Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Komar zabija 1 do 3 mln ludzi w Afryce rocznie i jakoś nikt się tym szczególnie nie przejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,  no pewnie, że nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zamknąć temat w ogóle? Takiego nagromadzenia absurdów, nieprawdy, ignorancji, żeby nie powiedzieć brutalniej, zwykłej głupoty ciężko znieść. Na forum wydawałoby się dość elitarnym, bo miłośników urządzeń często unikalnych, nierzadko bardzo skomplikowanych i drogich chyba nie wypada bić piany w taki sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wszystko zamknąć, wyciąć, zabronić, otoczyć kordonem policji i udawać, że problem nie istnieje... ;)

 

Ten wątek  jest mega pożyteczny w dzisiejszej sytuacji. Podejrzewam, że jest wiele osób na forum takich jak ja. Może nie uczestniczę zbyt często, bo po prostu niezbyt się znam, ale czytam każdy nowy wpis i naprawdę wiele się dowiaduję. W jednym miejscu, bez szukania i żmudnego weryfikowania informacji, mam zestawione ze sobą teorie spiskowe, mity i plotki podwórkowe oraz opinie ludzi mających pojecie o temacie, pracujących w zawodzie i potrafiących w rzetelny i prosty sposób ocenić czy jakaś teza ma sens, czy jest z gruntu idiotyczna.

 

Bardzo cenię ten wątek i ludzi w nim piszących, zarówno jedną stronę jak i drugą. Ktoś dostarcza jakąś informację, ktoś inny ją ocenia. Trzeba naprawdę sporo samozaparcia i dobrej woli, żeby to ciągnąć. I nie ważne, jakie przesłanki nimi kierują, ważne że efekt jest właściwy. Mamy w jednym miejscu kwintesencję krążących w kosmosie poglądów i opinii, tych prawdziwych i tych kłamliwych i szkodliwych, możemy sami wyciągnąć jakieś tam wnioski i być w miarę na bieżąco. Jak ktoś mądry, to i wnioski wyciągnie właściwe, jak nie, to i lekarz nie pomoże, a przynajmniej jest szansa nie dać się omamić głupim artykułom i wywiadom z "fachowcami" i "ekspertami". Czasem naprawdę trudno samemu ocenić pewne pojawiające się w internetach rewelacje, a dzięki uczestnikom tego wątku jest trochę łatwiej.

 

Dzięki chłopaki, bo może nieświadomie, ale odwalacie kawał dobrej i naprawdę potrzebnej roboty. I właśnie może na tym polega elitarność tego forum, jak to określił @loco50, że jak na mało którym forum, tutaj taki wątek istnieje i jest prowadzony w naprawdę kulturalnej, jak na internetowe standardy, atmosferze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, renqien napisał(-a):

Jasne, wszystko zamknąć, wyciąć, zabronić, otoczyć kordonem policji i udawać, że problem nie istnieje... ;)

 

Ten wątek  jest mega pożyteczny w dzisiejszej sytuacji. Podejrzewam, że jest wiele osób na forum takich jak ja. Może nie uczestniczę zbyt często, bo po prostu niezbyt się znam, ale czytam każdy nowy wpis i naprawdę wiele się dowiaduję. W jednym miejscu, bez szukania i żmudnego weryfikowania informacji, mam zestawione ze sobą teorie spiskowe, mity i plotki podwórkowe oraz opinie ludzi mających pojecie o temacie, pracujących w zawodzie i potrafiących w rzetelny i prosty sposób ocenić czy jakaś teza ma sens, czy jest z gruntu idiotyczna.

 

Bardzo cenię ten wątek i ludzi w nim piszących, zarówno jedną stronę jak i drugą. Ktoś dostarcza jakąś informację, ktoś inny ją ocenia. Trzeba naprawdę sporo samozaparcia i dobrej woli, żeby to ciągnąć. I nie ważne, jakie przesłanki nimi kierują, ważne że efekt jest właściwy. Mamy w jednym miejscu kwintesencję krążących w kosmosie poglądów i opinii, tych prawdziwych i tych kłamliwych i szkodliwych, możemy sami wyciągnąć jakieś tam wnioski i być w miarę na bieżąco. Jak ktoś mądry, to i wnioski wyciągnie właściwe, jak nie, to i lekarz nie pomoże, a przynajmniej jest szansa nie dać się omamić głupim artykułom i wywiadom z "fachowcami" i "ekspertami". Czasem naprawdę trudno samemu ocenić pewne pojawiające się w internetach rewelacje, a dzięki uczestnikom tego wątku jest trochę łatwiej.

 

Dzięki chłopaki, bo może nieświadomie, ale odwalacie kawał dobrej i naprawdę potrzebnej roboty. I właśnie może na tym polega elitarność tego forum, jak to określił @loco50, że jak na mało którym forum, tutaj taki wątek istnieje i jest prowadzony w naprawdę kulturalnej, jak na internetowe standardy, atmosferze.

