Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, hezio napisał(-a):

Wyobraźcie sobie, że macie jakieś 99% szans, że nie umrzecie na raka, ale na wszelki wypadek zmuśmy wszystkich do chemioterapii... tak profilaktycznie...


 

 

Bez urazy, ale faktycznie to nie jest najlepszy przykład.

Chemioterapia nie jest profilaktyką

 

Profilaktyką w tym przypadku mógłby być zakaz produkcji wyrobów tytoniowych, słodzików itp w jakimś kraju lub np wprowadzenie niższych norm na konserwanty, ulepszacze itp - to jest dla mnie profilaktyka.

/napewno to wprowadze na swojej prywatnej wyspie :P/

 

A z teori spiskowych

 

Jest zakaz sprzedaży papierosów mentolowych bo są bardziej rakotwórcze ze względu na tą 'mięte'- ale nikt się nie zainteresował np miętowymi słodyczami, gumami itp podobnymi wyrobami

Czy wiecie ze jest limit tylko jednego cukierka miętowego na cały dzień ? bo tylko przy takiej ilości nie szkodzą ?

Czy wiecie że Unia zwiększyła o 25 % normy na  konserwanty i dodatki w wyrobach wędlińarskich ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ps1974 napisał(-a):

 

Chwilę mnie nie było (biblioteczkę sobie w ramach urlopu w domku robiłem) a tu taka dyskusja leci. Zgadza się: "zayebiszcie hybjone". Per analogiam, Koledze Heziowi polecił bym codzienne łykanie Obstilaxu bo a nuż kiedyś zatwardzenie się trafi.

zarządzanie strachem Kolego ;)

Pracuje w firmie ponad 100 osób, z wieloma rozmawiam tak na codzień i uwierz mi mało jest ludzi, którzy zastanowią się chwilę nad obecnym tematem COVID tak globalnie...
Wszystkich pytam z ciekawości - dlaczego się szczepiłeś - żeby podali argumenty. 
Większość odpowiada - bo chcę podróżować i nie mieć ograniczeń.

Nikt nie przeczytał ulotki, nikt nie zastanawia się nad tym czy jakieś problemy autoimmunologiczne będą za parę lat... po prostu każą politycy i mówią w TV, że to dobre i nie będzie ograniczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hezio napisał(-a):

zarządzanie strachem Kolego ;)

Pracuje w firmie ponad 100 osób, z wieloma rozmawiam tak na codzień i uwierz mi mało jest ludzi, którzy zastanowią się chwilę nad obecnym tematem COVID tak globalnie...
Wszystkich pytam z ciekawości - dlaczego się szczepiłeś - żeby podali argumenty. 
Większość odpowiada - bo chcę podróżować i nie mieć ograniczeń.

Nikt nie przeczytał ulotki, nikt nie zastanawia się nad tym czy jakieś problemy autoimmunologiczne będą za parę lat... po prostu każą politycy i mówią w TV, że to dobre i nie będzie ograniczeń...

 

Znam osobe która przeszła Cov19 - i to nie jako lekkie przeziębienie, bo wracała do zdrowia, które miała przed chorobą 2 miechy.

Pierwsze nie chciała się szczepić, ale zmieniła zdanie - wiecie dlaczego ? Bo ze względu na rodzaj pracy wkurzają ją kwarantanny i testy.

 

Pisze to w nawiązaniu do posta kolegi hezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Bez urazy, ale faktycznie to nie jest najlepszy przykład.

Chemioterapia nie jest profilaktyką

 

Profilaktyką w tym przypadku mógłby być zakaz produkcji wyrobów tytoniowych, słodzików itp w jakimś kraju lub np wprowadzenie niższych norm na konserwanty, ulepszacze itp - to jest dla mnie profilaktyka.

