Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Serdeczne dzięki, nie spodziewałem się. Coś takiego napisane przez Ciebie brzmi naprawdę jak komplement i tak to odbieram. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy damy radę z tym murem i kto faktycznie za to zapłaci?

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Ciekawe, czy damy radę z tym murem i kto faktycznie za to zapłaci?

 

Łooo, Panie, to TVP1 to nima lypy, wiadomość z pierwszej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Żaki-Czan napisał(-a):

 że wysezonowane drewno jest chyba bardziej ekologiczne niż pellet, w którego składzie macie olej i do którego produkcji trzeba wykorzystać maszyny zużywające jakąś tam energię

Pellet produkuje się bez dodatku oleju. Jeśli chodzi o to, co jest uwalniane do atmosfery podczas spalania, to wygląda to zdecydowanie lepiej niż podczas spalania nawet wysezowanego drewna. Ale masz rację, do produkcji pelletu trzeba zużyć jakąś energię, więc dopóki mamy prąd z węgla, to ten nasz pellet taki tylko trochę ekologiczny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wisniap napisał(-a):

Dużo o wolności padło....., a co to jest ta wolność..?

Wolność, drogi kolego...

Wolność, to jest po prostu możliwość samodzielnego w pełni świadomego dokonania wyboru ...

Wolność to, drogi kolego .....możliwość samodzielnego i nieprzymuszonego wyboru niewoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyłącznie wolność wyboru...?? Ja twierdzę, że na terenie dajmy na to UE nie ma wolności...mimo, że jest to wpisane w Karcie Praw Podstawowych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
5 godzin temu, Vergangenheit napisał(-a):

identycznym Przykładem może być pan Kukliński dla mnie jest to zdrajca i antybohater a dla Ciebie zapewne będzie to bohater ....czy mamy obydwoje prawo mieć tak odmienne zdania? No chyba mamy i ja wiem że na twoją opinię znajdą się rzeczowe i sensowne argumenty i na moją opinię też znajdą się rzeczowe i sensowne argumenty

Ale zdajesz sobie sprawę, że Kukliński nie grał ani po stronie ZSRR ani też po USA? Spoglądając na to nieco szerzej grał po jedynej, z naszego punktu widzenia, właściwej stronie czyli swojej. Dlatego, że opowiedzenie się po jednej z wcześniej wymienionych oznaczało dla niego, jego rodziny, bliskich i dalszych grę o sumie ujemnej. Oznaczało to całkowitą przegraną. W tym rodzaju gry jedynymi zwycięzcami są ci, którzy w nią nie grają.
Gen. Jaruzelski bardzo mylnie ocenił tę sytuację, z resztą nie pierwszy raz bo to w jego przypadku była raczej norma jak przypadek. Nawykły do szybkich zwycięstw rozumował max. na poziomie sztuki operacyjnej i nic ponad to. Jego głównym "zarzutem" w stosunku do Kuklińskiego było "Skoro on jest bohaterem to kim my jesteśmy? Zdrajacami".

 

Mój stosunek do gen. Jaruzelskiego jest negatywny nie z powodu tępej opresji jakiej był motorem poczynając od Wybrzeża '70 . Zarzutem jest ten  "max." dosyć wycinkowe postrzeganie rzeczywistości. Trzeba ci wiedzieć, że ten sam gen. Jaruzelski na przełomie 1986/1987 z jednej strony publicznie wznosił zawierzenia, akty strzeliste "Będziemy bronić socjalizmu jak niepodległości" a z drugiej był dogadany z MFW, którego eksperci inwentaryzowali te wszystkie zakłady, które po 1989r. zostały "sprywatyzowane". Takich rzeczy nie robi się z dnia na dzień!

Weźmy taki przemysł związany z budową elektrowni i szerzej elektromaszynowy o dużej wartości dodanej. Ten został "sprywatyzowany" na początku. Do 1992r było już pozamiatane. Dlatego, że kupujący zanim to zostało "sprzedane" wiedzieli co, za ile i komu. Firmy prywatne, poza kartelami narkotykowymi, nie trzymają gotówki na europaletach a środków w dużej ilości na bankowych kontach lecz w sposób ciągły i nieprzerwany nią obracają.


