Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Maniu_85

Jaki zegarek kwarcowy wybrać TISSOT PRC200 czy COUTURIER CHRONO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miłośników zegarków obecnie posiadam zegarek Couturier Chronograph Automatic Gent T035.627.11.051.00 jest to model 2015r. Ale ponoć te mechanizmy są złe? prawda czy nie prawda?? ;-)

Dlatego chce kupić sobie model na baterie i rozważam dwa mode a dokładnie TISSOT PRC200 i CURTIER (model podobny do mojego).

Nie wdziałem ich na żywo nie mam porównania wiem że PRC200 są dwa modele starszy i nowszy i nie wiem którego bardziej mieć na uwadzę?

Bardziej podchodzi mi model na bransolecie. Co byście doradzili jaki wybrać? Lub może jeszcze coś fajnego polecacie w podobnym stylu?

e38f45fd5a5063damed.jpg

902882f682e1eea1med.jpg

6d563b587601d5c4med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Patrz jak wyżej. Choć ja, szukając "bateryjki" w tym budżecie, poszedłbym w kierunku Citizena na Eco Drive :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Tissotami PRC200 to trzeba uważać, ponoć to najczęściej podrabiany zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Patrz jak wyżej. Choć ja, szukając "bateryjki" w tym budżecie, poszedłbym w kierunku Citizena na Eco Drive :-)

Możesz kolego podać jakiś konkretny model zegarka???

Jakoś Tissot mi podchodzi marka z klasą nie wiem jak uznawany jest Citizen w porównaniu do niego???

Myślałem też o CERTINIE DS PODIUM.

A Eco Drive co to konkretnie bo ja laik :-)

Co do podrabianych faktycznie najlepiej jak ktoś ma takiego z paragonem itd. Jeśli używka to ile można dać za PRC200 czy CORTIER.

No i nikt się nie wypowiedział czy PRC200 stare czy PRC200 nowe wydanie fajniejsze ;-)

Edytowane przez Maniu_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajna sprawa :-) coś pewnie jak solarne ładowanie :-) Jednak bardziej Tissot za mną chodzi ;-)

Edytowane przez Maniu_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Możesz kolego podać jakiś konkretny model zegarka???

Jakoś Tissot mi podchodzi marka z klasą nie wiem jak uznawany jest Citizen w porównaniu do niego???

Myślałem też o CERTINIE DS PODIUM.

A Eco Drive co to konkretnie bo ja laik :-)

Co do podrabianych faktycznie najlepiej jak ktoś ma takiego z paragonem itd. Jeśli używka to ile można dać za PRC200 czy CORTIER.

No i nikt się nie wypowiedział czy PRC200 stare czy PRC200 nowe wydanie fajniejsze ;-)

Pewnie, że mogę :-) Dla przykładu zegarki z linii Blue Angels, wyposażone dodatkowo w RC. Dla przykładu model AT8020-54L.

 

A co dotyczy Eco Drive:

 

https://dolinski.pl/eco-drive/

 

Radio Controlled:

 

https://e-zegarek.pl/blog/ciekawostki/jak-dziala-radio-controlled-w-zegarkach-citizen

Sam generalnie gustuję w zegarkach mechanicznych. Gdybym jednak szukał czegoś na "bateryjkę", to raczej na pewno byłby to właśnie Citizen :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajny ten CITIZEN ale jak dla mnie troszkę za dużo ma tych bajerów na tarczy a co za tym idzie gorzej by mi było odczytać godzinę :-) Chyba jednak póki co wybór padnie albo na PRC200 po lifcie albo couturier chrono :-) 

Może w między czasie przekonam się do CITIZEN ;-)

6d6b9f2e34ab5cddmed.jpg

95309e9adbf92e59med.jpg

Ten chrono bardzo podobny do mojego automatu i nie wiem czy celować w niego czy może troszkę odmiennego PRC200?? ;-)

Edytowane przez Maniu_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą po lewej do oddania-nówkę w foliach. Powinienem się zmieścić w budżecie

 

alpaquar4.jpg


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten CITIZEN ale jak dla mnie troszkę za dużo ma tych bajerów na tarczy a co za tym idzie gorzej by mi było odczytać godzinę :-) Chyba jednak póki co wybór padnie albo na PRC200 po lifcie albo couturier chrono :-)

Może w między czasie przekonam się do CITIZEN ;-)

6d6b9f2e34ab5cddmed.jpg

95309e9adbf92e59med.jpg

Ten chrono bardzo podobny do mojego automatu i nie wiem czy celować w niego czy może troszkę odmiennego PRC200?? ;-)

Ten prc200 to oryginał, bo ja mam oryginał i różni się szczegółami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten prc200 to oryginał, bo ja mam oryginał i różni się szczegółami.

Ten ze zdjęcia oryginał zakupiony w sklepie KRUK a Twój czym się różni? jakimi szczegółami?? polecasz ogólnie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten ze zdjęcia oryginał zakupiony w sklepie KRUK a Twój czym się różni? jakimi szczegółami?? polecasz ogólnie to?

Inne cyferki godzinowe, wskazówki chronografu że spiczasta strzałka, wskazówki godzinowo szpiczaste, inne prostokąty godzinowo, biała wskazówka sekundnika małego.

https://zapodaj.net/b9e21b8a1a28f.jpg.html

Edytowane przez bartez998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten i ten kolego to oryginały tylko ten co ja wkleiłem to nowsze wydanie PRC200 ale od kiedy jest na rynku to nie wiem.

Ogólnie jak Ci się spisuje? Zadowolony jesteś?

Edytowane przez Maniu_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten i ten kolego to oryginały tylko ten co ja wkleiłem to nowsze wydanie PRC200 ale od kiedy jest na rynku to nie wiem.

Ogólnie jak Ci się spisuje? Zadowolony jesteś?

Bardzo, zero problemów mam go już jakieś 8 lat i wygląda nadal bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maiłem PRC i z czystym sumieniem polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację skusiłem się na PRC200  zakupiony z drugich rok z pełną dokumentacją ;-)

Zegarek ładny jedyne co to widać na nim ryski na tej metalowej tarczy wokół szkiełka ale z nowym pewnie z czasem też by powstały ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.