Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

To Tusk jest w końcu dobry, czy zły..? Dla ułatwienia odpowiedzi, przypomnę (bo na pewno wszyscy w skupieniu oglądali), że w Płońsku mówił sporo o swoim katolicyzmie, przywiązaniu do tradycji i o tym, że wiara nie wyklucza wolności.  ;)

Żeby było zabawniej, wieczorem profesor Marian Zembala rozpływał się w zachwytach nad Telewizją Trwam w rozmowie na antenie... Polsat News.  :D 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tarant napisał(-a):

 

Tuska, Tuska. Cały czas podbiera akcyzę i inne dodatki...

00022FIWPWGI8K8F-C122-F4.jpg.0b068cd13b56b47be4b6beeb0d1b93ee.jpg

No ten Tusk... 🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, loco50 napisał(-a):

Zajechałem dziś na stacyjkę nakapać trochę do baku a tu sziok. Zwykły smierdziuch 5,74, Pb 95 5,89.To jest spisek! Kto za tym stoi?

 

I to jest temat na teorię spiskową ! 

Może ktoś się zastanowi nad odpowiedzią na takie pytanie : Czy powinniśmy się cieszyć, kiedy firma należąca do Państwa i będąca niemal monopolistą na polskim rynku PRZYNOSI ZYSKI ?

I nie dotyczy to tylko paliw, ale i ubezpieczeń i bankowości, itd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, loco50 napisał(-a):

Zajechałem dziś na stacyjkę nakapać trochę do baku a tu sziok. Zwykły smierdziuch 5,74, Pb 95 5,89.To jest spisek! Kto za tym stoi? Czyja to wina (oczywiście oprócz Tuska😁)? 

U mnie tak jest od tygodnia.

Znaczy było do wczoraj jak ostatni raz widziałem ceny, dzisiaj spojrzę znowu bo może już podnieśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynosi zyski krojąc nabywcę wysokimi cenami paliwa niezależnie od poziomu cen produktów na rynkach światowych. Podatki i parapodatki na bumelantow w cenie litra paliwa pominę łaskawym milczeniem. 

Zaj... sukces. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ani mi się śni😀! Tu mają najlepsze jedzenie na świecie, co 50 metrów mijasz jakiś historyczny budynek, 2 godziny jadę w Alpy i w drugą stronę 2 nad morze.  Mam pod domem Ligę Mistrzów w piłce nożnej, pół godziny jadę na mecz w jednej z najlepszych lig koszykarskich Europy… Czego chcieć więcej? No i przede wszystkim tu, jak się spotyka, to się mówi o tym co się je i co się zje, a nie o Tusku, który spiskuje przeciwko narodowi 🤣.

 

Ale dzięki za linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beniowski zazdraszczam. I nie mów tego więcej, żeby nie wzbudzać takiej zdrowej, polskiej zawiści 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dążymy do tego aby zarabiać tyle co Niemcy.

Płaca minimalna tam, z tego co widzę to 1536Euro czyli jakieś 7019zł.

 

Inflacja powinna bardzo pomóc.

Tylko czy kurs Euro nie powinien też rosnąć? 

 

To tylko wycinek z:

https://kantorekspert.pl/edukacja-finansowa/kursy-walut--skad-sie-biora-wahania

ale:

Poziom inflacji. Inflacja mierzona jako tempo wzrostu cen, w dłuższej perspektywie przekłada się na konkurencyjność eksportowanych towarów. Im wyższa inflacja, tym mniejsze zapotrzebowanie na nasze towary, a tym samym na naszą walutę. Jej kurs więc spada. I odwrotnie. Im niższa inflacja, tym wyższy eksport i wyższy kurs naszej waluty. W krótkiej perspektywie natomiast wyższa inflacja przekłada się na niższe stopy procentowe, a te na niższy kurs krajowej waluty.

Tempo wzrostu gospodarczego. W dłuższej perspektywie wzrost gospodarczy zwiększa import, a co za tym idzie na zagranicznych rynkach pojawia się więcej krajowej waluty, więc jej kurs spada. W krótkiej perspektywie natomiast wzrost gospodarczy jest kuszący dla zagranicznych inwestorów, co przekłada się na wyższy popyt na krajową walutę, a tym samym na jej wyższy kurs.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się Pany zajmijcie opracowaniem "Krzywej Laffera" dla Vateusza Morawieckiego.

