Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Matti napisał(-a):

Mieliśmy mniej zgonów przez twardy lockdown niż w 2019? A kto tak powiedział, rząd? Nie wierzę w żadne ich informacje. Doskonale manipulują społeczeństwem wykorzystując do tego COVID. Co do masek - przecież wiadomo, że jak ktoś kichnie na Ciebie czy zakaszle na maskę to są bardzo duże szanse zarażenia - dystans to się zgodzę, maski nie. Dlaczego nagle nie można używać kominów czy chust? Bo Kulczyk musi zarabiać na swojej linii produkcyjnej.

Ja też nie wierzę informacjom rządowym dlatego wystarczy mi opinia lekarzy szpitalnych - wtedy i dziś. 
Co do masek wybacz ale znam badania dowodzące ich skuteczności ( choćby przytaczane tu już wielokrotnie dane z Lancet) i oficjalne stanowisko CDC najwyraźniej też podziela wnioski z tych badań. Nawiasem mówiąc podważanie tego stanowiska trafia się najczęściej w słynących z profilowania przekazów , prawicowych mediach ( także w US). Ostatni argument mnie rozbawił - trzeba pogratulować Kulczykom zasięgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo, przecież Kulczyk żyje tylko się ukrywa gdzieś na swojej wyspie.
Rząd Ci tego nie powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, desmo napisał(-a):

Ja też nie wierzę informacjom rządowym dlatego wystarczy mi opinia lekarzy szpitalnych - wtedy i dziś. 

Tych którzy teraz trzepią kasę na pandemii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którzy to? I jaką kasę?Jak wiesz to powiedz-pozazdrościmy wspólnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarze pracujący bezpośrednio z pacjentami COVID+ w szpitalach II i III poziomu powinni otrzymywać dodatek w wysokości 100% wynagrodzenia, nie więcej niż 15tys brutto.
W praktyce bardzo różnie to wygląda i są duże niejasności co do zasad wypłacania więc wielu dyrektorów nie płaci.
Ci których wojewoda przymusowo kieruje do pracy w innych ośrodkach, np szpitalach tymczasowych w innym mieście, też mają dodatkowe wynagrodzenie w zbliżonej wysokości.
To samo dotyczy też karetek i oddziałów ratunkowych.
Dodatkiem objęty jest personel uczestniczący w udzielaniu świadczeń zdrowotnych pacjentom zakażonym lub z podejrzeniem zakażenia ( jest na to definicja ) - lekarze, pielęgniarki, ratownicy.

Nie jest to żadna tajemnica, wszystko jest na stronach NFZ i było wielokrotnie opisywane w mediach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, desmo napisał(-a):

Co do masek wybacz ale znam badania dowodzące ich skuteczności ( choćby przytaczane tu już wielokrotnie dane z Lancet) i oficjalne stanowisko CDC najwyraźniej też podziela wnioski z tych badań.

 

Argument o badaniach jakiegoś tam "Lanceta" jest nic nie wart, Desmo. Słynny ekspert z YouTube o ksywie "Zamaskowany Laborant" ma zupełnie, ale to totalnie inne podejście. A że nagrywa z vocoderem i ma podkład niczym z "Egzorcysty", to chyba oczywiste, komu trzeba bardziej zaufać. :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs, właśnie to miałem na myśli. O jakich to kokosach mówimy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gszydlowsky napisał(-a):

Tych którzy teraz trzepią kasę na pandemii ?

Przebranżowienie na lekarza  i masz eldorado, czemu tego nie zrobisz? Wtedy czym dłuższa pandemia, tym więcej zyskasz. Idealna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Przebranżowienie na lekarza  i masz eldorado, czemu tego nie zrobisz? Wtedy czym dłuższa pandemia, tym więcej zyskasz. Idealna robota.

Jaki to ma związek z tym co napisałem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebranżowienie na lekarza  i masz eldorado, czemu tego nie zrobisz? Wtedy czym dłuższa pandemia, tym więcej zyskasz. Idealna robota.

