Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś foto? Co chcesz wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka zacna. Oryginalność rzeczonego na zdjęciach mocno wątpliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://photos.app.goo.gl/9H3DvkGfQN8SatKj9

Więcej zdjęć

Skąd pewność ze to nie oryginał? Przeleżał z 10 lat w szafie i zastanawiam się czy jest coś wart ?

Wystarczy wpisać nazwę manufaktury w google grafika i porównać to co zobaczysz z twoim zegarkiem. Przepaść to łagodnie powiedziane :P

 

Ale  tarcza intrygująca, można by rzec, że z głębokim przekazem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli wpisz w google grafika?

Porównać do czego? Do nowych zegarków ?

To tak jakby porównywać seamstera z lat 60 do nowych ????

Może coś na temat mechanizmu? Malowania ?

Coś wiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na coś głębszego, jeśli to podróba to po co ktoś malował ręcznie cyferblat albo mechanizm nie wychodził tych latach i nie na tylu kamieniach a grawer ewidentne odbiega od standardów qs, a nie leczenie z google lub wróżenie z fusów :) chciałbym info od specjalisty a nie zbieracza postów czy ktoś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Liczyłem na coś głębszego, jeśli to podróba to po co ktoś malował ręcznie cyferblat

Hmm no fakt, przecież to norma, że na oryginalnych czasomierzach słynnych manufaktur ludzie malowali sobie wilka ruchającego czerwonego kapturka :)

 

chciałbym info od specjalisty a nie zbieracza postów czy ktoś pomoże ?

Więc udaj się do dobrego zegarmistrza, on za drobną opłatą rozwieje Twoje wątpliwości :)

Edytowane przez Nazdar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poważnie, obciach, wiocha, tragedia, to o cyferblacie. Ale to jeszcze nic, widywałem kieszonki z ruchomymi postaciami....

Ale i dobrymi mechanizmami.

 

Ten jest podpisany przez bardzo porządną firmę produkującą mechanizmy. Patrz pod kołem balansowym, jest tam punca i jakieś trzy literki.

 

To jest "orginał" ale moim zdaniem też oryginał.

Może to specjalne wersje dla więźniów, marynarzy i księży?


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to specjalne wersje dla więźniów, marynarzy i księży?

Hmm przeszło mi to przez myśl, że może to być zegarek oryginalny, stuningowany przez jakiegoś kubańskiego żołnierza... Poszperałem trochę w necie i znalazłem więcej takich radosnych twórczości i w sumie kto inny by tak ładnie przyozdabiał tarcze jak nie znudzeni wojacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w końcu jakaś konkretna odpowiedz a nie granie znawcy jak kibice na meczu B klasy:)

Jakby ktoś coś więcej wiedział proszę o info- doktorzy z youtuba niech zajmą się pacjentami w domowym ognisku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tutaj tarcza sygnowana CyS jako sprzedawcy. Jakość sygnatury świadczy o schyłku firmy, związanym z przejęciem władzy na Kubie, po rewolucji, przez Fidela w roku 1959...

W związku z tym, zegarki tak sygnowane pochodzić mogą max. z roku 1958...

 

post-27317-0-96838300-1558803362_thumb.jpg

 

post-27317-0-58664700-1558803628_thumb.jpg

 

Nie wiem dlaczego nie mogę obrócić zdjęć.

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogrzebalem w internecie i znalazłem Jeszcze kilka innych w ten sposób malowanych cyferblatow również znanych firm- ciekawi mnie co miało na celu takie malowanie. https://photos.app.goo.gl/dm1XafyPDmmEooxHA

Hmm no fakt, przecież to norma, że na oryginalnych czasomierzach słynnych manufaktur ludzie malowali sobie wilka ruchającego czerwonego kapturka :)

 

Więc udaj się do dobrego zegarmistrza, on za drobną opłatą rozwieje Twoje wątpliwości :)

Niezdar jak już się zainteresowałeś tematem i uznajesz się za takiego znawcę znanych manufaktur to może mnie oswiecisz ? Po co mam płacić dobremu zegarmistrzowi chętnie puszczę Ci przelew za ta drobna zapewne dla Ciebie wiedzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem dlaczego nie mogę obrócić zdjęć.

