Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Czy więc nie zaszczepieni nie wpływają na bezpieczeństwo normalnych ludzi?

@Adi ....

Jak można w taki sposób pisać o prawie połowie społeczeństwa ojczystego kraju?

Jak łatwo przychodzi podzielić Ci wszystkich na "normalnych" i "nienormalnych" - gdzie szacunek dla ich dorobku - przecież do czasu covidu wspólnie wszyscy coś z siebie dawali/śmy, a teraz sugerujesz, że to wszystko nieważne..

Jak łatwo jest Ci odczłowieczyć, zdehumanizować 15 000 000 (piętnaście milionów!!! ) ludzi tego kraju z czego tylko niewielki ułamek procenta jest zatwardziałych przeciwników oraz "wywrotowców".. 

Reszta to Twoi sąsiedzi, dzieci spotykane na ulicy,  osoby starsze albo w Twoim wieku - taki sam przekrój społeczeństwa jak druga część ludności, którzy się na szczepienie zdecydowali.

 

Mam wrażenie, że w tym wszystkim właśnie o to chodzi, żeby wprowadzać w społeczeństwach rysy na etyce i moralnych zachowaniach a na Twoim przykładzie (tego w jaki sposób piszesz) można wnioskować, że idzie w dobrym kierunku. 

Teraz wystarczy poszukać winnego, że krowa mleka nie daje, psy na wioskach nie szczekają albo świniak sąsiadowi zdycha i stawiamy stosy, aby "w świętej wierze słuszności normalnych ludzi wypalić tę "nienormalną zarazę"...

Masz może jakieś skojarzenia już, czy trochę za mało napisałem dla zrozumienia wielkiego powrotu koła historii?

Walec idzie dalej..

ten jest piegowaty, tamten rudy a inny nie myje zębów - oddzielić ich od grupy "normalnych" i zepchnąć bliżej stosu,  bo jak tacy się rozmnożą, w populacji, to będzie więcej piegowatych i zaniedbanych, to co że się zaszczepili - zrobili to chyba ze strachu albo z perwersji, albo nawet mają fałszywe paszporty - da się wszystko udowodnić, co świadczy tym gorzej dla nich.. 

 

Później znajdziemy sposób na innych niewygodnych...

Najpierw wszak trzeba niepokornych się pozbyć ...

Oczywiście dla dobra powszechnego... 

Tak to się dzieje .. dzięki "normalnym" ... 

 

Ja domyślam się, @Adi, że nie do końca przemyślałeś formę wypowiedzi  - takich "kwiatków" można w tym temacie wyłapać znacznie więcej, ale ja MAM NADZIEJĘ , że koleżanki i koledzy pomyślą o drugim człowieku trochę inaczej niż tylko jak o wrogu, przeszkodzie czy zagrożeniu w perspektywie covidu pisząc o problemach aktualnych czasów .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz pojęcia. Po co te pompatyczne tony? Zupełnie bez sensu. Gdzie Ty wyczytałeś o odczłowieczaniu, dehumanizowaniu w mojej wypowiedzi?  - zastanów się co Ty bredzisz, lub daj znać co bierzesz. Sorry - ale zagalopowałeś się o wiele za mocno. Wyhamuj, bo po prostu chrzanisz jakbyś mocno uderzył się w głowę. Nic takiego co Ty bez sensu insynuujesz nie napisałem. To Twoja mocno pokręcona i chora interpretacja. Mamy stan jaki mamy. Jest coś co go w dużej mierze rozwiązuje. Co z tą prawie połową społeczeństwa, że mają to i całą resztę głęboko w tyle? Czemu nie mają szacunku do właścicieli kin, teatrów. Pracowników tych instytucji. Restauratorów, hotelarzy, pracowników lotnisk, siłowni etc. - oni cierpią, tracą dochody, dorobek przez GŁUPOTĘ innych.  Przez zachowanie osób działających wbrew wszelkiej wiedzy, na bazie widzimisię i wyssanych z palca argumentów.  Jeżeli szukasz zachowań niemoralnych, aspołecznych i nawet zwyczajnie głupich szukaj ich wśród osób, które nie szczepią się bez racjonalnego powodu. Pominę, bo to już bez sensu - kto nie chce zrozumieć, nie zrozumie - nieszczepienie narażają chorych na wszelkie inne choroby na brak dostępu lub utrudnienia w dostępie do leczenia. 