/napewno to wprowadze na swojej prywatnej wyspie :P/

 

A z teori spiskowych

 

Jest zakaz sprzedaży papierosów mentolowych bo są bardziej rakotwórcze ze względu na tą 'mięte'- ale nikt się nie zainteresował np miętowymi słodyczami, gumami itp podobnymi wyrobami

Czy wiecie ze jest limit tylko jednego cukierka miętowego na cały dzień ? bo tylko przy takiej ilości nie szkodzą ?

Czy wiecie że Unia zwiększyła o 25 % normy na  konserwanty i dodatki w wyrobach wędlińarskich ? 

 

Z tą miętą to chodziło raczej coś innego. Miętowy papieros, szczególnie dla młodych, początkujących wydawał się mniej niebezpieczny bo przecież miętowy smaczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adi napisał(-a):

Z tą miętą to chodziło raczej coś innego. Miętowy papieros, szczególnie dla młodych, początkujących wydawał się mniej niebezpieczny bo przecież miętowy smaczny

 

No ja czytałem coś innego - ale nie zaprzeczam temu, co napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hezio napisał(-a):

zarządzanie strachem Kolego ;)

Pracuje w firmie ponad 100 osób, z wieloma rozmawiam tak na codzień i uwierz mi mało jest ludzi, którzy zastanowią się chwilę nad obecnym tematem COVID tak globalnie...
Wszystkich pytam z ciekawości - dlaczego się szczepiłeś - żeby podali argumenty. 
Większość odpowiada - bo chcę podróżować i nie mieć ograniczeń.

Nikt nie przeczytał ulotki, nikt nie zastanawia się nad tym czy jakieś problemy autoimmunologiczne będą za parę lat... po prostu każą politycy i mówią w TV, że to dobre i nie będzie ograniczeń...

 

Podałeś kosmiczny przykład. Nie prowadzi się terapii chorób, których pacjent nie posiada. Profilaktykę za to jak najbardziej: jest tańsza, bardziej skuteczna, nie dopuszcza do zachorowania (ale uważajmy na statystykę, przy najlepszej profilaktyce  - zawsze jakiś odsetek zachoruje).

Co do ilości osób w firmie - nie wygrasz z moją 😉 , ale to nie ma znaczenia. Oczywiście w kwestii Twoich rozmów mogę Ci uwierzyć, tylko że nie rozmawiamy o motywacjach indywidualnych osób, nieprzygotowanych merytorycznie lub bezrefleksyjnie przyjmujących czyjś punkt widzenia.  (co jest samo w sobie groźne)

Szczepienie powinno być przyjmowane ze względów profilaktycznych oraz społecznych (w ramach odpowiedzialności za swoje otoczenie). Inne motywacje, jakkolwiek istotne indywidualnie, są nieistotne społecznie. Koniec, kropka.

Dlaczego nikt nie czyta ulotek? Może warto zacząć? Skąd informacja o problemach autoimmunoogicznych? Z czego wnosisz? Historia szczepień (coś około 250 lat a tak właściwie to znacznie dłużej) uczy nas o potężnej skuteczności tej właśnie profilaktyki. To, że spora część społeczeństwa nie interesuje się, nie ma zdania, nie ma ochoty zrozumieć... cóż. Problem pojawia się wtedy, gdy te wszystkie braki chęci wpływają na całość społeczeństwa.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ps1974Oczywiście, że podałem kosmiczny i przejaskrawiony przykład - celowo - pokazuję, że jako społeczeństwo idziemy w złą stronę, przyjmowania lęków i nakręcania się pomimo statystyk, które mówią dość jasno, że osoby zdrowie i do średniego wieku nie powinny mieć problemów z zakażeniem dróg oddechowym obecnie o nazwie covid19.

Historia szczepionek mRNA i testów od około dekady nie była usłana różami i z reguły kończyła się na testach pacjentów nowotworowych w fazie agonii... Dziwi mnie wygumkowanie obecnie w dyskusjach postaci Dr Robert Malone itp.

Tematów jest sporo - nie sposób wymienić obecnie tymbardziej, że niestety muszę coś popracować obecnie w nocy i skupić się ;) uroki IT

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, tarant napisał(-a):

Nigdy nie dostałeś bana ode mnie (sprawdziłem).

