Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. UE jest wrzodem dla USA. I dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy istnienie UE jest na rękę USA ? Jedynie UE może zagrozić ekonomicznie USA więc brexit jest na rękę zarówno Rosji jak i USA

 

Od wtedy kiedy zarabia na niej gruba kase, nie muszę Ci chyba tłumaczyć gdzie jest finansowe centrum świata, od kogo są zależne największe banki europejskie etc, kto utrzymuje sztuczna kroplówka Deutsche Bank.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie można generalizować, czy UE jest na rękę USA, czy nie. To zależy, w jakich aspektach na to patrzeć. Z jednej strony jest niewątpliwie konkurencją, z drugiej sojusznikiem, rynkiem zbytu itp. W polityce, zwłaszcza tej wielkiej, nie można niczego jednoznacznie określić, że jest białe lub czarne. Są aspekty gospodarcze i polityczne, a te nie zawsze są zgodne. Wręcz powiedziałbym, że często przeciwne.

Prawdą jest, że USA wspierały powstanie Unii Europejskiej, zwłaszcza za czasów Związku Radzieckiego, kiedy Unia miała być polityczną przeciwwagą dla potęgi komunizmu. Teraz pewnie też jest Stanom potrzebna, jako opozycja dla polityki Putina. 

Ciekawi mnie jednak co innego. Jakby wyglądała gospodarka Europy, gdyby Unia nie powstała. Jak wyglądałby przemysł w poszczególnych krajach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to wszystko moze działać bez Unii.

 

 

Tylko że unia to Niemcy, bądźmy szczerzy, i to właśnie oni drenują europejski rynek dzięki przyzwoleniu, ale wszystko do czasu.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się poważnie czy uważacie że Polska by wyglądała teraz tak jak wygląda gdyby nie należała do uni i nie dostawała kasy?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się poważnie czy uważacie że Polska by wyglądała teraz tak jak wygląda gdyby nie należała do uni i nie dostawała kasy?

tego nie wiemy ,

mój ulubiony profesor który w latach 70" śmigał w biurze projektowym na desce kreślarskiej w stoczni szczecińskiej,jako kontrę na niemiecki przemysł głownie motoryzacyjny,stawiał nasze statki, nasz "how-know" to była na ówczesne czasy potęga,do dziś produkujemy tylko kadrę dla obcych Państw ,chiny maja problemy osiągnąć nasz poziom,wszystko przepadło,przez kogo?,kto w tym brał udział,mogliśmy zostać stoczniowym mocarstwem,na pewno naszym zachodnim sąsiadom też to nie pasowało,dlatego obecnie rozdają karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się poważnie czy uważacie że Polska by wyglądała teraz tak jak wygląda gdyby nie należała do uni i nie dostawała kasy?

 

Nikt nie jest jasnowidzem, jest zbyt wiele niewiadomych, mógłbym zadać pytanie jakby wyglądała Polska gdyby USA wpompowało takie technologie , kasę i przywileje jak to miało miejsce w Korei ?


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Pytam się poważnie czy uważacie że Polska by wyglądała teraz tak jak wygląda gdyby nie należała do uni i nie dostawała kasy?

Zapewne jak Korea Południowa. W 1989r. obie gospodarki były bardzo podobne do siebie. A Korea Południowa raczej nie dostała dużych sum spójnościowych z UE?

Za to Grecji skoro nie udało się zniszczyć bombami w czasie II Wojny Światowej to zniszczono ją pieniędzmi, stosami euro zrzucanymi z helikoptera bo mniej więcej tak wyglądało pompowanie środków w małą gospodarkę, która nie była w stanie ich przetrawić, sensownie spożytkować. Niestety pieniądze to nie wszystko.

 

Teraz to USA może Niemcom skoczyć. Przez dekadę Niemcy dokonali akwizycji dużych amerykańskich spółek i położyli łapę na kilku strategicznych, kluczowych w przyszłości kierunkach. Przez dwie dekady sporo uczynili by uniezależnić się od amerykańskich technologii.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz to USA może Niemcom skoczyć.

 

 

Prawie się zadławiłem kawą  hahahah.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi ze wzięli nas do Europy żeby zniszczyć.no to spisek jest...

 

Ja wyjechałem na tyle dawno że mnie ten temat nigdy nie dotyczył.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachód potrzebował taniej siły roboczej to też jeden z powodów dla których rozszerzono granice. Polska ratuje się Ukraińcami. Bułgaria, Litwa, Łotwa i Rumunia już przebrane. Pora na Mołdawię i Ukraine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi ze wzięli nas do Europy żeby zniszczyć.no to spisek jest...

 

Ja wyjechałem na tyle dawno że mnie ten temat nigdy nie dotyczył.

 

W skali mikro ten temat jest marginalny, każdy żyje chwilą korzysta z życia na tyle na ile może, natomiast w skali makro, całego narodu to już inna sprawa.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Prawie się zadławiłem kawą  hahahah.