Renqien, pierwszym zdaniem to poszarżowaleś niczym Kozietulski pod Samosierrą😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

196066549_332087018289162_372351099426039240_n.thumb.jpg.1c4e07ed5931e4163bf7fc5a5b58d421.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, loco50 napisał(-a):

A może by tak zamknąć temat w ogóle? Takiego nagromadzenia absurdów, nieprawdy, ignorancji, żeby nie powiedzieć brutalniej, zwykłej głupoty ciężko znieść. Na forum wydawałoby się dość elitarnym, bo miłośników urządzeń często unikalnych, nierzadko bardzo skomplikowanych i drogich chyba nie wypada bić piany w taki sposób. 

 

3 godziny temu, renqien napisał(-a):

Jasne, wszystko zamknąć, wyciąć, zabronić, otoczyć kordonem policji i udawać, że problem nie istnieje... ;)

 

Ten wątek  jest mega pożyteczny w dzisiejszej sytuacji. Podejrzewam, że jest wiele osób na forum takich jak ja. Może nie uczestniczę zbyt często, bo po prostu niezbyt się znam, ale czytam każdy nowy wpis i naprawdę wiele się dowiaduję. W jednym miejscu, bez szukania i żmudnego weryfikowania informacji, mam zestawione ze sobą teorie spiskowe, mity i plotki podwórkowe oraz opinie ludzi mających pojecie o temacie, pracujących w zawodzie i potrafiących w rzetelny i prosty sposób ocenić czy jakaś teza ma sens, czy jest z gruntu idiotyczna.

 

Bardzo cenię ten wątek i ludzi w nim piszących, zarówno jedną stronę jak i drugą. Ktoś dostarcza jakąś informację, ktoś inny ją ocenia. Trzeba naprawdę sporo samozaparcia i dobrej woli, żeby to ciągnąć. I nie ważne, jakie przesłanki nimi kierują, ważne że efekt jest właściwy. Mamy w jednym miejscu kwintesencję krążących w kosmosie poglądów i opinii, tych prawdziwych i tych kłamliwych i szkodliwych, możemy sami wyciągnąć jakieś tam wnioski i być w miarę na bieżąco. Jak ktoś mądry, to i wnioski wyciągnie właściwe, jak nie, to i lekarz nie pomoże, a przynajmniej jest szansa nie dać się omamić głupim artykułom i wywiadom z "fachowcami" i "ekspertami". Czasem naprawdę trudno samemu ocenić pewne pojawiające się w internetach rewelacje, a dzięki uczestnikom tego wątku jest trochę łatwiej.

 

Dzięki chłopaki, bo może nieświadomie, ale odwalacie kawał dobrej i naprawdę potrzebnej roboty. I właśnie może na tym polega elitarność tego forum, jak to określił @loco50, że jak na mało którym forum, tutaj taki wątek istnieje i jest prowadzony w naprawdę kulturalnej, jak na internetowe standardy, atmosferze.

 

Dlatego proponowałem żeby sie wynieść z tego tematu i założyć inny, dotyczący zdrowia,szczepionek..

Bo chyba nawet tu nie ma takiego na forum, ale nie szukałem, także moge być w błędzie

Smiało można bedzie przenieść ostatnie 25 stron, bo uważąm że nie mają nic wspólnego ze Teoriami spiskowymi..

 

Pewnie temat o teoriach nie bedzie się rozwijał strasznie szybko, jak do tej pory - ale naprawde, będzie o wiele klarowniej

 

Renqien, poszukaj forum biblijnego www.biblia.webd.pl - niestety, nie moge wkleić linka do niego.

Jak nie znajdziesz, /bo jest stare forum już nieaktywne  i nowe z przeniesionymi tematami/ to daj znać na priv, zaradzimy inaczej

Tam też mają wątek o teoriach, jeżeli szukasz zagadnień w jednym miejscu.

Odpowiedzi są rózne, bo to forum biblijne i większość jest wierząca i nie znam Twojego podejścia do wiary,..ale same tematy, jak dla mnie są ciekawe

Ps..Tam mają dwa tematy ...jeden o zdrowiu, a drugi o szczepionkach :P

 

 

 

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, gruby2000 napisał(-a):

Komar zabija 1 do 3 mln ludzi w Afryce rocznie i jakoś nikt się tym szczególnie nie przejmuje.

 

Zupełnie nikt. Pomijam producentów leków stosowanych w malarii co się dzięki tym latającym mendom roznosi, którzy corocznie  po kosztach przekazują do Afryki preparaty za grubo milionowe kwoty. Spowodowało to spadek śmiertelności z liczonej w milionach do około 400 - 500 tysięcy rocznie. Dzięki szczepionce yc może za pare lat przestanie istnieć problem malarii. 

