Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Udowodnienie prawdy wymaga wielkiej odwagi i ofiar...

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich około-tematów, to kiedyś oglądałem ciekawy film o zdjęciach ziemi z kosmosu i o tym, że większość z nich jeżeli nie wszystkie to są kompozyty składane z wielu zdjęć - i aż do teraz nie ma zdjęcia całej ziemi zrobionego jako "pojedyncze", tylko frankeny/składaki, gdzie widać m.in. sztuczne chmury dodawane w photoshopie.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Z takich około-tematów, to kiedyś oglądałem ciekawy film o zdjęciach ziemi z kosmosu i o tym, że większość z nich jeżeli nie wszystkie to są kompozyty składane z wielu zdjęć - i aż do teraz nie ma zdjęcia całej ziemi zrobionego jako "pojedyncze", tylko frankeny/składaki, gdzie widać m.in. sztuczne chmury dodawane w photoshopie.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Blue_Marble

 

A tutaj pierwsze kolorowe zdjęcie całego "dysku" Ziemi, wykonane przez satelitę DODGE w 1967 :)

 

First_color_image_of_the_earth_from_oute

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tego filmu, dawno temu oglądałem. Chodziło o wszystkie zdjęcia wykonane po tym z Apollo 17 - ponieważ żeby zrobić zdjęcie całej ziemi należy się od niej znacznie oddalić (co teraz nie było praktykowane) NASA publikuje zdjęcia całej planety które są tak naprawdę składakami i przez to wychodzą później takie kwiatki:

 

mK5Ehfa.jpg

 

A z teorii spiskowych z tego gatunku, to flat-eartherzy twierdzą, ze chociażby zdjęcia z lądowania na Księżycu, gdzie też widać Ziemię z oddali - są ponoć kombinowane:

 

Kanesha Clemons (kaneshaclemons) - Profile | Pinterest

 

PS: Satelita DODGE? PRZYPADEG? NIE SOMDZE!

 

 

 

 

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Blue Marble Next Generation" z 2005 roku był właśnie takim photoshopowym ulepem z wielu zdjęć w (imponującej wtedy) rozdzielczości 500m/pixel:

 

BlueMarble-2001-2002.jpg

 

5012945_hinh-nen-trai-dat-1.jpg

 

Obecnie kilka satelitów robi zdjęcia całej Ziemi "na bieżąco":

 

main-qimg-d531b993163c7472f83ff54fe89b66

 

Polecam :)

 

https://himawari8.nict.go.jp/

 

https://epic.gsfc.nasa.gov/

 

https://rammb-slider.cira.colostate.edu/?sat=goes-16&sec=full_disk&x=10848&y=10848&z=0&angle=0&im=12&ts=1&st=0&et=0&speed=130&motion=loop&maps[borders]=white&lat=0&p[0]=geocolor&opacity[0]=1&pause=0&slider=-1&hide_controls=0&mouse_draw=0&follow_feature=0&follow_hide=0&s=rammb-slider

 

https://weather.cod.edu/satrad/?parms=regional-northeast-01-48-1-100-1&checked=map&colorbars=

 

22 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

PS: Satelita DODGE? PRZYPADEG? NIE SOMDZE!

 

:lol::lol:


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, ktoś tu chyba umie w kosmosy! :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej jak zgniłe jabłko :lol:
 


Nie zgniłe.
Nadgryzione.
Coś Wam to chyba mówi. Przypadek? Nie sądzę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bugs napisał(-a):

Nadgryzione.
Coś Wam to chyba mówi. Przypadek? Nie sądzę....

No tak. To ten zółw ( co to nanim są słonie) podniósł łeb i ugryzł kawałęk.. :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bugs napisał(-a):

 


Nie zgniłe.
Nadgryzione.
Coś Wam to chyba mówi. Przypadek? Nie sądzę....

 

 

Nie nadgryzione. ani też zgniłe, tylko po implozji. Ignorancie :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hezio napisał(-a):

 

Rozmawiałem parę dni temu ze znajomym Norwegiem - u nich każdy dostaje 70% wypłaty - u nas kto dostał w takim małym biznesie wsparcie w zeszłym roku - w tym nie ma jeszcze żadnej nowej formy pomocy...

 

Mojej żonie rząd zamknął biznes w ubiegłym roku na dwa miesiące i dał jej bezzwrotną rekompensatę w wysokości 12 000 zł. 