Wracając do Kuklińskiego, trafnie oszacował, że głównymi przegranymi w konflikcie NATO-Układ Warszawski będzie Polska a w zasadzie to co z niej zostanie czyli doprawdy niewiele, jakieś 8-12mil. ludności i to na początku konfliktu. Data ruszenia "Pancernego Walca UW" miał być 1985r lub 1986r i na całe szczęście, dzięki kilku wydarzeniom to się nie zmaterializowało.

Jednym z nich było przekonanie po stronie radzieckiej o tym, że "My wiemy, że oni wiedzą o czym nie powinni wiedzieć" :) . I dalej "A skoro wiedzą to co wiedzą, choć my na dobrą sprawę nie wiemy jak oni dużo wiedzą choć wiemy, że za dużo wiedzą to już wiemy, że to będzie inaczej jak w przypadku gdyby nic nie wiedzieli z tego co już wiedzą" :) .

Ten sam poziom paranoi jaki był u genseka KPZR był udziałem i innych pomniejszych genseków. Nie przewidywał on tego, że przeciwnik może mieć głębokie zrozumienie tego co nadchodzi a co było utrzymywane w überparanoidalnej tajemnicy. U paranoików taka sytuacja wywołuje stupor czyli psychozawieszenie połączone z neurorozwałką.

Z tak błahego powodu nie doszło do III Wojny Światowej. Gen Jaruzelski jak najbardziej wiedział czym skończy się "wyprzedzające uderzenie jądrowe UW" w NATO. Jak najbardziej odwetem.


Z zachowanych planów możemy się dowiedzieć co i kto miał zrzucić w pierwszym uderzeniu? Rzecz jasna zaniżając to czym się dostanie i tu kłania się myślenie życzeniowe "jakoś to będzie". Warszawa głowica jądrowa 150kT czyli 10 x Hiroszima plus to co spadłoby na "Warszawską" Brygadę OP czyli pocisk manewrujący z głowicą do 224kT. Toruń 150kT ale zapewne nie brali pod uwagę budowy w przyszłości Szkoły Najwyższego Przekazu i tu mam dylemat dodali by czy ujęli :) ? Radom co zrozumiałe 200kT. Zapewne zainteresuje cię Bydgoszcz :D 50kT na północy i 200kT bezpośredniego trafienia.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Carrot napisał(-a):

Pellet produkuje się bez dodatku oleju. Jeśli chodzi o to, co jest uwalniane do atmosfery podczas spalania, to wygląda to zdecydowanie lepiej niż podczas spalania nawet wysezowanego drewna. Ale masz rację, do produkcji pelletu trzeba zużyć jakąś energię, więc dopóki mamy prąd z węgla, to ten nasz pellet taki tylko trochę ekologiczny jest.

Jutro doczytam skąd ten temat, ale teraz już dopiszę, iż ten pelet jest z tego, co normalnie by się zmarnowało: ścinki, gałązki i inna drobnica tartaczna czy po obróbce stolarskiej drewna.

Tak na dobrą sprawę można napisać, że również po maszynowym przygotowaniu drewna na opał.

Sezonowanego zaś drzewa nie produkuje się na zapleczu marketu budowlanego w którym go można kupić.

Jest to:

1. "samowyrób" z lasu - selektywna wycinka słabszych drzew (wycinka piłą motorową SPALINOWĄ - jej łańcuch smarowany jest olejem mineralnym - zużycie mieszanki paliwa z olejem w DWUSUWOWYM silniku 50ccm wynosi nie mniej niż litr na godzinę pracy i podobna ilość oleju smarującego łańcuch zostawiana jest w drewnie drwale pracują pilarkami dużo mocniejszymi niż ja podałem, czyli zużycie jest znacznie większe)

2. wycinka zmechanizowana ciężkim sprzętem - "harwester" z olbrzymim silnikiem spalinowym dmuchającym dymem po ropie w atmosferę..

 

W obu przypadkach dalszymi krokami jest pocięcie wyciętych kłód na mniejsze części a na końcu na polana które zmieszczą się do pieca. Ten proces również wymaga dostarczenia dużej ilości energii w postaci paliwa (pilarki) albo prądu (choćby jakaś krajzega na silnik 3~`)

Nawet nie wspomnę już o żmudnym procesie przewożenia drewna z lasu do odbiorcy ciężkim sprzętem spalinowym.

