Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
karols

Opóźnienie się zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem laikiem odnośnie działania zegarków więc jeśli moje pytanie będzie niemądre, proszę o wyrozumiałość.

Niedawno kupiłem nowy zegarek Festina F20351. Dzisiaj rano zegarek wskazywał prawidłową godzinę i minuty. Kiedy byłem w pracy zauważyłem że zegarek spóźnia się około 10 minut. Zastanawiałem się co może być tego przyczyną. Bateria raczej jest dobra bo zegarek kupiłem tydzień temu i nie bawiłem się nim za bardzo. Przypomniało mi się że dzisiaj zegarek miał bliski kontakt przez około 20-30 sekund z włączonym wiatraczkiem biurowym z lat '80. Chodzi mi o to czy na opóźnienie zegarka mogło mieć wpływ pole elektro-magnetyczne generowane przez ten wiatraczek? Teraz urządzenia są zbudowane tak żeby nie zakłócać pracy innych urządzeń i spełniać pewne normy jednak 40 lat temu kto wie jak to było... Dodam jeszcze że po całym zdarzeniu ustawiłem zegarek z dokładnością co do sekundy (z pomocą zegarka w Windowsie na komputerze) i teraz po 4 godzinach zegarek wskazuje prawidłową godzinę także co do sekundy. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Masz niewielkie szanse na to by problemem był wiatrak biurowy. Jeżeli już to by pospieszył mechanizm a nie spowolnił. No chyba, że to wiatrak biurowy z Czarnobyla ;) to wtedy sam nie wiem?

Póki co nie przejmuj się a jak problem będzie wracał to oddaj go w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Póki co nie przejmuj się a jak problem będzie wracał to oddaj go w ramach gwarancji.

Jeżeli już, to jednak reklamowałbym w ramach przysługujących oprawnień z tytułu RĘKOJMI.

Z tytułu gwarancji wezmą sikora i bedą próbowali naprawiać, natomiast z tytułu rękojmi przysługuje zwrot kasy, wymiana na egzemplarz bez wad lub wspomniana naprawa.

I co ważne, to klient decyduje o sposobie załatwienia sprawy.

Nauka kolegi Fidelio nie poszła w las :P


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, 5 dni od incydentu zegarek chodzi elegancko. Mam nadzieję że problem nie powróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Arthas33
      Witam co sądzicie o zegarku Festina F20007/4, ma szafirowe szkło i ładnie wygląda, z tego co wyczytałem ma mechanizm ronda 705, to dobry mechanizm? Kosztuje około 500 zł jak sądzicie to dobry wybór?
       
       

    • Przez Senna
      Dzień dobry.
      Poszukuję prezentu dla męża o takich parametrach:
      nurek  - 200m wodoszczelność - automat - szafir - bransoleta.
       
      Znalazłam 2 modele o tych cechach:
      tańsza  FESTINA 20531/1  ( 649 zł - https://www.timestore.pl/20531-1  )
      droższy ORIENT KAMASU RA-AA0003R19B  ( 946 zł - https://westwatches.pl/pl/zegarki-meskie/orient-ra-aa0003r19b )
       
      Będę wdzięczna za Wasze refleksje, czy warto wydać 300 zł więcej na Orienta, czy nie.
      Z góry dziękuję.
       
    • Przez Nandez15
      Witam, 
      Chciałbym się doradzić bardziej doświadczonych ludzi w zakresie wyboru zegarków.
      Budzet: około 1000 złotych na dwa zegarki (więc może być do 500 na jeden, 700/300, itp.)
       
      Cel: jeden zegarek miałby być bardziej elegancki, drugi bardziej na co dzień (miejski / sportowy )
       
      Pasek: zdecydowanie preferuję zegarki z paskiem od zegarków z bransoletą
      Kolor paska: czarny lub brązowy 
       
      Priorytety: najważniejsze, żeby zegarek mi się podobał (dlatego później przedstawię swoje typy). Równie ważna jest niska awaryjnosc i nierysowanie się szkła (na ile to możliwe w takich cenach) i ostatecznie jakas reputacja (w tej cenie głównie chodzi o wykluczenie marek krzak / podróbek).
       
