Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Xeda

Pytanie do kolekcjonerów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie:

Jak budujecie swoją kolekcje zegarków , według jakiego „klucza”?

Czy bardziej wygląd czy historia ma znaczenie?

Od jakiej ilości zegarków można kogoś nazwać kolekcjonerem?

Czy nosicie swoje czasomierze z kolekcji?

Pytań może być wiele , dlatego proszę o kilka słów od was , jak to wyglada .

U mnie tak :

Chciałbym mieć zegarek z każdej dekady w której żyje tzn. lata 70,80 ,90 itd i zegarek z roku 78 w którym się urodziłem.

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie:

Jak budujecie swoją kolekcje zegarków , według jakiego „klucza”?

Czy bardziej wygląd czy historia ma znaczenie?

Od jakiej ilości zegarków można kogoś nazwać kolekcjonerem?

Czy nosicie swoje czasomierze z kolekcji?

Pytań może być wiele , dlatego proszę o kilka słów od was , jak to wyglada .

U mnie tak :

Chciałbym mieć zegarek z każdej dekady w której żyje tzn. lata 70,80 ,90 itd i zegarek z roku 78 w którym się urodziłem.

Pozdrawiam

Adam

Bez klucza, raz jest to kraj producenta, marka, linia, to ulega zmianom...

Całokształt

Kolekcjonerem, wystarczy że będziesz pasjonatem , nawet z jednym zegarkiem...

Noszę

 

Twoja forma ciekawa, jednak z czasem gusta, a co za tym idzie kolekcja ulega ewolucji.

Pożyjesz, sam się przekonasz.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle kluczy ilu kolekcjonerów. Mnie poza subiektywnym podobaniem przekonuje nadawanie im własnego znaczenia. Na przykład moment zakupu ( rocznik) upamiętniający ważne wydarzenie ( narodziny dziecka, wstąpienie do EU itd )

Jak szukasz inspiracji pooglądaj sobie wywiady z kolekcjonerami na portalu Hodinkee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie:

Jak budujecie swoją kolekcje zegarków , według jakiego „klucza”?

Czy bardziej wygląd czy historia ma znaczenie?

Od jakiej ilości zegarków można kogoś nazwać kolekcjonerem?

Czy nosicie swoje czasomierze z kolekcji?

Pytań może być wiele , dlatego proszę o kilka słów od was , jak to wyglada .

U mnie tak :

Chciałbym mieć zegarek z każdej dekady w której żyje tzn. lata 70,80 ,90 itd i zegarek z roku 78 w którym się urodziłem.

Pozdrawiam

Adam

To zasadniczo sprawa indywidualna, zależna od osobistych upodobań i możliwości finansowych.

Ponieważ jednak pytasz a ja mam wolną chwilę, to mogę opisać swoje własne początki, takie znowu bardzo nieodległe. Po kilkunastu latach przerwy, nieposiadania zegarka spowodowanego posiadaniem telefonu komórkowego, wszystko zaczęło się od pomysłu żony by uczcić okrągłą rocznicę (60) zegarkiem. Najpierw sama coś kombinowała, ale na szczęście ostatecznie mnie dała wybór. Uznałem, że najlepszy będzie zegarek kontrolowany radiowo Citizena. Skończyło się na satelitarnym CC3001-51L. Uważam, że to idealny wybór nawet jak będzie jedynym. U mnie okazał się początkiem kolekcji i zaletą posiadania takiego zegarka jest wzorcowy czas, według którego mogę ustawiać nie tak dokładne automaty, czy gorsze kwarce.

Drugim zegarkiem powinien być garniturowiec i tak u mnie było. Wybrałem Citizena Stiletto z powodu jego wyjątkowej płaskości (grubość poniżej 5mm) i przystępnej ceny (130 USD).

Gdybym miał Ci podpowiadać trzeci kierunek, to większość zegarkowców uzna za najlepszy jakiegoś nurka. Typowo będzie Seiko SKX 007, 009, 013, ale ja takiego jeszcze nie mam.

Popularnym także są Monstery Seiko, tu mam taniego ale bardzo fajnego Baby Ice Monstera, którego kupiłem na Dropie za 155 USD plus podobna kwota VAT w złotych (uroki urzędów celnych :( ).

Jeżeli przeczytałeś do końca, ale jeszcze chciałbyś coś się dowiedzieć to daj znać.

Kieruj się swoim gustem, ale szczególnie na początku warto popytać. Choć czasami rady jakie otrzymasz będą przeczyć sobie wzajemnie i wtedy musisz sam zdecydować, czyje podpowiedzi uznasz za słuszne. ;)

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle kluczy ilu kolekcjonerów ... wstąpienie do EU .

Jak widać każda okazja jest dobra, żeby kupić zegarek. :)

BTW masz specyficzne poczucie humoru :wacko:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda okazja jest dobra, żeby kupić zegarek. Nawet trzydziesta pierwsza, okrągła rocznica  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda okazja jest dobra, żeby kupić zegarek. Nawet trzydziesta pierwsza, okrągła rocznica  :D

To jak świętowanie narodzin (nie urodzin) dziecka w "Misiu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.