Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie do @Vergangenheit. Do której grupy: nierobów, strajkowiczów, czy kogo tam jeszcze zaliczysz Generała Fieldorfa, romistrza Pileckiego, Popiełuszkę, czy po prostu zwykłych ludzi, którzy szli rano do pracy, jak co dzień pamiętnego grudnia 1970 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fonfelinni nie chodzi o to, czy żyli dobrze. Chodzi o to, że było parcie na tworzenie, na kształcenie i rozwój. Artystom nie było wtedy łatwo i dobrze. Komeda i wielu innych wyjechało. Ci, co zostali, żyli średnio lub marnie i ja nie mówię, że tak nie było. Chodzi mi o pewien system wartości, który wtedy funkcjonował. Liczyło się kim jesteś i co osiągnąłeś, a nie co posiadasz. Rozumiesz? Inny system wartości wśród zwykłych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale chyba zbyt romantycznie ten okres odbierasz pod tym katem. Zdaje sie, ze wtedy najistotniejsze bylo to, kto kogo zna i co moze zalatwic, a nie jakim jest erudyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Żaki-Czan napisał(-a):

A ja mam pytanie do @Vergangenheit. Do której grupy: nierobów, strajkowiczów, czy kogo tam jeszcze zaliczysz Generała Fieldorfa, romistrza Pileckiego, Popiełuszkę, czy po prostu zwykłych ludzi, którzy szli rano do pracy, jak co dzień pamiętnego grudnia 1970 roku?

Każda z tych postaci jest trochę inna  Pewnie wszyscy z nich kierowali się dobrymi chęciami Chodź Dla mnie to nie oni są bohaterami. Dla mnie bohaterami są ci ludzie którzy po wojnie Wzięli się za odbudowywanie państwa za prowadzenie szkół ci którzy codziennie szli do pracy wybudować zakłady domy ulicę i nieważne że były to socjalistyczne zakłady i socjalistyczne szkoły Ważne że odbudowali Polskę w której Polacy mówi po polsku uczyliśmy się polskiej historii od początku powstania Polski i nie zakłamanej chodź czasy już nowsze dotyczące Rosji radzieckiej Były oczywiście trochę stuningowane dzisiejszym językiem mówiąc. I na przykład dla mnie bohaterem jest wielki generał Wojciech Jaruzelski i prawdziwy prezydent Polski

2 minuty temu, fonfelinni napisał(-a):

Sorry, ale chyba zbyt romantycznie ten okres odbierasz pod tym katem. Zdaje sie, ze wtedy najistotniejsze bylo to, kto kogo zna i co moze zalatwic, a nie jakim jest erudyta :)

Kto kogo zna I co może załatwić to jest najlepsza charakterystyka dzisiejszych czasów

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw nasłuchałem się opowieści kuzynki, która studowała w latach 80-tych jak to trzeba zwalczać komunę, jak protestowali za wolnością itd. Ale potem, jak trochę dorosłem, im więcej rozmawiałem z ludźmi, którzy przeżyli komunę, tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu takim jak to opisał @renqien - ludzie głównie protestowali gd władza wprowadzała podwyżki. Oczywiście, wielu miało tzw. piękną kartę opozycyjną, wielu było więzionych i torturowanych, ale tzw. inteligencja wmieszała się w protesty tzw. ludu, wykorzystując jego niezadowolenie. Gdyby ludziom żyło się na dobrym poziomie, mieli mięso, lepszą rozrywkę, nie musieli czekać latami na malucha na talon, to komuna by łatwo nie upadła. 

 

Natomiast wypisywanie stwierdzeń o nierobach czy obibokach co to byli jedynymi protestującymi, jak to jeden uczestnik dyskusji wypisuje jest po prostu niesmaczne.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja najpierw nasłuchałem się opowieści kuzynki, która studowała w latach 80-tych jak to trzeba zwalczać komunę, jak protestowali za wolnością itd. Ale potem, jak trochę dorosłem, im więcej rozmawiałem z ludźmi, którzy przeżyli komunę, tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu takim jak to opisał @renqien - ludzie głównie protestowali gd władza wprowadzała podwyżki. Oczywiście, wielu miało tzw. piękną kartę opozycyjną, wielu było więzionych i torturowanych, ale tzw. inteligencja wmieszała się w protesty tzw. ludu, wykorzystując jego niezadowolenie. Gdyby ludziom żyło się na dobrym poziomie, mieli mięso, lepszą rozrywkę, nie musieli czekać latami na malucha na talon, to komuna by łatwo nie upadła. 