Sądzę, Zadra, że powinieneś przemyśleć kto robi ogółowi dobrze, a kto źle skoro uderzasz w taki ton.  Czy ktoś kto podejmuje decyzję o szczepieniu dla siebie i dla innych, czy ktoś kto odmawia szczepienia (mimo ewidentnych dowodów o bezpieczeństwie i skuteczności) wbrew sobie i na niekorzyść całego społeczeństwa. 

 

Zadra, jak Cię lubię to niewiele jest bardziej idiotycznych wypowiedzi na tym forum jakie  czytałem. Dehumanizacja, odczłowieczanie piegowaty, rudy - ???????????? bo nie uważam za mądre osoby, które odmawiają szczepienia na chorobę, która zabija ludzi? Napij się zimnej wody i ochłoń. :) Może swastykę mi domaluj? 

Edytowane przez Adi
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi - jak Cię lubię, tak napiszę, że jak widzę wpis o treści "my są dobrzy, a oni są złem tego świata" - "my normalni, ONI nienormalni" To mi się nóż otwiera a zęby i pięsci zacierają...

 

Przecież tak napisałeś - że "oni" blokują miejsca "NORMALNYM ludziom" - to jeden z etapów zmian na gorsze i podziałów społecznych, zamykania się w konserwatyzmie własnych uprzedzeń i nie dopuszczenie myśli, że ktoś może mieć inny punkt widzenia albo inne powody do życia niż Ty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście osobie zaszczepionej 2 dawkami i oczekującej na trzecią przypominającą nie mieści się w głowie co siedzi lub co mają w głowach Ci niezaszczepieni.To jest po prostu szok.Nie korzystałem jeszcze nigdy z publicznej służby zdrowia.Płacę co miesiąc grube podatki , kosmiczny ZUS ,żeby obecnie leczeni byli za moje ciężko zarobione pieniądze niezaszczepieni którzy nasłuchali się w w rządowych mediach głupot od głowy Państwa lub ulegli lobby antyszczepionkowemu.Tutaj potrzeba szybkiej i dobrej legislacji aby temat ogarnąć choćby jak we Francji , no ale to trzeba mieć "polityczne jaja" a nie wydmuszki... 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Genovese_ napisał(-a):

Dla mnie osobiście osobie zaszczepionej 2 dawkami i oczekującej na trzecią przypominającą nie mieści się w głowie co siedzi lub co mają w głowach Ci niezaszczepieni.To jest po prostu szok.Nie korzystałem jeszcze nigdy z publicznej służby zdrowia.Płacę co miesiąc grube podatki , kosmiczny ZUS ,żeby obecnie leczeni byli za moje ciężko zarobione pieniądze niezaszczepieni którzy nasłuchali się w w rządowych mediach głupot od głowy Państwa lub ulegli lobby antyszczepionkowemu.Tutaj potrzeba szybkiej i dobrej legislacji aby temat ogarnąć choćby jak we Francji , no ale to trzeba mieć "polityczne jaja" a nie wydmuszki... 😕

 

 

Święte słowa kolego "ŚWIĘTE" , każdy powinien brać odpowiedzialność za własne życie czyt. w pełni prywatna służba zdrowia, edukacja, system emerytalny, etc" , źle się odżywiasz (wyższe składki w prywatnych instytucjach), używasz zabawek wyskokowych, nie szczepisz się , czy szczepisz tak samo składka  + - . Inaczej ludzie w ograniczonym stopniu odpowiadają za swoje decyzje, mówiąc a jakoś to będzie, *(system państwowy pomoże etc), a kończy się tym że to właśnie Ci myślący odpowiadają za wszystko.


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, zadra napisał(-a):

@Adi - jak Cię lubię, tak napiszę, że jak widzę wpis o treści "my są dobrzy, a oni są złem tego świata" - "my normalni, ONI nienormalni" To mi się nóż otwiera a zęby i pięsci zacierają...

 

Przecież tak napisałeś - że "oni" blokują miejsca "NORMALNYM ludziom" - to jeden z etapów zmian na gorsze i podziałów społecznych, zamykania się w konserwatyzmie własnych uprzedzeń i nie dopuszczenie myśli, że ktoś może mieć inny punkt widzenia albo inne powody do życia niż Ty..

