Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, tarant napisał(-a):

 

35%. Skąd masz te dane?

 

Tutaj podano w grupie powyżej 18 r.ż. Dzieci i młodzieży nigdzie nie podaje się.

https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker.html#uptake-tab

 

Ale rozstrzał z moim źródłem, o co tu chodzi ..???

Teraz, loco50 napisał(-a):

Być może, ale jak widać trafne. 

Trafne ? 

W czym, jak mogę zapytać.

Podałem OFICJALNE DANE, a nie foliarzy z jutuba. 
Albo prowadzimy dyskusję, albo rechoty spod budki z piwem.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maciej72 napisał(-a):

Ale rozstrzał z moim źródłem, o co tu chodzi ..???

 

 

Napisałem przecież o co chodzi. O całą populację i o przedział 18+.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieci (0-14 r.ż.) to około 15% populacji EU.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

Przepraszam, zerknąłem dokładniej na dane. 

Poza tym Twoje są sprzed 12 dni… a Taranta z dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tarant napisał(-a):

 

35%. Skąd masz te dane?

 

 

 

Coraz częściej odnoszę wrażenie, że jest tu pewna grupa osób, która usilnie próbuje przekonać tych nieprzekonanych do zrobienia czegoś na co ci nieprzekonani  nie za bardzo mają ochotę. I używa dość drastycznych argumentów, łącznie z wyzywaniem, ubliżaniem a teraz widzę i z naciąganiem faktów. Nie tędy droga Panowie. No chyba , że macie w tym jakiś interes - to rozumiem- każda metoda dozwolona 🤑

Z wikipedii:

Przykłady[edytuj | edytuj kod]

Hiszpanka- 50mln w rok

Tu rzeczywiście można powiedzieć, że zaraźliwość i śmiertelność była wysoka (pandemia)

ale tu:

grypa azjatycka 1mln w rok

grypa Hong-Kong 1mln wrok

covid19 powiedzmy 3 mln (chociaż te dane uważam za mocno naciągane bo Covid -owi przypisywano różne inne przypadki ( wcześniejsze przeszły praktycznie bez echa a tu panika i zajeżdżanie gospodarki światowej)- Przypadek? Nie sądzę.

 

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, gruby2000 napisał(-a):

Coraz częściej odnoszę wrażenie, że jest tu pewna grupa osób, która usilnie próbuje przekonać tych nieprzekonanych do zrobienia czegoś na co ci nieprzekonani  nie za bardzo mają ochotę. I używa dość drastycznych argumentów, łącznie z wyzywaniem, ubliżaniem a teraz widzę i z naciąganiem faktów. Nie tędy droga Panowie. No chyba , że macie w tym jakiś interes - to rozumiem- każda metoda dozwolona 🤑

 

A tak bardziej uściślić możesz? Cytujesz moją odpowiedź i wyliczasz wyzywanie, ubliżanie, naciąganie faktów i jeszcze "jakiś interes". Z jakiej bajki tu wskoczyłeś?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardziej do @loco50 było skierowane , bo to jego chciałem zacytować 😄. Rzucacie to danymi z kapelusza. Co chwilę inne. A potem się dziwicie , ze jesteście mało wiarygodni.

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, gruby2000 napisał(-a):

To bardziej do @loco50 było skierowane , bo to jego chciałem zacytować 😄. Rzucacie to danymi z kapelusza. Co chwilę inne. A potem się dziwicie , ze jesteście mało wiarygodni.

