Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie jest wiadomo na 100%,wiec trzeba obserwować,

możne na tym łapę trzyma NATO ,albo NASA skoro,NASA " przyznaje, że używa geoinżynierii do tworzenia chmur zasiew-owych  i rozpylania aerozoli w stratosferze"

kto to wie ? https://wolna-polska.pl/wiadomosci/nasa-przyznaje-ze-uzywa-geoinzynierii-tworzenia-chmur-zasiewowych-rozpylania-aerozoli-w-stratosferze-2015-01

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu złapałem w kadrze na gorącym uczynku :)

Może zdjęcie się przyda na spotkaniu"pozytywnie zakręconych :)

post-109557-0-83031800-1559504535.jpg

A ten rozdmuchiwał :)

post-109557-0-24159500-1559504572.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz i to nad moim domem. Kto temu nasu pozwala tu latać? W sumie dziesiątki tysięcy tych smug. To dopiero kosztuje. Teraz wiemy czemu tego nasu nie stać na latanie w kosmos.

 

Ps.

Stary, czytaj dalej to „źródło” a się od spisków nie odgonisz.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rozpylaniu wiemy już prawie (z naciskiem na "prawie") wszystko. :rolleyes:

A teraz do bardziej przyziemnych spraw. Będąc częstym gościem na Mazurach, nie sposób nie zauważyć tablic reklamujących siedzibę Oberkommando des Heeres w Mamerkach. Nie byłoby w tym nic dziwnego - nawet że grupka cwaniaków usiłuje sobie zawłaszczyć dorobek bratniego kraju niemieckiego, gdyby nie fakt, ze dla podniesienia oglądalności czy bytności kandydatów do oskubania na tablicach reklamujących zamieszczono informacje o broni V-1/V-2 i o Ubootach. O ile pierwsze z wymienionych mogły jeszcze do siedziby dowództwa przyfrunąć, o tyle drugie miałaby problem z przypłynieciem z powodu zbudowania Kanału Mazurskiego jedynie w 50%.

Zgodnie z teoriami spiskowymi jednak wszystko jest możliwe. Chcieć to móc :huh:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla podniesienia oglądalności czy bytności kandydatów do oskubania na tablicach reklamujących zamieszczono informacje o broni V-1/V-2 i o Ubootach. O ile pierwsze z wymienionych mogły jeszcze do siedziby dowództwa przyfrunąć, o tyle drugie miałaby problem z przypłynieciem z powodu zbudowania Kanału Mazurskiego jedynie w 50%.

 

To dlatego, że w budynku obok nowej wieży widokowej zrobili tragicznej jakości homage Uboota i postawili replikę V2 :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Se wykrakałem i rozpylili.

Ja tam widzę, że grają w kółko i krzyżyk ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, że w budynku obok nowej wieży widokowej zrobili tragicznej jakości homage Uboota i postawili replikę V2 :D

Tylko że makieta rakiety czy Homemage Uboota pasują w siedzibie naczelnego dowództwa jak świni siodło :unsure:

Teoria spiskowa głosi, że to wszystko dla podniesienia sprzedawalności a nie dawanie świadectwa prawdzie historycznej. Już lepiej by zrobili tworząc kukły Keitla czy Jodla. :ph34r:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że makieta rakiety czy Homemage Uboota pasują w siedzibie naczelnego dowództwa jak świni siodło :unsure:

 

Można wytłumaczyć to teorią spiskową (czy może raczej legendą) o remontach, a nawet produkcji Ubootów gdzieś w okolicach Mamerek:

 

"Legenda mówi, że naziści zamierzali w zaciszu mazurskich jezior, w głębi lądu, stworzyć stocznię remontującą, a może i produkującą łodzie podwodne, u-booty. Dość karkołomne założenie, zważywszy że z Mamerek do morza jest jakieś 100 km w linii prostej. Czego potrzebuje okręt, by wypłynąć ze śródlądowych jezior do Bałtyku? Oczywiście, kanału. Taki kanał biegnący przez mazurskie łąki i lasy Niemcy budowali." http://www.national-geographic.pl/traveler/kierunki/u-boot-na-kanale

