Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pezet85

Diesel Mega chief

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym się Was doradzić w temacie impregnacji paska skórzanego. Dostałem od małżonki w prezencie zegarek ze skórzanym paskiem.

Zanim go ubiorę chciałbym zaimpregnować pasek w celu uniknięcia wchłaniania się potu.

Czy jest to konieczne przed użytkowaniem, ewentualnie czym to dobrze zaimpregnować?

Do tej pory miałem zegarek ze skórzanym paskiem, kiedy zaczął brzydko pachnieć wyczyściłem go mydłem a po wyschnięciu zaimpregnowalem Środkiem Tenzi do impregnacji skóry. Niestety środek nie zdaje egzaminu bo jak jest tylko gorąco, od nowa pije pot i po jakimś krótkim czasie znowu zaczyna śmierdzieć.post-109766-1560873071,2618_thumb.jpgpost-109766-1560873077,5534_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skórzany pasek tej jakości kosztuje kilka złotych, więc szkoda zachodu.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skórzany pasek tej jakości kosztuje kilka złotych, więc szkoda zachodu.

A wydawało mi się że ten pasek jest dobrej jakości .

Porównując ten Diesla ze skórzanym paskiem zegarka Slassenger to ten w dotyku jest super ( Slassenger ma 2 lata).

A jeżeli bym się uparł żeby go czymś zaimpregnować przed noszeniem ( nie chce go zapocic w 3 miesiące) to czym go posmarować?

 

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wydawało mi się że ten pasek jest dobrej jakości .

Porównując ten Diesla ze skórzanym paskiem zegarka Slassenger to ten w dotyku jest super ( Slassenger ma 2 lata).

A jeżeli bym się uparł żeby go czymś zaimpregnować przed noszeniem ( nie chce go zapocic w 3 miesiące) to czym go posmarować?

 

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

 Taniej i lepiej dla Twojej ręki kupić normalny pasek, a nie takie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krem do rąk, krem do stóp, wazelina itp świetnie się nadają do impregnacji pasków. Unikaj preparatów do impregnacji obuwia i wszelkich kolorowych past bo Ci ślady będą zostawiać jak się ręka spoci.

 

Co do jakości pasków to Disel'a to się nie wypowiadam bo nie sprawdzałem, ale jeśłi faktycznie są ze skóry naturalnej to nawilżenie nie zaszkodzi.

 

 

 Taniej i lepiej dla Twojej ręki kupić normalny pasek, a nie takie coś

Polemizowałbym - choć sam nigdy nie używam "fabrycznych" pasków przy żadnym zegarku - niezależnie od budżetu jaki został na czasomierz przeznaczony, bo moim zdaniem nie ma jak pasek zrobiony ręcznie i spersonalizowany do osoby a nie do zegarka.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdza się wazelina biała. Po jakimś czasie delikatne mycie, suszenie i znowu wazelina biała. Dopuki się nie rozklei, ale mam klej, więc nie problem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Polemizowałbym - choć sam nigdy nie używam "fabrycznych" pasków przy żadnym zegarku - niezależnie od budżetu jaki został na czasomierz przeznaczony, bo moim zdaniem nie ma jak pasek zrobiony ręcznie i spersonalizowany do osoby a nie do zegarka.

 

No to w sumie powiedzieliśmy to samo :P Chyba, że ja coś napisałem nielogicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krem do rąk, krem do stóp, wazelina itp świetnie się nadają do impregnacji pasków. Unikaj preparatów do impregnacji obuwia i wszelkich kolorowych past bo Ci ślady będą zostawiać jak się ręka spoci.

 

Co do jakości pasków to Disel'a to się nie wypowiadam bo nie sprawdzałem, ale jeśłi faktycznie są ze skóry naturalnej to nawilżenie nie zaszkodzi.

 

 

Polemizowałbym - choć sam nigdy nie używam "fabrycznych" pasków przy żadnym zegarku - niezależnie od budżetu jaki został na czasomierz przeznaczony, bo moim zdaniem nie ma jak pasek zrobiony ręcznie i spersonalizowany do osoby a nie do zegarka.