 

Natomiast wypisywanie stwierdzeń o nierobach czy obibokach co to byli jedynymi protestującymi, jak to jeden uczestnik dyskusji wypisuje jest po prostu niesmaczne.  

To fakt że nie wszyscy byli obibokami, trochęuogulniłem bo do tego dochodzili też jeszcze bardzo pracowici ludzie którzy byli tajnymi współpracownikami lub bezpośrednio agentami wrogich państw USA typu CIA i temu podobne negatywne organizacje.

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

Kto kogo zna I co może załatwić to jest najlepsza charakterystyka dzisiejszych czasów

No nie wiem - miałem w rodzinie wysoko postawioną osobę za komuny i im żyło się jak pączki w maśle i bardzo byli zdziwieni gdy np. moi rodzice narzekali na tamnten ustrój. Ich dzieci jeździły na obozy do ZSRR, oni do Kanady i USA oficjalnie - kto za komuny mógł sobie wyjechać oficjalnie i pozwolić na wycieczkę Batorym do Kanady?? Oni żyli w swojej bańce i nie zauważali (bo nie chcieli) rzeczywistości, bo wtedy musieliby przyznać że byli częścią reżimu.

 

Za to w wolnej Polsce nic nikomu nie zawdzięczając mam super życie i mogę sobie robić co chcę, bez potrzeby jakiegokolwiek załatwiania. Za komuny byłoby to absolutnie niemożliwe.

5 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

 dochodzili też jeszcze bardzo pracowici ludzie którzy byli tajnymi współpracownikami lub bezpośrednio agentami wrogich państw USA typu CIA i temu podobne negatywne organizacje.

Chyba jednak powinieneś wziąć sobie coś na wstrzymanie, wypisując takie farmazony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

No nie wiem - miałem w rodzinie wysoko postawioną osobę za komuny i im żyło się jak pączki w maśle i bardzo byli zdziwieni gdy np. moi rodzice narzekali na tamnten ustrój. Ich dzieci jeździły na obozy do ZSRR, oni do Kanady i USA oficjalnie - kto za komuny mógł sobie wyjechać oficjalnie i pozwolić na wycieczkę Batorym do Kanady?? Oni żyli w swojej bańce i nie zauważali (bo nie chcieli) rzeczywistości, bo wtedy musieliby przyznać że byli częścią reżimu.

 

Za to w wolnej Polsce nic nikomu nie zawdzięczając mam super życie i mogę sobie robić co chcę, bez potrzeby jakiegokolwiek załatwiania. Za komuny byłoby to absolutnie niemożliwe.

Chyba jednak powinieneś wziąć sobie coś na wstrzymanie, wypisując takie farmazony.

Wiesz ja twoich opowieści dziwnej treści nie nie nazwałem farmazona mi Więc mógłbyś trochę kulturalniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vergangenheit ogólnie z tą odbudową masz trochę racji, ale z jednym się na pewno nie zgodzę. Z zakłamywaniem historii. Moja mama kończyła szkoły w latach 50-tych i uwierz mi, że cuda, których uczyli w szkołach były straszne. Królów prawie nie było, powstań nie było, albo były chłopskie przeciw szlachcie i arystokracji, a ruch robotniczy wytworzył się gdzieś w okolicach między starożytnym Rzymem, a pierwszymi Piastami. To była prawdziwa komedia :D 

 

@fonfelinni Żyć trzeba było i ustawić się w istniejących okolicznościach trzeba było. Ktoś kogoś znał, ktoś coś załatwił... ale to były tylko zwykłe wówczas działania niezbędne do życia. Natomiast nie było najważniejszym, czy będziesz miał radio, gramofon, samochód itp. Nie to stanowiło o twojej wartości i ocenie otoczenia. Dopiero za późnego Gierka zaczęła się pogoń za posiadaniem. Liczył się ten, kto ma, a nie ten, kto jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wpis dokonany w tym wątku ma jakiś konkretny cel. Na podstawie odpowiedzi, reakcji i zachowań, tworzą się portrety psychologiczne poszczególnych userów. Następnie system zbiera to wszystko w całość, obrabia i generuje gotowy materiał.

 

Jak tak czytam sobie razem z prezesem opracowania tych wyplutych na czerwono, to czasami aż gęściej skórki dostaję, żeby nie powiedzieć drgawek i sztywnienia ciała, a po policzkach ciekną mi łzy z podniecenia. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Każdy wpis dokonany w tym wątku ma jakiś konkretny cel. Na podstawie odpowiedzi, reakcji i zachowań, tworzą się portrety psychologiczne poszczególnych userów. Następnie system zbiera to wszystko w całość, obrabia i generuje gotowy materiał.

