Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
William Blake

Renowacja tytanowej koperty "gun metal"

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem taki oto zegarek... od dawna zastanawialem sie nad zakupem tego modelu a tu widze ponad polowe mniej niz nowy... ale niestety koperta nieco styrana

 

https://www.olx.pl/oferta/citizen-promaster-as4030-59e-szafir-tytan-radio-co-CID87-IDxl4Z9.html

 

Jest jakas sensowna metoda renowacji tytanowej koperty czy odpuscic?

Edytowane przez William Blake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdołałem wyczytać na forum (i nie tylko) renowacja tytanowej koperty jest o wiele trudniejsza niż stalowej.

Z drugiej strony, jeżeli zegarek się podoba i cena dobra ?

Pozwolę sobie napisać małą przypowieść z własnego podwórka. Miałem kask motocyklowy renomowanej firmy, taki super, hiper. Trząsłem się nad nim żeby nie zrobić jakiejś ryski. Aż nadeszła ta chwila która czeka każdego motocyklistę. Przejechałem ryjem po betonie. Kask się obtarł tu i ówdzie, nic poważnego struktura nie naruszona. Trochę bolało oczywiście (serce, nie ryj). Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Obtarcia lekko zamaskowałem farbą i jeździłem dalej jak luzak, nie biorąc do głowy jakiś rysek ... byłem nareszcie wolny, nie uzależniony od jakiegoś kasku.

Z zegarkami chyba jest podobnie ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdołałem wyczytać na forum (i nie tylko) renowacja tytanowej koperty jest o wiele trudniejsza niż stalowej.

Z drugiej strony, jeżeli zegarek się podoba i cena dobra ?

Pozwolę sobie napisać małą przypowieść z własnego podwórka. Miałem kask motocyklowy renomowanej firmy, taki super, hiper. Trząsłem się nad nim żeby nie zrobić jakiejś ryski. Aż nadeszła ta chwila która czeka każdego motocyklistę. Przejechałem ryjem po betonie. Kask się obtarł tu i ówdzie, nic poważnego struktura nie naruszona. Trochę bolało oczywiście (serce, nie ryj). Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Obtarcia lekko zamaskowałem farbą i jeździłem dalej jak luzak, nie biorąc do głowy jakiś rysek ... byłem nareszcie wolny, nie uzależniony od jakiegoś kasku.

Z zegarkami chyba jest podobnie ?

Zegarka po takim czymś nie trzeba wyrzucać -kask tak. To że nie widzisz gołymi oczami pęknięcia nie oznacza, że nie ma mikropęknięć i następnym razem (oby nie) zamiast ochronić narobi większych szkód..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Z tytanem jest tak, że ludziska z Zachodnim Świecie i to niestety z niewielkimi wyjątkami traktują ten materiał jak jakieś cuda na kiju. Tymczasem Ruskie zwodowali szturmowy okręt podwodny, wielkości małego lotniskowca z II Wojny światowej, z kadłubem sztywnym wykonanym z tego materiału. Zaś pewnej amerykańskiej delegacji podarowali na odchodne tytanowy samowar. Te wszystkie wypukłości i wklęsłości wykonane technologią tłoczenia termoplastycznego. Tak żeby sobie goście nie myśleli, że jak Ruskie odpalą rakiety to one z całą pewnością dolecą do celu z "Gwiezdnymi Wojnami" po drodze czy też bez "Wsjo rawono" :) .

Do standardowych żartów należy podanie "ofierze" tytanowego dowcipu np. piłki do metalu albo innego narzędzia ze stali narzędziowej HSS z dobrotliwym "Se Pan utnie/wypiłuje, będzie Pan zadowolniony" :) . To spojrzenie operującego gdy narzędzie staje się obrabianym materiałem, bezcenne.

Tu dochodzimy do poprawy wyglądu koperty tego zegarka. Trudno powiedzieć czy to tytan czy też stop?

W mojej ocenie będzie z tym trochę zachodu. Należałoby zdjąć szkło. Powierzchnia wygląda na półmatową czyli będzie stosunkowo trudno dobrać pastę polerską do działania punktowego czyli usunięcia tych niewielkich wgnieceń i otarć satyny. Wypadałoby całą kopertę a tym samym i wierzch bransolety oblecieć twardą pastą, zapodać szczotkowanie czymś konkretnym. Tak by nadać stary-nowy wygląd.

Biorąc pod uwagę powyższe, będzie z tym sporo zabawy.

Może w ten deseń?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/4765-szczotka-do-szczotkowania-stali-i-odświeżania-tytanu/

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Do standardowych żartów należy podanie "ofierze" tytanowego dowcipu np. piłki do metalu albo innego narzędzia ze stali narzędziowej HSS z dobrotliwym "Se Pan utnie/wypiłuje, będzie Pan zadowolniony" :) . To spojrzenie operującego gdy narzędzie staje się obrabianym materiałem, bezcenne.

Miałem podobnie. A mianowicie w pewnym zacnym warsztacie obiecali mi oprawić nóż, a raczej jego ostrze. Wybraliśmy materiał na okładziny, pozostała kwestia jelca. Przypomniałem sobie, że mam kawałek tytanu (lub jego stopu) jaki dostałem od kuzyna z wydziału materiałoznawstwa PW. Majstry ochoczo pochwycili ciekawy skądinąd materiał i do roboty. Za jakiś czas pojawili się ponownie, próbkę oddali i powiedzieli żeby sobie z nich żartów nie robić. Podobno połamali jakieś piły. :huh::lol:

A jelec zrobili tradycyjnie, jak dotychczas. Z mosiądzu B)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego zregenerowałem, jak dla mnie efekt wystarczający

 

 

03bd48d5210422ec30c2794fbcbb3f28_orig.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Jak widzę, zrobiłeś drobną satynkę. Da się zrobić o nieco bardziej porowatej fakturze? Przechodziłeś przez etap usuwania głębszych zarysowań, średnią satynką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek był rozebrany doszczętnie, każde ogniwo bransolety było szlifowane osobno. Poszły w ruch papiery ścierne o coraz mniejszej gradacji. Końcowym etapem było szlifowanie czerwoną ścierką szlifierską, dostępną w każdym sklepie z lakierami samochodowymi. Początkowo miałem zamiar szkiełkować, ale po mojej metodzie, w każdej chwili mogę usunąć powstające w normalnym użytkowaniu rysy, bez różnicy z pozostałymi elementami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zważywszy na to, że zegarek i bransoleta należy do tych bardziej kanciastych i nadal takimi pozostały, to zrobiłeś naprawdę kawał dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdołałem wyczytać na forum (i nie tylko) renowacja tytanowej koperty jest o wiele trudniejsza niż stalowej.

Z drugiej strony, jeżeli zegarek się podoba i cena dobra ?

Pozwolę sobie napisać małą przypowieść z własnego podwórka. Miałem kask motocyklowy renomowanej firmy, taki super, hiper. Trząsłem się nad nim żeby nie zrobić jakiejś ryski. Aż nadeszła ta chwila która czeka każdego motocyklistę. Przejechałem ryjem po betonie. Kask się obtarł tu i ówdzie, nic poważnego struktura nie naruszona. Trochę bolało oczywiście (serce, nie ryj). Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Obtarcia lekko zamaskowałem farbą i jeździłem dalej jak luzak, nie biorąc do głowy jakiś rysek ... byłem nareszcie wolny, nie uzależniony od jakiegoś kasku.

Z zegarkami chyba jest podobnie ?

I z samochodami..

post-70090-0-81954100-1560893229_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.