Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mac77

Kolekcja w większości radzieckich zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam forumowiczów. Dostałem kolekcję zegarków po moim dziadku i chciałbym je odrestaurować/odnowić. 
W związku z tym mam pytanie i prośbę o napisanie Waszej opinii o tych zegarkach, oraz słówko o mechanizmie. 
Wszystkie zegarki oprócz NOAET mają mechanizmy chodzące dobrze.
Które z nich są najcenniejsze, a które z nich to według was to "złom" ?

post-109504-0-95550200-1557923513_thumb.jpg

post-109504-0-07478400-1557923520_thumb.jpg

Edytowane przez Mac77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Dostałem kolekcję zegarków po moim dziadku i chciałbym je odrestaurować/odnowić.

W związku z tym mam pytanie i prośbę o napisanie Waszej opinii o tych zegarkach, oraz słówko o mechanizmie.

Wszystkie zegarki oprócz NOAET mają mechanizmy chodzące dobrze.

Które z nich są najcenniejsze, a które z nich to według was to "złom" ?

Fajnie by było gdybyś dodał zdjecia

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noaet? Czyżby Poljot? Tak strzelam

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdybyś dodał zdjecia

Albo kryształową kulę :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, zdjęcia udało się wstawić do pierwszego postu :).

Edytowane przez Mac77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zielony Poljot (Noaet) to złoty zegarek więc zdecydowanie najcenniejszy i godny zadbania.

Slava raczej szrocik, damka w nienajgorszym stanie ale nie są popularne i poszukiwane.

Odbydwa Łucze całkiem niezłe.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zielony Poljot (Noaet) to złoty zegarek więc zdecydowanie najcenniejszy i godny zadbania.

Slava raczej szrocik, damka w nienajgorszym stanie ale nie są popularne i poszukiwane.

Odbydwa Łucze całkiem niezłe.

Dzięki za odpowiedź, właśnie ten zegarek ma uszkodzony mechanizm, spóźnia się..będzie do wymiany na pewno szkiełko mam nadzieję, że uda się zamontować szafirowe.. , i do odrestaurowania wskazówki.. W takim razie pójdzie jako jeden z pierwszych do zegarmistrza. Mógłbyś napisać coś więcej o tym zegarku , coś o mechanizmie oraz produkcji

? :)

Noaet? Czyżby Poljot? Tak strzelam

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

NOAET.. ale to chyba to samo co POJLOT :).. chociaż nie znam historii tej marki, to wiem to ze "słyszenia"...

Edytowane przez Mac77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegarki mają wartość sentymentalną, więc nie są na sprzedaż.

Chcę je oddać w dobre ręce do odrestaurowania, i później odpowiednio o nie zadbać, wcześniej jednak chciałbym się coś o nich dowiedzieć  :).. 

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to samo. W języku rosyjskim litery występują w cyrylicy - wyglądają inaczej niż nasze. Napis odczytany przez Ciebie jako NOAET to POLJOT. Rzuć okiem na alfabet rosyjski.

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to samo. W języku rosyjskim litery występują w cyrylicy - wyglądają inaczej niż nasze. Napis odczytany przez Ciebie jako NOAET to POLJOT. Rzuć okiem na alfabet rosyjski.

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Ok, dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I szkiełko szafirowe do takiego zegarka?, bez sensu...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I szkiełko szafirowe do takiego zegarka?, bez sensu...

Dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ?

Ponieważ taki zegarek powinien wyglądać oryginalnie. Załóż nowe plexi lub spoleruj stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ?

Poza brakiem oryginalności to przerost formy nad treścią, jednym słowem pasuje jak wół do karety :)