Kilka postów nad Twoim widać jak na dłoni kto potrafi nie tylko przytoczyć wiarygodne źródło ale je właściwie zinterpretować a kto ma z tym notoryczny kłopot ( większość danych negująca pandemię czy zasadność szczepień przytaczana tutaj to fejk lub nadinterpretacja ) Mimo to przytaczasz  dane z Wikipedii ( sprzed niemal 4 m- cy ) i zarzucasz innym brak wiarygodności... widzisz absurdalność swojej wypowiedzi. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podaję żadnych danych. Cytowałem tylko geniuszy z siłowni. Czytaj ze zrozumieniem. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał(-a):

Kilka postów nad Twoim widać jak na dłoni kto potrafi nie tylko przytoczyć wiarygodne źródło ale je właściwie zinterpretować a kto ma z tym notoryczny kłopot ( większość danych negująca pandemię czy zasadność szczepień przytaczana tutaj to fejk lub nadinterpretacja ) Mimo to przytaczasz  dane z Wikipedii ( sprzed niemal 4 m- cy ) i zarzucasz innym brak wiarygodności... widzisz absurdalność swojej wypowiedzi. 

To podaję przykład , że każdy może podać dane jakie mu pasują i z każdego niemal miejsca w internecie. 

A tak przy okazji - negujesz te liczby odnośnie tych ofiar śmiertelnych przytoczonych przeze mnie z Wiki? Które są nieprawdziwe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega DESMO, chyba pije do mnie. Więc odpowiem.

Podałem dane PRAWDZIWE, podałem datę. Podaj mi proszę, w którym miejscu to FEJK, czy wymysł foliarzy? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi z tą prawidłową interpretacją? 

35% to prawidłowa wartość na DZIEŃ 6.07.2021.

Statystyki też kłamią ? 
jestem tu nowy, ale zaczynam mieć wrażenie, że wpadłem, do jakiegoś bliżej nieokreślonego MATRIXu.

staram się operować twardymi danymi, a odzew jest, jakbym za przeproszeniem wpadł na imprezę, na której większość założyła aluminiowe czapki. 
Przepraszam za porównanie, ale trochę nie rozumiem o co tu chodzi. 

 


 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gruby2000 napisał(-a):

To podaję przykład , że każdy może podać dane jakie mu pasują i z każdego niemal miejsca w internecie. 

A tak przy okazji - negujesz te liczby odnośnie tych ofiar śmiertelnych przytoczonych przeze mnie z Wiki? Które są nieprawdziwe? 

To może zbiorowo odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maciej72 napisał(-a):

Kolega DESMO, chyba pije do mnie. Więc odpowiem.

Podałem dane PRAWDZIWE, podałem datę. Podaj mi proszę, w którym miejscu to FEJK, czy wymysł foliarzy? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi z tą prawidłową interpretacją? 

35% to prawidłowa wartość na DZIEŃ 6.07.2021.

Statystyki też kłamią ? 

 


 

O tym właśnie piszę. Jest tu pewna grupa , która uważa się za ,,fachofców" i napiszesz coś, co nie będzie po ich myśli to będą próbowali Ciebie zdyskredytować. Dajcie sobie spokój. Świata nie zbawicie. Kto chce się zaszczepi, kto nie i tak go nie zmusicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

Kolega DESMO, chyba pije do mnie. Więc odpowiem.

Podałem dane PRAWDZIWE, podałem datę. Podaj mi proszę, w którym miejscu to FEJK, czy wymysł foliarzy? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi z tą prawidłową interpretacją? 

35% to prawidłowa wartość na DZIEŃ 6.07.2021.

Statystyki też kłamią ? 

 


 

Po pierwsze Wikipedia to nie jest wiarygodne źródło naukowe ani statystyczne po drugie i najważniejsze i dotyczy to danych przytoczonych przez obydwu kolegów - podaliście dane nieaktualne a w przypadku kolegi Macieja dodatkowo- selektywne.  Nawiasem mówiąc błąd kolegi Gruby dobrze oddaje skalę problemu z którym się zmagamy - marzec 21 - 2,7 mln zmarłych , lipiec 21 - ponad 4 mln zmarłych. Prawie 50% różnicy...jakbym tak zaniżył wartość zegarka który chcesz mi sprzedać to byś się oburzył...