A myślałem właśnie nad jakimś środkiem do konserwacji obuwia .

Zaopatrze się w wazelinę tak jak proponujecie.

Dzięki za porady

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej niczym nie nawilżać, a już z pewnością nie po wewnętrznej części paska, to przyspiesza jego zużywanie. Lepiej poproś któregoś z kolegów niech Ci uszyje konkret pasek.


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej niczym nie nawilżać, a już z pewnością nie po wewnętrznej części paska, to przyspiesza jego zużywanie. Lepiej poproś któregoś z kolegów niech Ci uszyje konkret pasek.

No właśnie mi najbardziej chodzi o wewnętrzną stronę paska, obecny pasek strasznie chłonie pot a nie był niczym nawilżany i w ostatnich 2 miesiącach musiałem go dość intensywnie czyścić bo miał już dość mocno nie przyjemny zapach.

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej niczym nie nawilżać, a już z pewnością nie po wewnętrznej części paska, to przyspiesza jego zużywanie. Lepiej poproś któregoś z kolegów niech Ci uszyje konkret pasek.

 

A jak długo użytkujesz pasek? Ja mam kilka od kilku lat i mają się świetnie, teraz noszę głównie g-shock'i ale wcześniej tylko automaty nosiłem, co jakiś czas - dwa trzy miesiące - ściągałem i impregnowałem paski, po nawilżeniu ich kremem wkładałem na 24h do woreczka foliowego żeby się preparat wchłonął, większość pasków mam do dzisiaj, nie mam problemów z tym że mi śmierdzą.

Ale wiadomo jak tam ktoś sobie chce.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka. Kup to tego zegarka fajny pach typu rally ewentualnie jakiś silikonowy, a ten zostaw sobie na chłodniejsze dni ;)


A jak długo użytkujesz pasek? Ja mam kilka od kilku lat i mają się świetnie, teraz noszę głównie g-shock'i ale wcześniej tylko automaty nosiłem, co jakiś czas - dwa trzy miesiące - ściągałem i impregnowałem paski, po nawilżeniu ich kremem wkładałem na 24h do woreczka foliowego żeby się preparat wchłonął, większość pasków mam do dzisiaj, nie mam problemów z tym że mi śmierdzą.

Ale wiadomo jak tam ktoś sobie chce.

Ja w ogóle nie wiem co to znaczy śmierdzący pasek...

Ale z pewnością nie doradzę koledze żeby impregnował pasek, który pokazał na zdjęciu

 

edit. od wewnątrz oczywiście

Edytowane przez dnb

<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka. Kup to tego zegarka fajny pach typu rally ewentualnie jakiś silikonowy, a ten zostaw sobie na chłodniejsze dni ;)

 

Ja w ogóle nie wiem co to znaczy śmierdzący pasek...

Ale z pewnością nie doradzę koledze żeby impregnował pasek, który pokazał na zdjęciu

 

edit. od wewnątrz oczywiście

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale polecasz żeby zmienić pasek? Ta skóra od wewnątrz jest tak jakby surowa, nie polakierowana i dość sztywna.

Mam fajny zegarek z paskiem który naprawdę mi sie podoba ale szkoda go nosić jak jest ciepło bo wydaje mi się że nasiaknie potem .

Czyli generalnie nie polecasz smarować jej żadnym impregnatem od wewnątrz.

 

A tak wygląda pasek który użytkuje obecnie, jak jest chłodno to pasek ma neutralny zapach ale jak tylko zrobi się gorąca i zacznę go nosić to jest nie przyjemny zapach na moim nadgarstku.c92943626fb0a00e2dbed7d4cb95c6b6.jpg1b1cd6188354b69ddcf1993aaf27d74f.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może pachnieć ładnie, skoro jest brudny i przepocony. Wyrzuć i kup nowy, serio. To nie są drogie rzeczy.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.