 

Jak tak czytam sobie razem z prezesem opracowania tych wyplutych na czerwono, to czasami aż gęściej skórki dostaję, żeby nie powiedzieć drgawek i sztywnienia ciała, a po policzkach ciekną mi łzy z podniecenia. :lol:

Dokładnie jest wiele fajnych wypowiedzi kulturalnych nawet w skrajnie różnych poglądach ale jest też bardzo dużo takich które niosą nienawiść różne brzydkie wycieczki personalne. Szkoda że teraz Polakach jest tyle nienawiści że nie potrafią normalnie dyskutować nawet o drażniących sprawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Jak tak czytam sobie razem z prezesem opracowania tych wyplutych na czerwono, to czasami aż gęściej skórki dostaję, żeby nie powiedzieć drgawek i sztywnienia ciała, a po policzkach ciekną mi łzy z podniecenia. :lol:

Marna prowokacja... "prezesem" z małej litery??? Pamiętaj, że my, czerwoni, głupi nie jesteśmy i tak łatwo nie damy się sprowokować :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vergangenheit napisał(-a):

Wiesz ja twoich opowieści dziwnej treści nie nie nazwałem farmazona mi Więc mógłbyś trochę kulturalniej

Opowiadaj więc dalej o tajnych polskich agentach CIA co to komunę obalili i jak to skoda że upadła - chętnie posłucham. Normalnie jakbym słyszał mojego reżimowego wujka w latach 80-tych. Ojciec mu tłumaczył, że ludzie chcą normalnego kraju, bez regulacji wszystkiego, bez wielkiego brata wtrącającego się w sprawy kraju. Że jak pojechał do Niemniec Zachodnich, to zobaczył inny, wolny świat i też tego chce w Polsce. No to wujek na to że tajne siły chcą nam Polskę obalić i nas zniewolić. Coś jakby towarzysz Winnicki wcinający szynkę tłumaczył mieszkańcom blokuy przy Alternatywy 4 jedzącym podłą mortadelę że mamy tylko przejściowe problemy i to wszysatko wina zachodniej agentury co to nam stonkę zrzuca na ziemniaki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vergangenheit napisał(-a):

Dokładnie jest wiele fajnych wypowiedzi kulturalnych nawet w skrajnie różnych poglądach ale jest też bardzo dużo takich które niosą nienawiść różne brzydkie wycieczki personalne. Szkoda że teraz Polakach jest tyle nienawiści że nie potrafią normalnie dyskutować nawet o drażniących sprawach

 

2 minuty temu, renqien napisał(-a):

Marna prowokacja... "prezesem" z małej litery??? Pamiętaj, że my, czerwoni, głupi nie jesteśmy i tak łatwo nie damy się sprowokować :D 

Nie każdy pamięta, jaki jest tytuł tego wątku, ot co. ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Opowiadaj więc dalej o tajnych polskich agentach CIA co to komunę obalili i jak to skoda że upadła - chętnie posłucham. Normalnie jakbym słyszał mojego reżimowego wujka w latach 80-tych. Ojciec mu tłumaczył, że ludzie chcą normalnego kraju, bez regulacji wszystkiego, bez wielkiego brata wtrącającego się w sprawy kraju. Że jak pojechał do Niemniec Zachodnich, to zobaczył inny, wolny świat i też tego chce w Polsce. No to wujek na to że tajne siły chcą nam Polskę obalić i nas zniewolić. Coś jakby towarzysz Winnicki wcinający szynkę tłumaczył mieszkańcom blokuy przy Alternatywy 4 jedzącym podłą mortadelę że mamy tylko przejściowe problemy i to wszysatko wina zachodniej agentury co to nam stonkę zrzuca na ziemniaki. 

No to teraz za to masz prawdziwą wolność jesteś inwigilowany na każdym kroku jeśli chodzi o przepisy ich zaplątanie to Polska jest prawie najgorsza na świecie pod tym względem coraz mniej tobie wolno więc powiem szczerze że jakby nawet zapytać tych strajkujących robotników z tamtych czasów czy oni na pewno chcieli takiego świata to myślę że większość z nich odpowiedziała by że nie Poza tym taka ciekawostka że wielu którzy popierają te przemiany które się wydarzyły Jednocześnie popierają nasze bycie w Unii Europejskiej a przecież Unia Europejska dąży nawet nie do socjalizmu co do komunizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Opowiadaj więc dalej o tajnych polskich agentach CIA co to komunę obalili 

 

1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Nie każdy pamięta, jaki jest tytuł tego wątku, ot co. ;)

