Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bialy_gibson

Gwarancja w USA a uszlachetnianie bierne

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem zegarek od małego amerykańskiego producenta (Lorier) i muszę go wysłać na naprawę gwarancyjną. Właściciel potwierdził zgłoszenie i podał adres, oczywiście w USA.

 

W obawie przed ponownym naliczeniem VATu wysłałem zapytanie do urzędu skarbowego, skierowano mnie do strony:

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/handel-zagraniczny/chce-eksportowac/proc_760-uszlachetnianie-bierne

 

Robił ktoś kiedyś takie cyrki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stało Lorierowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło pęka na styku z kopertą, widać jakby wyszczerbienie od spodu szkła, taki nietypowy refleks światła. Z tego co odpisał Lorenzo, prawdopodobnie trafił się wadliwy pierścień naprężający. Dociska ze zbyt dużą siłą i powoduje uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio myślałem nad zakupem Neptuna lub Hydry, ew. Baltica aquascaphe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam podobnych doświadczeń, ale zajrzałem na wrzuconego przez Ciebie linka i brzmi to absurdalnie. 

 

WYDAJE mi się, że dla pewności powinieneś wystąpić o taką zgodę jednak podkreśl, że produkt jest objęty gwarancją. W związku z tym naprawa nie powoduje transferu pieniężnego między UE-USA. A skoro takowego nie ma, to nie ma od czego naliczyć podatku. 

 

Sam przymierzam się do zakupu Loriera Hydry.

Z ciekawości jaki był całkowity koszt zegarka? 399 USD zegarek + 20 USD przesyłka = 419 USD + 23% VAT + 5% cło?

 

Daj znać jak się rozwija i zakończy twoja sprawa. 

Edytowane przez kor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

 

Urząd celny stwierdził że owszem, jest możliwość skorzystania z procedury uszlachetnienia biernego ale jako osoba prywatna powinienem skontaktować się z agencją celną żeby oni zrobili to w moim imieniu.

 

Wyszukałem sobie kilka i posłałem maile z prośbą o wycenę. Niestety w każdym wypadku oscylowała ona w okolicach 300zł. Mniejwięcej tyle VATu zapłaciłem więc olałem temat i posłałem paczkę bez żadnej zabawy. Poproszę Lorenzo o odesłanie naprawionego zegarka zwykłą pocztą zamiast kurierem to może uda się uniknąć płacenia.

 

Jeśli chodzi o całkowity koszt zegarka to nie pamiętam ile dokładnie doliczono ale to był chyba tylko VAT plus koszt operacyjny Fedexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dla siebie i dla potomnych.

 

Odsyłamy pocztą towar (zegarek do naprawy) np. do USA.

Potem piszemy wniosek o zwrot należności celnych do Naczelnika Śląskiego Urzędu Celno Skarbowego Dział Postępowania ul. Kłokocińska 51 44-251 Rybnik 

z informacją, że zegarek odesłaliśmy, wrzucamy do środka potwierdzenie nadania oraz skan z pierwszej odprawy celnej.

Podajemy oczywiście numer konta na który wraca kasa.

Jeśli zegarek wróci z naprawy, clą go ponownie, albo i nie i to zamyka temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku Lorier odesłało przesyłkę jako zwrot po naprawie i zadeklarowało wartość 40USD. Podkreślili że oznaczają paczkę w taki sposób, że ewentualne opłaty będą po ich stronie.

Nadali Fedexem, który skontaktował się ze mną mailowo prosząc o wyjaśnienie zawartości w celu wykonania odprawy celnej. Opisałem zgodnie z prawdą i paczka przyszła do mnie bez dodatkowych opłat po mojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No więc złożyłem wniosek ze wszystkimi papierami, wniosek został przyjęty i zaakceptowany. Jest tylko jedno "ale". Oni mają na zwrot opłat celnych 120dni - 4 miesiące!!!! Zegarek zdąży wrócić z serwisu 5 razy, więc czeka mnie i tak podwójna opłata celna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.