Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/309762?fbclid=IwAR0mTxezUHGcUWbLp_UbLgUy5UXU_S-fKgau-2X8IrYFVcaFs3ja4aZHjn8

W skrócie - dane z Izraela pokazują, że
40% nowych przypadków zakażeń dotyczy osób, które przyjęły już szczepionkę.
Natomiast ozdrowieńcy są prawie 7- krotnie mniej narażeni na ponowne zakażenie niż zaszprycowani.

Sorry, ale to się kupy nie trzyma, co to za szczepionka, która nie chroni przed zakażeniem??
Tylko nie piszcie, że po szprycy lżej się przechodzi kowida, bo od poczatku przekaz i cel akcji szczepionkowej są takie, ze tylko to może zahamować epidemię.
Na razie wygląda, ze w Izraelu, coś wujowo to wychodzi.

Po pierwsze - nikt nigdy nie twierdził że te szczepionki chronią przed zakażeniem, chronią przed ciężkim przebiegiem choroby i zgonem.
Po drugie - nie znamy struktury ani zachowań grupy szczepionej i nieszczepionej, nie wiemy na jakiej podstawie te wyniki. Przetestowano w tydzień 6 mln osób? Są gdzieś informacje na ten temat czy tylko policzono zakażonych szczepionych i nieszczepionych - jak tak to skąd wiadomo co z pozostałymi?
Po trzecie - odwróćmy sytuację, szczepionki be więc w Izraelu oprócz 830tys ozdrowieńców mamy całą resztę populacji podatną na zakażenie i ciężki przebieg. Jak myślisz co wtedy będzie - luzik czy powtórka z zeszłego roku?
[mention=113287]zadra[/mention], wszystkie informacje o szczepionkach, badaniach, ilości i rodzaju skutków ubocznych są dostępne dla każdego. Skoro jako mechanik nie znasz statystyk powikłań poszczepiennych to ja jako lekarz Ci je pokażę żebyś nie musiał sam szukać albo twierdzić że są ukrywane. Proszę:

https://www.gov.pl/attachment/2fa8417c-6ad2-4ec5-a3e9-814e0bf0b5f3

A tu skrótowo poprzedni raport żeby nie przebijać się przez 1300 stron:

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,ile-niepozadanych-odczynow-po-szczepieniu-przeciw-covid-19---raport-,artykul,12618255.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zadra napisał(-a):

mimo iż mechanik kilka oficjalnych danych znam.

Nie są optymistyczne. 

gdzie napisałem że nie znam?

 

czy uważasz "onet" za rzetelnego dostawcę informacji?...😐

na nim budujesz swoje wypowiedzi i bierzesz pod uwagę tylko te statystyki?

 

może trochę z innej beczki.. dla zrozumienia o co mi chodzi, z chęcią wysłuchał bym argumentów łamiących wiedzę, doświadczenie i dobre chęci osób wypowiadających się oficjalnie w senacie.

Nie sądzę, żeby ktoś tam kłamał i przytoczył niesprawdzone i nierzetelne informacje..

https://www.bitchute.com/video/fD6V8QhJEkVx/

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozprawiacie w mądrych słowach o COVID a to będzie za chwilę "mała niższego rzędu". Ten problem wygasa.

Problemem jest i będzie  sytuacja finansów (światowych, rządowych, korporacyjnych i domowych).

Nie neguję istnienia wirusa (i jego mutacji), nie neguję potrzeby zachowania dystansu społecznego, dyscypliny i szczepień (zarówno ja jak i zdecydowana większość osób które znam zaszczepiła się). Ale COVID to będzie znakomitą wymówką dla rządów, które nie poradzą sobie z nadciągającym kryzysem. A jego rozmiary będą ogromne.

Taką teorie spiskową mam (inflacja/stagflacja, imigracja, idiokracja) 😎

Poniżej zamieszczam link do wywiadu z Nouriel'em Roubini'm. To "Doctor Doom". Jego poglądy można uznać za kontrowersyjne ale warto zastanowić się nad tym. Moim zdaniem ten facet ma rację.

https://www.fnlondon.com/articles/the-stage-is-set-for-the-mother-of-all-stagflationary-debt-crises-20210701

Ten sam tekst, z komentarzami, można znaleźć z polskich mediach main stream.

