Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wario901

Stosunek jakość/cena

Rekomendowane odpowiedzi

Zero ingerencji , tylko dbanie o estetyke . Taki stan po 70 latach , to najwyzsza jakosc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero ingerencji , tylko dbanie o estetyke . Taki stan po 70 latach , to najwyzsza jakosc .

 

Nie obraź się ale nie uwierzę że zegarek użytkowany przez 50 lat - z polerowaną kopertą - przez ten okres nie złapał rys, nie mam pojęcia jak użytkownik musiałby go nosić aby takich zarysowań uniknął, zwłaszcza że koperta jest, zdaje się złota, a złoto to nie stal - jest mniej twarde. Taka powierzchnia rysuje się "od samego patrzenia", wystarczy wełniany sweter, rękaw płaszcza i rysy gotowe a tak przez 50 lat to byłoby ich "kilka".


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazam sie , pytam tylko , gdzie jest granica ingerencji ? Dbanie o estetyke nie umniejsza jakosci ,tylko ja uwypukla ,wg mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazam sie , pytam tylko , gdzie jest granica ingerencji ? Dbanie o estetyke nie umniejsza jakosci ,tylko ja uwypukla ,wg mnie 

 

Tak - tylko trzeba się zastanowić gdzie jest granica "dbania o estetykę", a gdzie zaczyna się przesada. Jeśli w latach 70-tych kupiłbyś Poljot'a de lux i użytkowałbyś go tak jak tą Omegę to obstawiam że dzisiaj wyglądałby tak samo dobrze jak ta Omega... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz zaczynasz miec pretensje do garbatego , iz ma proste dzieci .  Mnie cieszy to , co dla   Ciebie  jest przesada .

 

Ta "zolta" Omega to rok 52 , a ta "blaszana" 48-49

post-108764-0-01761800-1561286084_thumb.jpg

post-108764-0-64091900-1561286117_thumb.jpg

 

Edytowane przez skand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz zaczynasz miec pretensje do garbatego , iz ma proste dzieci .  Mnie cieszy to , co dla   Ciebie  jest przesada .

Żadnych pretensji nie mam, naświetlam tylko że niezależnie czy w garażu zamkniesz nowego Malucha czy Mercedesa to po otwarciu garażu po 50 latach oba będą jak nowe - a jakość ich wykonania jest inna.

 

Poza tym najważniejsze że Ty jesteś zadowolony i tak być powinno. :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pretensji nie mam, naświetlam tylko że niezależnie czy w garażu zamkniesz nowego Malucha czy Mercedesa to po otwarciu garażu po 50 latach oba będą jak nowe - a jakość ich wykonania jest inna.

 

Poza tym najważniejsze że Ty jesteś zadowolony i tak być powinno. :)

 

Nie zgadzam sie ze te samochody  po piedziesieciu latach stania w garazu beda w takim samym stanie  technicznym i wizualnym ,a na tym sie znam .

 

Ten samochod tez za bardzo poleruje ?

post-108764-0-49186300-1561286986_thumb.jpg

Edytowane przez skand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie ze te samochody  po piedziesieciu latach stania w garazu beda w takim samym stanie  technicznym i wizualnym ,a na tym sie znam .

 

Ten samochod tez za bardzo poleruje ?

 

 

Dobra - powiem inaczej  - nie sądzę żeby prezentowana przez Ciebie Omega była lepszej jakości niż zegarki innych marek produkujących czasomierze w latach 70-tych, - stan wizualny tej Omegi nie wynika z "jakości wykonania zegarka" ale ze sposobu jego użytkowania. Jakby było inaczej to Omeg w takim stanie byłoby zatrzęsienie a każdy wielbiciel zegarków vintage potwierdzi że znalezienie takiej perełki nie jest rzeczą łatwą, oraz to że zdażaja się też podobne zegarki innych marek np taki sobie Kienzle z epoki z mechanizmem własnym jeszcze na szatonach:

 

Jeden.jpg

 

x7.jpg

 

DSC09440.jpg

 

Koperta o większym stopniu trudności niż w Omedze bo powierzchnie szczotkowane i polerowane przy tak małej wysokości i kształcie:

 

x5.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tem mi się wydaje że sposób użytkowania jest kluczem do dobrego stanu zegarka po latach. Myślę że "zwykły" Bambino użytkowany z pietyzmem będzie po wielu latach wyglądał równie dobrze jak wspomniana omega. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny ten Kienzle ! Gdyby wszystko bylo w takim samym stanie  i latwo dostepne , to kazdy bylby kolekcjonerem  . Nawet jak jakosc  prezentowanych Omeg jest wg Ciebie porownywalna z innymi czasomierzami z lat 70 ,to prosze zwrocic uwage na to , ze Omegi sa starsze o ponad 20 lat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tem mi się wydaje że sposób użytkowania jest kluczem do dobrego stanu zegarka po latach. Myślę że "zwykły" Bambino użytkowany z pietyzmem będzie po wielu latach wyglądał równie dobrze jak wspomniana omega. ;-)

 

 Tylko ze juz w przedbiegach nie bedzie Constelacja z 8 gwiazdkami i obserwatorium na deklu . Znawcy juz po premierze wiedza co bedzie obiektem kolekcjonerskim . Przykro mi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie umniejszam tutaj wartości kolekcjonerskiej omegi, tylko mówię o samym stanie zegarka po latach. Choć różnie z tym bywa, czasami niezbadane są ścieżki kolekcjonerów... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie umniejszam tutaj wartości kolekcjonerskiej omegi, tylko mówię o samym stanie zegarka po latach. Choć różnie z tym bywa, czasami niezbadane są ścieżki kolekcjonerów... ;-)

 

Zgadzam sie z Toba . Moja Omega juz objechala troche Swiata , prawie dwa lata temu zostala sprzedana z USA do Brazylii . To jest wlasnie kolekcjonerstwo , pasja posiadania czegos, co nie jest  pospolite . W dodatku w pieknym, oryginalnym  stanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr chciał łagodnie ale jak widać się nie da.

Nie pozwolimy na obrażanie na tym forum kogokolwiek.

Miłej niedzieli :)

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawanie za przykład zegarka vintage jest moim zdaniem mało trafione, bo - jak słusznie kolega zauważył - szczególnie istotny jest sposób użytkowania i przechowywania. Piękna Omega, zadbana. Zaraz jednak można wskazać dziesiątki innych Connie, które będą zajechane jak konie pędzące nad Morskie Oko - czy to znaczy, że są/były złej jakości (te inne Connie, nie konie)?

Jeżeli o zegarek się dba, albo nawet wcale nie nosi, to czy to będzie Omega, Rolex czy Seiko - sam z siebie po 50 latach się nie rozpadnie.

 

Dobra jakość w swoim przedziale cenowym?

Seiko wcale nie jest takie oczywiste - wystarczy zajrzeć do działu japońskich tu na forum, gdzie żarty o "niecelnych" bezelach już dawno przestały kogokolwiek bawić, a niedbały montaż tych zegarków - przestał dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawanie za przykład zegarka vintage jest moim zdaniem mało trafione, bo - jak słusznie kolega zauważył - szczególnie istotny jest sposób użytkowania i przechowywania. Piękna Omega, zadbana. Zaraz jednak można wskazać dziesiątki innych Connie, które będą zajechane jak konie pędzące nad Morskie Oko - czy to znaczy, że są/były złej jakości (te inne Connie, nie konie)?

Jeżeli o zegarek się dba, albo nawet wcale nie nosi, to czy to będzie Omega, Rolex czy Seiko - sam z siebie po 50 latach się nie rozpadnie.

 

Dobra jakość w swoim przedziale cenowym?

Seiko wcale nie jest takie oczywiste - wystarczy zajrzeć do działu japońskich tu na forum, gdzie żarty o "niecelnych" bezelach już dawno przestały kogokolwiek bawić, a niedbały montaż tych zegarków - przestał dziwić.

Kontynuując wątek Seiko, czy obecna produkcja jest gorsza niż ta sprzed 10 lat? Czy dotyczy to całego Seiko (poza GS), czy tylko np. budżetowych lub określonych model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek Seiko, czy obecna produkcja jest gorsza niż ta sprzed 10 lat? Czy dotyczy to całego Seiko (poza GS), czy tylko np. budżetowych lub określonych model?

To zależy. Ja kupiłem takie cuś i centruje idealnie. Żadnych uwag...;)7e8ee0dc0def87cd74c2ea63bfcd27c4.jpg8eec8d6c84374f10c8d5fcf420a90acb.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie widać, że nie, Mario!  :P  :D

 

Proszę o profesjonalną ekspertyzę! Zdjęcia, wyliczenia, co, gdzie i jak jest nie tak <_<

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.