 

Jeszcze pamiętam "samowyrób" wykonywany siłą mięśni.

Siekierą w lesie, klinami i młotem 5..10kg na podwórku oraz piłą "moje-twoje" w dwie osoby.. - To była czysta ekologia ale całe ciało podpowiadało mi, że to dość wymagające fizycznie  zajęcie.

 

Medal zatem temu, kto jasno udowodni, że pellet albo drewno jest bardziej ekologiczne jedno od drugiego :)

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jaruzelski i kiszczak są współodpowiedzialni za mordy na opozycjonistach, księżach, robotnikach itd.

To rosyjscy namiestnicy. Za przywileje, honory robili wszystko aby wywiązać się ze swoich obowiązków i utrzymywać Polskę prawie jako republikę radziecką.

Kukliński przekazywał tajemnice tworzone w Moskwie i tym samym to ją osłabiał.

To Moskwa miała plan agresji na Europę.

Polska mogłaby stać się jednym wielkim polem bitwy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Vergangenheit napisał(-a):

ja ten ogół tych ludzi biorących w tym wydarzeniu historycznym oceniam bardzo negatywnie jako strajkowe obiboki oraz agenci obcych wywiadów

Zdecydowanie omijasz już fakt, że kilka postów wyżej obibokami i agentami nazwałeś wszystkich represjonowanych, niszczonych przez ustrój totalitarny, wszystkich z wilczym biletem który sprawiał, że nie można było znaleźć żadnej pracy stając się bezrobotnymi, oraz tych którzy zupełnie przypadkowo byli tylko rodziną osób znajdujących się na celowniku wywiadu sowieckiego. Aby złamać i zmusić do posłuszeństwa jakiegoś niechętnego temu człowieka niszczono mu rodzinę w taki sposób aby ON wiedział, że to przez niego bliskim dzieje się krzywda a jedynym sposobem na ich ratowanie jest wpisanie się na listę sowieckich przyjaciół i donoszenie a często nawet zmyślanie na temat innych uczciwych ludzi, sąsiadów, kolegów z pracy czy uczelni itp..

Tak samo nazwałeś tych, którzy w czasie wojny walczyli Kampanii Wrześniowej a później byli w partyzantce - wszak oni również byli represjonowani a ich rodziny na równi niszczone.

To nie jest uczciwe podejście.

Wiesz może kim był Stanisław Wawrzecki - poczytaj sobie, łatwo znaleźć; to jeden z takich obiboków.

Czym zawinił? Myślę, że i Ty w katowni na przesłuchaniu przyznałbyś się do czegokolwiek..

 

O tych wszystkich ludziach wyraziłeś się bardzo nieładnie, wręcz krzywdząco a teraz zaczynasz skręcać w kierunku takim, że chodziło Ci tylko o strajkujących (bo nie chciało im się pracować) i agentów..

Agentów, przepraszam Czego? Może jednak agentów Polski? działających na rzecz wyzwolenia spod jarzma sowieckiego?

 

Jeśli uległość w stosunku najeźdźcy, pracę dla jego dobra i szczerą jemu pomoc równoznaczną z niszczeniem współbraci dla świętego własnego spokoju i dobrobytu nazwiesz teraz prawidłową postawą uczciwego Polaka czasów PeeRelu bo szedł ramię w ramię z wytycznymi ówczesnych władz to.. kurcze..

Brak słów..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Remy napisał(-a):

Dla mnie jaruzelski i kiszczak są współodpowiedzialni za mordy na opozycjonistach, księżach, robotnikach itd.

To rosyjscy namiestnicy. Za przywileje, honory robili wszystko aby wywiązać się ze swoich obowiązków i utrzymywać Polskę prawie jako republikę radziecką.

Kukliński przekazywał tajemnice tworzone w Moskwie i tym samym to ją osłabiał.

To Moskwa miała plan agresji na Europę.

Polska mogłaby stać się jednym wielkim polem bitwy…

Dla mnie generał Jaruzelski jest prawdziwym człowiekiem honoru i bohaterem. USSA miało w planach zmienić nas w atomowa pustynie wiec kto dla nich pracowal to zdrajca.