Edytowane przez Navy
Literówka

What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadra, przecież masz wyżej pełny raport. 

Kto wg. Ciebie podaje rzetelne informacje w tym zakresie? Bardzo proszę o info. 

 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adi napisał(-a):

Zadra, przecież masz wyżej pełny raport

 

obejrzałeś film z mojego linka?

 

 

ja doszedłem do 400pozycji z podanego raportu..

przytocz proszę opis problemów u pacjentów nr :

85/62/50/158/162/233/234/281/282/355/356/357/359/360..

napisz proszę, dlaczego u pacjenta 395 nie zauważono związku śmierci z podaniem szczepionki.. wywiad na pewno został wykonany prawidłowo- jeśli pacjent nie powinien brać szczepionki ze względu na stan zdrowia to dlaczego nie został o tym poinformowany a szczepionkę podano?

 

proszę jednocześnie o skonfrontowanie treści podlinkowanego przeze mnie filmu z aktualnie rozpowszechnioną wiedzą... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pod adresem osób zaszczepionych pojawiają się tutaj określenia w rodzaju "zaszprycowani", to chyba nikt z "kontemplujących" się nie obrazi, jeżeli BARDZO LUŹNO porównam dyskusję w niniejszym wątku do tej oto sytuacji:    ;)

 

https://youtu.be/aiCeMmc1aUA


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zadra napisał(-a):

może trochę z innej beczki.. dla zrozumienia o co mi chodzi, z chęcią wysłuchał bym argumentów łamiących wiedzę, doświadczenie i dobre chęci osób wypowiadających się oficjalnie w senacie.

Nie sądzę, żeby ktoś tam kłamał i przytoczył niesprawdzone i nierzetelne informacje..

https://www.bitchute.com/video/fD6V8QhJEkVx/

 

https://demagog.org.pl/fake_news/czy-szczepionki-sa-nieprzebadane-i-niebezpieczne-fake-news/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, renqien napisał(-a):

 A co maja powiedzieć. FEJK i juz..

 Polska reprezentacja też nie przegrała  , tylko sedziowie i Europa się nie zna na piłce..

Prawda??

 Akcaj zawsze pociągnie reakcje..

 Nawet jak napiszesz, że 4+4 = 8, to znajdzie się ktos kto podważy wiarygodnośc wyliczenia, lub jego sposób.

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, zadra napisał(-a):

obejrzałeś film z mojego linka?

 

 

ja doszedłem do 400pozycji z podanego raportu..

przytocz proszę opis problemów u pacjentów nr :

85/62/50/158/162/233/234/281/282/355/356/357/359/360..

napisz proszę, dlaczego u pacjenta 395 nie zauważono związku śmierci z podaniem szczepionki.. wywiad na pewno został wykonany prawidłowo- jeśli pacjent nie powinien brać szczepionki ze względu na stan zdrowia to dlaczego nie został o tym poinformowany a szczepionkę podano?

 

proszę jednocześnie o skonfrontowanie treści podlinkowanego przeze mnie filmu z aktualnie rozpowszechnioną wiedzą... 

 

Wiesz jak powstaje baza na której oparta jest wypowiedź z filmiku? Tak - jest oficjalna. Jest w niej do znalezienia także skutek taki jak zamiana pacjenta w Hulka.........  

Teraz, mkl1 napisał(-a):

 A co maja powiedzieć. FEJK i juz..

 Polska reprezentacja też nie przegrała  , tylko sedziowie i Europa się nie zna na piłce..

Prawda??

 Akcaj zawsze pociągnie reakcje..

 Nawet jak napiszesz, że 4+4 = 8, to znajdzie się ktos kto podważy wiarygodnośc wyliczenia, lub jego sposób.

 

Ale to właśnie działania tej drugiej strony. Masz fakty  badania - a oni, że to spisek....... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adi napisał(-a):

 

Wiesz jak powstaje baza na której oparta jest wypowiedź z filmiku? Tak - jest oficjalna. Jest w niej do znalezienia także skutek taki jak zamiana pacjenta w Hulka.........  