Ale napisać można nawet że nikt się tym szczególnie nie przejmuje. 

 

https://cordis.europa.eu/article/id/158624-a-novel-antimalaria-vaccine/pl

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adi napisał(-a):

 

Zupełnie nikt. Pomijam producentów leków stosowanych w malarii co się dzięki tym latającym mendom roznosi, którzy corocznie  po kosztach przekazują do Afryki preparaty za grubo milionowe kwoty. Spowodowało to spadek śmiertelności z liczonej w milionach do około 400 - 500 tysięcy rocznie. Dzięki szczepionce yc może za pare lat przestanie istnieć problem malarii. 

Ale napisać można nawet że nikt się tym szczególnie nie przejmuje. 

 

https://cordis.europa.eu/article/id/158624-a-novel-antimalaria-vaccine/pl

Za parę lat...może. Problem istnieje od setek lat. Rok w rok umierają miliony ludzi , nie tylko na malarię, jest żółta febra, denga itp. mniej śmiertelne. Ale to tylko ,,mudziny'', i paru białych , którzy zapomnieli się zaszczepić lub szczepionka nie zadziałała. A z tym ,, po kosztach'' też bym polemizował. Nie od dzisiaj wiadomo, że nie opłaca się produkować leków, które wyeliminują choroby skoro można robić biznes na leczeniu. To ostatnie zdanie dotyczy również Covid, choć w innym stopniu, tu interes polega na zastraszeniu i zmuszeniu społeczeństwa do szczepienia.  Jestem w 100% przekonany, że kolejne szczepienia będą co rok, biznes musi się kręcić, przecież to niewyczerpalne źródło dochodów, prawdziwa żyła złota. Już wspomina się o trzeciej dawce, a przecież nie zaszczepiono jeszcze pierwszą (% społeczeństwa*)

* tu proszę sobie wpisać odpowiednią liczbę, żeby ktoś nie zarzucił mi , że podaję dane z du...y.

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Teraz by juz nie dostał żadnej nagrody i raczej okrzyknięto by go: ANTYSPOŁECZNYM i ANTYPAŃSTWOWCEM itd...

image.thumb.png.8e24281d012e537a381d27fb1f189bb6.png

 

Obrazek

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Ja mam wrażenie ze to dopiero początek nowomowy i CI, co bedą mieli odmienne zdanie, zostaną nazwani hejterami..Orwell był jasnowidzem.

 

55 minut temu, mkl1 napisał(-a):

 teraz by juz nie dostał żadnej nagrody i raczej okrzyknięto by go ANTYSPOŁECZNYM i ANTYPAŃSTWOWCEM

 

Obrazek

 

 

 

.. I jeszcze dodatkowo byłby hejterem, który używa mowy nienawiśći.

Kiepska jakość mema, ale wydaje mi się bardzo prawdomówny i warto wysilić wzrok

 

 

 

A z Teori Spiskowych:

 

Jak już wiecie pewnie.. Sumer,Babilon, Biblia,religie wschodu i Arabi są moimi ulubionymi tematami.

No i tak ostatnio czytałem sobie książke pana Irvinga Finekl, który jest brytyjskim filologiem, asyrologiem i asystentem kuratora na Wydziale Bliskiego Wschodu w British Muzeum.

Krótko pisząc, pan analizuje 130 tysiecy sumeryjskich tabliczek, które znajdują sie British Muzeum

 

Do czego zmierzam.

 

W/w autor napisał, ze przy dziejszym zasobie naukowców od asyrologii i archeologów, biorąc pod uwage ilość tabliczek, zakłada że badania nad nimi, potrwają około 300 lat /to jego słowa/

 

I teraz sobie myśle...My jako ludzkość, musieliśmy mieć niesamowiete szczęście, ze na samym poczatku drogi badań ii biorąc pod uwage ich ilość, odrazu wpadła nam w ręce tabliczka z eposem Gilgamesza i opisem potopu..który jest starszy od Bibli o 2-3 tyś lat i nie wiele rózni się od Biblijnego.

Co ciekawe, tabliczka z eposem, była w prywatnych rękach i tylko za wyjątkową zgodą właściciela została przebadana

 

Nie dziwny zbieg okolicznośći, że akurat tabliczka, która może wywrócić cała naszą wiare do góry nogami, znajduje się w prywatnych rękach przez ponad prawie 100 lat?

Mam wrażenie, że to część wielkiego planu - choć akurat, to czysto osobiste przemyślenia

 

 

 

Edytowane przez -mrovka-
literówki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powódź, zwykła powódź, no może trochę większa. Przecież dla zwykłego śmiertelnika  w starożytności 1000 km to była odległość nie do pokonania. To co ktokolwiek mógł powiedzieć/napisać o globalnym potopie. 