      W odniesieniu do bardziej eleganckich zegarków rozważałem (skórzany pasek, bez zbyt skomplikowanych tarcz zegara i brak przesadnie dużej koperty):
      1) https://www.zegarek.net/zegarki/citizen/zegarek_citizen_bd0041-03f.html?gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdsH4b9hj8v4vSREbg_TNxNWM4uUNFwnHh6BAqQTnZf4BVOWH-ZG9pIaAu_2EALw_wcB

      2) https://www.zegarek.net/zegarki-citizen/zegarek-aw1211-12a

      3) (trochę mniej elegancki, może być też wybrany jako miejski) 
      https://www.zegarek.net/zegarki-festina/zegarek-f20358-1?gclid=Cj0KCQjwnqH7BRDdARIsACTSAdvfb8Ykk_Uq97Wff5fhCbhJ1CO7sx0-8pfphDS2E15Mup1fgE0GAXIaArSSEALw_wcB

       
      Jeśli natomiast chodzi o model miejski to a moim kręgu zainteresowań sa:
      1) (korzystniej wygląda moim zdaniem na pozostałych zdjęciach) https://www.zegarek.net/zegarki-lorus/zegarek-r3a43ax9
      2) https://www.zegarek.net/zegarki/festina/zegarek_festina_f20330-6.html

       
      Proszę o Wasze zdanie na temat powyższych modeli / marek, ewentualnie inne propozycje, rady czy inna pomoc. Jest to mój pierwszy wybór zegarka (ów), więc nie mam do końca pojęcia czym się kierować. Z wyglądu jak dla mnie najładniejsze sa: 
      Eleganckie: 1>3>2
      Sportowe; 2>1
       
      Z góry dziękuję za jakiekolwiek wsparcie,
       
       
    • Przez Blackfish
      Hej forumowicze!
       
      Nie mam najmniejszej wiedzy o zegarkach, natomiast z różnych względów stoję przed zakupem. Przewertowałem sieć i trafiłem na ten oto zegarek - Festina F20453-1. Bardzo mi przypadł do gustu, ale przed zakupem chciałbym zasięgnąć opinii czy jest to sensowny zakup, czy zegarek jest wart swojej ceny, czy materiały z których jest zbudowany sugerują jego trwałość? Byłbym bardzo wdzięczny za opinie! 
       
      Jeśli natomiast ktoś byłby tak miły i chciałby coś polecić to jak najbardziej - każdą propozycje wezmę pod uwagę. Budżet na zegarek w granicach 1500zł, natomiast jeśli trafi się coś co zwali mnie z nóg za 2.000zł to też się uzbiera. Zegarek z zamysłem noszenia na co dzień, im bardziej uniwersalny tym lepiej, tak by możliwe jak najbardziej pasował i do t-shirtu i do eleganckiej koszuli. Preferowana ciemna kolorystyka, więc im bardziej zbliżony do wspomnianej Festiny tym lepiej. :)
       
      Będę bacznie obserwował ten temat, wszystkim Wam z góry dziękuje! :)


    • Przez gorny7
      Witam
      Mam zegarek festina 8967 chronograf mam go juz ponad  15-20 lat  ,stan wiuzaulnie praktycznie jak nowy a używam go naprawde wszedzie woda,śnieg,warsztat
      ogólnie jprzez sporo lat byłem bardzo zadowolony
       
      Problem polega na tym od jakiegoś roku zaobserwowałem ze zaczyna sie spóżniać i zatrzymuje, zegarek był serwisowany,wymiana baterii itp
      Bateria była wymieniana  po około z 4-5 miesiace i znowu wymiana zegarek sie zatrzymał .
      na ta chwile po wymianie baterii i serwisowaniu zegarek spóznia sie znacznie około 5 min ma tydzień ,jak nosze na rece jak odłoze pochodzi troche i w ogóle sie zatrzymuje
       
      Pytanie jest takie czy można to naprawić nie tylko wymiana baterii
      Czy jest sens takiej naprawy czy skuteczność i ekonomiczność
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.