Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Equisetum

Problemy z zegarkiem Orient Bambino

Recommended Posts

Witam,

 

Nie wiem czy to dobry dział do tego, ale mam nadzieję, że tak. Niecały rok temu nabyłem od jednego z użytkowników forum zegarek Orient Bambino (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/161873-zegarek-na-prezent/) . Do tej pory wszystko śmigało jak należy, niestety od około miesiąca, jak tylko ręka się trochę spoci to szybka zegarka paruje od środka. Niestety, nie mam na zegarek papierów, przez co jak by nie patrzeć jestem w kiepskiej sytuacji. Mam kilka pytań. 1. Czy jest to poważny problem a co za tym idzie poważna naprawa? 2. Czy jest jakiś sposób, żeby zdobyć namiar na porządnego zegarmistrza, który to porządnie zrobi np. w okolicach Kielc? (Stary zegarek notorycznie parował i był naprawiany 3 razy w różnych miejscach bez żadnych efektów z czego wnioskuję, że albo zegarmistrzowie, którzy to robili to partacze, albo jest to tak nieprzyjemna wada, że w zasadzie nie do zrobienia). 3. Czy taka wada jest częsta? W końcu zegarek powinien być wodoodporny. Ogólnie lekko się wkopałem, trzeba było nie brać niczego bez pudełka i papierów, ale teraz muszę ratować co się da. Z góry dzięki za rady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/163108-zaparowane-szkie%C5%82ko-w-bambino/

 

Miałem to samo z tym, że mój egzemplarz był na gwarancji. Może zapytaj u oficjalnego dystrybutora (ja to robiłem w SWISSie) ile by taka impreza kosztowała (uszczelnienie plus testy szczelności). Mój póki co hula bez problemów, ale nie używam go w deszczowe, wilgotne dni;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to nie jest normalne, Bambino na WR30, więc powinien być odporny na zachlapanie, ja bym wymienił uszczelkę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba otworzyć, pozwolić wyschnąć, wymienić uszczelkę i zamknąć - koszt raczej niewielki, jedyny problem to znalezienie majstra który się tego podejmie i to rzetelnie zrobi.


Moim zdaniem to nie jest normalne, Bambino na WR30, więc powinien być odporny na zachlapanie, ja bym wymienił uszczelkę. 

Normalne nie jest ale WR 30 to żadne WR wystarczy że ktoś "zachlapał mocniej" ;)


:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.