Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że wojna hybrydowa z supermocarstwem nie tylko na granicy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozpoczęły się gwiezdne wojny .

Pierwszy satelita szpiegowski już został zestrzelony :)

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, desmo napisał(-a):

Widzę, że wojna hybrydowa z supermocarstwem nie tylko na granicy…

Nie przesadzajmy Białoruś to żadne supermocarstwo Zresztą jeden z naszych generałów chyba Skrzypczak powiedział że w 3 dni możemy zająć całą Białoruś oczywiście zapewne teoretyzuje ją zakładał że bez udziału Rosji w tym konflikcie czyli No tak jak byśmy uczciwie walczyli sam na sam Polska kontra Białoruś bez udziału Rosji czy USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Vergangenheit napisał(-a):

Nie przesadzajmy Białoruś to żadne supermocarstwo Zresztą jeden z naszych generałów chyba Skrzypczak powiedział że w 3 dni możemy zająć całą Białoruś oczywiście zapewne teoretyzuje ją zakładał że bez udziału Rosji w tym konflikcie czyli No tak jak byśmy uczciwie walczyli sam na sam Polska kontra Białoruś bez udziału Rosji czy USA

wojna Rosji  ( a może i Chin ) z UE naturalnie …my i Białoruś jesteśmy narzędziami , ewentualnie polem bitwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał(-a):

wojna Rosji  ( a może i Chin ) z UE naturalnie …my i Białoruś jesteśmy narzędziami , ewentualnie polem bitwy.

Ja to nawet bardziej myślę że nie tylko my ale nawet cała Unia Europejska jest pionkiem w grze Amerykanów przeciwko Rosji i Chinom o Prymat na świecie. I to chyba błąd że tak bardzo się zaangażowaliśmy w kontrowaniu Rosji bo jeżeli stanie się tak że amerykanie dogadają się z Rosją przeciwko Chinom co jest możliwe bo wielokrotnie już bywało tak że Rosjanie z Amerykanami współpracowali i to owocnie w różnych dziedzinach to wtedy może się okazać że staniemy się amerykańskim darem dla Rosji

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda, rozbicie UE jest na rękę wszystkim dużym graczom. Cóż za paradoks że nasz narodowy podobno rząd przykłada do tego tak ochoczo rękę tylko za cenę utrzymania się przy władzy… ( a może nie tylko ) Zamiast pragmatyzmu politycznego znów idiotyczny mesjanizm i machanie szabelką  na potrzeby lajków  od suwerena.   Dla EU jesteśmy buforem ale bez EU jesteśmy przystawką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grill już się pali. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, wyluzujcie. Naprawdę jesteśmy wszyscy w jednej drużynie i nie musimy sami ze sobą walczyć. 

 

Zarówno temat Jaruzelskiego, jak i Kuklińskiego jest dużo bardziej skomplikowany, niż nam się może wydawać. Sam spotykam się często z bardzo odmiennymi zdaniami na temat obu. To jest polityka i nigdy nie jest ona jednoznaczna. Nie da się ocenić wydarzeń i ludzi tylko w jasnych lub ciemnych kolorach, zwłaszcza że nasza wiedza jest tylko tą, która jest oficjalna. Wielu rzeczy pewnie nie wiemy i możliwe, że nigdy się nie dowiemy. Rosyjskie i amerykańskie archiwa nigdy nie zostaną do końca upublicznione, a przypuszczam, że wielu informacji już w nich dawno nie ma i zostały zniszczone.

 

Podobnie kontrowersyjną osobą jest Berling, od którego tak naprawdę to wszystko się zaczęło. Sam, gdybym miał go ocenić, nie umiałbym jednoznacznie się opowiedzieć czy na plus czy na minus. Wiedział, że alianci zachodni postawili na Polsce krzyżyk i jedyny wybór jaki mieliśmy, to współpraca z sowietami i kraj na łasce lub niełasce Stalina, lub opór do końca i los podobny jak w 1939 czyli Katyń, Miednoje i zsyłka na Sybir. Czy Stalin wysiedliłby wszystkich i zaludnił nasze tereny Rosjanami z innych republik? Czy pozwoliłby na jakąkolwiek formę Polski jako odrębnego kraju, czy bylibyśmy republiką radziecką? 

