Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
noizeone

Problem z wyborem Diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

 

Chciałbym na 30stke sprawić sobie nowy zegarek i jestem absolutnie zakochany w tych modelach marki Diesel:

 

Diesel DZ7396 DZ-7396 Mr. Daddy 2.0

 DIESEL DZ4282 Mega Chief

 

Generalnie nie odpuszczę sobie tego stylu, materiału (stal szlachetna bodajże), koloru, oraz bransolety.

 

Jedynym dla mnie problemem jest nieco za duza koperta (51 mm),. 

Czy moglibyście coś polecić? tak fajnie by było do max 800 zł ale chętnie przejże i inne oferty. Wiem, ze kiedyś widziałem podobny zegarek diesel z mniejszą koperta jednak leżał jako .... damski, choć wydaję mi się, ze był to unisex....

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To forum pasjonatów zegarkowych, ta marka, i jej wyroby postrzegana jest jako "byle co", zasadnie z resztą

 

Zdecydowanie odradzam, to wyrób modowy,o w większości niskiej jakości.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Polecam spodnie od Diesla, bardzo dobra jakość :-) A w tej kasie, gdy chodzi o zegarki, to jak dla mnie Seiko/Citizen/Orient :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj forum, szkoda 10000 raz powtarzać to samo.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości zobaczyłem co to za zegarki - oczy mnie pękli.

Ktoś to nosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwinę myśl kolegów.

Zegarki Diesel wszak mają własny, oryginalny styl, z daleka wyglądają ciekawie.

Niestety jakość materiałów jest mizerna.

Farba będzie schodzić, stal to chinometal, a najgorsze jest w środku.

Najzwyklejszy mechanizm jak w zegarkach odpustowych, z plastikowym wypełniaczem.

Szkiełko też jakaś lipka.

 

Jeśli ci się podoba, to twój wybór, ale miej świadomość, że przepłacasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz diesel w wyszukiwarce i poczytaj. Nigdy w historii tego forum żaden diesel nie został polecony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No chyba, że tdi, takie pewnie w wątku samochodowym były polecane :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Vin Diesel, jako bohater kina akcji  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

;)

 

Jkzv79G.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no jest ok, jak się zepsuje to koperta może służyć jako miska dla owczarka podhalanskiego...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Myślę że nawet dwa by się najadły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim wypadku stylowo w tym progu cenowym co można by tu wybrać? Nie ukrywam bardzo mi się design podoba, ale jeśli mówcie, ze wykonanie jest słabe to nie ma co,. Podoba mi się ten szary mat (niby stal szlachetna) oraz ten nieco militarny design, kurczę ciężko coś wybrać, zwłaszcza, że priorytety finansowe mam gdzie indziej ulokowane więc nie stać mnie na kosmiczne marki :(

 

Btw piszecie, ze farba odpryśnie, myślałem, ze to naturalny kolor tego materiału zwyczajnie.... Jak z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z militarnym stylem mają one tyle wspólnego co stringi w panterkę...

Poszukaj zegarków Seiko, Orient, Citizen w tym sklepie:

https://zegarownia.pl/zegarki-seiko/zegarki-seiko-diver

Tu akurat Seiko "nurki", ale są i inne linie, popatrz też na te marki które wymieniłem wcześniej.

To w większości dobre zegarki z najlepszym stosunkiem jakości do ceny, no i zmieścisz się w zakładanym budżecie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla poszerzenia perspektywy dodam, że diesel zlecał wykonanie bardzo porządnych, prawdziwych zegarków. Koperty stalowe, bardzo ciekawy design plus mechanizmy automatyczne od miyoty serii 8xx. Posiadam taki ciekawy egzemplarz, ale nie wiem z którego jest roku.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rzucających się w oczy zegarków można polecić linię Casio Edifice - w budżecie znajdzie się sporo modeli z szafirem i zasilaniem solarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim wypadku stylowo w tym progu cenowym co można by tu wybrać? Nie ukrywam bardzo mi się design podoba, ale jeśli mówcie, ze wykonanie jest słabe to nie ma co,. Podoba mi się ten szary mat (niby stal szlachetna) oraz ten nieco militarny design, kurczę ciężko coś wybrać, zwłaszcza, że priorytety finansowe mam gdzie indziej ulokowane więc nie stać mnie na kosmiczne marki :(

 

Btw piszecie, ze farba odpryśnie, myślałem, ze to naturalny kolor tego materiału zwyczajnie.... Jak z tym jest?

