Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kayman

Zegarek na rower i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jako że zegarmistrz powiedział, że nierozsądne jest jeźdżenie po lasach itp nierównościach z automatem na ręce (ponoć tego nie lubią), to muszę ( ;) ) zakupić sobie pierwszy po latach kwarcyk do kolekcji. Bardzo podoba mi się płynna sekunda, więc zdecydowałem się wstępnie na Bulovę (nie znam tej firmy). Rozmiar to min. 42-43mm i wpadły mi na wyprzedaży 2 zegarki w oko, powiedzcie co o nich sądzicie. Ten z chrono trochę "złotem" świeci, ale taki jest w promo za bdb cenę i jestem skłonny się przemęczyć, oto on i jego dane jakby co https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/bulova/zegarek_bulova_precisionist_chronograph_98b276.html:

 

 

26ca0ac495ac3c73937dae7fe4ee73b6.jpg

 

 

Druga opcja znacznie spokojniejsza, ma coś w sobie, ale przekonany nie jestem również do końca ( https://www.youtube.com/watch?v=5C_b8EoIoj0 ): 

 

bulova-precisionist-96b257.jpg

 

Jakie jest Wasze zdanie na tematy tych zegarków, może macie ewentualnie inne pomysły z płynną sekundą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rower to kup zegarek z wyświetlaczem, nie ze wskazówkami.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tych 2 wybrałbym zdecydowanie drugą opcje, wygląda naprawde dobrze, tylko nie jestem pewny czy akurat na rower, czy bardziej do smart casual. Ta z chrono jest odpustowa, a ja takich zegarków nie lubię. Na rower i ogólnie do uprawiania sportu kupiłbym raczej coś na gumie, lub bransolecie i po prostu w kwarcu nie patrząc na płynącą sekundę, np. Victorinox INOX.

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bulova to generalnie dobry pomysł, choć jak dla mnie, na rower to lepiej sprawdzi się jakieś G od Casio. Dla przykładu klasyk w postaci GW-M5610 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z G podobają mi się tylko takie koło 3000 a tyle na kwarc nie chcę wydać. Poza tym te 5.5cm... ;) Na rowerze będę miał odcisk od koronki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może G-Shock analogowy. Sa przecież modele bez kawałka wyświetlacza na tarczy - full analog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubię :)

Ja nie lubię grubych kurtek ale w zimie muszę nosić

Do jazdy po lesie takie zegarki średnio się nadają, zresztą to nie ten styl, te które pokazałeś

Rozwiązaniem może być licznik w rowerze, mój wskazuję nie tylko czas.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem mtg1000, trochę jednak za duży ;) Ale jest to fajna linia casio, fakt 


Ja nie lubię grubych kurtek ale w zimie muszę nosić
Do jazdy po lesie takie zegarki średnio się nadają, zresztą to nie ten styl, te które pokazałeś
Rozwiązaniem może być licznik w rowerze, mój wskazuję nie tylko czas.

 

No nie, bez zegarka nie wychodzę z domu od prawie 40 lat, bez zegarka jak bez ręki, a mam same automaty i szkoda mi ich trochę. Takiego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa musi być metalowa, żaden plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazaru jest g shock cały że stali za 1500, oferta z dziś


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Nie widzę, albo nie analog albo nie metal...

Edytowane przez Kayman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa musi być metalowa, żaden plastik.

Ok - rozumiem

 

A ten na bazarku jest z wyświetlaczem cyfrowym niestety (dla Ciebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) na rower to lepiej sprawdzi się jakieś G od Casio. Dla przykładu klasyk w postaci GW-M5610 :-)

 

Świetna propozycja, idealny pod każdym względem ... warto się przekonać :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Świetna propozycja, idealny pod każdym względem ... warto się przekonać :)

 

Do tego, w zależności od pory roku, czy nawet nastroju "nosiciela", można mu zafundować "przebieranki", za stosunkowo nieduże pieniążki  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jako że zegarmistrz powiedział, że nierozsądne jest jeźdżenie po lasach itp nierównościach z automatem na ręce (ponoć tego nie lubią), to muszę ( ;) ) zakupić sobie pierwszy po latach kwarcyk do kolekcji. Bardzo podoba mi się płynna sekunda, więc zdecydowałem się wstępnie na Bulovę (nie znam tej firmy).

 

Bulova świetna amerykańska firma robiąca świetne zegarki. Jeden z nich służy mi za zegarek sportowo-rowerowy. 

A inny wisi na bazarku B)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoto po przespaniu się z pomysłem jednak mnie trochę odrzuca, choć piekna niebieska tarcza fajnie się z nik komponuje (?), ale pamiętam, że jednak złoty kolor to trochę odpust.

Byłem przymierzyć tego największego Gshocka,z serii 1000, kurde on ma plastikowe boki i bansoletę podbitą plastikiem! Co za pomysł w zegarku za prawie 4000... Rozmiar na moim 21cm nadgarstku okazał się w sumie... normalny, myślałem, że mnie te 5.5cm przytłoczy bardziej ;) Jest nawet jeden na giełdzie, ale 2900 za 2 letni zegarek jak nowy kosztuje 3900 to chyba słaba okazja. No i Casio ;) 
 

A co sądzicie o tych pomysłach:

Tu ( https://www.czaszegarkow.pl/bulova-precisionist-czarny-guma-o465-mm-p-314836.html) troszkę za dużo się na tarczy dzieje, ale rozmiar słuszny i w sumie cos ma w sobie, nówkę mam do wzięcia za 1500zł: 

 

bulova-98B312.jpg

 

Występuje w lepszej (?) wersji kolorystcznej, ale już budżet zaczyna być większy: https://www.jomashop.com/bulova-watch-96b175.html

 

 

Jest też ten (https://www.amazon.com/Bulova-96B285-Quartz-Chronograph-Silver/dp/B07DLBXH3D) , tani jak barszcz, wyjdzie pewnie z 600-700zł, ale trochę "zwykly", mam już kilka chrono, no ale żadnego z niebieską tarczą i płynna kwarc sekunda ;) Ale bez emocji trochę...:

 

1156301988s__08953.1551376846.jpg?c=2&im

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bierz MoonWatch - mam chyba od lutego... extra zegarek z historią

Jest dla mnie mega...

post-108689-0-45531800-1558032834_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką historią? Troszkę po omegę podchodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.