Podobno JP2 był agentem i obalał komunę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, renqien napisał(-a):

 

Podobno JP2 był agentem i obalał komunę ;) 

Agentem nie był ale przede wszystkim był przywódcą państwa Watykan a dopiero później Polakiem a z kolei państwo Watykan miało zbieżne interesy z USA więc ewentualnie pod tym kątem można byłoby tak twierdzić choć nie brnął bym w tym kierunku na twoim miejscu

2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Opowiadaj więc dalej o tajnych polskich agentach CIA co to komunę obalili i jak to skoda że upadła - chętnie posłucham. Normalnie jakbym słyszał mojego reżimowego wujka w latach 80-tych. Ojciec mu tłumaczył, że ludzie chcą normalnego kraju, bez regulacji wszystkiego, bez wielkiego brata wtrącającego się w sprawy kraju. Że jak pojechał do Niemniec Zachodnich, to zobaczył inny, wolny świat i też tego chce w Polsce. No to wujek na to że tajne siły chcą nam Polskę obalić i nas zniewolić. Coś jakby towarzysz Winnicki wcinający szynkę tłumaczył mieszkańcom blokuy przy Alternatywy 4 jedzącym podłą mortadelę że mamy tylko przejściowe problemy i to wszysatko wina zachodniej agentury co to nam stonkę zrzuca na ziemniaki. 

No to teraz za to masz prawdziwą wolność jesteś inwigilowany na każdym kroku jeśli chodzi o przepisy ich zaplątanie to Polska jest prawie najgorsza na świecie pod tym względem coraz mniej tobie wolno więc powiem szczerze że jakby nawet zapytać tych strajkujących robotników z tamtych czasów czy oni na pewno chcieli takiego świata to myślę że większość z nich odpowiedziała by że nie Poza tym taka ciekawostka że wielu którzy popierają te przemiany które się wydarzyły Jednocześnie popierają nasze bycie w Unii Europejskiej a przecież Unia Europejska dąży nawet nie do socjalizmu co do komunizmu

1 minutę temu, renqien napisał(-a):

 

Podobno JP2 był agentem i obalał komunę ;) 

Agentem nie był ale przede wszystkim był przywódcą państwa Watykan a dopiero później Polakiem a z kolei państwo Watykan miało zbieżne interesy z USA więc ewentualnie pod tym kątem można byłoby tak twierdzić choć nie brnął bym w tym kierunku na twoim miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vergangenheit napisał(-a):

Agentem nie był ale przede wszystkim był przywódcą państwa Watykan a dopiero później Polakiem a z kolei państwo Watykan miało zbieżne interesy z USA więc ewentualnie pod tym kątem można byłoby tak twierdzić choć nie brnął bym w tym kierunku na twoim miejscu

No to teraz za to masz prawdziwą wolność jesteś inwigilowany na każdym kroku jeśli chodzi o przepisy ich zaplątanie to Polska jest prawie najgorsza na świecie pod tym względem coraz mniej tobie wolno więc powiem szczerze że jakby nawet zapytać tych strajkujących robotników z tamtych czasów czy oni na pewno chcieli takiego świata to myślę że większość z nich odpowiedziała by że nie Poza tym taka ciekawostka że wielu którzy popierają te przemiany które się wydarzyły Jednocześnie popierają nasze bycie w Unii Europejskiej a przecież Unia Europejska dąży nawet nie do socjalizmu co do komunizmu

Masz rację - następnym razem jak będę wyjeżdżać z Polski to muszę pamiętać o zabraniu paszportu na kraje niedemokratyczne z komendy milicji i w podaniu na specjalne zaproszenie na wyjazd na zachód Europy zaznaczyć abym mógł wyjechać z całą rodziną. No i mieszkając poza Polską już teraz będę pamiętać żeby się ukrywać żeby mnie nie deportowali bo przebywam tu chyba nielegalnie, bo nikogo w Polsce nie prosiłem o oficjalną zgodę na wyjazd😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, renqien napisał(-a):

 

Podobno JP2 był agentem i obalał komunę ;) 

Kościół posiadał od zawsze, najlepiej zorganizowaną siatkę wywiadowczą świata. Watykańskie archiwa po otwarciu mogłyby uruchomić wiele nowych wojen, że o dymisjach głów państw i poszczególnych kościołów nie wspomnę.