Tak napisałem. Ale nie napisałem, że ktoś nie jest człowiekiem i innych historii, które sobie wyimaginowałeś i raczyłeś mi przypisać. Osoby, które nie szczepią się bez ważnego powodu nie są według mnie osobami które szanują innych. I to nie z powodu decyzji wobec siebie (bo to mogę mieć gdzieś), tylko z powodu tego, że nie są w stanie dostrzec, że ich decyzja ma konsekwencje dużo szersze niż ich własne życie. 

Zachorujesz na poważną chorobę, genetyczną, o innym podłożu - zdarza się. Oby nie. Tutaj mamy do czynienia ze świadomym narażeniem siebie najpierw, potem wszystkich kosztami leczenia (horrendalnymi) a na końcu narażanie cudzego życia z racji obciążenia systemu opieki zdrowotnej. Nagłego i o dużym nasileniu. Z powodu świadomych decyzji opartych na idiotycznych podstawach (niewiedza, "nibywolność" etc.)

W ubiegłym tygodniu jakiś skończony debil, mając wszelkie objawy korony, świadomy, że to może być to przylazł do przychodni (skierowanie na test mógł dostać telefonicznie) i skasował lekarza. Teraz przez jakiś czas iluś ludzi nie dostanie podstawowej pomocy. Zaleganie takich w szpitalach w 100% ze względy na swój głupi wybór to skutki o wiele gorsze. I faktyczne. Bardzo wiele osób które mogły być leczone nie były, z powodu braku miejsc, personelu etc. 

Podsumowując, nóż powinien Ci się  otwierać, pięści zacierać na myśl, że ktoś świadomie naraża innych. Nie na nieprzyjemność. Na śmierć, która nie musiała nastąpić.   To jakbyś zaciskał pięści, bo ktoś krytykuje tych co po mieście jeżdżą 200 km/h. Brak różnic.  Jedni i drudzy świadomie narażają siebie i innych. 

Tak jest podział i to nie ja podzieliłem. Ludzie świadomi swoich decyzji i ich skutków i zupełnie nie świadomi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie już, że za zerwanie (niedotrzymanie) kontraktu na Caracale zapłacimy 80 baniek kary?

Od dawna zastanawiam się czy osoba odpowiedzialna za taki stan rzeczy pracuje dla ruska czy jest po prostu głupia...

Ot - teoria spiskowa, żeby wyjść z tematu covidowego  "my albo Ci nienormalni" 

 

Pan " M" moim zdaniem mocno przyczynił się do osłabienia struktur wojskowych, sprawił, że dużą część środków materiałowych i pieniężnych trafiła na nowo powołany "byt" WOT który to miał pierwszeństwo w uzyskiwaniu tychże środków i sprzętów kosztem wojska zawodowego..

Jaką armię mieliśmy(mogliśmy miec) nie chcę wnikać, ale utworzenie WOT, które jako jednostka wojskowa na polu walki może co najwyżej robić "dobre wrazenie" ale tylko w krajowych rządowych mediach zdecydowanie osłabiła nasze możliwości obronne. 

Z perspektywy tych kilku lat widać już, że zakupy sprzętu wojskowego nie idą w dobrym kierunku - zamawiamy kilka zestawów rakietowych zza wielkiej wody, supersamoloty oraz czołgi które dopiero za kilka lat możemy otrzymać z tego samego kierunku (za olbrzymie środki pieniężne),  a tymczasem już się zrobił bałagan na wschodzie, teraz za wielką wodą się na nas obrażą za TVN'y i zostaniemy bez gaci na mrozie... 

 

Jakby to ująć inaczej - może ktoś taki scenariusz zaplanował i wprowadził w życie kilka lat temu?

Historia kiedyś połączy luźno zwisające nitki tragedii z Mirosławca, upadku rządowego samolotu, wpływu decyzji rządowych na poziom obronności kraju i może powstaną jakieś ciekawe wnioski na temat mijającej dekady..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i coś na zgodę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adi napisał(-a):

o i coś na zgodę ;)

Teraz można napisać "my albo ONI" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adi napisał(-a):

W ubiegłym tygodniu jakiś skończony debil, mając wszelkie objawy korony, świadomy, że to może być to przylazł do przychodni (skierowanie na test mógł dostać telefonicznie) i skasował lekarza. Teraz przez jakiś czas iluś ludzi nie dostanie podstawowej pomocy. 