Znam gościa który ma duży hotel ze SPA i ze wszystkimi bajerami i dostał w ubiegłym roku 3 000 000 zł rekompensaty pomimo że w 2020 roku z uwagi na pandemię i zamknięcie granic hotel w sezonie letnim miał największe obłożenie w swojej historii.

Z uwagi na to obłożenie podniósł nawet  w ubiegłym roku ceny o około 20%.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek, coś ściemniasz, przecież pan ratownik mówił że bankrutują i popełniają samobójstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z historiami o dofinansowaniu i tym jak sobie ludzie radzą - świetnie lub nie - jest jak z zachorowaniami na COVID.

 

"Mam znajomego, co zachorował i przeszedł bezobjawowo..."

 

"Mam znajomego, co zachorował i leży już na cmentarzu..."

 

Jeden dostał 3 bańki i podniósł ceny o 20%, a drugi zlikwidował biznes i został z długami.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, dziadek napisał(-a):

Mojej żonie rząd zamknął biznes w ubiegłym roku na dwa miesiące i dał jej bezzwrotną rekompensatę w wysokości 12 000 zł. 

Znam gościa który ma duży hotel ze SPA i ze wszystkimi bajerami i dostał w ubiegłym roku 3 000 000 zł rekompensaty pomimo że w 2020 roku z uwagi na pandemię i zamknięcie granic hotel w sezonie letnim miał największe obłożenie w swojej historii.

Z uwagi na to obłożenie podniósł nawet  w ubiegłym roku ceny o około 20%.

Zwolnili z 2 zusów, dali dwa razy po 2080 i 5000 bezzwrotnej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Z historiami o dofinansowaniu i tym jak sobie ludzie radzą - świetnie lub nie - jest jak z zachorowaniami na COVID.

 

"Mam znajomego, co zachorował i przeszedł bezobjawowo..."

 

"Mam znajomego, co zachorował i leży już na cmentarzu..."

 

Jeden dostał 3 bańki i podniósł ceny o 20%, a drugi zlikwidował biznes i został z długami.

Ja z racji obecnie wykonywanej przez siebie pracy mam kontakt osobisty z dość dużą ilością właścicieli małych i średnich firm i będąc w ich firmach widzę ich  kondycję. 

I mogę napisać tak. Ten kto ma swój biznes oparty na własnym kapitale i własnej gotówcie w obrocie i nie ma kredytów i leasingu ten pomimo pandemii ciągnie dobrze.

Ten kto nie ma własnego kapitału i własnej gotówki i oparł swój biznes wyłącznie na kredytach, ten ma problemy. 

Ja jestem człowiekiem jak to mówią "jeszcze starej daty" i przez 35 lat prowadzenia własnego biznesu nigdy nie miałem żadnego kredytu i zawsze miałem rezerwę gotówkową w banku, to dawało mi zawsze poczucie dużej wolności i niezależności.

Dlatego między innymi w ciągu tych 35 lat mogłem zacząć od usług, po kilku latach je zlikwidować i przejść całkowicie na produkcję którą również po kilku latach zlikwidowałem i wszedłem w handel i wszystkie te przejścia nie stanowiły dla mnie żadnego problemu oprócz tego że produkcja absorbowała mi czas około 14 godzin na dobę plus sobota i niedziela, co było pewnym problemem i główną przyczyną likwidacji produkcji, ale za to handel nie absorbował mi w ogóle czasu i przez prawie 15 lat byłem na ciągłym urlopie i bawiłem się cały ten czas zegarami. :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - to ja wrócę do teorii spiskowych. Klip na dziś i co sądzicie?

 

 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UFO jakie jest , każdy wie.

 "Kosmici" obserwują co się dzieje z ludzkością w czasie pandemii i zastanawiają się czy już,pomagć, czy jeszcze poczekać.

Może znajdą /dadzą nam jakieś panaceum?

 Z drugiej strony obserwując "zagumowanych" to łatwiej im jest poruszać się wśród nas.. są nierozpoznawalni..

 

 Serio??

 nie wiem ...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MasterMind napisał(-a):

Ooo, ktoś tu chyba umie w kosmosy! :D

 

Gdzie tam, ja ledwo w internety umiem :D

 

1 godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Nie zgniłe.
Nadgryzione.
Coś Wam to chyba mówi. Przypadek? Nie sądzę....