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że 1000km w staryztności do pokonania to był pryszcz.. a przed oczami mam choćby handlowy bursztynowy szlak z południa Europy na północ, lub handlowy szlak z zachodu Europy na wschód, do Azji...nie wspominając o wikingach, którzy odwiedzali Kanade w przeszłości

To byly jeszcze wieksze odległości niż 1000km

 

Ale zgodze się z Tobą że wsród naukowców są zdania podzielone co do potopu...jedni uważają że był lokalny, a inni uważają że był globalny.

Co najgorsze, jedni i drudzy podpierają się mocnymi dowodami.

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi całe życie mieszkało w jednej wiosce i nosa na kilometr z niej nie wyściubili. Bursztynowy szlak, czy później jedwabny szlak pokonywało się latami.

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gruby2000 napisał(-a):

* tu proszę sobie wpisać odpowiednią liczbę, żeby ktoś nie zarzucił mi , że podaję dane z du...y.

 

1 godzinę temu, gruby2000 napisał(-a):

Za parę lat...może. Problem istnieje od setek lat. Rok w rok umierają miliony ludzi , nie tylko na malarię, jest żółta febra, denga itp. mniej śmiertelne. Ale to tylko ,,mudziny'', i paru białych , którzy zapomnieli się zaszczepić lub szczepionka nie zadziałała. A z tym ,, po kosztach'' też bym polemizował. Nie od dzisiaj wiadomo, że nie opłaca się produkować leków, które wyeliminują choroby skoro można robić biznes na leczeniu. 


Ale masz konkretne dane do wody czy również z d*py?

 

 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie dane, jakie dowody?  Że korporacje zarabiają na leczeniu? Na wytwarzaniu szczepionki? Masz jakieś wątpliwości , że potrzebujesz dowodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że przekazywane są po kosztach leki na malarię a Ty napisałeś że masz wobec tego wątpliwości no więc poprzyj je jakimiś danymi lub dowodami bo ja wiem, że były wysyłane nawet brałem w tym udział. Nie odnosiłem się do zarabiania na lekach bo wiadomo że się coś produkuje to po to żeby zarobić. Co w tym dziwnego? 
 

Ludzie tak lubią lekko wypowiadać się o tym o czym po prostu niewiedzą nic lub banialuki, rozsiewając jakieś dziwne teorie, powielając brednie, które krążą po internetach.  Poczytaj o tym jak jest zwalczane polio, poczytaj o malarii. Może z zasobami wiedzy a nie „przemyśleń” nie będziesz chrzanił takich głupot czy takich jak kolejna dawka szczepionki na chorobę wirusową, co nie jest również żadną nowością bo bardzo wiele szczepionek trzeba podawać wielu  dawkach oraz potem w dawkach przypominających…. Żadna to sensacja. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu jest... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Produkuje się przede wszystkim leki leczące a nie wyleczające, bo biznes musi trwać. Być może część leków na malarię wysyła się za darmo lub po kosztach ale sądzę , że jest to niewielki promil potrzeb.  Dowodów nie mam, wszak piszemy w wątku o tytule "teorie spiskowe". Zaczynam mieć  wrażenie, że tematy medyczne widzisz w sposób  zbyt wyidealizowany. Świat jest zły, ludzie są zachłanni , bezinteresowność to cecha, która wygasa we współczesnym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna opinia dokładnie pasująca do tematu teorie spiskowe. Następna  rada dla Ciebie. Poczytaj o chorobach, które kiedyś były a dziś nie ma. Nie zniknęły same z siebie tylko wynaleziono na nie leki lub szczepionki. Co za głupcy musieli to zrobić przecież mogli leczyć w nieskończoność….  Zastanawia mnie czemu ludzie łykający takie banialuki nie łykają informacji prawdziwych, czemu zawsze udaje wam się wybrać te, które są po prostu bzdurami? 

27 minut temu, gruby2000 napisał(-a):

Świat jest zły, ludzie są zachłanni , bezinteresowność to cecha, która wygasa we współczesnym świecie.

Musisz zmienić środowisko bo masz mocno spaczone spojrzenie na świat. Ja też spotykam złych ludzi ale zdecydowanie więcej fajnych, sympatycznych, miłych i takich, którym z którymi chce się przebywać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kilkanaście chorób, które zwalczono (prawie) na przestrzeni kilkudziesięciu lat w porównaniu do setek/tysięcy innych, na których leczeniu w dalszym ciągu się zarabia. Imponujący wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak bez sensu się dla Ciebie produkować. A chyba oczekujesz lepszego świata…… zacznij od siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Polecam ciekawą książkę: 

Misja - Michel Desmarquet

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.