 

Mi, szarakowi się to kupy nie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Mi, szarakowi się to kupy nie trzyma.

Przyszedł chory >> zaraził lekarza >> nie ma lekarza >> nie ma kto przyjmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bugs napisał(-a):


Przyszedł chory >> zaraził lekarza >> nie ma lekarza >> nie ma kto przyjmować

 

To znaczy dla mnie tyle, że lekarz był nieszczepiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to znaczy, że zachorował, lekko, ma Covid - mimo szczepienia, to dość normalne. Ma i wie, że ma, więc nie może przyjmować pacjentów. Teraz Ci się trzyma tej kupy? 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, zadra napisał(-a):

wiecie już, że za zerwanie (niedotrzymanie) kontraktu na Caracale zapłacimy 80 baniek kary?

 

 

, teraz za wielką wodą się na nas obrażą za TVN'y i zostaniemy bez gaci na mrozie... 

 

 

 

 

- Czy Ty serio myślisz że takie kary się płaci?

 

 

- Czy ty serio myślisz że na politykę pentagonu wpłynie sprawa TVN?

 

 

Bez komentarza.

 

 

 


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, floyd napisał(-a):

myślisz że takie kary się pł

Jakie widzisz możliwości, skoro suma ta to wynik mediacji międzypanstwowych (czyt Polska- Francja) 

Sugerujesz, że wynegocjowaliśmy sobie tak dobre warunki i niską kwotę aby jej nie zapłacić?

 

2 minuty temu, floyd napisał(-a):

ty serio myślisz że na politykę pentagonu wpłynie

Tu akurat myślę, że dajemy im świetną podstawę do wymigania się albo dodatkowych negocjacji. 

Oczywistym jest, że Stany póki widzą swój interes, to do niego dążą.

Jeśli zatem przestaną widzieć swój interes to nawet "TVN" może się przyczynić ..

 

Uważasz inaczej?

Opisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To znaczy dla mnie tyle, że lekarz był nieszczepiony

To znaczy że nie rozumiesz po co są te szczepienia.
Jesteśmy szczepieni ale do chorych Covid+ podchodzimy w pełnej ochronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie tak dawno Amerykanie wraz z Brytyjczykami wyryćkali Francuzów z ogromnego kontraktu na okręty podwodne. Sprawa Caracali ma się podobnie bo skoro kontrakt nie został spięty, wynegocjowany i przyjęty przez obie strony do końca jako całość to nie ma mocy prawnej jako kontrakt. Najwyżej jako list intencyjny.

Francuzi upierali się przy swoim po to by zachować twarz, po cicho licząc, że dojdzie do zmiany politycznej po 4 latach i zarobią. Okazuje się, że porzucili w ich oczach płonną nadzieję, że po 8 latach dojdzie do takiego scenariusza. Tak to oni widzą a ja to nie wiem na czym opierają swoje widzenia? W tym czasie stosunki z AB były bardzo cierpkie a w polskiej armii jest sporo rzeczy do kupienia z jednej strony jak i trochę sprzętu spłodzonego przez AC np. transportowe CASA-y C-295. Aby obie strony nie traciły trzeba było znaleźć jakieś rozwiązanie. To zawsze odbywa się tak samo czyli rząd zapłaci np. 80mln € a następnie ta suma +20% zostanie zainwestowana w tym konkretnym przypadku w Łodzi. Dla Chile AB wyprodukował CASA-y w wersji do zwalczania okrętów podwodnych i wcale bym się nie zdziwił gdyby WP powiększyło swój stan posiadania właśnie o nie. Oferta AB na małe śmigłowce by wycofać latający gruz MI-2 też jest bardzo przyzwoita i pozbawiona pod względem konstrukcyjno-eksploatacyjnym niespodzianek.

Od siebie mogę napisać, że to dobrze iż zawarto kompromis bo jak zapewne wiecie nie jestem zbyt gorącym zwolennikiem sojuszy z Anglosasami. Szukanie sprzymierzeńców znacznie bliżej jest jak najbardziej o.k. i lepiej by środki pozostawały na kontynencie bo to podnosi konkurencyjność europejskiej gospodarki. No i wyszedłem na euronacjonalistę :) .

 

p.s.