Wyszkolenie specjalisty to łącznie minimum 13 lat, nie wiem czy damy radę tyle czasu pandemię utrzymać żeby obecni chętni się załapali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bugs napisał(-a):


Wyszkolenie specjalisty to łącznie minimum 13 lat, nie wiem czy damy radę tyle czasu pandemię utrzymać żeby obecni chętni się załapali.

 

To żadna przeszkoda. Myśl perspektywicznie - będą kolejne pandemie... :D 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To żadna przeszkoda. Myśl perspektywicznie - będą kolejne pandemie...  

To się Kulczyk nachapie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gszydlowsky napisał(-a):

Tych którzy teraz trzepią kasę na pandemii ?

Zapytaj tych uratowanych pacjentów czy warto płacić ich wybawcom  czy lepiej dać te pieniądze na TVP czy komisję smoleńską a może na KK, który swoimi oświadczeniami na temat szczepionek  defacto przedłuża pandemię.

Trzepanie kasy na pandemii kojarzy mi się bardziej z „instruktorem narciarstwa” czy „ handlarzem bronią” niż z wynagrodzeniem medyków  walczących o życie chorych , narażając przy okazji własne 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

To żadna przeszkoda. Myśl perspektywicznie - będą kolejne pandemie... :D 

Pytanie, czy wówczas potrzebne będą maseczki, czy może pieluchomajtki... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bugs napisał(-a):


Wyszkolenie specjalisty to łącznie minimum 13 lat, nie wiem czy damy radę tyle czasu pandemię utrzymać żeby obecni chętni się załapali.

 

Nie nauka lecz uchwała zrobi z ciebie ad hoc konowała :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Jaki to ma związek z tym co napisałem ? 

A o czym pisałeś? O lekarzach/pielęgniarkach/personelu medycznym „bogacącym się” dzięki pandemii? Czy czegoś nie zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdanie zostało wyrwane z kontekstu 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No "pani w sklepie" w galerii handlowej czy kelnerka w barze w czasie pandemii nie zarobi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Czy czegoś nie zrozumiałem?

Najwyraźniej nie . Niestety nie potrafię Ci pomóc .

 

Odnośnie tego co pisałem wcześniej , to miałem na myśli fakt że lepiej wierzyć statystykom które można porównać do lat ubiegłych ( nie zgony z powodu Covid itp )  a nie grupom które mogą mieć interes w takim lub innym przebiegu pandemii  , tylko tyle .

Wiedziałem żeby omijać ten temat , ale dzisiaj mnie coś podkusiło 😁

 

Edytowane przez gszydlowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

że lepiej wierzyć statystykom które można porównać do lat ubiegłych

Albo te statystyki kreatywnie zmienic..

 Wiesz.. sama statystyka, to pokaże to co chesz..zależy jak pomieszasz danymi... taki urok tego narżedzia..

 Wiec dlatego niektórzy chętnie pokazują "DANE STATYSTYCZNE" ( ale wg własnego zapytania)

 

 Wiesz trywialuiizując...

 Jak ide z psema na spacer, to  stystycznie każdy z nas ( ja i pies) mamy po trzy nogi... :)

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Najwyraźniej nie . Niestety nie potrafię Ci pomóc .

 

Odnośnie tego co pisałem wcześniej , to miałem na myśli fakt że lepiej wierzyć statystykom które można porównać do lat ubiegłych ( nie zgony z powodu Covid itp )  a nie grupom które mogą mieć interes w takim lub innym przebiegu pandemii  , tylko tyle .

Wiedziałem żeby omijać ten temat , ale dzisiaj mnie coś podkusiło 😁

 

Jeśli na jednej ulicy mieszkają tylko 2 rodziny, a w jednej z nich mąż bije żonę 4 razy w tygodniu, to statystycznie obaj mężowie biją żony 2 razy w tygodniu. 

 

Czyli lekarze mają interes w tym aby pandemia trwała, chyba że ja znowu nic nie rozumiem, a zdanie zostało wyrwane z kontekstu. Brnij dalej, to ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Wierzę tylko tym statystykom które sam sfałszowałem”
W. Churchill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.