 

"Dodatkową atrakcją wyremontowanego kompleksu jest replika U-Boota. Skąd w Mamerkach znalazła się niemiecka łódź podwodna? - Cztery kilometry stąd znajduje się wielka śluza na Kanale Mazurskim. Śluza nigdy nie została ukończona, tak jak Kanał. Okoliczni mieszkańcy i turyści przez lata chodząc po bunkrach i obserwując tę śluzę nie posiadali informacji historycznych. Metodą domysłów bunkry skojarzono ze śluzą, która wygląda jak suchy dok. Wtedy stworzono legendę o tym, że ta śluza, która wygląda jak suchy dok, służyła do remontowania łodzi podwodnych U-Boot"

 

Podobnie wygląda sytuacja z Wunderwaffe i V2 - ukryte hale produkcje, nieudane testy, ślady po dziwnych eksplozjach itd. itp. ;) Takie tajemnice skutecznie przyciągają turystów  :D 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważacie że Hitler zginął w bunkrze?

Moim zdaniem to mistyfikacja.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Przytoczony naukowiec na portalu "Wolna Polska" nigdy niczego nie zbudował i nie zbuduje. To taki koleś od nierealnych teorii i dłubania w nosie. Ogólnie nie polecam portalu gdyż artykuły są nader kiepskie, nie mające nic wspólnego z przyzwoitym dziennikarstwem.

Uważacie że Hitler zginął w bunkrze?
Moim zdaniem to mistyfikacja.

Ależ oczywiście, że nie zginął. Führer buja się gdzieś w hamaku w Argentynie a w lecie jedzie do Chile do drugiej hacjendy.

 

 

U-Booty najbliżej były budowane w Elblągu. Nie wiem czy w dawnym Zamechu jeszcze są pozostałości pochylni? Ośrodek badawczy był w Gdańsku. Na morzu, niedaleko lądu są dwie stare torpedownie gdzie testowano nowy sprzęt. W dwóch gdańskich stoczniach budowano U-Booty łącznie z klasą XXI. U-Booty pod koniec wojny były produkowane jak obecnie VW ;) . Kadłub był podzielony na około 6 sekcji i wykonywany w stoczniach śródlądowych. Następnie barkami dostarczany do stoczni montażu końcowego w Bremie i Hamburgu. Co do Szczecina nie jestem pewien?

Technicznie nie było trudnym budować U-Booty nawet w Mamerkach ale Niemcy z zasady nie zrobiliby rzeczy bez sensu jak np. most w Mszanie. Chodziło o to by produkować szybko, możliwie tanio i skutecznie. Dlatego wybierano stocznie i poddostawców wszędzie tam gdzie były ku temu sensowne powody i żeglowna rzeka.

Samo przewiezienie małego U-Boota nie byłoby takie trudne gdyż był konstrukcyjnie przystosowany zarówno do częstego wyciągania z wody jak i transportu szynowego. W bazie Kriegsmarine w St. Nazaire jest specjalny system do transportu szynowego U-Bootów pomiędzy bunkrami. To znacznie ułatwiało prace naprawcze zarówno na kadłubie sztywnym jak i lekkim poniżej linii zanurzenia.

Ogólnie taka sobie teoria spiskowa z tymi całymi U-Bootami.

 

Chcecie fest teorii spiskowej :) :

 

1559546032_jhuket_600.jpg

 

No i wyobraźcie sobie, że ci wszyscy demonstranci hasają swobodnie bez stosownej opieki na co dzień po mieście. Nie żadna patologia, dobrze ubrani, sytuowani, wykształceni z dużego miasta :) . "O ja cię kręce" ale się dzieje.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Uważacie że Hitler zginął w bunkrze?

Moim zdaniem to mistyfikacja.

Raczej zginal, byl za bardzo oddany sprawie i honorowy, ja bym raczej zadal pytanie czy Merkel to jego córka :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłby rekord pogrobowca :)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo przewiezienie małego U-Boota nie byłoby takie trudne gdyż był konstrukcyjnie przystosowany zarówno do częstego wyciągania z wody jak i transportu szynowego. W bazie Kriegsmarine w St. Nazaire jest specjalny system do transportu szynowego U-Bootów pomiędzy bunkrami. To znacznie ułatwiało prace naprawcze zarówno na kadłubie sztywnym jak i lekkim poniżej linii zanurzenia.