Twoja ocena moich wartości jako moda niech pozostanie Twoją.

Twoja ocena mojego wkładu merytorycznego w to forum to Twoje zdanie.

Zaiste, wstydzę się z powodu utarczek z takimi osobnikami. Nie powinienem w ogóle odpisywać.

Niech sobie ludzie patrzą. Możesz mieć nadzieję, że grono moich wrogów się powiększy. Szczególnie w kontekście tego tematu mnie to nie rusza.

Dostałem dwa bany - założyłem, ze od Ciebie. Wina systemu, który nie ujawnia kto "uwalił". Spłyciłem ocenę Twojego wkładu w wartość merytoryczną forum - wypowiedzi w zakresie mechanizmów zegarów są ważne. Przepraszam. W zakresie zegarków (a w tym dziale raczej się kręcę) - nie pamiętam istotnych wypowiedzi. Twoi wrogowie są mi obojętni i per se nie są moimi przyjaciółmi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ps1974 napisał(-a):

Szczepienie powinno być przyjmowane ze względów profilaktycznych oraz społecznych (w ramach odpowiedzialności za swoje otoczenie). Inne motywacje, jakkolwiek istotne indywidualnie, są nieistotne społecznie. Koniec, kropka.

 

Niestety, obawiam się, że tłumaczenie tego osobom, które uważają, że mogą funkcjonować niczym "samotny, biały żagiel wolności", mając w pompie społeczeństwo (które przecież i tak nic nie wie i niczego nie rozumie, bo nie czyta właściwych źródeł albo ich nie rozumie), jest bezprzedmiotowe. Może powinniśmy zmienić modus operandi i wciskać fanatycznym antyPISowcom, że szczepienie się to akt obywatelskiego buntu, takie "***** ***", a fanom PIS z kolei, że szczepienie się to "***** **", natomiast zwolennikom lewicy, że poprzez szczepienie we właściwym świetle będziemy mienić się kolorami tęczy, z kolei fanom Konfederacji, że po szczepieniu uzyskuje się transcendentalną relację z duchem Romana Dmowskiego. I tak dalej. Nie mam jeszcze pomysłu na przekonanie ziomów głosujących na PeZeL.  ;)

 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hezio napisał(-a):

@ps1974Oczywiście, że podałem kosmiczny i przejaskrawiony przykład - celowo - pokazuję, że jako społeczeństwo idziemy w złą stronę, przyjmowania lęków i nakręcania się pomimo statystyk, które mówią dość jasno, że osoby zdrowie i do średniego wieku nie powinny mieć problemów z zakażeniem dróg oddechowym obecnie o nazwie covid19.

Historia szczepionek mRNA i testów od około dekady nie była usłana różami i z reguły kończyła się na testach pacjentów nowotworowych w fazie agonii... Dziwi mnie wygumkowanie obecnie w dyskusjach postaci Dr Robert Malone itp.

Tematów jest sporo - nie sposób wymienić obecnie tymbardziej, że niestety muszę coś popracować obecnie w nocy i skupić się ;) uroki IT

 

 

Czym innym są lęki społeczne a czym innym rzetelny program profilaktyczny. Ludzie od zawsze czegoś/kogoś się bali. Problem w tym, że antyszczepionkowcy, bazując na domysłach, przekłamaniach i informacjach kompletnie "z czapy" sieją społeczny strach i niezdecydowanie. 