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

No to teraz za to masz prawdziwą wolność jesteś inwigilowany na każdym kroku jeśli chodzi o przepisy ich zaplątanie to Polska jest prawie najgorsza na świecie pod tym względem coraz mniej tobie wolno więc powiem szczerze że jakby nawet zapytać tych strajkujących robotników z tamtych czasów czy oni na pewno chcieli takiego świata to myślę że większość z nich odpowiedziała by że nie Poza tym taka ciekawostka że wielu którzy popierają te przemiany które się wydarzyły Jednocześnie popierają nasze bycie w Unii Europejskiej a przecież Unia Europejska dąży nawet nie do socjalizmu co do komunizmu

Podobnie jak w przypadku poprzednich dyskusji o XX-leciu międzywojennym wiele osób patrzy na tamte czasy przez pryzmat teraźniejszości, tak samo Ty patrzysz na teraźniejszość vs. PRL. Nie, ci ludzie nie walczyli o taką wolność, jaką mamy teraz, a o taką wolność, jaką widzieli na zachodzie w owych czasach. To tak, jakby mówić, że rolnictwo w prl-u było kijowe, bo wszyscy pracowali na snopowiązałkach, a dzisiaj jest super, bo mają wypasione kombajny, które są prawie że autonomiczne. Kontekst czasu Panowie, kontekst czasu.

38 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

Każda z tych postaci jest trochę inna  Pewnie wszyscy z nich kierowali się dobrymi chęciami Chodź Dla mnie to nie oni są bohaterami.

Nie muszą być bohaterami dla kogokolwiek, dla mnie są, ale to nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, że dostali czapę, bo nie byli zgodni z ideologią. To tak jakby dzisiaj prezes odpalił kilku niewygodnych sobie opozycjonistów. Takie rzeczy w czasach obecnych to jednak w normalnym kraju nie przejdą, jedynie Korea Północna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Żaki-Czan napisał(-a):

To tak jakby dzisiaj prezes odpalił kilku niewygodnych sobie opozycjonistów. Takie rzeczy w czasach obecnych to jednak w normalnym kraju nie przejdą, jedynie Korea Północna.

Ty tu lepiej nie podsuwaj niektórym pomysłów🤣, bo skoro nas wszyscy podsłuchują to i wykorzystać mogą takie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Żaki-Czan napisał(-a):

To tak jakby dzisiaj prezes odpalił kilku niewygodnych sobie opozycjonistów. Takie rzeczy w czasach obecnych to jednak w normalnym kraju nie przejdą, jedynie Korea Północna.

Ojjj, tu bym się tak daleko nie posuwał... jest przynajmniej kilka osób w nowożytnej, po PRLowskiej historii, które straciły życie w conajmniej wątpliwych okolicznościach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

No to teraz za to masz prawdziwą wolność jesteś inwigilowany na każdym kroku jeśli chodzi o przepisy ich zaplątanie to Polska jest prawie najgorsza na świecie pod tym względem coraz mniej tobie wolno więc powiem szczerze że jakby nawet zapytać tych strajkujących robotników z tamtych czasów czy oni na pewno chcieli takiego świata to myślę że większość z nich odpowiedziała by że nie Poza tym taka ciekawostka że wielu którzy popierają te przemiany które się wydarzyły Jednocześnie popierają nasze bycie w Unii Europejskiej a przecież Unia Europejska dąży nawet nie do socjalizmu co do komunizmu

Jak tak to spoko. robotnicy z Wujka i Stoczni Gdańskiej, zapewne dadzą wiele olejek, szczególnie Ci, którzy nie żyją

Mojego ś.p ojca w latach 80-tych spałowała SB, aby wypisał się z solidarności.

Pamiętam 2 dni czekania w kolejce na szynkę, papier toaletowy i odrobinę cytrusów. 

Jak czytam Twoje treści, to przypomina mi się Towarzysz Czarzasty, który głodu, chłodu i ubóstwa, nie zaznał w tym cudownym systemie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maciej72 napisał(-a):

Jak tak to spoko. robotnicy z Wujka i Stoczni Gdańskiej, zapewne dadzą wiele olejek, szczególnie Ci, którzy nie żyją

Mojego ś.p ojca w latach 80-tych spałowała SB, aby wypisał się z solidarności.

Pamiętam 2 dni czekania w kolejce na szynkę, papier toaletowy i odrobinę cytrusów. 

Jak czytam Twoje treści, to przypomina mi się Towarzysz Czarzasty, który głodu, chłodu i ubóstwa, nie zaznał w tym cudownym systemie. 

No właśnie gdyby nie te wszystkie obiboki strajkowi  i agenci obcych państw to byś nie miał tych kolejek i kartek natomiast jak w kraju zaczęło strajkować naraz  z 500 największych przedsiębiorstw To wyobraź sobie co by było dzisiaj jakby tak się stało w jeden dzień twoja najbliższa Biedronka by opustoszała

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.