Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Kwiatek

Seagull 1963 - II zakup grupowy - lista chętnych

Rekomendowane odpowiedzi

Mój też odebrany.

Dziękuję.

 

Niestety na mojej "rączce" ginie.

Więc jak ktoś jest chętny, to oddam po kosztach jakie były podczas akcji.

 

Ale to już proszę o PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie tak działa. U ciebie nie chce się zatrzymać górnym? Ten górny trzeba mocniej nacisnąć. Dolny chodzi lżej.

Mój dotarł , ale chrono działa non-stop i nie reaguje na przycisk stop.

 

MichałS ta czerwona wskazówka powinna chodzić tylko przy włączonym chrono. Górnym przyciskiem wykonujesz start / stop, dolnym reset ( najpierw trzeba zatrzymać działanie chrono dopiero reset . To ważne bo można uszkodzić mechanizm)


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarły dwa, ale z jednym problem, bo chrono nie zeruje. Trzeba chyba do majstra podskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przycisk dolny masz normalnie odpowiadający czy wciśnięty jak u mnie? 


Dotarły dwa, ale z jednym problem, bo chrono nie zeruje. Trzeba chyba do majstra podskoczyć.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w normalnej pozycji (wyciągnięty). Góra startuje i stopuje normalnie. Natomiast dół nie reaguje. Wciska się, odskakuje, nie blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrany, od razu zaczęły się przebieranki. Jak dla mnie zegarek ma super wintydżowy wygląd. Lubię te klimaty, więc to duży plus. Co do mechaniki, zobaczymy jak trochę pochodzi. Mam dwa chińczyki i szczerze mówiąc, to jedne z dokładniejszych zegarków jakie są w moim posiadaniu.

_Kwiatek_ jeszcze raz dziękuję za ogarnięcie tego wszystkiego i przede wszystkim za to, że Ci się chciało.

post-90886-0-04412900-1562335365_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, vintage pełną parą. Kolor tarczy, akryl i indeksy kapitalnie pasują. Do tego te wskazówki. Nawet długie uszy mi nie wadzą. Gdyby tam było znane logo i Swiss made to pewnie poniżej 3 tys. by to nie schodziło... nawet bez podstawowej ETA w środku...


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne sikory Panowie. Też na niego choruje ;) Ale myślę, że na poważnie pomyślę o nim bliżej Bożego Narodzenia. Troszeczkę zastanawia fakt, że 2 sztuki na 15(?) miały/mają jakiś mały feler. Słaba ta kontrola jakości.


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja też liczę na zbiórkę świąteczną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł, działa, brak wad czy rys, jedynie dekiel nosi ślady dokręcania/odkręcania. Pewnie Chińczykowi się klucz omsknął ale dla mnie nie ma to znaczenia. Z tego, co nie raz czytałem na watchuseek, te zegarki są czasem niedopracowane na końcówce produkcji i trzeba dopieścić. Wskazówki spadają, guziki ciężko chodzą... Poza tym warto oddać po kilku(nastu) miesiącach do porządnego smarowania, bo potrafią gubić czas lub mieć problemy z zerowaniem itp. 

 

Ten zegarek to taka ciekawostka, robiony z myślą o turystach i pasjonatach, a nie wół roboczy dla armii. I tak dobrze, że mechaniczny, a nie na kwarcu, dobrze że w miarę normalny mechanizm, a nie cięty z blachy, jak wiele takich zegarków. W końcu to jeden z najtańszych chronografów z tej fabryki i jeden z tańszych w ogóle. Za tę cenę bardzo ok, tym bardziej, że już się pojawiają tandetniejsze wersje, z dużo gorszą tarczą. Mają jakieś zmienione napisy, kompletnie białą tarczę i jakoś inaczej koronkę. Na zdjęciach nie widać, ale znajomy pisał, że na żywo jest dużo gorzej. Kto wie, może faktycznie za kilka lat to będzie poszukiwana wersja, jak z Ratnikiem sprzed 2018 roku z okrągłą szóstką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze taka myśl. Czytałem, że ta nasza wersja, to ta najbardziej prawilna - akryl, grubsza wskazówka minutowa, 37,5 (38) mm. I tu pytanie. Mierzyliście swoje zegarki?  B)