O kosztach nie wspominając


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, stare szkiełko jest pęknięte, wiec trzeba wymienić na nowe. Chciałem dać szkiełko które będzie maksymalnie trwałe, jednak zachowując oryginalny kształt.
Z racji, że zegarki mają wartość sentymentalną, pieniądze do inwestowania w nie są bez większego znaczenia.
Więc, jeśli jest niemożliwy dobór takiego szkła do tego zegarka to co polecasz ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten złoty POLJOT jest z dużym prawdopodobieństwem najbardziej wartościowym zegarkiem z tych które pokazałeś. Z mojego punktu widzenia warto go naprawić i odrestaurować najlepiej u jakiegoś "prawdziwego zegarmistrza" i nie dać się naciągnąć na wymianę mechanizmu, tarczy, koronki  lub koperty . Wcześniej dobrze zrobić sobie zdjęcia tych elementów . Później jednak jako pamiątkę po dziadku najlepiej  schować w pudełku z innymi rodzinnymi pamiątkami. Kolejnymi wartościowymi zegarkami moim zdaniem mogą być  Atlantic i Citizen, a później  dwa zegarki Łucz. Inne może są mniej wartościowe,  ale jednak nie ma tam takich które można nazwać "złom".  Tu na forum nie wyceniamy zegarków ale nie ma co się z tym spieszyć . Można sprawdzić ile jest wart taki zegarek np. w portalach aukcyjnych, na giełdach staroci, w antykwariatach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Złoty poljot, Atlantic, łucze i Mołnie - te są "wartościowe".  W ramach naprawy nie daj się namówić na malowanie tarcz, te które są sprawiają dobre wrażenie a malowanki niszczą urok wiekowych zegarków.

Edytowane przez MadGravediGGer77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy zegarki oddałem do pewnego Gdańskiego zegarmistrza polecanego na tym forum. Zegarki które są w zakładzie to  POLJOT, ATLANTIC i Łucz. 
Termin odbioru to lipiec, zakres prac to konserwacja/czyszczenie/naprawa mechanizmów, wymiana szkiełek, czyszczenie wskazówek i polerowanie koperty w POLJOT,  po odebraniu wrzucę  tutaj zdjęcia do porównania przed/po :).

Malowanie tarcz odpada, zobaczymy jak zegarki będą wyglądały po tych czyszczeniu.
Odradzono mi chromowanie koperty w ATLANTIC, ponieważ z tego co zrozumiałem krawędzie uległy by deformacji i stały by się obłe... 

Tak czy siak mam czas na ogarnięcie pasków do tych zegarków, ewentualnie zrobienie ich na zamówienie i prośba do użytkowników, czy ktoś z Was jest w posiadaniu zdjęcia z oryginalnym paskiem takiego zegarka? 

Dzięki wielkie za odpowiedzi! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy zegarki oddałem do pewnego Gdańskiego zegarmistrza polecanego na tym forum. Zegarki które są w zakładzie to  POLJOT, ATLANTIC i Łucz. 

Termin odbioru to lipiec, zakres prac to konserwacja/czyszczenie/naprawa mechanizmów, wymiana szkiełek, czyszczenie wskazówek i polerowanie koperty w POLJOT,  po odebraniu wrzucę  tutaj zdjęcia do porównania przed/po :).

 

Malowanie tarcz odpada, zobaczymy jak zegarki będą wyglądały po tych czyszczeniu.

Odradzono mi chromowanie koperty w ATLANTIC, ponieważ z tego co zrozumiałem krawędzie uległy by deformacji i stały by się obłe... 

 

Tak czy siak mam czas na ogarnięcie pasków do tych zegarków, ewentualnie zrobienie ich na zamówienie i prośba do użytkowników, czy ktoś z Was jest w posiadaniu zdjęcia z oryginalnym paskiem takiego zegarka? 

 

Dzięki wielkie za odpowiedzi! :)

Co do krawędzi to majster ma rację.

A co do paska to radzieckie zegarki były sprzedawane bez pasków, lub z bardzo tandetnymi więc nie ma czegoś takiego jak oryginalny pasek. Wybór to już wyłącznie twoja inwencja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy zegarki oddałeś do zegarmistrza.

Ciekaw jestem czy ustaliliscie zakres usługi i przewidywalną cenę?

Z doświadczenia wiem, że warto to ustalić wcześniej niż przy odbiorze zegarka żeby później się nie zderzyć z brutalna rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak kolega powiedział jak nam że cena nie gra roli, i że to pamiątka to że 2, 3 tysiące trzeba wziąć :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwsze trzy zegarki oddałeś do zegarmistrza.

Ciekaw jestem czy ustaliliscie zakres usługi i przewidywalną cenę?

Z doświadczenia wiem, że warto to ustalić wcześniej niż przy odbiorze zegarka żeby później się nie zderzyć z brutalna rzeczywistością.