9 minut temu, zadra napisał(-a):

Zdecydowanie omijasz już fakt, że kilka postów wyżej obibokami i agentami nazwałeś wszystkich represjonowanych, niszczonych przez ustrój totalitarny, wszystkich z wilczym biletem który sprawiał, że nie można było znaleźć żadnej pracy stając się bezrobotnymi, oraz tych którzy zupełnie przypadkowo byli tylko rodziną osób znajdujących się na celowniku wywiadu sowieckiego. Aby złamać i zmusić do posłuszeństwa jakiegoś niechętnego temu człowieka niszczono mu rodzinę w taki sposób aby ON wiedział, że to przez niego bliskim dzieje się krzywda a jedynym sposobem na ich ratowanie jest wpisanie się na listę sowieckich przyjaciół i donoszenie a często nawet zmyślanie na temat innych uczciwych ludzi, sąsiadów, kolegów z pracy czy uczelni itp..

Tak samo nazwałeś tych, którzy w czasie wojny walczyli Kampanii Wrześniowej a później byli w partyzantce - wszak oni również byli represjonowani a ich rodziny na równi niszczone.

To nie jest uczciwe podejście.

Wiesz może kim był Stanisław Wawrzecki - poczytaj sobie, łatwo znaleźć; to jeden z takich obiboków.

Czym zawinił? Myślę, że i Ty w katowni na przesłuchaniu przyznałbyś się do czegokolwiek..

 

O tych wszystkich ludziach wyraziłeś się bardzo nieładnie, wręcz krzywdząco a teraz zaczynasz skręcać w kierunku takim, że chodziło Ci tylko o strajkujących (bo nie chciało im się pracować) i agentów..

Agentów, przepraszam Czego? Może jednak agentów Polski? działających na rzecz wyzwolenia spod jarzma sowieckiego?

 

Jeśli uległość w stosunku najeźdźcy, pracę dla jego dobra i szczerą jemu pomoc równoznaczną z niszczeniem współbraci dla świętego własnego spokoju i dobrobytu nazwiesz teraz prawidłową postawą uczciwego Polaka czasów PeeRelu bo szedł ramię w ramię z wytycznymi ówczesnych władz to.. kurcze..

Brak słów..

PRL to była wtedy prawdziwa Polska. Jedyna jaka mogła być. Jedyna na jaką zgodziło się USA i GB. A kto mordował po lasach i krzakach i występował przeciw ludziom uczviwie i ciężko pracującym był zwykłym bandytom a dziś nazwany byłby terrorystą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Vergangenheit napisał(-a):

USSA miało w planach zmienić nas w atomowa pustynie

A uczciwa Rosja i Jaruzelski nas przed tym uchronili...

 

3 minuty temu, Vergangenheit napisał(-a):

USSA

mógłbyś już przestać z tymi nawiązaniami do Niemców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zadra napisał(-a):

A uczciwa Rosja i Jaruzelski nas przed tym uchronili...

 

mógłbyś już przestać z tymi nawiązaniami do Niemców

Dokładnie zgadzam sie z Tobą że Rosja i generał Jaruzelski uchronili nas przed tym i dali 70 lat spokoju bez wojny.

USSA dobrze obrazuje ze kraj tem kultywuje tradycje ss zreszta dali schronienie wielu zbrodniarzom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że gdyby nie stan wojenny, to rosja wpadła by na ulice z armią

Więc Jaruzelski miał do wyboru - albo sam pogonić, lub pozwolić by Rosjanie pogonili

Nie jest to tak, że wybrał mniejsze zło ??

 

Pytam tylko, wiec prosze bez prztyków.

 

Z drugiej strony, piszecie ze w Polsce nic nie był, prawda, ale jeszcze tutaj nie przeczytałem wypowiedzi, że puste półki to winna sankcji nałożonych prze naszych teraźniejszych psiapsiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

dziś nazwany byłby terrorystą.

Kościuszko również?

Józef Bem także?

Powstańcy Wielkopolscy byli bandytami?

Wszystkie Postania Śląskie również były przecież nielegalne..