Ale to właśnie działania tej drugiej strony. Masz fakty  badania - a oni, że to spisek....... ;)

 

7 minut temu, renqien napisał(-a):

zdecydowanie raczej przestaję uczestniczyć w tej dyskusji, bo to do niczego nie prowadzi.

 

Tak, tak - co tam zwykły mechanik (nie samochodowy ) może wiedzieć, lepiej żeby nie wypowiadał się na poważne tematy.. 

cokolwiek przytoczy to fake, kłamstwo, oszczerstwo i nie sprawdzone informacje oraz te "powielane" za rzeszą niewiedzących.

 

nikt nie wypowie się na temat przytoczonej dyskusji z Kongresu?

No tak, kto by chciał to oglądać.. toż to fotomontaż na całego i to robiony w warsztacie mechanicznym...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci odpowiedziałem linkiem, gdzie w miarę prosto i zwykłym językiem jest wytłumaczone, że większość tej wypowiedzi z Kongresu jest naginaniem lub wręcz omijaniem faktów. Nigdzie nie napisałem, że jest to fotomontaż, więc nie wkładaj w moje usta... tfu! nie wmawiaj mi czegoś, co nie miało miejsca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadra no bo sytuacja jest dość prosta albo coś jest prawdą albo coś nie jest prawdą i tyle. Byłbyś ukontentowany gdybyśmy prawdziwe lub zmanipulowane informacje przyjęli jako właściwe tak? Zakładam, że masz wiedzę na bardzo poważne tematy tematy tyle tylko, że z innego zakresu niż medycyna. Czy to jest coś obraźliwego? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Adi napisał(-a):

coś nie jest prawdą

w takim razie co Nie Jest prawdą?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku jest nadreprezentacja lekarzy/medyków/ratowników/służby zdrowia. Stąd taka "mądrość" i retoryka.

To nie jest dobre dla przewodniego tematu tego wątku, który brzmi "teorie spiskowe".

Panowie (i Panie) lekarze: spójrzcie na siebie zamiast pisać jedynie słuszne komentarze.

W miejscowości Gliwice (to część aglomeracji górnośląskiej, taka Wola x2, patrząc z "warszawskiego punktu widzenia" 😝) nadal nie działają niektóre przychodnie a klienci/pacjenci mogą wrzucić swoje pobożne życzenia do "okienka podawczego". Nie działają one do 1.5 roku, około 30 miesięcy! Ich zaszczepieni pracownicy, głownie lekarze, biorą kasę za "teleporady" a rzeczywistości nie pracują (nie przyjmują pacjentów, także tych zaszczepionych), bo jest pandemia.

FYYFF

 

Edytowane przez Navy
Dodałem kilka słow

What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do rzeczy że ktoś jest nierzetelny w swojej działalności? „Moje” przychodnie były zamknięte i to nie na cztery spusty  bo można było wchodzić w określonych sytuacjach, góra przez jeden i pół miesiąca. Nie wynikało to z chciejstwa czy też strachu a z wyraźnych, jasno artykułowanych zaleceń ministerstwa zdrowia, sanepidu i krajowego konsultanta ds. medycyny rodzinnej.  Jeżeli Przychodnia jest nieczynna to pacjent ma pełne prawo a nawet powinien zgłosić to do narodowego funduszu zdrowia. Uwierz, że konsekwencje zostaną wyciągnięte a przychodnia zostanie przymuszona do otwarcia. Ja musiałem się ostro tłumaczyć z jednej Skargi no nie przyjęcie jednego pacjenta przez starszą panią doktor w bardzo podeszłym wieku, która nie może się szczepić. Jeśli pacjenci nie reagują to kto ma to za nich załatwić? Ostatecznie można zmienić przychodnie na taką która funkcjonuje lepiej każdy ma do tego prawo. Aglomeracja Wałbrzyska, takie dwa i pół raza Gliwice. Znam raczej wszystkie przychodnie i nie słyszałem o tym żeby któraś była nieczynna i nie wpuszczała pacjentów w zasadzie bez ograniczeń. 
 