Nie pytajcie się ile kraj może zrobić dla Was, ale ile Wy możecie oddać temu krajowi ?

Ile jeszcze może opodatkować dochody niewolników i prywaciarzy, aby  dochody budżetowe państwa z tytułu podatków urosły do maksymalnej zadowalającej wartości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ani mi się śni😀! Tu mają najlepsze jedzenie na świecie, co 50 metrów mijasz jakiś historyczny budynek, 2 godziny jadę w Alpy i w drugą stronę 2 nad morze.  Mam pod domem Ligę Mistrzów w piłce nożnej, pół godziny jadę na mecz w jednej z najlepszych lig koszykarskich Europy… Czego chcieć więcej? No i przede wszystkim tu, jak się spotyka, to się mówi o tym co się je i co się zje, a nie o Tusku, który spiskuje przeciwko narodowi 🤣.

 

Ale dzięki za linka.

 

Nie, no, naturalnie - Włochy to całkowicie pozbawiony dyskusji o polityce kraj.  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Nie, no, naturalnie - Włochy to całkowicie pozbawiony dyskusji o polityce kraj.  :lol:

Plusy bycia ekspatem - to nie jest twój docelowy kraj, więc korzystasz z tego co ci w danym miejscu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Największym brzemieniem, winą Tuska jest to, że musiał wrócić.

 

Gdy wejdzie podatek dekarbonizacyjny zgodnie z założeniami "fit for 55" to obecne ceny na stacjach benzynowych nie będą szokowały a wspominkami z łezką w oku. To wcale nie wydarzy się w 2050r. ale dosłownie zaraz. Drastyczne metody dekarbonizacji gospodarek UE zostaną wdrożone do 2027r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Ritter napisał(-a):

 "fit for 55" .

Te spełniające się teorie spiskowe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
15 minut temu, hezio napisał(-a):

Te spełniające się teorie spiskowe ...

A dlaczego, przynajmniej niektóre teorie wyglądające na spiskowe nie miałyby się spełniać? Czasami nawet Matrix łapie laga i wtedy to i owo wyłazi na wierzch.

Z otrzymywanego newsleter-a znanego europejskiego producenta półprzewodników nie tak dawno wyczytałem, że to nie 2030r.  ani 2038r. a 2027r. jest zakładanym terminem wyłączenia energetyki węglowej w UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd on wiedział, jak to będzie? Przypadek? Nie sądzę...

 

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam dylemat czy to teoria spiskowa, czy przepowiednia...🤨

 

1.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że od pewnego czasu to reinkarnacja nieodżałowanego "Nie jest OK"? 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imię dla dziewczynki.jpg

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Kiedy w połowie lat '90 doszło do kryzysu na Dalekim Wschodzie np. Południowi Koreańczycy zdecydowali, że w miejsce łapania równowagi gospodarczej przez inflację zrobią coś innego. Obniżyli wszystkim płace! Różnica obu rozwiązań jest subtelna i dotyczy w dłuższej perspektywie przychodów najstarszych czyli emerytów. Dlatego że ważniejsze od poziomu przeciętnej emerytury jest to ile wtedy będzie kosztowała kWh energii albo bochenek chleba? Ale kto by się tym w Polsce przejmował? Po co się nad tym głowić skoro to jest intelektualnie za skomplikowane? Efekty inflacji pandemii w portfelach odczują przechodzący na emeryturę za mniej jak 10 lat i to nie będzie jedyny podatek od chorej rzeczywistości 30-lecia. Dekarbonizacja to dopiero będzie dla przytłaczającej większości inflacyjna jazda. Mam tu na myśli inflację dosłownie wszystkiego a nie jedynie papierków z podobiznami.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2021 o 15:26, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Bardzo ciekawe odkrycia. O ile pamiętam to 20 lat temu była hipoteza o istnieniu neutrino, aż w końcu w podobnym eksperymencie, czyli w Japonii w Wielkiej górze powstał ogromny zbiornik na wodę otoczony detektorami światła. No i raz na jakiś czas pojawiał się rozbłysk. Chodzi o to, że neutrina bardzo słabo reagują z materią taka jaką znamy. Cząstka taka potrafi całą ziemię na wylot przelecieć, ziemia jest dla niej prawie przezroczysta.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.