Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Rubis

Prezent na trzydziestkę do 10K

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Zbliża się mi trzydziestka i chciałbym sprawić sobie prezent. Dużo rzeczy mi się podoba (pewnie za dużo), a pewnie o wielu nawet nie pomyślałem - może chcielibyście mi pomóc się na coś zdecydować? 

 

Musi być:

 

- na pewno automat lub manual

- 38, 39, 40 lub 41 mm

- musi mieć display caseback (ale w ostateczności zrezygnuję, z ogromnym bólem serca - vide przykłady niżej)

- musi być na bransolecie (pasek w ostateczności)

- nowy

 

Zegarek będzie na codzień, nie chcę garniturowca (mam już dwa i nie potrzebuję go nosić codziennie). Nie zamykam się na typ - może być zarówno pilot jak i diver. Podobają mi się zegarki w stylu Genty. Mogę wydać równie dobrze 5 tysięcy jak i 10 tysięcy. 

 

Mam też problem, bo zegarki które mi się na razie podobają najbardziej, średnio spełniają moje wymagania :D 

 

Hamilton American Intra-Matic Auto Chrono, ref. H38416711

Tag Heuer Aquaracer 300M ref. WAY201B.FT6150

Fortis Flieger Professional Chronograph ref. 7052111

 

Dzięki! 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oris Aquis Date, w wersji o średnicy 39,5 mm, jeśli może być diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fidelio Aquisa zwyczajnie zapomniałem tu dopisać do listy - równie mocny kandydat, dzięki :) 

 

@Thorsten - wątek przeczytałem cały, autor górną granicę cenową ustala na 4K -  a może jest coś w tym stylu od 6 do 10 tysięcy? Maurice, ale jakoś nie mam sympatii do tej marki :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli może być "made in Germany", to przyjrzałbym się ofercie Sinna. Wszystkie wymagania spełnia dla przykładu Sinn 104 w wersji na bransolecie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ostatnie wymaganie-„nowy” i przeszklony dekiel ale z tego napisałeś, ze mógłbyś zrezygnować, to mógłbyś szukać Omegi SMP. W górnej granicy budżetu można trafić zegarek prawie jak nowy.

Jakieś pół roku temu wisiała taka na bazarku, czarna wersja za 9800pln wyjściowo z tego co pamietam.

Edytowane przez PatLove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedzi. @PatLove, ale mi namąciłeś w głowie tą Omegą... Wersje z Co-Axial mają przepięknie zdobiony mechanizm pod przeszklonym deklem, musiałbym rozciągnąć nieco budżet, który i tak jest już dość mocno napięty. Chyba będę uważnie obserwował rynek pod jej kątem. 

 

Jeszcze jakieś propozycje? :) Gdybym np. zrezygnował z wymogu "nowy"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor BB używka

Longines Legend Diver

Omega Speedmaster używka

Omega SMPc, PO używka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze jakieś propozycje? :) Gdybym np. zrezygnował z wymogu "nowy"? 

 

jak zrezygnujesz z wymogu bransoleta to coś zaproponuję :D


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na smpc do 10 k to bym raczej nie liczył. Ta za 9.800 to była na bazarku w tej cenie, ale wtedy  kiedy nowe można było kupić za granica i w polsce za  11-12. od zakończenia produkcji poprzedniej wersji, jej ceny poszły w góre tak, ze teraz u sprzedawców z grey market nowe kosztuja ponad 15k, czyli wiecej niz było wyjsciowo na metce u AD jeszcze kilka miesięcy temu.

 

A co do przeszklonego dekla to nie wiem o której wersji Rubis pisałeś, ale przeszklony dekiel to ma dopiero najnowsza wersja smpc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli nie Omega SMPc, to zdecydowanie Tudor BB...

 

P.S.

Ewentualnie Seiko MM300.

To tak żeby jeszcze bardziej namieszać... ;)

Edytowane przez PatLove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając taki budżet to warto by było udać się do "przymierzalni" i pomacać je trochę bo wtedy są inne odczucia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Longines Legent Diver na oryginalnym meshu! Piekny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD super ale niestety wymaga porządnego nadgarstka - sam mierzyłem 3x ale ciężko z tymi uszami...

Ja polecę piloty od Stowy - uwielbiam te wskazówki termicznie barwione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Mierzyłem Legend Divera - ale to chyba nie to. Bardzo mocno zacząłem zastanawiać się nad Black Bayem 58 i chyba na niego się zasadzę - będę musiał jednak do niego dozbierać. Czy zdarzają się na bazarku może? Pytanie na razie pro-forma, bo zakup i tak najwcześniej za kilka miesięcy. 

 

A gdybym jednak bardzo chciał coś z przeszklonym deklem i chrono? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co jakiś czas BB58 zdarza się na bazarku - bym całkiem niedawno jeden do wzięcia. A jak chrono i przeszklony dekiel, to dozbieraj jeszcze trochę i zasadź się na Moona z przeszklonym deklem czy jakiegoś Zenitha  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.