W zakresie historii badań nad szczepionkami mRNA coś wiesz, czy powtarzasz opinie, które gdzieś usłyszałeś? Jeśli lek/szczepionka okazują się niebezpieczne, nie są dopuszczane do terapii lub migiem wycofywane z obrotu (nawet czasem z tak bzdurnych powodów jak zmiana odcienia pastylki w LOT-cie). Przykład szczepionek, które mają restrykcje stosowania lub były wycofane? Np. szczepionka przecie Dendze (jest ale z restrykcjami: Dengvaxia). Pozostaje pytanie dlaczego tak było/jest? Wiąże się to z tzw. efektem ADE (antibody-dependent enhancement - do poczytania nocą ;-). Sprawy nie są tak proste, jak to się sporej części społeczeństwa wydaje. Więc te reguły, o których piszesz, są jakby... z palca wyssane.

mRNA jest jedną z fajniejszych technologii - sam produkujesz we własnych komórkach olbrzymią ilość cząsteczek mRNA dobowo. Można je łatwo modyfikować, adaptować do naszych, ludzkich celów, znamy wydajne drogi podania... Dlaczego nie korzystać z opracowanej, znanej i wydajnej technologii? Bo ktoś na YouTube mówi, że to jest be? Litości.

Miłej pracy nocą - wkurzę Cię: mam urlop 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
54 minuty temu, -mrovka- napisał(-a):

Jest zakaz sprzedaży papierosów mentolowych bo są bardziej rakotwórcze ze względu na tą 'mięte'- ale nikt się nie zainteresował np miętowymi słodyczami, gumami itp podobnymi wyrobami

Czy wiecie ze jest limit tylko jednego cukierka miętowego na cały dzień ? bo tylko przy takiej ilości nie szkodzą ?

Ogólnie biały cukier jest szkodliwy i mięty do tego nie mieszajmy. Mentol w papierosach jest dodatkiem i jak każdy dodatek w spalaniu jest niezdrowy. Herbata miętowa pita zamiennie względem zwykłej i tak będzie zdrowsza od tej drugiej.

 

 

 

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musimy sprecyzować - mówisz o herbacie miętowej w torebkach, czy prawdziwej naturalniej mięcie wrzuconej do wrzątku ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Niestety, obawiam się, że tłumaczenie tego osobom, które uważają, że mogą funkcjonować niczym "samotny, biały żagiel wolności", mając w pompie społeczeństwo (które przecież i tak nic nie wie i niczego nie rozumie, bo nie czyta właściwych źródeł albo ich nie rozumie), jest bezprzedmiotowe. Może powinniśmy zmienić modus operandi i wciskać fanatycznym antyPISowcom, że szczepienie się to akt obywatelskiego buntu, takie "***** ***", a fanom PIS z kolei, że szczepienie się to "***** **", natomiast zwolennikom lewicy, że poprzez szczepienie we właściwym świetle będziemy mienić się kolorami tęczy, z kolei fanom Konfederacji, że po szczepieniu uzyskuje się transcendentalną relację z duchem Romana Dmowskiego. I tak dalej. Nie mam jeszcze pomysłu na przekonanie ziomów głosujących na PeZeL.  ;)

 

 

Pewnie masz sporo racji ale czasem trzeba zagryźć zęby i robić to co uważa się za słuszne (szczególnie w ramach dotychczasowej wiedzy i wyników badań). Jeśli PeZeL = PSL to proponuję powiązać szczepienie z pracą rolnika: szczepionym plon będzie rósł, kury będą znosić złote jajka a krowy dawać hektolitry mleka... a niezaszczepionemu sąsiadowi najwyżej kaczki wyzdychają. To świetna motywacja w ramach przysłowiowych wojen o miedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ritter napisał(-a):

Ogólnie biały cukier jest szkodliwy i mięty do tego nie mieszajmy. Mentol w papierosach jest dodatkiem i jak każdy dodatek w spalaniu jest niezdrowy. Herbaty miętowej do tego nie mieszajmy bo nawet pita zamiennie względem zwykłej herbaty i tak będzie zdrowsza od tej drugiej.

 

 

 

Po prostu papierosy mentolowe lepiej smakują i chętniej się po nie sięga.

Ja słodzę herbatę - to również forma uzależnienia.

bez cukru nie piłbym tyle herbaty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zadra napisał(-a):

Po prostu papierosy mentolowe lepiej smakują i chętniej się po nie sięga.