Akurat współcześni wojacy to chętnie G- shocki noszą. A nostalgiczny styl militarny w niższych cenach ( a najlepiej używany) to może Hamilton na przykład model khaki field

post-55792-0-29531600-1557650992_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuje, za odpowiedzi wszystkim, chyba zdecyduję się na  Seiko Chronograph SSB327P1 w wersji czarnej  konkrentiej ten model:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-chronograph-ssb327p1

 

Czy ten zegarek jest wg. Was godny swej ceny? Albo czy może macie jakieś pomysły na zegarki podobne do tych Diesel, które wymieniłem... strasznie mi się podoba ta monochromatyczność, matowość i ogółem design.

 

O G-Shock też myślałem ale wolałbym jednak zegarek który pasuje i na co dzień na luźno i do koszuli, g-shock z marynarką jakoś średnio mi współgra

 

W dodatku, czy ktoś się orientuje w Łodzi gdzie taki zegarek mógłbym obejrzeć na nadgarstku, w sklepie stacjonarnym? Jednak okiem inaczej niż na fotce

 

A co do tych typowo militarnych to chyba faktycznie pomyliłem nieco style, i dziękuje za podpowiedzi, jednak taki sprawie sobie później, a na 30stke wolałbym coś bardziej casualowego. Przepraszam, że tak się rozpisuję ale dla mnie to duża decyzja (mój pierwszy zegarek nie z ali express), a poza tym jestem grafikiem i mam zboczenia pewne zwiane z ta branżą.

 

[EDIT] Widzę, że temat juz nieco wyświechtany na forum w polecanych widząc tematy. Jednak czas płynie a modeli coraz więcej.

Edytowane przez noizeone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Seiko jest spoko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko jest spoko :-)

 

Wybór tym bardziej spoko jeśli na początku miał być Diesel  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsze modele seiko oferują bardzo dobry stosunek cena/jakość. Na pewno dużo lepszy niż diesel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zamów w sklepie, którego link wstawileś, dobierz jeszcze jeden czy dwa które wpadły Ci w oko. Wybierz ten, który "przyklei" się do nadgarstka a pozostałe odeślesz. Zwrot jest u nich bezproblemowy i za free.

 

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez unite.apbrand
      Witam serdecznie,
       
      Na aukcji olx zakupiłem Japońca Diesel Ironside. Ostatnio była zmiana czasu to przestawiłem zegarek do przodu. Pociągnąłem koronkę na trzecią pozycję trochę za mocno i.....wyciągnąłem koronkę z bolcem, włożyłem ją natychmiast na miejsce, zegarek dalej tykał kilka dni, ale od tego momentu wskazówka sekundnika zaczęła co jakiś czas stawać aż w końcu zatrzymała się. Postanowiłem go otworzyć aby wymienić baterię.
      Po ciężkich próbach udało się, (dekielek chyba się zapiekł nieźle w miejscu),  ale po drodze  kolejny mankament. Wydaje mi się jakby czegoś brakowało, są jakieś dwie cewki a powinny być trzy chyba. (foto poniżej)
       

       
       
       
      Z przodu zegarek posiada trzy małe tarczki (min, hours, second)
       
      Prosiłbym o informacje czy zegarek zalicza się do naprawy?
    • Przez Elkozakos
      Witam
      Uszkodziłem niedawno swój zegarek Diesel dz4318 i poszukuję dwóch elementów, mianowicie oryginalnego szkła kolorowego mieniącego się, oraz elementu z nazwą Diesel 10 bar, zaznaczonego na pomarańczowo na zdjęciu.

    • Przez qizmo
      Czesc, potrzebuje pomocy w wyobrze podobnego zegarka do tego(zdjecia nizej), max 1500zl, caly czarny, bransoleta, duzy 
    • Przez Pecio
      Witam na urodziny dostałem  Diesel Mr Daddy DZ7314 zastanawiam sie czy jest oryginalny. Jeśli ktoś się zna i możne/chce pomóc młodemu człowiekowi to z góry dziękuję.





    • Przez LaBomba
      Witam. Chciałbym się Was zapytać o autentyczność tego zegarka, ponieważ zastanawiam się nad jego kupnem a cena jest niska jak na ten zegarek. Niestety mam tylko takie zdjęcia i próbuję się skontaktować o kolejne . 
       



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.