Ogólnie taka sobie teoria spiskowa z tymi całymi U-Bootami..

W czasie II WŚ Niemcy przewieźli drogą lądową kilka ubootów typu U-II do Morza Czarnego. Wszystkie tam zakończyły swój szlak bojowy.

Natomiast system szynowy slipowania okrętów podwodnych i transportu pomiędzy bunkrami jest również w Lorient. Byłem osobiście, widziałem. Dla ciekawości podam, że wybrałem się tam na motocyklu. :)

Na Mazurach produkcja OP była bez sensu, gdyż nie było to odpowiedniego zaplecza technicznego i jak ktoś wspomniał, Kanał Mazurski był zbudowany jedynie w ok. 50 %.

Jak jesteśmy przy temacie, to stocznia śródlądowa w Giżycku budowała za komuny m. In. barki. Jechałem kiedyś autobusem na trasie z Giżycka do Warszawy z ciekawym gościem i m.in. opowiadał jak transportowali te barki do Gdańska. Otóż przez Wielkie Jeziora dopływali do Pisza, a z tamtąd przez Narew i kanał Żerański do Wisły. Dalej to już z prądem. Nie ma natomiast żadnych danych o produkcji sekcji U-XXI w Giżycku.

Ot i się naspiskowałem :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek Merkel był Polakiem z Poznania.

Co do tych popaprańców w pasiakach powinni być skierowani na badania psychiatryczne i odebrane wszelkie prawa do czasu stwierdzenia poczytalności przez zespół biegłych lekarzy.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No straszni "popaprańcy" z tych "antyszczepionkowców"  dobrze że przynajmniej były Główny Inspektor Sanitarny pokazał KLASĘ.

 

 

0e5e2e08405b3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam więcej... Pani Merkel była we Wschodnim Berlinie szefową towarzystwa przyjaźni NRD-owsko Radzieckiej... Wiecie kto był jej oficerem prowadzącym z ramienia KGB? Władimir Władimirowicz Putin... świat jest mały...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych popaprańców w pasiakach powinni być skierowani na badania psychiatryczne i odebrane wszelkie prawa do czasu stwierdzenia poczytalności przez zespół biegłych lekarzy.

 

Pełna zgoda Marku! 

 

Jeśli komuś się marzy wolność w kwestii szczepień to proponuje uwolnić się od ogółu społeczeństwa (na bezpieczną odległość) i osiedlić się gdzieś na własnych zasadach z zachowaniem odpowiedniej strefy buforowej - ja nie mam zamiaru chorować przez grupkę odważnych inaczej który nie zdają sobie sprawy z własnej głupoty.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

Jeśli komuś się marzy wolność w kwestii szczepień to proponuje uwolnić się od ogółu społeczeństwa (na bezpieczną odległość) i osiedlić się gdzieś na własnych zasadach z zachowaniem odpowiedniej strefy buforowej - ja nie mam zamiaru chorować przez grupkę odważnych inaczej który nie zdają sobie sprawy z własnej głupoty.... 

Popieram! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszelkie tego typu fiksacje mają miejsce w społeczeństwach w których poziom życia przekracza poziom dobrobytu który mogą przyjąć.

Jest zbyt dobrze.

Przynajmniej dla części.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do teorii spiskowych pasuje jeszcze jedna, która ostatnio, przy okazji dyskusji ze znajomym mi się przypomniała. Mianowicie, Unia Europejska jest wymysłem i tworem faszystowskich Niemiec. Idea powstała jeszcze przed wojną i na jej początku, jako rozwinięcie ekspansji militarnej III Rzeszy na Europę. Zakładano stworzenie jednego obszaru gospodarczego, jednej waluty i jednego banku centralnego itp. oczywiście pod rządami Niemiec. Później, pod koniec wojny, gdy olbrzymi kapitał przemysłowy Niemiec zaczął być zagrożony przegraną wojną, rozwinięto pomysł i opracowano plan bezpiecznego utrzymania pieniędzy w rękach niemieckich. Pod przykrywką ochrony przed wpływami ze wschodu itp. stworzono strategię wyemigrowania pieniędzy z upadającego kraju do sąsiednich państw i ulokowania ich w formie inwestycji niemieckiego przemysłu w lokalne przedsiębiorstwa. Jak to kiedyś bodajże Goebels powiedział, od Norwegii aż do Włoch.