Oczywiście, na początku ustaliłem zakres i cenę z pewnymi widełkami, co jest uzależnione od kondycji mechanizmu :).

 

Co do krawędzi to majster ma rację.

A co do paska to radzieckie zegarki były sprzedawane bez pasków, lub z bardzo tandetnymi więc nie ma czegoś takiego jak oryginalny pasek. Wybór to już wyłącznie twoja inwencja :)

Krzysztof, dzięki za odpowiedź, a jeśli chodzi o tego atlanica ?, on też był z lichym paskiem ?

Ten złoty POLJOT jest z dużym prawdopodobieństwem najbardziej wartościowym zegarkiem z tych które pokazałeś. Z mojego punktu widzenia warto go naprawić i odrestaurować najlepiej u jakiegoś "prawdziwego zegarmistrza" i nie dać się naciągnąć na wymianę mechanizmu, tarczy, koronki  lub koperty . Wcześniej dobrze zrobić sobie zdjęcia tych elementów . Później jednak jako pamiątkę po dziadku najlepiej  schować w pudełku z innymi rodzinnymi pamiątkami. Kolejnymi wartościowymi zegarkami moim zdaniem mogą być  Atlantic i Citizen, a później  dwa zegarki Łucz. Inne może są mniej wartościowe,  ale jednak nie ma tam takich które można nazwać "złom".  Tu na forum nie wyceniamy zegarków ale nie ma co się z tym spieszyć . Można sprawdzić ile jest wart taki zegarek np. w portalach aukcyjnych, na giełdach staroci, w antykwariatach itp.

 

Tomasz, dzięki za info, zdjęcia mam zrobione :), a zegarki poszły do zakładu polecanego na tym forum, więc fachowiec mam nadzieję, że jest dobry.Chwila rozmowy z nim utwierdziła mnie w przekonaniu opinii forumowiczów.  

Teraz poczekamy na efekty, a co do tego citizena, to przyznam, że mnie trochę zaskoczyłeś  :). On pewnie pójdzie w następnej turze do naprawy.. 

 

 

Edytowane przez Mac77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek to kwestia drugorzędna, coś dobierzesz, lub majster pomoże...oryginalnego z epoki nie dostaniesz


Chromowanie wykonane przez dobrego specjalistę nie zmieni kształtu koperty, a że najczęściej robione jest to "byle jak: , stąd opinie....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek to kwestia drugorzędna, coś dobierzesz, lub majster pomoże...oryginalnego z epoki nie dostaniesz

Chromowanie wykonane przez dobrego specjalistę nie zmieni kształtu koperty, a że najczęściej robione jest to "byle jak: , stąd opinie....

Biorąc pod uwagę koszt dobrego chromowania to już wolałbym kupić stalowy zamiennik na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrekk10
      Cześć!
      W najbliższym czasie planuję dokonać zakupu rosyjskiego zegarka mechanicznego. Mam kilku kandydatów jednak potrzebuję opinii nt. ich werków.
       
      Moje propozycje:
      Wostok 2214 18 kamieni
      Poljot 2414 17 kamieni
      Poljot 2416 17 kamieni autom.
      Poljot (czekam na info) 30 kamieni autom.
       
      Wszystkie z nich posiadają datownik (nie wiem czy to jest istotne, wolę napisać )
       
      Zależy mi, aby zegarek był w miarę niezawodny - nie wymagał częstych wizyt u zegarmistrza. Co sądzicie o powyższych egzemplarzach?
      Jeśli będzie potrzeba mogę załączyć zdjęcia zegarków i ich mechanizmów.
    • Przez Pietias
    • Przez Pietias
    • Przez w17dc0y0t3
      Witam serdecznie wszystkich forumowiczow 
       
      Niedawno zalozylem watek o Poljocie, ale mam jeszcze jeden zegarek po Dziadku, a nawet po Pradziadku. Oba daze sentymentem i zakladam na wazne okazje.
      Jestem ciekawy czy potraficie ocenic z jakiego okresu pochodzi i czy ktos z Was ma podobny na innym pasku (ten obecny to Hirsch'a klejony, bo ma teleskopy stale) ?
      W miare mozliwosci zrobie zdjecie od spodu. Czy Moskwa byly pozlacane, czy rowniez byly zlote?
       

       
      Dziekuje za wiadomosci 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.