A z tym półtora roku nieco przesadziłaś bo czasowe zamknięcie Przychodni nastąpiło w marcu ubiegłego roku. To jakieś 16 miesięcy. 30 to już w ogóle grubo zaszalałeś ;) Tak się rodzą mity.

 

Poniżej w wyniku powikłań związanych z jednym zabiegiem zmarło aż trzy osoby. Trzeba byłoby jeszcze przeprowadzić dwa w pełni udane zabiegi żeby śmiertelność w wyniku amputacji nogi w statystykach wynosiła 100%. 😁

 

 

56C86D0A-38B0-4785-BF57-BD1B77CEE9CC.jpeg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi cenię sobie Twoje zdanie bo mówisz/piszesz merytorycznie i konkretnie.

Jednak do apteki mojej żony, w Gliwicach, notorycznie (nie przesadzam w tym sformułowaniu i ważę słowa) z pytaniem "no to co ja powinienem zrobić" przychodzą klienci. Oczekuję wypisania "recept farmaceutycznych" i twierdzą, że nie mogą się dostać do ich lekarza.

Taka sytuacja zdecydowanie nie jest OK.

Żona ma 30+ letnie doświadczenie kierownika apteki i radzi sobie z potencjalnymi "wyłudzaczami" ale tak nie może być! Większość tych klientów to po prostu normalni ludzie (czasami mocno zaawansowania wiekiem), którzy nie mają do kogo się zwrócić.

 

Edytowane przez Navy
Literówka

What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jest przegięcie w drugą stronę: już nikt nie chce wypisać leków przyjmowanych na stałe na podstawie rozmowy telefonicznej. Trzeba pokazać się w przychodni osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem Navy, że Tobie nie wierzę.  Z tą Przychodnią czy tymi przychodniami ktoś powinien zrobić porządek. Nie uważam że tak być powinno,  nie uważam, że  to jest normalne. Uważam, że przychodnie z zachowaniem podwyższonych teraz standardów związanych z bezpieczeństwem powinny w miarę normalnie funkcjonować a w zasadzie całkiem normalnie. Ja wręcz narzekam na brak pacjentów, których chcielibyśmy przyjąć bo mamy takie możliwości a oni sami z siebie nie przychodzą. :) Mamy w paru poradniach ładne tyłu z realizacją kontraktów

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi jak tym zrobić porządek? Nie widzę powodów dla tego, żeby przychodnie nie funkcjonowały normalnie.

Nie należę do ludzi strachliwych i chętnie zrobię małą rozróbę ale ta sytuacja (a raczej niemoc w tej sprawie) wk..ia mnie na maxa. 

Żona jest w zaszczepiona (2x Pfizer, styczeń-luty 2021). Podejrzewam (a właściwie mam nadzieję), że większość służby zdrowia jest w podobnej sytuacji.

O co chodzi z tymi nie działającymi przychodniami? 


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
przeleciało mi trochę stron, ale widzę, że tematyka tego wątku ma szansę być jedną z niewielu stałych we wszechświecie 🤔

 

Co do przychodni, to jest (znów) ewidentna koniunkcja pazerności tychże oraz niewydolności aparatu państwowego. To powinno być "przykładnie ukarane", nie jest trudno to wychwycić, co pokazuje kilka przykładów, np. z Rybnika. Trzeba chcieć. W przychodni, z której korzystam byłem w ostatnim okresie kilka razy, wszystko śmiga aż miło. A nawet lepiej niż przed covidem, bo poza wymogiem noszenia maseczek wszystko, włącznie z punktualnością wizyt i rozparcelowaniem tłumu jest na duży plus.

 

A tak w ogóle kto trzy miesiące temu by pomyślał, że szczepionki dowolnego rodzaju będą od ręki a chętnych brak? To jest naprawdę szok, szkoda, że za kilka tygodni wszyscy to odczujemy 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Navy napisał(-a):

W tym wątku jest nadreprezentacja lekarzy/medyków/ratowników/służby zdrowia. Stąd taka "mądrość" i retoryka.

