Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
walerian

FujiTime M2714- mini recenzja budżetowego, kwarcowego EDC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jak pisałem w opisie tematu będą odniesienia do Seiko 5 (bransoleta), gdyż takowy posiadałem i ze względu na popularność tej serii na forum

 

Podstawowe informacje/koperta

30e00b688162.jpg

c4d0a22e5ddd.jpg

 

Cena 179 zł., nowy.

Mechanizm to kwarcowa Miyota 1M12 zapakowana w stalową (316) kopertę (polerowana lub powłoka, nie mam danych).

Wodoszczelność jest na bardzo niskim poziomie- 5atm. 

Do wyboru jest kilka wersji kolorystycznych tarcz (białe, czarna i szara, dla zainteresowanych podam link ze wszystkimi wersjami)

Wybrałem szarą, gdyż nieczęsto widuje się taki odcień (na żywo przypomina kolor szampański wpadający w brąż).

Zegarek przypomina trochę Tissota V8, jednakże nie jest to kopia ze zmienionym logo.

Według mnie, zegarek niczego nie udaje.

Środkowa część tarczy ma delikatną fakturę, mieniącą się metalicznie w słońcu.Góra, czyli logo nad napisem FUJI, jest naklejona, wypukła.

Część z indeksami, ma równe rowki przypominające powierzchnię płyty gramofonowej. 

Indeksy są wypukłe i również naklejane ze szczątkową lumą.

Wskazówki godzinowa i minutowa posiadają mocną i długa lumę. (za tą cenę rewelacja). Posiadają wycięcia w środku, co dodaje im trochę hmm...finezji.

Sekundnik ma ładny grot z minimalną ilością lumy, a na jego drugim końcu widnieje miniaturowy napis fuji ;)

Datownik, jak datownik, działa. Przydałaby się nazwa dnia tygodnia.

Koronka posiada ciekawe ryflowanie na powierzchni oraz otoczona jest ochronnymi wypustkami.

"Bezel" jest oczywiście nieruchomy, uważam, że jest to najsłabszy element zegarka, napisy wklęsłe wypełnione lakierem.

Szkło płaskie, mineralne.

Ogólne wrażenie- podobna jakość do Seiko 5, niektóre elementy (tarcza i wskazówki) są nawet lepsze.

 

 

Bransoleta

8f398a112838.jpg

ab3d9d8a1023.jpg

7a4fe3aa0507.jpg

0130daabee32.jpg

 

Bransoleta, wbrew temu co sugerują krawędzie, jest zrobiona ze zwijanej blachy. Dopiero wyjęcie ogniwa ujawnia oszczędność...

Duży minus, aczkolwiek wygląda i tak o niebo lepiej (nie brzęczy jak puszka po piwie) niż ta z Piątki Seiko.

Prezentuje sie tez lepiej niz np. ogniwa odlewane ze stopu miedzi i cynku (sporo tanioch z ali).

Ogniwa wykończone są na połysk połączony z satyną.

Zapięcie jest krótkie,bez logo, z zabezpieczeniem na dwa przyciski. Posiada mikroregulację (tylko 2 pozycje).

 

Podsumowanie

98938bc60a3b.jpg

 

Zegarek wykonany poprawnie (dobrze), można doszukać się nawet parę smaczków; jest masywny, dobrze leży na ręce.

W tej cenie widziałem tylko chińskie z ali lub podstawowe modele Casio/Timexa.

Jako taniocha (po długich studiowaniach internetów docelowy wybór padł na Orienta Mako III)- może by, szalu nie robi, ale nie wstyd z tym chodzić.

Edytowane przez walerian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.