To może jednak ta wspaniała Rosja weszła do Polski 17września1939r żeby nas uratować?

Szkoda, że zatrzymali się w połowie drogi i nie wygnali Niemców z powrotem za odrę aby nas ratować a miast za to chętnie wymienili się z Niemcami papieroskiem na ustalonej granicy wpływów.

 

Acha, zapomniałem... Pewnie również Niemcy wkroczyli do Polski, żeby nas przed czymś/kimś ratować... tylko przed kim....

No i oczywiście wszelki ruch oporu w obszarze niemieckich wpływów był totalną bandyterką - mordowaniem biednych Niemców wypadami z lasu na konwoje z żołnierzami..

Powstanie Warszawskie również nie było legalne a traktowanie powstańców jak bandytów, nie tylko dorosłych powstańców, ale również 10-o latków na równie z nimi stawianie pod mur na rozstrzelanie, dobijanie rannych w szpitalach polowych i zrównanie Warszawy z ziemią za to "bandyckie powstanie" było jak najbardziej uczciwą zagrywką ze strony Niemców - bo władza na tym terenie wówczas należała do nich...

 

No można by tak w nieskończoność odwracać kota ogonem i robić pośmiewisko z honoru, obowiązku i krwi.

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

jeszcze tutaj nie przeczytałem wypowiedzi, że puste półki to winna sankcji nałożonych prze naszych teraźniejszych psiapsiół

pewnie niedługo kol @Vergangenheit wyjdzie z taką inicjatywą nie wnikając, że wychwalany przez niego ustrój wymagał od nas deputatów żywnościowych, zabierał zboże, mięso i zasoby naturalne.

Kopalnie uranu w Stroniach Śląskich w których umierali  Polacy również przynosiły pewnie Polsce same zyski z wydobycia...

 

Wszystko szło za wschodnią granicę - taka była rzeczywistość tamtego okresu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zadra napisał(-a):

Jeszcze pamiętam "samowyrób" wykonywany siłą mięśni.

Siekierą w lesie, klinami i młotem 5..10kg na podwórku oraz piłą "moje-twoje" w dwie osoby.. - To była czysta ekologia ale całe ciało podpowiadało mi, że to dość wymagające fizycznie  zajęcie.

Zapomniałeś uwzględnić, że rąbiąc siekierą też emitujesz CO2 :lol:

1 godzinę temu, zadra napisał(-a):

Medal zatem temu, kto jasno udowodni, że pellet albo drewno jest bardziej ekologiczne jedno od drugiego :)

Przecież pellet to drewno ;)

Przewaga pelletu polega na tym, że jest to wykorzystanie odpadów (trocin), czyściej się spala (niemal całkowicie pozbawiony wody, spalanie w palniku odbywa się w wyższej temperaturze przy lepszym natlenieniu niż w zwykłym piecu), poza tym nie trzeba ganiać co chwilę do pieca i to jego największa zaleta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"vergangenheit" to z niemieckiego na polskie "przeszłość" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zadra napisał(-a):

pewnie niedługo kol @Vergangenheit wyjdzie z taką inicjatywą nie wnikając, że wychwalany przez niego ustrój wymagał od nas deputatów żywnościowych, zabierał zboże, mięso i zasoby naturalne.

Kopalnie uranu w Stroniach Śląskich w których umierali  Polacy również przynosiły pewnie Polsce same zyski z wydobycia...

 

Wszystko szło za wschodnią granicę - taka była rzeczywistość tamtego okresu..

 

Nie wiem, byłem dzieckiem :)

O sankcjach wspomniałem, bo tego wymaga uczciwość w konwersacji

 

@zadra , lubie Cię czytać, ale taka analizu niku może prowadzić do pogłębienia konfliktu - to moja prywatna opina

 

@Szpindlakfan - pellet niby to to samo co drzewo, ale zagłębiając temat, można na wstępie doczytać, że trzeba używać oleju, gdy chcemy uruchomić prase ponownie. Więc to takie 100% eko chyba nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, -mrovka- napisał(-a):

taka analizu niku

Żadna analiza - to po prostu przekład z niemieckiego(byłem ciekaw znaczenia ale wiem, że kolega już 7lat tu pisze..).