Gdyby mogli to już by się im dobrali do siedzenia. Problem w tym, że Niemcy postawili np. fabryki samochodów w USA i jak rząd amerykański zacznie przy tym majdrować to narazi się miejscowym lobbystom bo to są zarówno miejsca pracy w fabrykach jak i u poddostawców np. blachy czy tapicerki.

Ilość wspólnych projektów przemysłowych jest na tyle duża, że nie da się od tak tego odkręcić.

 

p.s.

Metro w NY nadal ma całe sterowanie od Siemensa?  :)

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj jedno, czyje wojska gdzie stacjonują, niemieckie w USA czy, amerykańskie w Niemczech ( w liczbie 30k). Więc kto nad kim trzyma bat ?

Edytowane przez floyd

Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

To tylko czasowe stacjonowanie. Amerykanie zapowiadają wycofanie się z Europy w ciągu 10-15 lat o czym komunikowali na szczycie NATO. To oczywiście jest jedynie pewna perspektywa, plan. Ale umówmy się póki co nie ma wielkich szans na zmianę status quo w Europie.

Odwracając nieco sytuację, dzięki tym 30tyś. żołnierzy USA Niemcy nie muszą ponosić chorych kosztów utrzymania przynajmniej dwóch brygad. Za to jak gdzieś ktoś wspomni o tym, że baza USA będzie likwidowana to nagle pojawia się lament miejscowych :) .

Zaś bilateralna polityka USA-Niemcy działa tak, jak USA mówią NIE Nord Stream1, Nord Stream2, Nord Stream3,... to jedynie mogą sobie pogadać i taka to rzeczywistość. 

Chyba nie podejrzewasz, że stacjonujące wojska USA mogłyby zaatakować Niemcy? Bo to już nawet nie jest teoria spiskowa.

 

https://www.wnp.pl/tech/siemens-philips-i-ge-podejrzane-o-zmowe-ws-sprzetu-medycznego,346857_1_0_0.html

Już widzę jak sobie z tym poradzą :) .

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że UE planuje rozliczać transakcje na rynku ropy w euro. Kadaffi i Hussain też próbowali odejść od dolara i wiadomo jak skończyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj jedno, czyje wojska gdzie stacjonują, Niemieckie w USA czy, amerykańskie w Niemczech

No, dużo nie brakowało...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie się zadławiłem kawą  hahahah.

Kawa o tej godzinie? Nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie podejrzewasz, że stacjonujące wojska USA mogłyby zaatakować Niemcy? Bo to już nawet nie jest teoria spiskowa.

 Kto tu mówi o atakowaniu :D, w Polsce tez były wojska radzieckie i co zaatakowały Polske ? Liczy się siła perswazji.

 

Gdzieś czytałem, że UE planuje rozliczać transakcje na rynku ropy w euro. Kadaffi i Hussain też próbowali odejść od dolara i wiadomo jak skończyli

Bingo i o to właśnie chodzi, kasa misiu kasa.Już widzę destabilizacje w regionie Europy, jak ten pomysł zacznie wchodzić w życie.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu mówi o atakowaniu :D, w Polsce tez były wojska radzieckie i co zaatakowały Polske ? Liczy się siła perswazji.

Jest takie powiedzenie: "kraj, którego nie stać na utrzymywanie własnych wojsk, musi utrzymywać obce wojska".

Ja od siebie dodam, że nie jest ważne czy to są ci źli Rosjanie czy dobrzy Niemcy lub Amerykanie.

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dzisiaj wszystkie posty w temacie i mam jedno spostrzeżenie. Jak śmierć Leppera i więzienia CIA w Polsce to POLITYKA, jak śmierć Kennedy'ego, UE, 9/11 to już NIE polityka. Tak naprawdę większość teorii spiskowych powiązana jest z polityką i wg zasady przyjętej w temacie powinniśmy pisać tylko o Ludziach Jaszczurach i płaskiej ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę większość teorii spiskowych powiązana jest z polityką i wg zasady przyjętej w temacie powinniśmy pisać tylko o Ludziach Jaszczurach i płaskiej ziemi.

 

Zostaje jeszcze wielka stopa, szczepionki, wspomniane chemtrails i płaska ziemia, trójkąt Bermudzki, Paul McCartney, klątwa Tutanchamona, Roswell i z całą pewnością zajdzie się jeszcze więcej apolitycznych teorii spiskowych :D Ale przecież szkoda pominąć takie tematy jak masoneria, Kennedy, Diana, mapa Gomberga, Area 51 itd. itp. :P

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Area51?

Mój kumpel załapał sie na darmowy przelot śmigłowcem że smutnymi panami, potym jak że swoim kumplem stwierdzili że spróbują się bliżej przyglądać co tam może być :D.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre są śmieszne i niegroźne jak płaska ziemia. Antyszczepionkowców jednak bym obłożył dotkliwymi restrykcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.