Proszę

Joyeria Cuervo y sobrinos SA

 

 

 

Cuervo Y Sobrinos   Joyeria Cuervo y sobrinos SA Habana, Kuba; registriert am 30.6.1952

 

 

 

 

https://www.duranjoyeros.com/marcas_relojes/cuervo-y-sobrinos/

 

 

 

Pod koniec XIX wieku Hawana, perła Karaibów, stała się międzynarodowym miejscem spotkań intelektualistów, biznesmenów i sławnych ludzi ze świata literatury, nauki, rozrywki i polityki, nie wspominając o poszukiwaczy przygód i marynarzy, których tam można znaleźć.

 

W tym wyjątkowym środowisku Armando Río y Cuervo wraz ze swoimi braćmi rozszerzyli, z doświadczeniem i pasją, firmę zegarmistrzowską i jubilerską założoną w 1882 roku przez jego wuja Ramóna, stąd nazwa marki Cuervo y Sobrinos.

 

W ciągu niespełna pół wieku ta jedność ducha łacińskiego i szwajcarskiej jakości podbiła obie Ameryki. W latach 40. i 50. ubiegłego wieku Cuervo y Sobrinos zdobył sławę jako luksusowa marka zegarków.

 

Dziś imponująca dziewiętnastowieczna willa z widokiem na jezioro Lugano (Szwajcaria) stała się siedzibą Cuervo y Sobrinos, gdzie zainstalowano centrum produkcyjne i montażowe, ale także dział marketingu i sprzedaży globalny marketing zegarków.

 

 

 

http://www.revistasexcelencias.com/excelencias-turisticas/turismo-inspirado-en-valores-patrimoniales-e-historicos/desde-1882-cuervo-y-s

 

Tutaj trzeba sobie polecieć z automatycznego tłumacza

 

Pod koniec XIX wieku Hawana, stolica perły Karaibów, stała się międzynarodowym miejscem spotkań intelektualistów, biznesmenów i celebrytów. W tym duchu jakości życia Armando Río y Cuervo i jego bracia prowadzą warsztaty biżuterii i zegarmistrzostwa swojego wuja Ramóna, stąd imię Cuervo i jego siostrzeńcy. W 1882 roku butik „La Casa” został zainaugurowany w prestiżowej Piątej Alei w Hawanie.

 

 

 

W 1882 r. Rodzina zainaugurowała butik „La Casa” na prestiżowej Piątej Alei w Hawanie. W ciągu niespełna pół wieku zjednoczenie łacińskiego ducha i szwajcarskiej jakości podbiło Amerykę. W latach 40. i 50. Cuervo y Sobrinos zyskał sławę jako luksusowa marka zegarków na świecie. Dzięki temu dziedzictwu firma ma fundamentalną wartość, a jej historyczne archiwa wykorzystują jako niewyczerpane źródło inspiracji.

 

Jego kolekcje o klasycznym i ponadczasowym stylu interpretują formy i modele przeszłości. Dlatego jedną z nowości prezentowanych w tym roku, nowy Flaming Historian, inspiruje historyczny model firmy: wyjątkowo płaski zegar stworzony przez Cuervo y Sobrinos w 1950 r., Symbol absolutnego dobrego smaku i wspaniałej elegancji dziś i zawsze. Nazwa tego zegarka pochodzi ze specjalnego opracowania tarczy, wyjątkowej i ekskluzywnej dekoracji z efektem „płonącego”.

 

W 2001 r. Marzio Villa, specjalista od dystrybucji luksusowych zegarków, ostatecznie nabył prawa do marki i uzyskał zezwolenie na dostęp do trzech wielkich sejfów zainstalowanych w piwnicy starego warsztatu w Hawanie. Tam odkrył wspaniałe dziedzictwo, złożone z nienaruszonych mechanizmów zegarowych i niepublikowanych dokumentów, takich jak szkice i projekty zegarków.