 

W sumie tak się stało i już w 1945 roku wypłynął pomysł stworzenia zjednoczonej gospodarczo Europy, by gdzieś w okolicach 1950 roku utworzyć Radę Europy i nieco później Europejską Wspólnotę Węgla i Stali pod zarządem Komisji Europejskiej. Oczywiście kto stanął na czele tej komisji? Nie kto inny, jak niejaki Walter Hallstein, nazista, jeden z twórców ideologii germanizacji Europy, poplecznik Hitlera. To on, z Hansem Frankiem bodajże,  dogadywał z włoskimi faszystami plan, co zrobią z zagarniętym przemysłem europejskim, jak już wygrają wojnę. To on i to tam właśnie uzgodnił, jak mają wyglądać struktury przemysłu, jaki wpływ mają mieć wielkie niemieckie przedsiębiorstwa itp. Otoczył się oczywiście sporą grupką byłych faszystów i zaczął robotę.

 

Co ciekawe, brexit jest konsekwencją planu faszystów związanego z podbojem gospodarczym Europy. Choć koncepcja niemieckiego kraju związkowego wzorowana była nieco na przedwojennym Zjednoczonym Królestwie i jego koloniach, to chodziło o utworzenie gospodarczej przeciwwagi dla potęg takich jak USA Rosja i Wielka Brytania właśnie. Ponieważ po wojnie nie dało się stworzyć niczego bez Anglików, bo jednak byli wśród trzech zwycięzców, więc wymyślono, że najpierw się ich grzecznie zaprosi, ugości, wydoi i wypluje. Czy plan się powiedzie? Zobaczymy.

 

Czy wierzę w taką teorię spiskową? Czy jesteśmy właśnie dojeni jak pozostali w Europie? Cóż, fakty i nazwiska zdają się pasować, wiele zapowiedzi, które słyszałem lata temu spełniło się, ale jednoznacznej opinii nie mam, podobnie jak i wpływu na bieg zdarzeń nie mam. Sporo przeczytałem na ten temat, starając się odcedzić oszołomów i bicie piany od racjonalnych ocen i faktów. W niektórych aspektach jestem sceptyczny, w innych widzę logiczny związek. Nie powiem jednoznacznie "tak" lub "nie". Proponuję po prostu samemu poczytać o Walterze Hallsteinie, Alexandrze Dolezaleku (ciekawa historia), o IG Farben, Krupp i innych firmach faszystowskich Niemiec. Jak mówi poeta, PRZYPADEK? NIE SĄDZĘ! :D

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE będzie istnieć do czasu kiedy USA będzie to na rękę . W innym przypadku rozsypię się to jak domek z kart, a Niemcy wiesz co mogą ( zacytuję tu Dario z serialu "Ślepnąc od świateł "  ch.. mogą ). Wystarczy nałożyć na nich cła a reszcie zaproponować interes.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Co Ci dadzą cła na Niemcy, jak ich fabryki produkują ich produkty w Twoim kraju? Nie ważne jest w dzisiejszym świecie, gdzie i kto coś wytwarza, a kto na tym zarabia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz szczerze co za problem zamienić fabryki niemieckie na amerykańskie ?


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE będzie istnieć do czasu kiedy USA będzie to na rękę . W innym przypadku rozsypię się to jak domek z kart, a Niemcy wiesz co mogą ( zacytuję tu Dario z serialu "Ślepnąc od świateł " ch.. mogą ). Wystarczy nałożyć na nich cła a reszcie zaproponować interes.

Od kiedy istnienie UE jest na rękę USA ? Jedynie UE może zagrozić ekonomicznie USA więc brexit jest na rękę zarówno Rosji jak i USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.