Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tymek84

Który wybrać? prośba o pomoc w wyborze g-shocka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem na forum świeżakiem. Założyłem konto ponieważ potrzebuję rady w wyborze nowego zegarka. Po kilku latach nadeszła pora na wymianę swojego Risemana na coś nowego. Na tapecie mam trzy modele:

1.G-SHOCK GSG-100-1A8 MUDMASTER SOLAR

2.G-SHOCK GW-9400-1ER

3.CASIO G-SHOCK GWG-100 MUDMASTER 

 

Który z nich polecacie? Jakie wrażenia z użytkowania tych modeli? Mam spory problem z wyborem tego jednego. Jeżeli chodzi o funkcję to Rangeman jest raczej bezkonkurencyjny w tym przedziale cenowym. Z kolei za pozostałymi przemawia ich wygląd. Z góry dziękuje za sugestię, rady i opinię.

 

Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z tej trójki Rangeman. Model praktycznie bezawaryjny.

Moduły zaś w tych tańszych wersjach Mudmastera sprawiały kłopoty (zawieszające się wskazówki).


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym brał 9400 - to prawdziwy "G" Co do "mudmasterów" to Mudmaster jest tylko jeden i jest to GWG-1000 pozostałe modele to, moim zdaniem, jedynie substytuty, tańsze modele "ubrane" w ciuchy które pozawalają im udawać...

 

Edit: czasem sie zastanawiam czy aby kiedyś nie pojawi się "Mudmaster" z modułem od DW-5600 ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się skłaniam do Rangemana. Czytałem o problemach z tymi wersjami mudmastera

Edytowane przez tymek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z tej trójki Rangeman. Model praktycznie bezawaryjny.

Moduły zaś w tych tańszych wersjach Mudmastera sprawiały kłopoty (zawieszające się wskazówki).

@tommly Tak, ale dotyczy to głównie modelu GG-1000, a kolega pyta o GWG-100 lub GSG-100, a te moduły raczej do awaryjnych nie należą. Zgodzę się w całej rozciągłości z kolegą Piotrem @Daito: z tych trzech to zdecydowanie GW-9400, a jeśli Mudmaster, to tylko GWG-1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Właśnie obejrzałem twoją bardzo konkretną recenzje zegarka na yt i jestem już pewien. Król jest jeden. Wybieram GW-9400. Czy jest w sprzedaży negatyw w kolorze czarnym? Widziałem tu na forum zdjęcia takiego cuda i wyglądał kozacko. Tylko to były chyba jakieś przekładki na własną rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie kupić zielonego plus do tego czarne ubranko. Myślę że efekt będzie świetny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie kupić zielonego plus do tego czarne ubranko. Myślę że efekt będzie świetny

Zielonego odradzam, bo wyświetlacz ma bardzo słaby kontrast.

Czarny, czyli wersja BJ jest dostępny, ale to wersja na Japonię i trzeba ściągać z zagranicy.

Wersja RD i NV ma ten sam wyświetlacz co BJ i ten negatyw jest o niebo czytelniejszy od oliwki.

 

Zawsze możesz wymienić wyświetlacz w pozytywnym Romanie. Sam wyświetlacz to ok. 30 zł jako część. Możesz skorzystać z usług kolegów z Silesia G Customs, wymieniają takie rzeczy - czyt. modują G-Shocki, ale wtedy to trochę większy koszt.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już teraz nie wiem jaką wersję Rangemana wziąć. Kusi mnie ten negatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź standardowy model z pozytywnym wyświetlaczem. Jak po jakimś czasie stwierdzisz, że jednak byś coś zmienił, to zawsze możesz kupić nowy bezel i pasek lub pójść dalej i wymienić wyświetlacz.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź standardowy model z pozytywnym wyświetlaczem. Jak po jakimś czasie stwierdzisz, że jednak byś coś zmienił, to zawsze możesz kupić nowy bezel i pasek lub pójść dalej i wymienić wyświetlacz.

a9c6f9c3192890753a0a5c1a42d139d1.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za rady. Właśnie zostałem właścicielem Romka. Czekam już tylko na dostawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.