Ja słodzę herbatę - to również forma uzależnienia.

bez cukru nie piłbym tyle herbaty..

 

Z tym cukrem to co najwyżej: forma nawyku lub "chętki" - uzależnienie (a właściwie nałóg ale różni farmakolodzy różnie piszą) to nieco inny kaliber 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Ritter napisał(-a):

Ogólnie biały cukier jest szkodliwy i mięty do tego nie mieszajmy. Mentol w papierosach jest dodatkiem i jak każdy dodatek w spalaniu jest niezdrowy. Herbata miętowa pita zamiennie względem zwykłej i tak będzie zdrowsza od tej drugiej.

 

 

 

 

Mięte też musimy do tego wmieszać - bo udowodnili że ten dodatek jest rakotwórczy.

Pozwole sobie spytać jeszcze raz - mówisz o herbacie miętowej w torebkach ?

Bo tutaj byłbym bardzo ostrożny z tym stwierdzeniem.

 

Uczyłem się Technologi Żywienia Człowieka i niestey wiem co producenci dorzucają do jedzenia.

Herbata miętowa w torebce może być wypelniona cała naturalną suszoną mięta, a i tak może być podrasowana chemicznym dodatkiem dla pozyskania klienta

Ważne tylko by było wszystko poniżej normy..jak jest ponizej normy to pomimo podrasowania, na opakowaniu możesz sobie napisać HERBATA MIĘTOWA 100%  NAURALNEGO SUSZU - coś jak słynne ''swiss made''

-Ot takie triki producenckie :)

 

Kiedyś udało mi sie tylko raz zastopować cukier na miesiąć - miałem 20% dodatkowej energii i lepszego samopoczucia i przez miesiac miałem 'telepoty' jak widziałem czekolade i cukier w cukierniczce. Nie wytrzymałem abstynencji mimo zauważalnej róznicy w samopoczuciu.

Niestety, pod tym względem to jestem prawdziwym ćpunem :P

 

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z umiarem to i cukier można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adi napisał(-a):

Z umiarem to i cukier można.

Tylko po co ? 

My tu gadu gadu o szczepieniach , a okazuje się że zgodnie z ustawą RP nie występuje w PL przynajmniej na tą chwile stan epidemii  😷

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dreszczyku emocji….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gszydlowsky napisał(-a):

Tylko po co ? 

My tu gadu gadu o szczepieniach , a okazuje się że zgodnie z ustawą RP nie występuje w PL przynajmniej na tą chwile stan epidemii  😷

Obowiązuje do odwołania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy szanowni Panowie nie zwrócili uwagi, że za tą całą zawieruchą antyszczepionkową stoją rosyjskie służby, zwłaszcza GRU? Sowieci już daaaaawno osiągnęli poziom mistrzowski w dezinformacji i inspiracji. Już przed wojną wyhodowali masy pożytecznych idiotów wierzących w raj na ziemi, zwłaszcza wśród Włochów i Francuzów. A w GB nawet nie idiotów, bo zwerbowali zawodowców (5-tka z Cambridge). 

W tej chwili mechanizm inspiracji w celu osiągnięcia zamierzonego efektu wygląda tak:

Fake news z farmy trolli - podatny odbiorca - ruch antyszcz. - zmniejszenie ilości szczepień - wzrost zakażeń- lockdown- kryzys i niepokoje społeczne w krajach wrogich sowietom czyli na zgniłym zachodzie. I bez wojny osłabiamy przeciwnika. Proste jak r..... e😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szuwi napisał(-a):

Obowiązuje do odwołania. 

Tak ogłoszono , ale porównując rok do roku zgodnie z definicją dzisiaj nie występuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przyjmuję trzecią dawkę, i kolejne też, a Wy róbcie co chcecie default_smile.png

2b219f0a95acd4a310f7006777438cf7.jpg&key=0d24ed0b6fee5f0eeb9119e9b773ef00861fdcbde64e1dd2c887e341d294104f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.