Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eslaron

Garniturowiec do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej :)

 

Szukam automatu na oficjalne okazje do mojego najlepszego garnituru. Przejrzałem bodajże wszystkie Seiko, ale to co najlepsze trzeba importować z Japonii, a ruletka z cłem i VATem mnie nie interesuje. Zacząłem rozglądać się za szwajcarami.

 

Podoba mi się ten:

 

https://zegaris.pl/zegarki-sklep/zegarki-szwajcarskie-frederique-constant/classic-new-index/4938-frederique-constant-fc-303sn5b6.html

 

Czy macie inne propozycje w przedziale cenowym do 4000 zł?

 

Za wszelkie propozycje i porady serdecznie dziękuję :)

Edytowane przez Eslaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Epos 3408, stara referencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajny, ale IMO 3408 lepszy. Bo na ręcznym Peseux 7001 i dzięki temu ma tylko 5,9 mm grubości  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paseux 7001, dobry i dokładny mechanizm. Ponoć jest niezawodny. Mam go w swoim Montblanc. Pięknie cyka ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tylko bez "stop sekundy", ale da się z tym żyć :-) A ten w Eposie jest całkiem ładnie dekorowany, jak na ten poziom cenowy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO również bardzo dobra propozycja, w szczególności w wersji "no date". W tej kasie powinna być Eta 2824-2 w wersji TOP, względnie manualna Eta 2804 ELABORE, ale bardzo ładnie zdobiona. IMO dużym plusem jest to, że marka nie jest tak często spotykana. Jak może być nieco mniejszy i z retro "sznytem", to może Longines Conquest Heritage, w wersji o średnicy 35 mm (optycznie wydaje się nieco większy) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Piękny zegarek, tylko czy 44 mm średnicy to dobry pomysł, w przypadku zegarka garniturowego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dodatkowo podrzucę Hamiltona z modelem Jazzmaster Thinline Auto, w wersji 40 mm. W założonym budżecie nówka na Ecie 2892-2. Grubość całe 8 mm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido Baroncelli Heritage (bardzo cieniutki):

https://www.chrono24.de/mido/baroncelli-iii-heritage-automatik-herrenuhr-m0274071601000--id7120348.htm

 

lub Rado Coupole

https://www.chrono24.de/rado/ref-r22876015--id10884971.htm

 

Podobnego Frederica mierzyłem i zegarek fajny za te pieniądze, warty.

 

A jak szeroką masz rękę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Undziak poszukam dzisiaj centymetra i zmierzę nadgarstek, ale na oko to 40 mm pasuje jak ulał. Mam SARB033 i wygląda na delikatnie za mały na mojej ręce :P

 

Z Eposów ten wpadł mi w oko https://novotime.pl/product-pol-3928-ZEGAREK-MESKI-EPOS-ORIGINALE-3432-132-20-20-15.html

 

Pracuje na https://www.eta.ch/en/our-products/mechanical-movements/mecaline/eta-mecaline-2824-2 co wydaje się być dokładniejszym mechanizmem niż budżetowe modele Seiko.

Edytowane przez Eslaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze Stowy jeszcze klasyczny bauhaus - Antea. Tylko uważaj na rozmiar, bo z powodu kształtu uszu i dużej tarczy wersja 390 wymaga co najmniej 17-18 cm nadgarstka.

Rozważ jeszcze Christopher Ward C5 Malvern 595. Wspomniana wyżej ETA 7001 i 6 mm grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie, lepiej celować w automat czy w mechanika?

Edytowane przez Eslaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Automat to też mechanik ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ręczny naciąg :) Iść w maksymalnie cienki zegarek czy też automaty cieńsze lub grubsze niż 10mm też dadzą radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ręczny naciąg :) Iść w maksymalnie cienki zegarek czy też automaty cieńsze lub grubsze niż 10mm też dadzą radę?

Jeżeli będzie noszony od czasu do czasu to lepszy jest z naciągiem ręcznym. I przy okazji jest chudszy ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chodzi mi o ręczny naciąg :) Iść w maksymalnie cienki zegarek czy też automaty cieńsze lub grubsze niż 10mm też dadzą radę?

IMO w okolicach 10 mm grubości będzie ok. Ale w przypadku wspomnianego już Peseux 7001, może być i 6 mm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to zegarki z Peseuxem 7001 kosztują bliżej 5000 niż 4000, co już wykracza poza mój budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja z tym mechanizmem kosztuje mniej niż 3 tysiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co widzę to zegarki z Peseuxem 7001 kosztują bliżej 5000 niż 4000, co już wykracza poza mój budżet.

Szukaj dobrej używki lub dozbieraj na nowy  ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tego co widzę to zegarki z Peseuxem 7001 kosztują bliżej 5000 niż 4000, co już wykracza poza mój budżet.

W sprawie Eposa 3408 na tym werku proponuję kontakt z Kolegą Tik Tak, który jest dystrybutorem Eposa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.