Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sztunden

Zegarek automatyczny na 30-tkę

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zegarka na 30-tkę w budżecie 1000-2000, przy czym 2 tysiące to raczej górna granica, której mogę nie chcieć osiągać. W tej cenie rozważam również zegarki używane, ze względu na większy wybór.

 

Poniżej krótka charakterystyka:

- zegarek mechaniczny/automatyczny

- bransoleta (nie mam żadnego na bransolecie, ale nie jest to wykluczający warunek)

- max. 42 mm

 

Do tej pory miałem i mam kilka zegarków, mam już trochę wyrobiony gust. Posiadam: Seiko 7002-700A Scuba Diver, Casio F91W, 2x. Timex (1 z serii Expedition, klasyczny z białą tarczą, czerwonym sekundnikiem), był też Citizen w automacie, Buler mechaniczny, Rakieta... uff, w sumie to tyle. W prezencie kupowałem Seiko Padi i Steinheart.

 

Podoba mi się stylistyka diverowa, szczególnie producentów Tudor, Christopher Ward, ale z oczywistych względów są poza zasięgiem :-). Lubię też Steinharty, natomiast jednego już kupiłem w prezencie, więc tym razem chyba odpuszczę tę markę. Stylistycznie trafiają do mnie też np. niektóre Spinnakery, sporo modeli Seiko, Meccaniche Veneziane. Edit interesują mnie również zegarki w stylu Genty: Emilie Chouriet, nie wspomnę oczywiście o Royal Oak czy Nautilus.

 

Zegarek miały być dla mnie na dłuższy czas, jak najbardziej uniwersalny (oczywiście nie do garnituru), interesuje mnie jakość wykończenia, szczegółów, niezawodność mechanizmu. Może być producent niezależny (jakiś mikrobrand). 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, postaram się weryfikować propozycje na bieżąco. :-)

Edytowane przez sztunden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli dałbyś jednak radę bez bransolety, to IMO ciekawą opcją na bardzo uniwersalny zegarek będzie taka Certina z linii Ds1:

 

https://wkruk.pl/zegarki/certina/zegarek-certina-ds-1-automatic-4?gclsrc=aw.ds&gclid=Cj0KCQjw6IfoBRCiARIsAF6q06sXdcwv9-_CjBVy3jueQxnyFb5y9oU1e_gFkHBjZKOCybqI2MQoDAsaAgHSEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Jeśli może być coś japońskiego, tu póki jest taka możliwość, poszukałbym także Seiko SARB 033/035 (w tym przypadku jest bransoleta, zresztą całkiem niezłej jakości). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To ładne zegarki, ale zdecydowanie nie jest to coś, czego na tę chwilę szukam.

 

Zamiast Alpinista, wolałbym chyba ciekawego Recrafta :-)

 

Podoba mi się również stylistyka zapoczątkowana przez Royal Oak (kanciasta, ośmiokątna tarcza), stąd moją uwagę przykuł ostatnio Seiko 7a38 702a, zdjęcia: https://www.google.com/search?q=seiko+seiko+7a38+702a&rlz=1C1GCEU_plPL822PL822&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjO-tW_weHiAhWMqIsKHRKUD2YQ_AUIECgB&biw=1922&bih=938&dpr=1#imgdii=IcuVO_6oTd4GhM:&imgrc=mfq_LaPQ8g52CM:

 

z tym, że to akurat kwarc i trudno dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam zegarka w podobnej stylistyce i jakbym miał wybierać w budżecie do 2000 PLN to pomyślał bym nad glycine combat sub lub glycine combat 6. Oba na dropie trafiają się w granicach 300-350 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz nic przeciwko "homarom" to popatrz też na Steinharty.

 

W OP pisałem:

 

Lubię też Steinharty, natomiast jednego już kupiłem w prezencie, więc tym razem chyba odpuszczę tę markę.

 

 

Sam szukam zegarka w podobnej stylistyce i jakbym miał wybierać w budżecie do 2000 PLN to pomyślał bym nad glycine combat sub lub glycine combat 6. Oba na dropie trafiają się w granicach 300-350 USD.

 

 

Combat 6 wygląda dla mnie jak pilot - to zdecydowanie nie ten kierunek. Sub natomiast jest OK, stylistycznie trafia do mnie, ale w polskiej dystrybucji cena zaporowa. Może będę się na dropie rozglądać. Dzięki za ciekawą sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diver w tych pieniądzach to od kilku lat niezmiennie polecam Longines Conquest lub Hydroconquest, tylko, że przy tym drugim wchodzi w grę używany lub dozbieranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diver w tych pieniądzach to od kilku lat niezmiennie polecam Longines Conquest lub Hydroconquest, tylko, że przy tym drugim wchodzi w grę używany lub dozbieranie.

 

 

Nie potrafiłem znaleźć Conquesta w cenie do 2000, a tym bardziej poniżej 2000 zł, aczkolwiek rzeczywiście, z niebieską tarczą to świetna propozycja. Tylko nie na ten budżet.

 

@Jaroslaw, dziękuję za propozycję. Ciekawy, ale to chyba nie na teraz.