Caracale to był chory pomysł dlatego, że nie stać nas na używanie wojska jednorazowego użytku. Środkowa Europa to nie jest Wietnam a i tam kawaleria powietrzna radziła tak sobie. Warto też nieco poczytać, jak ktoś czuje się na siłach, o problemach skrzyń przełożenia głównego w tych modelach.

 

p.s.I

Niewyobrażalnie kretyńskie zakupy "w zamian" ani trochę nie poprawiają możliwości prowadzenia polityki za to dają zły obraz takiego państwa jako państwa-dziwki . Sojuszy tak się nie buduje bo w obliczu niebezpieczeństwa zakupione sojusze są nic nie warte. Przynajmniej tak podpowiada historia. To tyczy się tak zakupów we Francji, Niemczech, Włoszech jak i USA.

 

p.s.II

Proponuję zerwać z poronionym sposobem myślenia, że Polacy będą mieli wybór z kim i kiedy będą walczyć. Jeżeli w styczności z WOT będzie Specnaz albo inne jednostki tego typu to będą z nimi walczyć. O własne życie a desperaci sprawnie walczą. Tym co uznają, że to za wysoki poziom pozostanie zostać dobrowolnie zabitym okrutną śmiercią. Zrzucone daleko za linie wroga jednostki rzadko biorą jeńców.

 

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps II 

Taktyka i strategia pola walki to nie jest to co WOT potrafi robić.

Tu nie zastąpi się lat szkoleń teoretycznych i praktycznych oraz nauki wyniesionej z misji zwykłą awanturniczą postawą i słowem " niech no mi tu przyjdą".

Jednostki specjalne w tym przypadku mają olbrzymią przewagę. 

Ja wiem, że w przypadku, gdy wroga się widzi, gdy jest bezpośrednie starcie oko w oko, to różnie może być , ale w konflikcie niesymetrycznym chodzi o wyeliminowanie przeciwnika najniższym kosztem i.minimalnymi  stratami własnymi.

WOT jako zamiennik żołnierza zawodowego niewiele zdziała,  może ewentualnie pracować na rzecz wojska na zapleczu konfliktu i ja tylko tam ewentualnie widzę jego miejsce.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Adi napisał(-a):

Sądzę, że udało mi się zrozumieć Twój wywód. Nie było łatwo. 

Wynika z tego, że Ty dalej nie rozumiesz. Napisze, choć trąbią o tym wszyscy a i tak jak grochem o ścianę. Niezaszczepieni nie odmrażają sobie samym uszu na złość, bo to byłoby do "olania". Oni tak jak każdy inny pacjent, gdy zachorują są ratowani, leczeni. A że chorują w dużej ilości jednocześnie i często z ciężkim przebiegiem, do śmierci włącznie, to absorbują miejsca i personel medyczny w takim stopniu, że zagraża to zdrowiu i życiu innych ludzi, którzy nie są leczeni na czas. Zawały, udary, nowotwory i inne groźne choroby - są nadal a dostępność możliwie dobrej  opieki medycznej z powodu osób niezaszczepionych masowo leczonych w szpitalach, jest na zdecydowanie obniżona.  Kumasz? A ilość zgonów jest taka, że nie starcza miejsc w dotychczasowych prosektoriach i dlatego szpitale dokupują takie kontenery chłodnicze by mieć gdzie przechowywać zwłoki. Stąd "frywolny" komentarz do zdjęcia mocno nie na miejscu, a i nie śmieszny zbyt. 

Jeśli dostaniesz zawału, może się okazać, że jedyny szpital w Twoim mieście jest cowidowy i zapchany nieszczepionymi. Będą Cię wieźć do innego miasta. A tam też nie wiadomo czy będzie miejsce. A Ty nie otrzymasz odpowiednio szybko pomocy medycznej - z powodu zapchania szpitali/oddziałów chorymi na Covid. W lwiej części nieszczepionymi.  Czy więc nie zaszczepieni nie wpływają na bezpieczeństwo normalnych ludzi?

Rozbawiłeś mnie do łez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zadra napisał(-a):

WOT jako zamiennik żołnierza zawodowego niewiele zdziała,  może ewentualnie pracować na rzecz wojska na zapleczu konfliktu i ja tylko tam ewentualnie widzę jego miejsce.

.....a może to taka ukryta partyzntka???

