Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
AndrewMD

Rozpad czasoholików...

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie Słyszeliście już o sytuacji na grupie czasoholików na fb. Powstało już parę teorii spiskowych. Jednak bardziej merytorycznie to trzeba sobie dzisiaj zadać pytanie co teraz i po której stronie się opowiedzieć, w której grupie zostać. Co o tym sądzicie co się wydarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Słyszeliście już o sytuacji na grupie czasoholików na fb. Powstało już parę teorii spiskowych. Jednak bardziej merytorycznie to trzeba sobie dzisiaj zadać pytanie co teraz i po której stronie się opowiedzieć, w której grupie zostać. Co o tym sądzicie co się wydarzyło.

Ale nad czym tu dyskutować??? Tu jest klub niezależny od facebook’owych grup wiec mysle , że post bez sensu. Inną kwestią jest to że jednak sa na polskim facebooku alternatywy które merytorycznie zjadaja ich na sniadanie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasofile, vintage zegarki szwajcarskie Piotrka Szczesniaka i radzieckie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś skrót z tego co się wydarzyło? Nie należałem do grupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czasofile, vintage zegarki szwajcarskie Piotrka Szczesniaka i radzieckie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki, przejrzę. Edytowane przez Karol1329

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Słyszeliście już o sytuacji na grupie czasoholików na fb. Powstało już parę teorii spiskowych. Jednak bardziej merytorycznie to trzeba sobie dzisiaj zadać pytanie co teraz i po której stronie się opowiedzieć, w której grupie zostać. Co o tym sądzicie co się wydarzyło.

Administracja nie porozumiała się co do kierunku rozwoju grupy. Bardziej aktywni admini odeszli i założyli grupę Czasoholików (do rozmów) i Czasoholików - sprzedaż (tylko posty sprzedażowe). Nazwa przeszła razem z adminami, ponieważ to jeden z nich ją wymyślił i ma prawa do tego. Reszta co, jak, gdzie, to ich prywatna sprawa. Jedno co mogę powiedzieć to to, że na starej grupie trwa akcja oczerniania tych co odeszli (głównie ludzie, którzy nigdy się nie odzywali na starej grupie, a nagle teraz postami spamują), a nowa grupa to w dużej mierze ludzie najbardziej aktywni z poprzedniej, którzy nie atakują nikogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Są też osoby które nie mają nic wspólnego z żadną z powyższych i nie tworzą sobie dodatkowych problemów.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wycofałem się ze wszystkich niemal grup zegarkowych i o antykach. Moim zdaniem (podkreślam, moim) największym złem, prowadzącym do burzliwych rozpadów, podziałów, blokad nakładanych na adminów itp  jest prowadzenie w nich sprzedaży. Na skromnej dość liczebnie grupie Zegary z duszą (ok. 1060 członków) przeprowadzona kilka miesięcy temu likwidacja  "bazarku" doprowadziła wpierw do sporego odpływu członków, a potem zaczęła się powoli powiększać. Oczywiście przyczyn rozpadów może (i z pewnością jest) być znacznie więcej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście pozycja KMZiZ jest tak mocna, zarówno pod względem atrakcyjności dla użytkowników, jak i merytorycznym, że nigdy nie odczuwałem potrzeby do przynależności do innej, krajowej grupy zrzeszającej pasjonatów zegarkowych, tym bardziej na FB, platformie która rządzi się swoimi, dość dziwnymi prawami.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sama opcja bazarku jest zła tylko próby nieuczciwego konkurowania na nim ( blokowanie lub kasowanie niektórych ofert a puszczanie innych podobnych itd ) , likwidowanie giełd zamiast cywilizowania użytkowników przypomina koncepcyjnie „ rozbijanie termometru” zamiast obniżania temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moich wieloletnich obserwacji wynika, że tam gdzie w grę wchodzą pieniądze tam zaczynają się problemy, dlatego w kwestiach biznesowych muszą być jasno i przejrzyście sprecyzowane, zapisane i przestrzegane reguły. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajna rozbieżność wizji rozwoju i zaangażowania. Nie szukałbym teorii spiskowych.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że czasami interes jednostki bierze górę nad interesem ogółu. Szkoda, że ogrom pracy  włożonej w organizację czegoś co mogłoby znakomicie służyć propagowaniu wiedzy zegarmistrzowskiej został rozmieniony na drobne.

Ta informacja o rozpadzie grupy  jest smutna i dająca wiele do myślenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Pewnie Słyszeliście już o sytuacji na grupie czasoholików na fb. Powstało już parę teorii spiskowych. Jednak bardziej merytorycznie to trzeba sobie dzisiaj zadać pytanie co teraz i po której stronie się opowiedzieć, w której grupie zostać. Co o tym sądzicie co się wydarzyło.

Na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Sam musisz zdecydować czego oczekujesz od grupy, z którą mógłbyś się identyfikować a przede wszystkim możliwie mało frustrować? Póki co, skoro o tym wspominasz, tak nie jest. Rada jest prosta, o ile możesz, odpocznij od tego, nabierz perspektywy jak i daj czas temu by może wreszcie dojrzało, choć nie sądzę by to się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że czasami interes jednostki bierze górę nad interesem ogółu. Szkoda, że ogrom pracy  włożonej w organizację czegoś co mogłoby znakomicie służyć propagowaniu wiedzy zegarmistrzowskiej został rozmieniony na drobne.

Ta informacja o rozpadzie grupy  jest smutna i dająca wiele do myślenia ...

Musimy poczekać i zobaczymy co się stanie i jak to wpłynie na ich działania/współpracę z Czasoholikami. Tylko czas pokaże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A tam taka grupka... Moja kobita ma 7 razy większą o bibelotach ;-) Nie no dobra, świruję, nie doczytałem ilu naprawdę miała członków. Zrozumiałem, że 1050.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem olać jedną i druga i nie marnować czasu.

 

Dokładnie. Nawet jeśli stoi za tym jakaś "teoria spiskowa" to ja akurat nie jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.