Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mwmo

Uzywany automat ,Japan czy Swiss ? Dokladnosc Chodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Jaka jest dokladnosc zegarkow automatycznych uzywanych 

 

ktore mozna kupic za okolo 1000zl.

 

Kiedys mialem dwa Seiko 5 i to byla tragedia (kilka minut na tydzien) 

 

Nie jestem przywiazany do zadnej marki , ale nie szukam elegankich tylko cos na grubym rzemiennym pasku lub branzolecie . Oczywiscie odpadaja skeltony .

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród używanych zegarków w budżecie do 1000 zł możesz dostać wiele ciekawych modeli na różnych werkach, począwszy od najprostszych mechanizmów Miyoty serii 821, czy nawet 9015, chińskich Seagull St 16, St 25, Seiko 7s26/36, czy też NH 35A albo ze swiss made w postacie Ety 2824-2. Czasami może trafić się jakiś uszkodzony lud niedosmarowany etc. mechanizm, jednakże wszystkie  te werki można wyregulować (nawet samodzielnie) z dokładnością do kilku sekund na dobę więc trudno tu generalizować. Wśród budżetowych marek o bardzo dobrej jakości wykonania mogę Ci polecićnp.  zegarki Invicty z mechanizmami Seiko NH 35 A lub jeszcze taniej zegarki firmy Parnis z werkami Mioty, bardzo często z szafirowymi szkiełkami w cenie ok. 100 USD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród używanych zegarków w budżecie do 1000 zł możesz dostać wiele ciekawych modeli na różnych werkach, począwszy od najprostszych mechanizmów Miyoty serii 821, czy nawet 9015, chińskich Seagull St 16, St 25, Seiko 7s26/36, czy też NH 35A albo ze swiss made w postacie Ety 2824-2. Czasami może trafić się jakiś uszkodzony lud niedosmarowany etc. mechanizm, jednakże wszystkie  te werki można wyregulować (nawet samodzielnie) z dokładnością do kilku sekund na dobę więc trudno tu generalizować. Wśród budżetowych marek o bardzo dobrej jakości wykonania mogę Ci polecićnp.  zegarki Invicty z mechanizmami Seiko NH 35 A lub jeszcze taniej zegarki firmy Parnis z werkami Mioty, bardzo często z szafirowymi szkiełkami w cenie ok. 100 USD

  Bardzo dziekuje za obszerna odpowiedz. Najbardziej podobaja mi sie Swiss Made ,ale czasem ceny porazaja.  Zegarek ma byc uzywany tez w pracy wiec wszystko z mineralnym szkielkiem odpada. Teraz mam  Tissota quartz i szkielko w idealnej kondycji ,wczesniej Seiko ciagle porysowane . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki się reguluje, nie ma reguły co do dokładności chodu i bezpośredniej korelacji (w założonym przez Ciebie budżecie) pomiędzy krajem pochodzenia, a dokładnością pracy. Tani Seiko 5 może prosto z fabryki chodzić dokładniej niż 5x droższa Eta, więc... jak zwykle - zależy.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz dokładności to daruj sobie zegarki mechaniczne, kup np. nowego Citizena z eco-drive i sxafirowym szkiełkiem. Będziesz miał spokój na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz dokładności to daruj sobie zegarki mechaniczne, kup np. nowego Citizena z eco-drive i sxafirowym szkiełkiem. Będziesz miał spokój na lata.

Mam Tissota i spokoj od lat . Brakuje mi jednak tego  cykania i plynacej wskazowki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wlasnie kupilem Orienta , ale troche innego.  Ma moze ktos taki zegarek i moze cos na jego temat powiedziec? pozdrawiam 

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.