:) :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adi napisał(-a):

Mieszasz pojęcia. Po co te pompatyczne tony? Zupełnie bez sensu. Gdzie Ty wyczytałeś o odczłowieczaniu, dehumanizowaniu w mojej wypowiedzi?  - zastanów się co Ty bredzisz, lub daj znać co bierzesz. Sorry - ale zagalopowałeś się o wiele za mocno. Wyhamuj, bo po prostu chrzanisz jakbyś mocno uderzył się w głowę. Nic takiego co Ty bez sensu insynuujesz nie napisałem. To Twoja mocno pokręcona i chora interpretacja. Mamy stan jaki mamy. Jest coś co go w dużej mierze rozwiązuje. Co z tą prawie połową społeczeństwa, że mają to i całą resztę głęboko w tyle? Czemu nie mają szacunku do właścicieli kin, teatrów. Pracowników tych instytucji. Restauratorów, hotelarzy, pracowników lotnisk, siłowni etc. - oni cierpią, tracą dochody, dorobek przez GŁUPOTĘ innych.  Przez zachowanie osób działających wbrew wszelkiej wiedzy, na bazie widzimisię i wyssanych z palca argumentów.  Jeżeli szukasz zachowań niemoralnych, aspołecznych i nawet zwyczajnie głupich szukaj ich wśród osób, które nie szczepią się bez racjonalnego powodu. Pominę, bo to już bez sensu - kto nie chce zrozumieć, nie zrozumie - nieszczepienie narażają chorych na wszelkie inne choroby na brak dostępu lub utrudnienia w dostępie do leczenia. 

Sądzę, Zadra, że powinieneś przemyśleć kto robi ogółowi dobrze, a kto źle skoro uderzasz w taki ton.  Czy ktoś kto podejmuje decyzję o szczepieniu dla siebie i dla innych, czy ktoś kto odmawia szczepienia (mimo ewidentnych dowodów o bezpieczeństwie i skuteczności) wbrew sobie i na niekorzyść całego społeczeństwa. 

 

Zadra, jak Cię lubię to niewiele jest bardziej idiotycznych wypowiedzi na tym forum jakie  czytałem. Dehumanizacja, odczłowieczanie piegowaty, rudy - ???????????? bo nie uważam za mądre osoby, które odmawiają szczepienia na chorobę, która zabija ludzi? Napij się zimnej wody i ochłoń. :) Może swastykę mi domaluj? 

W Holandii okolo 90% zaszczepionych i przez tych zaszczepionych zamykaja całą Holandię w pełny lockdawn. Nie czujesz blusa , że coś z tymi szczepieniami jest nie halo?

5 godzin temu, Genovese_ napisał(-a):

Dla mnie osobiście osobie zaszczepionej 2 dawkami i oczekującej na trzecią przypominającą nie mieści się w głowie co siedzi lub co mają w głowach Ci niezaszczepieni.To jest po prostu szok.Nie korzystałem jeszcze nigdy z publicznej służby zdrowia.Płacę co miesiąc grube podatki , kosmiczny ZUS ,żeby obecnie leczeni byli za moje ciężko zarobione pieniądze niezaszczepieni którzy nasłuchali się w w rządowych mediach głupot od głowy Państwa lub ulegli lobby antyszczepionkowemu.Tutaj potrzeba szybkiej i dobrej legislacji aby temat ogarnąć choćby jak we Francji , no ale to trzeba mieć "polityczne jaja" a nie wydmuszki... 😕

Dokładnie. A ja płacę duzy ZUS , bo jednemu i drugiemu spaślakowi nie chce się trzymać diety, nie chce mu się przebiec dziennie choćby marne 5 km. Powyżej pewnego BMI wieprze powinny płacić za swoje leczenie. ....wiesz że napisałeś podobnie jak ja tylko wobec osób, które noe chcą przyjąć bardzo kontrowersyjnego preparatu i do tego jestes z tego co napisałeś dumny. Ja natomiast wstydze sie tego co napisałem i przepraszam tych z wysokim BMI i chce pracowac na ten wysoki zus byscie takze wy przyjaciele z dużym bmi mieli darmowa opieke zdrowotną. 

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
18 minut temu, zadra napisał(-a):

Taktyka i strategia pola walki to nie jest to co WOT potrafi robić.