 

Jest to kolejna postać naszej historii, której ocenić nie sposób. Oczywiście, współczesne materiały wypisują bzdury na jego temat i stawiają go w jednoznacznym świetle, nawet Wikipedia podaje brednie które aż ciężko czytać, ale faktem jest, że jest to postać na wskroś niejednoznaczna i przez to pasjonująca. Jak widać, cała nasza historia naćkana jest jak ciasto rodzynkami, zdrajcami-bohaterami <- ocena zależy od czasów i poglądów oceniającego. Taki już nasz los i położenie geopolityczne, że ciągle musimy podejmować niemoralne decyzje i rezygnować z własnej godności w imię tego, co nam się wydaje w danym momencie dobrem ojczyzny. Dlatego ja zawsze staram się zachować zdrowy dystans i powściągliwość w ocenach poszczególnych ludzi i zdarzeń. Bo wiem, że to co wiem, to tylko "prawda", a prawdy nie dowiem się nigdy.

38 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

Nie przesadzajmy Białoruś to żadne supermocarstwo Zresztą jeden z naszych generałów chyba Skrzypczak powiedział że w 3 dni możemy zająć całą Białoruś oczywiście zapewne teoretyzuje ją zakładał że bez udziału Rosji w tym konflikcie czyli No tak jak byśmy uczciwie walczyli sam na sam Polska kontra Białoruś bez udziału Rosji czy USA

Ja bym zapytał, co na ten temat uważają żołnierze. Rozmawiałem w niedzielę na ten temat z kimś, kto pracuje w wojsku i nastroje panujące wśród wojskowych są mniej więcej takie, czy armia białoruska dojdzie do Warszawy w mniej, czy w więcej niż tydzień :D 

 

My nie mamy wojska. Wszystko, co było, oddaliśmy amatorom z WOT. Nasze wojsko przypomina trochę naszą reprezentację. Grając z jakimś Katarem czy Andorą, jeśli już oni sami nie strzelą nam bramki, to my sami ją sobie strzelimy. W wojsku, jak nas nie postrzelą, to my sami się postrzelimy, z własnej broni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, róbcie jak chcecie, ale jak dla mnie@Vergangenheit w swoich wypowiedziach niczym nie różni się od ruskigo trolla, dlatego uważam, że nie ma sensu go dalej karmić. Mam wrażenie, że on się tym świetnie bawi.

A już po tej wypowiedzi o zabiciu gorników z Wujka:

No wiesz nie bardzo było za co ukarać bo jak są takie demonstracje że zaczynają się burdy no to niestety zawsze może się przytrafić coś takiego.

udowodnił, że jest zwykłym zerem.
Z mojej strony koniec.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, desmo napisał(-a):

Niestety to prawda, rozbicie UE jest na rękę wszystkim dużym graczom. Cóż za paradoks że nasz narodowy podobno rząd przykłada do tego tak ochoczo rękę tylko za cenę utrzymania się przy władzy… ( a może nie tylko ) Zamiast pragmatyzmu politycznego znów idiotyczny mesjanizm i machanie szabelką  na potrzeby lajków  od suwerena.   Dla EU jesteśmy buforem ale bez EU jesteśmy przystawką. 

Super podsumowanie. Krótko i treściwie.

32 minuty temu, renqien napisał(-a):

Chłopaki, wyluzujcie. Naprawdę jesteśmy wszyscy w jednej drużynie i nie musimy sami ze sobą walczyć. 

 

Zarówno temat Jaruzelskiego, jak i Kuklińskiego jest dużo bardziej skomplikowany, niż nam się może wydawać. Sam spotykam się często z bardzo odmiennymi zdaniami na temat obu. To jest polityka i nigdy nie jest ona jednoznaczna. Nie da się ocenić wydarzeń i ludzi tylko w jasnych lub ciemnych kolorach, zwłaszcza że nasza wiedza jest tylko tą, która jest oficjalna. Wielu rzeczy pewnie nie wiemy i możliwe, że nigdy się nie dowiemy. Rosyjskie i amerykańskie archiwa nigdy nie zostaną do końca upublicznione, a przypuszczam, że wielu informacji już w nich dawno nie ma i zostały zniszczone.