Czytając kolejny Twój wpis kolego gruby  widzę że jesteś z kategorii „ nie bo nie”...

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat tu się mylisz. Nie jestem przeciwko szczepieniom , nawiasem mówiąc jutro mam druga dawkę ( choć , nie powiem - mam dylematy czy słusznie zrobiłem).  Przeciwny jestem zasadzie ,,nie jesteś z nami - jesteś przeciw nam" i dotyczy to nie tylko kwestii szczepień.

 

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, desmo napisał(-a):

- podaliście dane nieaktualne a w przypadku kolegi Macieja dodatkowo- selektywne.  

Wybacz, ale to co piszesz to kłamstwo.

podałem DATĘ z jakiej pochodzą dane, nie napisałem że na dzień 18.07 jest zaszczepionej 35% populacji. 
zachowałem dokładność i staranność w informacji. 
Moja informacja nie jest selektywna, jest KOMPLETNA, 
pod względem statystycznym, gdyż obejmuje CAŁĄ POPULACJĘ UE i tak należy traktować wskaźniki zaszczepienia POPULACJI.

Nie chcę dostać bana na początku założenia konta.

Ale to nie jest mój poziom dyskusji, takie zakłamywanie faktów.

Myślałem, że foliarze potrafią odwrócić kota ogonem, A tutaj też wchodzimy na nowe poziomy statystyki

Dla Twojej wiadomości, od 3 miesięcy mam paszport covidowy. 
tylko to przypomina dyskusję, masz paszport, to masz rację, nie masz paszportu, nie masz racji.

 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gruby2000 napisał(-a):

No akurat tu się mylisz. Nie jestem przeciwko szczepieniom , nawiasem mówiąc jutro mam druga dawkę. Przeciwny jestem zasadzie ,,nie jesteś z nami - jesteś przeciw nam"

W takim razie przepraszam że automatycznie zaliczyłem Cię do grona przeciwników szczepień natomiast musisz mieć świadomość że swoje wątpliwości zwłaszcza w tak ważnej sprawie warto podawać rzetelnie. I to do tego odnosił się mój wpis bo generalnie jestem już zmęczony czytaniem i słuchaniem  spreparowanych przez setki dziwnych portali sensacyjnych i szkodliwych informacji podczas gdy oficjalna wiedza jest na wyciągnięcie ręki.  To właśnie kojarzy mi się z postawą „nie bo nie”. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

Wybacz, ale to co piszesz to kłamstwo.

podałem DATĘ z jakiej pochodzą dane, nie napisałem że na dzień 18.07 jest zaszczepionej 35% populacji. 
zachowałem dokładność i staranność w informacji. 
Moja informacja nie jest selektywna, jest KOMPLETNA, 
pod względem statystycznym, gdyż obejmuje CAŁĄ POPULACJĘ UE i tak należy traktować wskaźniki zaszczepienia POPULACJI.

Nie chcę dostać bana na początku założenia konta.

Ale to nie jest mój poziom dyskusji, takie zakłamywanie faktów.

Myślałem, że foliarze potrafią odwrócić kota ogonem, A tutaj też wchodzimy na nowe poziomy statystyki

Dla Twojej wiadomości, od 3 miesięcy mam paszport covidowy. 
tylko to przypomina dyskusję, masz paszport, to masz rację, nie masz paszportu, nie masz racji.

 

No to przeczytaj jeszcze raz swojego pierwszego posta przywołującego tą daną 

I odpowiedz sobie na pytanie czy zaliczenie 15% populacji  jako niekwapiących się do szczepień ,które z formalnego powodu nie mogą dostać szczepionki, jest czy nie jest zakłamywaniem faktów/manipulacją ( selektywne używanie danych w kontekście dyskusji którą toczymy ) . Wątek nieaktualność danych na dzień dzisiejszy pozostaje nadal aktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chce mi się komentować Twoich manipulacji, witki opadają.

kolega wybaczy, ale zapasy w kisielu, to nie mój target. 
Zaczynam powoli rozumieć, skąd tylu przeciwników szczepień.

kończę bez odzewu. 