To należy się za to wziąć a nie uczyć w kółko archaizmów typu patrole w ubezpieczeniu bo jak wejdą Rosjanie to nie będzie na to czasu. Jedno jest pewne, postarają się zająć Polskę jak najszybciej i nie mam tu na myśli nawet tygodni. Dlatego, że zajęciu Polski będzie przyświecał plan "co dalej i po co?"

20 minut temu, zadra napisał(-a):

Tu nie zastąpi się lat szkoleń teoretycznych i praktycznych oraz nauki wyniesionej z misji

Misje głównie nauczyły czego nie robić a nie tego co robić? Oczywiście poza umiejętnością przegrywania z pełną świadomością tego faktu bo akurat tego jak nie nauczyły to utrwaliły.

Lata szkoleń to są potrzebne neurochirurgowi.

21 minut temu, zadra napisał(-a):

Jednostki specjalne w tym przypadku mają olbrzymią przewagę. 

Jest tego kilka tysięcy i nie widać by było stać na więcej a bilokacja nadal nie opanowana. To są jednostki jednorazowego użytku jak spadochroniarze. Za pomocą moździerzy, jak będą to potrafili i będą je mieli na wyposażeniu, kolesie z WOT uklepią tak samo jednostkę liniową jak specnaz.

27 minut temu, zadra napisał(-a):

Ja wiem, że w przypadku, gdy wroga się widzi, gdy jest bezpośrednie starcie oko w oko, to różnie może być

Tu po prostu będzie brak wyboru czyli żaden wybór. Będą musieli podołać jak chcą żyć. Dlatego przed nie można nikomu wpajać w tym WOT, że są czymś gorszym bo niby w czym są? Poziom wykształcenia jest wyższy jak w jednostkach liniowych. Celem powinno być przygotowanie po całości zarówno zespołowego działania w oparciu o to co jest a nie co by się chciało żeby było jak i przeszkolenie na sprzęt wsparcia bo to on zapewnia przewagę a nie bieganie po polu z karabinkiem, łapanie perymetrów i krzyczenie "hura".

30 minut temu, zadra napisał(-a):

ale w konflikcie niesymetrycznym chodzi o wyeliminowanie przeciwnika najniższym kosztem i.minimalnymi  stratami własnymi.

Jeżeli Rosjanie zaatakują Polskę to wejdą z planem co zrobić po czyli darujmy sobie opowieści o bohaterskiej partyzantce trwającej w partyzantctwie latami. No i gdzie się będą ukrywali? W lesie?! Przy dzisiejszym poziomie rozpoznania w podczerwieni?! Nas też nie stać na konflikt niesymetryczny. Po prostu musimy nie przegrać.

33 minuty temu, zadra napisał(-a):

WOT jako zamiennik żołnierza zawodowego niewiele zdziała,  może ewentualnie pracować na rzecz wojska na zapleczu konfliktu i ja tylko tam ewentualnie widzę jego miejsce.

Jeśli tak to widzisz to już przegraliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Vergangenheit napisał(-a):

 

Dokładnie. A ja płacę duzy ZUS , bo jednemu i drugiemu spaślakowi nie chce się trzymać diety, nie chce mu się przebiec dziennie choćby marne 5 km. Powyżej pewnego BMI wieprze powinny płacić za swoje leczenie. ....wiesz że napisałeś podobnie jak ja tylko wobec osób, które noe chcą przyjąć bardzo kontrowersyjnego preparatu i do tego jestes z tego co napisałeś dumny. Ja natomiast wstydze sie tego co napisałem i przepraszam tych z wysokim BMI i chce pracowac na ten wysoki zus byscie takze wy przyjaciele z dużym bmi mieli darmowa opieke zdrowotną. 

Tylko te “wieprze” nie blokują szpitali w jednej chwil jak robią to Covidovi pacjenci.  Jesteś w stanie pojąć tą jedną istotną różnicę?

Kiedy do takich jak Ty dotrze że inni nie mogą leczyć się na czas i w pełnym zakresie przez głupotę i brak wyobraźni antyszczepów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lemax napisał(-a):

antyszczepów?

 

Na Majdanku jest jeszcze jeden w pełni użyteczny obóz może wkrótce zostanie uruchomiony. 

 

FB_IMG_1640043873586.jpg.acdec70224d54d26e92cefcbff8d74eb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.