 

Podobnie kontrowersyjną osobą jest Berling, od którego tak naprawdę to wszystko się zaczęło. Sam, gdybym miał go ocenić, nie umiałbym jednoznacznie się opowiedzieć czy na plus czy na minus. Wiedział, że alianci zachodni postawili na Polsce krzyżyk i jedyny wybór jaki mieliśmy, to współpraca z sowietami i kraj na łasce lub niełasce Stalina, lub opór do końca i los podobny jak w 1939 czyli Katyń, Miednoje i zsyłka na Sybir. Czy Stalin wysiedliłby wszystkich i zaludnił nasze tereny Rosjanami z innych republik? Czy pozwoliłby na jakąkolwiek formę Polski jako odrębnego kraju, czy bylibyśmy republiką radziecką? 

 

Jest to kolejna postać naszej historii, której ocenić nie sposób. Oczywiście, współczesne materiały wypisują bzdury na jego temat i stawiają go w jednoznacznym świetle, nawet Wikipedia podaje brednie które aż ciężko czytać, ale faktem jest, że jest to postać na wskroś niejednoznaczna i przez to pasjonująca. Jak widać, cała nasza historia naćkana jest jak ciasto rodzynkami, zdrajcami-bohaterami <- ocena zależy od czasów i poglądów oceniającego. Taki już nasz los i położenie geopolityczne, że ciągle musimy podejmować niemoralne decyzje i rezygnować z własnej godności w imię tego, co nam się wydaje w danym momencie dobrem ojczyzny. Dlatego ja zawsze staram się zachować zdrowy dystans i powściągliwość w ocenach poszczególnych ludzi i zdarzeń. Bo wiem, że to co wiem, to tylko "prawda", a prawdy nie dowiem się nigdy.

Ja bym zapytał, co na ten temat uważają żołnierze. Rozmawiałem w niedzielę na ten temat z kimś, kto pracuje w wojsku i nastroje panujące wśród wojskowych są mniej więcej takie, czy armia białoruska dojdzie do Warszawy w mniej, czy w więcej niż tydzień :D 

 

My nie mamy wojska. Wszystko, co było, oddaliśmy amatorom z WOT. Nasze wojsko przypomina trochę naszą reprezentację. Grając z jakimś Katarem czy Andorą, jeśli już oni sami nie strzelą nam bramki, to my sami ją sobie strzelimy. W wojsku, jak nas nie postrzelą, to my sami się postrzelimy, z własnej broni. 

Miło poczytać sensowną , treściwą wypowiedz.

5 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Panowie, róbcie jak chcecie, ale jak dla mnie@Vergangenheit w swoich wypowiedziach niczym nie różni się od ruskigo trolla, dlatego uważam, że nie ma sensu go dalej karmić. Mam wrażenie, że on się tym świetnie bawi.

A już po tej wypowiedzi o zabiciu gorników z Wujka:


udowodnił, że jest zwykłym zerem.
Z mojej strony koniec.
 

Dlaczego mnie osobiście obrażasz? Nie mógł byś kulturalnie napisać jak np kolega renqien lub desmo? Oni też mają inne poglądy niż ja a nie muszą mnie obrażać.

Jak nie pasują ci moje poglądy to przenieść się do Korei Północnej tam będzie tak jak lubisz już to tutaj pisałem wszyscy zdanie będą mieli takie samo jak ty Będzie pan zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zadra napisał(-a):

Mam taki apel do kolegów...

 

Przestańmy już karmić ....

 

Proponuję długą minutę ciszy dla uczczenia ofiar komunistycznego reżimu.

 

po co TE śmieci mają być wyszukiwane przez młode pokolenia chcące się dowiedzieć prawdy o komunizmie.

Z chęcią bym wyczyścił niektóre wypowiedzi, które szkalują przeszłość, ludzi, bohaterów; a na ich miejsce próbują zaimplementować fałsz, zakrzywioną rzeczywistość i chore poglądy oraz wynoszenie zbrodniarzy na piedestał przed tych, których ci zbrodniarze mordowali ale niestety nie jestem moderatorem...

 

 

 


W pełni się zgadzam. To co robi ta osoba to promowanie zbrodniczego systemu. Nie różni się niczym od promowania faszyzmu. Przecież to zabronione. Moderacja?

