Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kopzz

Pierwszy zegarek mechaniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

na początek chciałbym podziękować Waszej społeczności za pomoc w moim poprzednim wątku, w którym pytałem o szwajcarski zegarek do garnituru.

 

Aktualnie zacząłem rozważać zakup zegarka z mechanizmem automatycznym. Mimo że będzie to mój pierwszy "niekwarcowy" czasomierz to chciałbym by było to coś w miarę solidnego i przetrwało wiele lat codziennego użytkowania. Moje wymagania to: szkiełko szafirowe, bransoleta i średnica koperty 40-44mm. Kwoty na razie żadnej nie ustalam, bo chcę się zorientować ile by mnie to kosztowało. Dodam że moim marzeniem jest zegarek szwajcarski, ale ciekawe czy będzie mnie na niego stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może na początek, taka Certina:

 

https://dolinski.pl/certina-ds-1-ref-c006.407.11.051.00/

Dziękuję za szybką odpowiedź. Stylistycznie trafia w mój gust. Podoba mi się połączenie ciemniej tarczy i jasnych wskazówek. Jedyne do czego mogę się przyczepić to rozmiar koperty - nastawiłem się na nieco większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Stylistycznie trafia w mój gust. Podoba mi się połączenie ciemniej tarczy i jasnych wskazówek. Jedyne do czego mogę się przyczepić to rozmiar koperty - nastawiłem się na nieco większą.

Nie chcę torpedować Twojego pomysłu na nowy zegarek :-),  ale do garnituru to ja bym nie szukał zegarka na bransolecie, ale raczej na pasku. Druga sprawa to rozmiar, do garniaka nie wybieraj za dużych rozmiarów koperty. Nie wiem jaki masz nadgarstek, ale ja bym właśnie poruszał się w przedziale 36-40 mm, tak by zegarek łatwo zmieścił się pod mankiet koszuli.

 

Dla przykładu:

https://dolinski.pl/tissot-le-locle-t006.407.16.033.00/

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziękuję za szybką odpowiedź. Stylistycznie trafia w mój gust. Podoba mi się połączenie ciemniej tarczy i jasnych wskazówek. Jedyne do czego mogę się przyczepić to rozmiar koperty - nastawiłem się na nieco większą.

 

A jak duży masz nadgarstek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę torpedować Twojego pomysłu na nowy zegarek :-),  ale do garnituru to ja bym nie szukał zegarka na bransolecie, ale raczej na pasku. Druga sprawa to rozmiar, do garniaka nie wybieraj za dużych rozmiarów koperty. Nie wiem jaki masz nadgarstek, ale ja bym właśnie poruszał się w przedziale 36-40 mm, tak by zegarek łatwo zmieścił się pod mankiet koszuli.

 

Dla przykładu:

https://dolinski.pl/tissot-le-locle-t006.407.16.033.00/

 

Zegarek do garnituru już zakupiłem :) Teraz szukam czegoś na co dzień, a bransoleta wydaje się trwalsza od paska.

 

A jak duży masz nadgarstek? 

 

Jakoś 18cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

 

 

Jakoś 18cm.

 

To ta Certina powinna być ok, jeśli chodzi o wielkość  ;) A jeśli musi być większy, to szukaj czegoś od Alpiny - np. Alpiner Automatic - 41,5 mm średnicy czy Startimer Pilot - 44 mm średnicy. Bywwają na naszym bazarku, choć coraz trudniej z ich dostępnością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sorry, nie doczytałem. Idę napić się kawy... ;-)

Zerknij na Glycine combat 6:

 

https://glycine.pl/zegarek/glycine-combat-6-classic-43-gl0102/

Ten Glycine jest po prostu piękny  :wub:  Tylko kwota ponad 3000 PLN trochę mnie przeraża.

 

To ta Certina powinna być ok, jeśli chodzi o wielkość  ;) A jeśli musi być większy, to szukaj czegoś od Alpiny - np. Alpiner Automatic - 41,5 mm średnicy czy Startimer Pilot - 44 mm średnicy. Bywwają na naszym bazarku, choć coraz trudniej z ich dostępnością...

Obecnie najczęściej noszę Calvin Klein Bold K5A271C6 (koperta 41mm) i na moim nadgarstku wygląda bardzo dobrze. Ostatnio znajomy dał mi do "zabawy" Orient Multi-Year Calendar FEU00002KW i mimo, że ma 43mm to i tak wyglądał u mnie całkiem nieźle. Z tego powodu uznałem, że warto rozglądać się za czymś tej wielkości. No ale oczywiście przed zakupem każdy będę musiał osobiście przymierzyć :)

Alpina niestety mocno poza moim budżetem :( Chyba że używane są znacznie tańsze.

Edytowane przez Kopzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ich dostępnych oficjalnie w Polsce?

 

Zaglądaj na bazarek forumowy, pojawiają się co jakiś czas nówki w dobrej cenie.

 

Lub opcja kupna na chrono24:

https://www.chrono24.pl/glycine/combat-6-classic-43-full-steel-blue-dial-gl-0102--id7109126.htm#gref

Przy takiej kwocie raczej myślałbym o zakupie na raty w PL  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak tylko się podoba, to IMO warto. Zdecydowanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 18 cm i noszę coś innego. Nie spiesz się i przede wszystkim mierz i oglądaj na żywo.

post-37509-0-21557800-1561396783_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 18 cm i noszę coś innego. Nie spiesz się i przede wszystkim mierz i oglądaj na żywo.

Podoba mi się ten zegarek. Jaki to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym, żebym wziął sobie na początek Orient FAC05002D0 (widać ze inspirowany Glycine Combat 6) lub podobny? Półka cenowa raczej najniższa, ale rozważam wszelkie opcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak dla mnie, na początek, Orient to bardzo dobry pomysł. W ramach zaś alternatywy, spójrz też na Seiko z linii "5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym, żebym wziął sobie na początek Orient FAC05002D0 (widać ze inspirowany Glycine Combat 6) lub podobny? Półka cenowa raczej najniższa, ale rozważam wszelkie opcje :)

Zobacz jeszcze tego Orienta, myślę że też godny uwagi.

 

Biała tarcza:

https://www.zegarek.net/zegarki/orient/zegarek_orient_fer2f002w0.html

 

Czarna tarcza:

https://www.zegarek.net/zegarki/orient/zegarek_orient_fer2f001b0.html

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuję za Wasze propozycje i rady! Im bardziej w to brnę tym bardziej nie mogę się zdecydować :D

A co sądzicie o Pulsar P9A001X1?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO są ciekawsze opcje, choćby zaproponowane powyżej Seiko  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę znaleźć tego Seiko w żadnym polskim sklepie :(

A co do Pulsara to podoba mi się w nim open heart i niebieska tarcza - to chyba przez tego Glycine :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

OH to nie moja bajka i jak miałbym coś doradzać, to raczej to, żebyś na pierwszy zegarek mechaniczny nie wybrał modelu OH/Skeleton, tylko coś bardziej klasycznego w formie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.