 

EDIT:

 

Znalazłem wątek  Ciekawe, niedrogie zegarki w stylu Genty: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/172763-ciekawe-niedrogie-zegarki-w-stylu-genty i to jest to, czego szukam! Większość propozycji, które tam się znajdują (szczególnie pokochany przeze mnie Emilie Chouriet) są poza zasięgiem cenowym. 

 

Z porpozycji z tego wątku znalazłem: https://d1milano.com/collections/man/products/ultra-thin-bracelet-40-mm-silver, który jest ciekawy, w przystępnej cenie, natomiast jest w kwarcu (chociaż przez brak sekundnika nie ma denerwującego efektu braku płynącej sekundy ;-) ). macie może jakieś inne propozycje? 

  Edytowane przez sztunden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie ten milano mi sie podoba.Ale kwarc,słabe WR i brak sekundnika.Ja musze widzieć że zegarek mi chodzi.Jeden plus dodatni a trzy plusy ujemne,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na najpopularniejszej grupie zegarkówej na Facebooku (dawni czasoholicy, teraz kolekcjonerzy) pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży 3 Hydroconquestow i jednego Conquesta, dwa z nich w Twoich granicach cenowych, a trzeci do wynegocjowania w tych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie ten milano mi sie podoba.Ale kwarc,słabe WR i brak sekundnika.Ja musze widzieć że zegarek mi chodzi.Jeden plus dodatni a trzy plusy ujemne,,

 

Przy automacie jest cena w np. jomashop 365 dolarów, mechanizm Seiko nh38a, rozmiar 42 mm, wysokość, jeśli dobrze pamiętam - 10,9 mm (ktoś w jakiejś recenzji niemieckiej podawał takie parametry). To nie jest całkiem źle, tylko wciąż się zastanawiam, bo dla mnie to trochę ryzykowne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

 

Przeglądam zegarki całymi dniami i w zasadzie niewiele znajduję rzeczy, które mnie interesują.

 

Oprócz D1 Milano P701 oraz Schaffen, zainteresowały mnie zegarki microbrandu Lorier. Ciekawa vintage'owa stylistyka, rozmiarowo dobrze, natomiast chciałbym jeszcze poszukać alternatywy. Odświeżę więc swoje wymagania:

 

Najlepiej 39-40 mm, bransoleta, styl Genty na duży plus, nie musi być diver, ale ta stylistyka dla mnie jest odpowiednia (zwłaszcza vintage). Kwota do maks. 2000 zł. Podobają mi się Emilie Chouriety, Balticus Gwiezdny Pył, Longines Conquest z niebieską tarczą (niestety kwarc, automat 2 razy droższy).

 

Będę wdzięczny za odzew i wszelkie sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jeszcze na zegarki Armida:

 

https://www.armidawatches.com/collection.php

 

Interesująca mnie Armida wyprzedana: https://www.armidawatches.com/collection.php#!/Armida-A6-day-date-sunray-dark-blue/p/134902555/category=22784639. Ponadto lekko ponad budżetem :(

 

 

 

Ciekawe, ale tytan (preferuję stal), poza tym to nie ten kierunek jeszcze, chociaż podoba mi się dość bransoleta.

 

Interesujący jest jeszcze Explorer od Smitha: https://www.timefactors.com/prs25new36mm.htm, ale 36 mm to trochę za dużo. 

 

Dziękuję za propozycje i oczywiście proszę o więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nodus bardzo interesujący, coś w tym stylu! Dziękuję.

 

@Zielony.m, na Geckotę również zaglądałem - nie znalazłem nic ciekawego dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj tematy o microbrandach . Spory wybór różnych modeli.

Osobiście przyjrzałbym się Balticus ale warto przymierzyć ze względu na rozmiar.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztunden u nas na bazarku jest balticus gwiezdny pył w twoim budzecie - popatrz, poszukaj i kupuj  :) . Sam mam i w tych pieniądzach warto, ostatnio zastanawiałem sie nawet czy w ramach zbierania na inny zegarek nie wystawić go na sprzedaż, ale stwierdziłem, ze w tym budzecie to naprawde ciekawy zegarek z tarcza "nie do przebicia", póxniej pewnie sam szukałbym żeby odkupic do kolekcji. Doszedłem do wniosku, że juz chyba szybciej poświęcę monstera niż gwiezdny pył.

 

Na pewno był niedawno na bazarku i to w fajnym stanie, pełnym zestawie i w dobrych pieniadzach, tylko wersja z data , nie wiem czy data to dla ciebie zaleta czy nie, ja kaurat przy tym zegarku uważam, ze ciekawsza jest wersja no date, ponieważ nic nie zaburza wtedy kamiennej tarczy ...

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś już coś?

 

Może zainteresuje Cię Aevig.

 

https://aevig.com/huldra/

 

Sam mam 30-tkę w listopadzie i zdecydowałem się na preorder.

 

W polskim necie nie ma zbyt wielu opinii o Aevigu, ale research na stronach anglojęzycznych wypadł pozytywnie i zdecydowałem się zaryzykować.

 

Miła niespodzianka przy samym zamówieniu- wymieniłem kilka maili z samym właścicielem firmy, który już po opłaceniu paypalem zrobił mi rabat 15 euro (jakby co dysponuję kodem rabatowym na taką kwotę).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.