To nie jest dobre dla przewodniego tematu tego wątku, który brzmi "teorie spiskowe".

Panowie (i Panie) lekarze: spójrzcie na siebie zamiast pisać jedynie słuszne komentarze.

W miejscowości Gliwice (to część aglomeracji górnośląskiej, taka Wola x2, patrząc z "warszawskiego punktu widzenia" 😝) nadal nie działają niektóre przychodnie a klienci/pacjenci mogą wrzucić swoje pobożne życzenia do "okienka podawczego". Nie działają one do 1.5 roku, około 30 miesięcy! Ich zaszczepieni pracownicy, głownie lekarze, biorą kasę za "teleporady" a rzeczywistości nie pracują (nie przyjmują pacjentów, także tych zaszczepionych), bo jest pandemia.

FYYFF

 

No ale czego to ma dowodzić?

Jak Wy siedzieliście na home office i narzekaliście że siłownie zamknięte to ja zasuwałem w szpitalu w kombinezonie i chowałem kolejnych umarłych. W tym czasie hotelarze proponowali wczasy służbowe, restauratorzy testowanie potraw a właściciele siłowni udostępniali obiekty zawodowym sportowcom zrzeszonym w Polskim Związku Przeciągania Liny.

 I co, mam teraz "spojrzeć na siebie"? 

A u Was biją Murzynów.

Zawsze znajdzie się ktoś, gdzieś - zły lekarz, zły prawnik, zły mechanik....

BTW - teleporady nie wprowadzono dla ochrony lekarzy tylko żeby tłumy pacjentów nie siedziały w przychodniach wymieniając się wirusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bugs sorry, że odpowiadam w ten sposób (bo wolałbym w bardziej miły sposób), ale:

- home office jest dla pracowników (najczęściej korporacji). Nie wszyscy są pracownikami. Są rzemieślnicy, free-lancers, handlowcy aktywni (tzn. nie obsługujący klientów walk-in) i wielu innych a PRZEDE WSZYSTKIM jednoosobowe działalności gospodarcze. Tych jednoosobowych PRAWDZIWYCH działalności jest MNÓSTWO (np. pan Grzegorz od pompy ciepła, pan Marek od systemu nawadniania, pan Rafał od instalacji elektrycznej - to tylko kilka przykładów z autopsji, z ostatnich kilku miesięcy). Oni nie mają home office a laptop jest im potrzebny do PRACY a nie do kontaktu z centralą czy mediami społecznościowymi 😀

- hotelarze są w czarnej d..u nie tylko ze względu na brak klientów ale przede wszystkim ze względu na brak pracowników. Raczej wiem o czym mówię, niestety...

- restauratorzy? Mam dość dobrze informacje z JustEat. Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak głęboko się mylisz mówiąc o "testowaniu potraw" jako sposobie na przetrwanie

- nie wypowiadam się co do siłowni. Nie znam tematu

- nie ma "wy" czy "my". Jest lokalny, krajowy czy (pardon) międzynarodowy podział pracy. Ten podział (a także, będący tego skutkiem, łańcuch dostaw) został właśnie zakłócony. Żeby to zmienić trzeba PÓJSĆ DO PRACY

- większość lekarzy to "tłuste koty" obecnej sytuacji, tak uważam. Mam jednak nadzieję, że to już czas (niemal) przeszły. Widziałem dobrze jak pracuje (na OIOM, w pełnym zabezpieczeniu) moja znajoma w szpitalu, któremu nadano nazwisko jej dziadka. Śmiem twierdzić, że znajduje się ona w mniejszości i stanowi wyjątek od reguły. Widziałem jednak też, jak opie..la się wielu "doktorów" wykorzystujących obecną sytuację. 

 

Konkludując chciałbym powiedzieć: DO ROBOTY, DRODZY LEKARZE I WAM PODOBNI. Ponoć jesteście elitą oraz osobami zaufania społecznego. 


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Navy napisał(-a):

@Bugs

Konkludując chciałbym powiedzieć: DO ROBOTY, DRODZY LEKARZE I WAM PODOBNI. Ponoć jesteście elitą oraz osobami zaufania społecznego. 

