum dla ciebie to te wspomniane przez kolegów powyżej modele ze średnica 39, czyli OP39 i Explorer I . Wszytsko inne będzie wyglądało jakbys pożyczył od swojej kobiety.

 

38 mm , o których pisałes , co do rozmiaru to może by sie jeszcze obroniło na duzym meskim nadgaarstku w przypadku jakiegos typowego garniturowca, cienkiego, o skapej lunecie i dużej średnicy samej tarczy

 

jezeli rolex musi byc na już, to jak najbardziej OP39 lub bardziej "sportowo" exp I, a jezeli dasz rade jeszcze wytrzymac to może dozbieraj trochę do Datejusta 41 -będziesz miał klasyka do wielu zastosowań i chyba idealne EDC

Tutaj to się nie zgodzę taki Tony Soprano J. Gandolfini do małych nie należał a nosił rolexa 36 mm i wyglądało to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje. Mega konkretna wypowiedz.

Moze ja tez sie zbyt precyzyjnie nie wyrazilem. Rozmiar nadgarstka to ok 19.5-20cm.

Chyba jednak na tym etapie poczekam chwile z zakupem, ew. zdecyduje sie moze na jakas wzglednie tansza uzywana Omege Seamaster - te nowe swietnie wygladaja i maja dosc spore wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tony Sporano nosił tez podobno stringi w rozmiarze "xs" i tez byli tacy , których zdaniem "wygladało to spoko", ale to nie znaczy, ze nalezy go nasladować  :D .

 

Poza tym nie wyglada mi ten jego złoty  day-date na zdjęciach na "36", niezaleznie od źródeł w internecie. Sa też jego zdjęcia z subem i wcale ten President nie wydaje się od niego , aż tyle mniejszy.

 

Zresztą, zdjęcia zdjęciami - ja mam akurat nadgarstek dokładnie taki jak kolega wwariat i swoją opinie wyraziłem na podstawie własnego "organoleptycznego" doświadczenia z dj41.

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.