 

 

To spiseg! Chcą żebyśmy uwierzyli, że Ziemia wygląda tak bez wody...

 

 

03ea9e60477d88ce44211b242f9f2ec1.gif

 

... podczas gdy od dawna już istnieją ilustracje przedstawiające stan faktyczny:

 

6DXl56d.jpg

 

3 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

Dobra - to ja wrócę do teorii spiskowych. Klip na dziś i co sądzicie?

 

Tak, na klipie widać UFO ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia ludzka mentalność. Jesteśmy skłonni analizować zwykłe pierdoły z codziennego życia i często robić z igły widły i ogólnie nadreagować na praktycznie wszystko, a jak np. Pentagon oficjalnie potwierdza, że nagrania licznych niezidentyfikowanych obiektów latających, które poruszają się zdecydowanie wbrew (jawnym) osiągnięciom ludzkiej technologii, są prawdziwe i (rzekomo) amerykańskie wojsko nie ma pojęcia, co to jest i skąd i jak - to przechodzimy wobec tego tak obojętnie, z uśmiechem wręcz - ot kolejne nagranie "UFO" - "łojej, kosmici!".

 

Jakieś niezidentyfikowane pojazdy (?) poruszają się nad naszymi głowami ignorując opór powietrza, w dowolnych kierunkach i z dowolną prędkością, posługując się nieznanym (?) napędem, a my na dole podniecamy się wprowadzeniem elektrycznych samochodów na większą skalę.

 

 

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

Zawsze mnie zastanawia ludzka mentalność. Jesteśmy skłonni analizować zwykłe pierdoły z codziennego życia i często robić z igły widły i ogólnie nadreagować na praktycznie wszystko, a jak np. Pentagon oficjalnie potwierdza, że nagrania licznych niezidentyfikowanych obiektów latających, które poruszają się zdecydowanie wbrew (jawnym) osiągnięciom ludzkiej technologii, są prawdziwe i (rzekomo) amerykańskie wojsko nie ma pojęcia, co to jest i skąd i jak - to przechodzimy wobec tego tak obojętnie, z uśmiechem wręcz - ot kolejne nagranie "UFO" - "łojej, kosmici!".

 

Mnie ta informacja bardzo zainteresowała. I rzeczywiście - w mediach "od lewa do prawa" nie było chyba ani słowa na ten temat...


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufo to nie jest już "chodliwy" temat, za mało można na nim zarobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



... przez prawie 15 lat byłem na ciągłym urlopie i bawiłem się cały ten czas zegarami. 


#taktrzebazyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

Z takich około-tematów, to kiedyś oglądałem ciekawy film o zdjęciach ziemi z kosmosu i o tym, że większość z nich jeżeli nie wszystkie to są kompozyty składane z wielu zdjęć - i aż do teraz nie ma zdjęcia całej ziemi zrobionego jako "pojedyncze", tylko frankeny/składaki, gdzie widać m.in. sztuczne chmury dodawane w photoshopie.

  Napiszę teraz najprawdziwszą prawdę.

Otóż będąc szczeniakiem lat temu XX była moda wśród nas na wysyłanie listów do różnych firm głownie samochodowych o mniej więcej takiej treści, "blablabla podobają mi się samochody waszej firmy, przyślijcie mi prospekty" Często się to udawało i plakaty  z najróżniejszymi samochodami lądowały na ścianie w pokoju. Wysłałem trochę zmodyfikowany list do NASA (tak, tego NASA) i ku mojemu zdziwieniu po kilku miesiącach otrzymałem pocztą grubą kopertę formatu A-4 z plikiem pięknych kolorowych zdjęć (bodajże 15 czy 20) na których były portrety astronautów, zdjęcia statków kosmicznych i między innymi kilka zdjęć matuszki Ziemi wykonanych z kosmosu. Otóż ziemia na nich była jak najbardziej kształtu kulistego. Nie wiem czy był to franken/ składak bowiem o Photoshopie wtedy nikt jeszcze nie słyszał, ba nawet komputery domowe to był wtedy czysty sajens fikszyn.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to były zdjęcia 3D? Czy płaskie? Bo jak płaskie, a sfotografowali Ziemię at face, to była okrągła, tylko nadal płaska. Czyli wszystko się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.