 

(...).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Navy, jesteśmy przyzwyczajeni do hejtu i zaglądania nam do portfeli i garaży oraz do tego że jak w potrzebie to się wchodzi w d.... a jak strach mija to fajnie wołać "do roboty bo misja i etos". 
Poklaskało się na początku jak wirus straszył obrazkami z Lombardii, teraz widzę znowu wraca retoryka Dorna i jemu podobnych. Tak straszna jest zawiść że się samemu nie jest "tłustym kotem"? 
Mógłbym napisać że skoro to takie fajne to trzeba było zostać "doktorem" i się opie.....ć ale że wiem jak to opie.....e wygląda naprawdę to nie polecam. Nawet za ten wielki dodatkowy hajs.
Brakuje pracowników w hotelach? Nie, wcale nie brakuje, zniknęli tylko ci z Ukrainy, pozostałym po prostu trzeba uczciwie płacić bo miska ryżu na śmieciówce i kop w tyłek jak interes Januszowi nie idzie to za mało żeby być atrakcyjnym pracodawcą. Zawsze można też samemu sprzątać i drzwi otwierać.
Czasy zapędzania do roboty minęły. My pracowaliśmy w koszmarze. Fajnie byłoby gdyby ci którzy nie musieli w nim pracować docenili choć trochę ten wysiłek - albo przynajmniej darowali sobie bezpodstawne oczernianie -  a swoim zachowaniem nie sprawili że koszmar wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
7 godzin temu, Navy napisał(-a):

Panowie rozprawiacie w mądrych słowach o COVID a to będzie za chwilę "mała niższego rzędu". Ten problem wygasa.

Problemem jest i będzie  sytuacja finansów (światowych, rządowych, korporacyjnych i domowych).

Nie neguję istnienia wirusa (i jego mutacji), nie neguję potrzeby zachowania dystansu społecznego, dyscypliny i szczepień (zarówno ja jak i zdecydowana większość osób które znam zaszczepiła się). Ale COVID to będzie znakomitą wymówką dla rządów, które nie poradzą sobie z nadciągającym kryzysem. A jego rozmiary będą ogromne.

Taką teorie spiskową mam (inflacja/stagflacja, imigracja, idiokracja) 😎

Poniżej zamieszczam link do wywiadu z Nouriel'em Roubini'm. To "Doctor Doom". Jego poglądy można uznać za kontrowersyjne ale warto zastanowić się nad tym. Moim zdaniem ten facet ma rację.

https://www.fnlondon.com/articles/the-stage-is-set-for-the-mother-of-all-stagflationary-debt-crises-20210701

Ten sam tekst, z komentarzami, można znaleźć z polskich mediach main stream.

To o czym piszesz oraz to o czym opowiada "Doctor Doom" nie koniecznie wydarzy się w ten sposób choć w inny najprawdopodobniej. Dzisiejsza ekonomia jest oparta o pieniądz z niczego "fiducjarny" na dodatek z czasem ten mechanizm zaczął się komplikować do tego stopnia, że dzisiaj by rozumieć przepływy nie tylko pieniądza ale i wartości bo nie jest to to samo wypada nieco liznąć "Modern Monetary Theory" Minsky-ego.

Te skomplikowane wykresy fazowe i grafy przepływu sprowadzają się do odpowiedzi na dwa pytania:

1. Kto jest komu winny?

2. Gdzie płyną środki inwestycyjne?

To wszystko.

 

Poziom zadłużenia jest takim samym hamulcem rozwojowym jak niewydolny system prawny oraz redystrybucja dochodów tam gdzie jest to anty rozwojowym marnotrawstwem. Pieniądz fiducjarny jest wspaniałym wehikułem do dobrobytu, bo nie ma ograniczeń jakie ma np. pieniądz oparty o standard złota, ale pod warunkiem, że jest w nieskończoność inwestowany. Gdy zaczyna wypływać do grup, które go nie inwestują lecz konsumują to jest to co obecnie w szybkim tempie się pogłębia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.