Mój nick również można przetłumaczyć na obcy język...

 

2 minuty temu, -mrovka- napisał(-a):

zagłębiając temat, można na wstępie doczytać, że trzeba używać oleju, gdy chcemy uruchomić prase ponownie

Nawet gdyby, to proces przeróbki hałdy trocin wymaga jednorazowego użycia odrobiny oleju w celu zapobieżenia zatarcia tłoka(jeśli tłokowa) na początku procesu który później trwa co najmniej kilka godzin a w warunkach przemysłowych maszyna nie jest wyłączana nawet na przestrzeni zmian na stanowiskach obsługi i "rąbie" ten pelet w nieskończoność już bez oleju - można powiedzieć "na sucho".

 

Sankcje były po wprowadzeniu stanu wojennego jako odpowiedź zachodu na wydarzenia w Polsce.

Wcześniejsze braki (przed 1980r) nie były wynikami sankcji gospodarczych.

 

9 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

lubie Cię czytać

Bardzo mi miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, zadra napisał(-a):

 

Sankcje były po wprowadzeniu stanu wojennego jako odpowiedź zachodu na wydarzenia w Polsce.

Wcześniejsze braki (przed 1980r) nie były wynikami sankcji gospodarczych.

 

 

No to teraz dolałeś oliwy do mojego ogniska.

Bo widze to tak:

Stan wojenny był wprowadzony, by powstrzymać wprowadzenie armi Rosjan na ulice Polski., a sankcje były karą za stan wojenny.

To jak ? Ci co nałożyli sankcje, woleli by armia Rosyjska rozwiązała sprawe, a nie stan wojenny Jaruzelskiego ?

 

Moze pisze banialuki, ale tylko dlatego ze nie bardzo to rozumie - moze przez braki w iwedzy, nie przecze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sankcje miały na celu zniszczenie gospodarek krajów komunistycznych - to był jedyny ich cel, a stan wojenny był jedynie pretekstem do nałożenia sankcji na Polskę (nie ten to znalazłby się inny, podobnie jak teraz z praworządnością ;))

 

Co do rzekomej rosyjskiej interwencji, podobno ruscy nie chcieli się angażować, ale nie wiadomo czy Jaruzelski o tym wiedział, więc ciężko krytykować jego decyzję nawet jeśli była błędna. 

 

Co do pelletu, to nie wykonuje się go na prasach tłokowych (to nie brykiet), ale jest formowany po przeciśnięciu trocin przez otwory w matrycy (wygląda to podobnie jak mielenie mięsa) i nie stosuje się przy produkcji pelletu oleju (przynajmniej nie powinno się go stosować)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

 

No to teraz dolałeś oliwy do mojego ogniska.

Bo widze to tak:

Stan wojenny był wprowadzony, by powstrzymać wprowadzenie armi Rosjan na ulice Polski., a sankcje były karą za stan wojenny.

To jak ? Ci co nałożyli sankcje, woleli by armia Rosyjska rozwiązała sprawe, a nie stan wojenny Jaruzelskiego ?

 

Moze pisze banialuki, ale tylko dlatego ze nie bardzo to rozumie - moze przez braki w iwedzy, nie przecze

 

To nie banialuki, tylko racjonalna logika.

My teraz wiemy więcej niż świat wiedział w latach 80'ych o tym co się działo w Polsce.

Jakieś tam szafy z dokumentami prez te 40lat ujrzało światło dzienne.. myślę, że i tak dużo z tych dokumentów było preparowanych dla osiągnięcia jakiegoś konkretnego celu..

Ja kiedyś czasami miałem wrażenie, że tłumaczenie stanu wojennego możliwością wjazdu do nas wojsk radzieckich był próbą wybielenia postępowania naszych głównodowodzących.

Sam nie wiem jak podejść do tego tematu i jak sobie tłumaczyć, ale raczej uważam, że gen Jaruzelski osobiście zaproponował takie rozwiązanie swoim zwierzchnikom aby kolejny raz zapunktować u nich i zapracować na późniejsze dystynkcje - czyt prezydenturę a przecież jeszcze przez dekadę po stanie wojennym piastował wysokie stanowisko..