 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy do września. Obawiam się, że wielu antyszczepionkowców, sceptyków czy niedowiarków, zwłaszcza na ścianie wschodniej przekona się bardzo boleśnie o zasadności szczepień. 

Ja, tu walnę się w klatę pięścią, tez nie wierzyłem w covida. Uważałem to za wielką ściemę, medialną hucpę i jakiś przekręt. Życie zweryfikowało tę moje poglądy bardzo boleśnie gdy w listopadzie ub. r. na covida umarł mój tata. Ja widziałem umieranie na covida, widziałem panikę w oczach duszącego się człowieka. Nikomu nie życzę takiego widoku!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsapnijcie trochę. Sądziłem, że rozdźwięk danych które podałem z tymi od @Maciej72 wyjaśniliśmy wcześniej w stopniu wystarczającym. Zarządzam przerwę do jutra.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo..temat otwarty

Przyjmuje zakłady na jak długo :)

 

Bedziemy panowie musieli zastosowac w tym temacie technike która stosował Georgij Iwanowicz Grudżijew.

Mniej więcej chodzi o to, że jak ktoś Ci podniesie ciśnienie jakimś postem, to poczekaj 24h na opadnięcie emocji i wtedy odpisać

Kto wie, może to tutaj zadziała

U mnie się to sprawdza w 85% 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tarant z pewnością chce być numerem jeden w tajnym rankingu najczęściej zamykających tematy modów.  :D

 

Ułatwiając więc nieco, linki do "wspominek z ostatniej niedzieli"...  ;)

 

https://miedziowe.pl/content/view/101564/189/

 

 

https://aszdziennik.pl/134243,fajny-marsz-w-glogowie-plandemicy-skanduja-hasla-o-pandemii-i-zydach

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
W dniu 18.07.2021 o 19:08, gruby2000 napisał(-a):

Hiszpanka- 50mln w rok

Tu rzeczywiście można powiedzieć, że zaraźliwość i śmiertelność była wysoka (pandemia)

ale tu:

grypa azjatycka 1mln w rok

grypa Hong-Kong 1mln wrok

covid19 powiedzmy 3 mln (chociaż te dane uważam za mocno naciągane bo Covid -owi przypisywano różne inne przypadki ( wcześniejsze przeszły praktycznie bez echa a tu panika i zajeżdżanie gospodarki światowej)- Przypadek? Nie sądzę.

Na dzień dzisiejszy jest ponad 4.1mln. zgonów: https://www.worldometers.info/coronavirus/  A Hiszpanka wygasła po 3 latach. Dlatego z gąską jeszcze bym się nie witał.

W czasach Hiszpanki nie było: antybiotyków, genetyki i suprekomputerów czyli możliwości wydrukowania szczepionek mRNA, leków przeciwwirusowych, tlenoterapii, respiratorów a dostępne szczepionki mógł na palcach jednej ręki policzyć nawet pracownik tartaku jak wiadomo z poważnymi ich brakami.

Mieszkańcy najnowocześniejszych ówcześnie miast dobrze jak mieli taki luksus jak bieżącą wodę w mieszkaniach, masowe umieranie z powodu głodu, połogu oraz śmierci noworodków i dzieci było powszechnym zjawiskiem w ówczesnym świecie.

Dlatego porównanie jest takie sobie.

 

Jaka panika i gdzie? Lekarze są nieco dociśnięci, odwykli od zbiorowych zgonów to się przejmują i tyle. Moim zdaniem zupełnie nie potrzebnie. Rządzący starają się wszystkich, serio wszystkich :) ratować.  Przecież jest to działanie antyewolucyjne a tym samym z góry skazane na niepowodzenie. Sam system prowadzenia szczepień jest nacechowany brakiem przekonania, że to jednak epidemia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.