 

 

 

To właśnie w tym skarbie, w którym firma zainspirowała się do odtworzenia klasycznego ducha, wyrafinowanego i pełnego blasku, który pierwotnie żył ...

 

„El Tiempo Lento”, ponieważ czas w Hawanie ma inny rytm. Wreszcie w 2002 r. Marka Cuervo y Sobrinos została oficjalnie ponownie wydana w Europie, a później w pozostałej części świata. Siedem lat później Cuervo y Sobrinos postanawia wrócić do swoich korzeni i otwiera swój pierwszy Boutique w centrum Hawany. Spektakularne muzeum-sklep w historycznym centrum, miejsce, w którym firma narodziła się wspólnie z Biurem Historyka Hawany, w celu ratowania pamięci historycznej tego miasta. Twój personel sprawia, że ​​wizyta w tym miejscu pamięci jest niezapomniana. Duża przestrzeń zwana „El Reloj Cuervo y Sobrinos” zajmuje emblematyczny XIX-wieczny budynek przy centralnej ulicy Calle de los Oficios, na rogu Muralla, naprzeciwko starej siedziby firmy. Butik, który będzie obchodził swoje piąte urodziny w 2014 r., Mieści muzeum starożytnych zegarmistrzowskich elementów oraz elegancki bar, który przenosi nas do lat 40-tych. Wnętrze butiku przeniesie Cię do wyrafinowanego stylu Art Deco z ubiegłego wieku, który podkreśla sejf, który jest oryginalny Cuervo y Sobrinos, ponieważ został przeniesiony ze starego sklepu na Calle San Rafael, w rogu Eagle do Boutique-Museum.

 

Rok 2013 był rokiem pełnym sukcesów dla Cuervo y Sobrinos. Szwajcarska marka od kilku lat utrzymuje relacje między swoimi zegarkami a światem klasycznych samochodów, uczestnicząc w wielu prestiżowych wyścigach, takich jak Mille Miglia i Raid dell'Etna, więc nic dziwnego, że w tym roku Szwajcarska Manufaktura przeprowadziła pierwszą edycję wyścigu Cuervo y Sobrinos Cup, klasycznego rajdu regularności organizowanego przez Scuderia Tricolore z Reggio Emilia zarezerwowanego dla klasycznych samochodów. Niewątpliwie był to wielki sukces firmy, ponieważ w pierwszej edycji we Włoszech wzięło udział 60 klasycznych samochodów z całego świata.

 

Oprócz bliskiego związku ze światem klasycznych karier, Cuervo y Sobrinos nie zapomina o swoich łacińskich korzeniach, dlatego stworzył nagrodę „Latino Internacional” w 2003 roku. Ta nagroda jest skierowana do postaci latynoskich, które zasłużyły na międzynarodową sławę. W poprzednich latach otrzymali takie osobowości, takie jak Pedro Almodóvar, aktor Andy García, piosenkarz Miguel Bosé, oraz znany muzyk, kompozytor, aranżer, lider zespołu i afro-kubański pianista jazzowy Chucho Valdés.

 

10 sierpnia Cuervo y Sobrinos miał przyjemność przyznać tę nagrodę jednemu z największych przedstawicieli kultury łacińskiej naszych czasów, hiszpańskiemu aktorowi Antonio Banderasowi, uznanemu na całym świecie za „Latino w sercu” i miłośnikowi zegarków podpisu. Cuervo y Sobrinos potwierdza w każdym ze swoich sponsorów, łacińskie pochodzenie i szwajcarską jakość, podkreślając wartości elegancji, stylu i tradycji.

post-68206-0-75071100-1558808349.jpg

post-68206-0-77724100-1558808354.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kawał bardzo dobrej roboty 👏 ;) 

 

 

 

Edytowane przez Pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.