Bał się po prostu o swój stołek, bo wiadomym było, że rozruchy mogą zakończyć jego karierę w wojsku i polityce oraz przekreślić wieloletnie zasługi dla Wielkiego Brata ze wschodu.

Tak więc nie do końca wierzę w to, że Breżniew zagroził nam atakiem, bo po zaangażowaniu się ZSRR w Afganistanie (1979r) napytali sobie takiej biedy, że w 1980r dotknął ich dość poważny kryzys gospodarczy którego echa odbiły się również u nas.

Mieli zatem swoje problemy i raczej pilnowaliby, żeby na własnym podwórku był spokój nie angażując się raczej na terenach zawsze do nich negatywnie nastawionych.

Należy również podkreślić, że od 2 lat w Watykanie piastował urząd jeden z wybitniejszych umysłów ówczesnego świata, z którego zdaniem zachodni świat musiał się liczyć.

Polska miała w nim olbrzymie oparcie moralne ale chyba i również "lobbował" za Polską wśród mocarzy tego czasu..

 

Nie wydaje mi się zatem, żeby faktyczny najazd ZSRR na Polskę miał nastąpić(chociaż go jednakowoż nie wykluczam), natomiast Stan Wojenny jakby tu nie patrzeć był dla ówczesnego rządu niezwykle potrzebnym instrumentem do wytłumienia rozruchów.

Myślę, że to był pomysł Jaruzelskiego a nie szantaż ZSRR.

 

Zachód mógł o tym nie wiedzieć a widział, że dzieje się u nas źle.

Już wcześniejsze sankcje nałożone na ZSRR - była przecież jeszcze "zimna wojna" rozszerzono na strefę wpływów dalej na zachód - czyt Polskę.

Czy to była kara dla Polski za bunty, czy kara dla rządzących Polską w tamtym okresie za stan wojenny - trudno mi oceniać.

Nie da się ukryć, że Zachód zmierzał do osłabienia ZSRR wszelkimi metodami i nam przez to również się oberwało, bo będąc pod wpływem wschodu automatycznie dawaliśmy ZSRR wsparcie gospodarcze i materiałowe tak jak już wcześniej pisałem.

Interwencja w Afganistanie doprowadziła do upadku ZSRR - po 9 latach militarnego i finansowego zaangażowania Gorbaczow wycofał swoje wojska z Afganistanu a zapoczątkowana przez niego w 1985r pierestrojka była zaczynem do wyprowadzenia radzieckich wojsk z Europy Środkowo-Wschodniej, przebudowy gospodarczej kraju i powstania Wspólnoty Niepodległych Państw.

 

 

37 minut temu, Szpindlakfan napisał(-a):

Co do pelletu

Są również tłokówki.

Mój ojciec natomiast, jako tokarz pracował przy produkcji maszyn o których wspomniałeś - matrycowych i tak jak piszesz, nie wymagały one smarowania(ale "na dotarciu" zawsze go dostawały, tak samo podczas uruchamiania maszyn do chrupek ( spożywcze z mąki kukurydzianej) które w tej samej firmie produkowano, to zawsze części robocze były olejem przesmarowane - do tej pory czuję smak tego oleju na języku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro teorie spiskowe, to mi się wydaje że kolega Vergangeheit jest sovieckim agentem infiltrującym polskie forum zegarkowe 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zadra napisał(-a):

pewnie niedługo kol @Vergangenheit wyjdzie z taką inicjatywą nie wnikając, że wychwalany przez niego ustrój wymagał od nas deputatów żywnościowych, zabierał zboże, mięso i zasoby naturalne.

Kopalnie uranu w Stroniach Śląskich w których umierali  Polacy również przynosiły pewnie Polsce same zyski z wydobycia...

 

Wszystko szło za wschodnią granicę - taka była rzeczywistość tamtego okresu..

No właśnie to ciekawe wszystko szło na wschód a wtedy w Polsce sytuacja dla ludzi i sytuacja gospodarcza była dużo lepsza niż w samej Rosji radzieckiej

A większość osób starszej daty które są w polityce zasiadają w sejmie no i pozostali wykształcili się za darmo za tej niedobrej komuny A gdyby żyli w Drugiej Rzeczpospolitej to byliby maksymalnie parobkami. 

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.