 

ps

miał kończyć….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adi napisał(-a):


W pełni się zgadzam. To co robi ta osoba to promowanie zbrodniczego systemu. Nie różni się niczym od promowania faszyzmu. Przecież to zabronione. Moderacja?

 

ps

miał kończyć….

Jestem zdecydowanie przeciw faszyzmowi, banderyzmowi, komunizmowi. Zdecydowanie. Moja rodzina przez faszyzm a potem socjalizm straciła fabryki w Łodzi i Kaliszu oraz posiadłości.

I co ciekawe nawet zabytkowy Dworek ma być teraz zniszczony dlatego że w Kaliszu będziesz szła jednak obwodnica

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie  tego nie widać. Brniesz. Bez sensu. Głupio. Powtórzę: kończ waść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Adi napisał(-a):


W pełni się zgadzam. To co robi ta osoba to promowanie zbrodniczego systemu. Nie różni się niczym od promowania faszyzmu. Przecież to zabronione. Moderacja?

 

ps

miał kończyć….

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

 

Ile razy mam jeszcze powtórzyć że jestem zdecydowanie przeciw faszyzmowi banderyzmowi komunizmowi? Co innego ocena historii i tego co było wtedy bo ludzie którzy zakładali faszyzm czy komunizm nie wiedzieli jakie to przyniesie efekty. I dlatego inaczej trzeba oceniać to to było i to co kiedyś robili ludzie i trzeba dołożyć wszelkich stare żeby już nigdy takich systemów nie było. A Obawiam się że Unia Europejska Idzie ku komunizmowi No i teraz panowie Co zrobić w takiej sytuacji

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proponuję wziąć głęboki oddech. Jak zabrniecie za daleko, to będzie to bardzo długi głęboki oddech, także dajcie sobie na wstrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że to forum działa w oparciu o wolność stowarzyszania się oczywiście zawartą w KPP UE i cieszę się, że mogłem wysłuchać tak różnych punktów widzenia tego samego okresu, czyli jest wolność wyrażania opinii również zawarta w Karcie PP.. na tym uszanujemy zdanie Carrot i wrzucamy luzzzz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niektórzy ciągle myślą podwórkiem - bardzo krótkowzrocznie. Jak coś im nie pasuje; gadka, szmatka, kolor włosów, to bęc - walą z główki! 

A w dzisiejszych czasach to zdecydowanie za mało. ..


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko różnym poglądom, z którymi się zgadzam czy nie zgadzam. To nie ma znaczenia. Za to jestem przeciwny szerzeniu kłamstw historycznych,  lżeniu osób, które ewidentnie były bohaterami a gloryfikowanie komunistycznych zdrajców, satrapów,  którzy te osoby właśnie gnębili.  To nie jest tak że ktoś gloryfikuje komunizm ale pisze, że go nie lubi więc wszystko jest w porządku. Chyba ważna jest treść a nie deklaracje? Skoro zabity człowiek podczas protestów przeciw totalitarnemu systemowito ofiara rozrób albo nierób…… To pogląd do dyskusji i element wolności słowa? Gratulacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych Bandera, Gorbaczow, Balcerowicz, Churchil czy Rosenberg będą bohaterami, w oczach pozostałych są to zwyczajni bandyci, zdrajcy, złodzieje czy też tchórze. A tu mamy Forum, obowiązuje netykieta, wszystkich...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adi napisał(-a):

lżeniu osób, które ewidentnie były bohaterami a gloryfikowanie komunistycznych zdrajców, satrapów

To Twoja ocena, nie rozumiesz tego? Dla Ciebie bohater, dla innych zdrajca lub odwrotnie. Właśnie to staram się osobom tak ostro oburzającym się na innych, wytłumaczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gruby2000 napisał(-a):

.

 

@gruby2000 to była jakaś polityczna deklaracja po obejrzeniu Dziennika Telewizyjnego w TVP? 😉😀😀😂

Edytowane przez ps1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ta interia i jej artykuły ...

 

Minister Adam Niedzielski o wzroście zakażeń oraz czwartej i piątej dawce szczepionki - Wydarzenia w INTERIA.PL

 

Ostatnio czytałem że w Japoni mają już szóstą fale pandemi....zdajecie sobie sprawe że w innych krajach nie moze skończyć sie na 3 lub 4 fali

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.