Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Raff007

FC czy Montblanc - oba z moonphase

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Po oglądnięciu wielu zegarków z komplikacją moonphase wydaje mi się, że prowadzi ten oto FC: https://frederiqueconstant.com/watch-finder/manufacture/slimline-moonphase-fc-705n4s6/

Ostatnio jednak na jednym z lotnisk dostałem niezłą cenę (wydaje mi się, że niezłą, tzn. ok. 2400 Euro do negocjacji, a było to poza EU) na taki oto Montblanc: https://www.montblanc.com/en-us/collection/watches/montblanc-star-legacy/117578-montblanc-star-legacy-moonphase-42-mm.html

Co sądzicie o bezpośrednim porównaniu tych 2 modeli? Zdaje się, że FC ma w swoim modelu swój własny mechanizm, a w MB to Sellita 200, jeśli dobrze poszukałem. Czy to ma znaczenie? Co w ogóle myślicie o tych 2 zegarkach?

 

 

Pozdrawiam,

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W przypadku MB faktycznie jest werk, którego bazą jest Sellita Sw200. Niektórzy więc mogą uznać, że to lekkie przegięcie płacić tyle za zegarek, z dość pospolitym werkiem. Z mojej perspektywy ten MB wyglada jednak ciekawiej niż FC. W Ferdku faktycznie werk manufakturowy, co najpewniej odczujesz w momencie serwisu (zakładam, że jego koszt będzie po prostu wyższy). Z tych dwóch wybrałbym mimo wszystko MB, bo jak dla mnie, to zegarek ciekawszy wizualnie.

 

A jako alternatywa, może taki Epos?

 

https://dolinski.pl/epos-oeuvre-dart-big-moon-3440.322.20.16.25/?gclid=Cj0KCQjww47nBRDlARIsAEJ34bkl-Oq6ZmB40Lil5cKxItSCeTH9DFKpAMoUAEAOnDzEydomCTZN9qcaAjxTEALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie. W Europie w ogóle ten MB kosztuje dużo więcej, akurat w Mumbaju na lotnisku gość obniżył do 2400 Euro, i jeszcze był gotów dalej negocować. Ale jak za "pospolity werk" to trochę kosztuje;-)

Oba na moim nadgarstku wyglądają dobrze, dodam, że FC bardzo mocno zyskuje z bliska. Klasa, powiedziałbym. Przy okazji porównywałem go z polecanym przez Ciebie Eposem, i niestety dla Eposa FC wygrał, w opinii wszystkich którzy to oglądali ;-)

No mam rozterkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To żeby tak zupełnie namieszać, Ball ;-)

post-34987-0-00331600-1558503573_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidelio ma rację: Ball wygrywa.

FC i MB mogą być zbyt duże jako garniturowace, a jaki EDC są chyba zbyt nudne.

Ball jest na mocno zmodyfikowanej 2836, ale ma "duży Księżyc". Kilka modeli, większa wytrzymałość, WR, bransoleta, tryt...

 

MB bym nie brał.

W Europie w ogóle ten MB kosztuje dużo więcej, akurat w Mumbaju na lotnisku gość obniżył do 2400 Euro, i jeszcze był gotów dalej negocjować.

7b703c294fa76e39670104cf55def8aa32b59629

:rolleyes:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, niebrzydki:-) Muszę zobaczyć na żywo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.