Edytowane przez MateuszZiętek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też dotarł - dziękuję! :)   Tym bardziej, że na ten model miałem od dawna ochotę, ale na zakup jakoś nie mogłem się zmobilizować, Poza tym myślałem - pewnie będzie za mały, a już na pewno za gruby .... Nic z tych rzeczy! Zegarek jest fajny, z mocnym charakterem, a na pasku NATO tylko wizualnie zyskuje. Koledzy, nie zmieniajcie pasków na inne! Na koniec powiem tak - stało się, to mój pierwszy chińczyk! Wierzę, ze będzie się dobrze i sprawnie, tak po żołniersku sprawował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasek NATO to zdecydowanie inny niż ten z zestawu, bo niestety ten jest cieniutki jak papier, szlufki liche i jest ciut krótki, nie da się go ładnie zawinąć ...


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jego atut to przede wszystkim dobrze dobrany kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze taka myśl. Czytałem, że ta nasza wersja, to ta najbardziej prawilna - akryl, grubsza wskazówka minutowa, 37,5 (38) mm. I tu pytanie. Mierzyliście swoje zegarki?  B)

 

Sprawdziłem, 37 i ciut, mierzone chińską suwmiarką. Europejskie mogą wskazywać inaczej, nie daję gwarancji ;)

 

Rozmawiałem ze znajomym lekarzem, który wiele lat temu sam sprowadził sobie taki zegarek z Holandii i potwierdził, że po jakimś czasie zaczął łapać po kilka minut dziennie. Zdecydowanie trzeba będzie oddać na porządne smarowanie. Wydatek niewielki, a przynajmniej dłużej będzie służył.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar radzieckim sprzętem precyzyjnyn pokazał 37,4 mm. Co do paska, to faktycznie jest gorszy od pasków kupionych za kilkanaście złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie zmieniajcie pasków na inne!

A ja napiszę odwrotnie - zmieniajcie! Ten fabryczny jest katastrofą, polecam tego typu jak mój:

 

a1220fa717276d38gen.jpg

 

4ae907c45ddf429bgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie jak tam weekend z 1963? Jak wrażenia? ;)


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4s odchylenia dobowego. Póki co działa :)

post-16849-0-36268800-1562560808_thumb.jpg


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, 37 i ciut, mierzone chińską suwmiarką. Europejskie mogą wskazywać inaczej, nie daję gwarancji ;)

 

Pomiar radzieckim sprzętem precyzyjnyn pokazał 37,4 mm. Co do paska, to faktycznie jest gorszy od pasków kupionych za kilkanaście złotych.

 

Ale to Panowie liczycie z koronką, a przecież przyjmuje się raczej podawać wartość b/k. Trochę mnie to zaskoczyło, ale nie zmienia mojego pozytywnego odbioru tego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ale to Panowie liczycie z koronką, a przecież przyjmuje się raczej podawać wartość b/k. Trochę mnie to zaskoczyło, ale nie zmienia mojego pozytywnego odbioru tego zegarka :)

Przyznam się szczerze, że nie bardzo wiem o czym piszesz...

Mam jeszcze jeden zegarek i specjalnie go rozpakowałem i zmierzyłem. 37,5 mm bez koronki, mierzone suwmiarką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że nie bardzo wiem o czym piszesz...

Mam jeszcze jeden zegarek i specjalnie go rozpakowałem i zmierzyłem. 37,5 mm bez koronki, mierzone suwmiarką .

 

Ok, zmierzę porządnie w domu, po prostu mniej mi wyszło jak sprawdzałem, stąd moje wątpliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Daj koniecznie znać, może masz jakiś unikat ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.