Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wojtek91

Automatyczne chrono ok. 7000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieram właśnie budżet na swój kolejny chronograf vintage i mam dosyć konkretne wymagania:

- rozmiar max 40mm średnicy, l2l do 49mm

- tarcza raczej ciemna niż jasna

- cena do 7000zł

- model znanej marki, który nie będzie tracił na wartości

- jak najbardziej zakładam modele używane, jednak idąc wstecz do lat 80-tych, zegarka chciałbym używać na co dzień

- nie chciałbym zegarka o grubości 14-15mm, więc niestety bardzo dużo modeli odpada

- świetnie gdyby miał bransoletę.

 

W tym momencie myślę o Omedze Speedmaster Date ref 3511:

19605-441d2-omega-speedmaster-3511-50-00

 

Oraz o Zenith El Primero Class 4:

Zenith-El-Primero-10-23-18-1.jpg

Wszelkie sugestie co do tych oraz innych modeli bardzo mile widziane.

 

Jeśli moje założenia są nie do spełnienia to zakładam jeszcze jedną opcję.

Mianowicie zakup klimatycznego chrono vintage jak Seiko Bullhead, Kakume, Tissot Navigator, a za pozostałą kwotę dokupienie jakiegoś elegantszego EDC na brosnolecie, np. Seiko SDGM, Tudora Prince Oysterdate.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz szukać zegarków na ecie 2892

na 7750 zazwyczaj są grube

el primero ze zdjęcia jeszcze kilka dni temu widziałem w tej cenie więc zakup jak najbardziej możliwy


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Moja propozycja z uwzględnieniem podanych kryteriów to Fortis Cosmonauts. Koperta ma 38 mm średnicy, czyli niewiele jak na chronograf. Dobrą opcją byłby też któryś ze starszych Navitimerów ale do niego trzeba by już trochę dołożyć. Poglądowe foto z netu: 

 

131586_04_full.jpg

 

237dc9a078127ae1e7c8379791664c9f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi!

Co do oferty na El Primero właśnie od niej wyszedłem ze swoimi planami, jest niestety nieco powyżej budżetu.

Fortis jest dla mnie nieco za techniczny, Breitling piękny, ale budżet nie ten, no i chyba jest trochę większy jednak?

Nie chcę używać słowa "kultowy", ale fajnie jakby zegarek miał jakąś charakterystyczną cechę.

W Omedze podoba mi się panda dial i to, że jest to linia Speedmaster, w Zenicie zaś to, że jest to El Primero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenith na bransolecie jest obecnie za 7,5tys


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, moje pytanie nie brzmiało "gdzie za tyle znajdę" tylko bardziej co myślicie o tych propozycjach ;-) Może też, która jest nieco bardziej "przyszłościowa"? W takim sensie, że możne zostać za kilka lat jeszcze bardziej doceniona na rynku wtórnym, poszukiwana, łatwiejsza do sprzedania, rozpoznawalna lub po prostu trzymająca swoją wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Longines heritage 1954 (jest wersja panda) lub 1973 - myślę że spełniają twoje kryteria no i cena będzie znacznie niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na nie, ale chrono od Longinesa są właśnie grubości 14-15 mm, a ja szukam czegoś smuklejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje Ci Speedmaster ale 3510 bo jest cieńszy od 3511.50 którego masz na zdjęciu. Tag Heuer Carrera cv2111 no i Zenith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę, bo albo mam coś 42mm z dobrą ceną a jak rozmiar ok to znowu cena nie ta xD


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No klient niestety wybredny dość :D a co masz w dobrej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Eberhard & Co Champion Chronograph starszy model (panda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał Seiko 6139 Pogue.

Ma wspaniałą historię i jest szansa, że był pierwszy, przed el primero ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał Seiko 6139 Pogue.

Ma wspaniałą historię i jest szansa, że był pierwszy, przed el primero ;)

Seiko ma jeszcze 6138-8020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię! Miałem 6139 z 1969 roku (czyli chyba z pierwszego roku produkcji), świetny model, ale jako że już go miałem to chciałbym spróbować czegoś nowego.

Przechwytywanie.jpg


Seiko ma jeszcze 6138-8020

6138 to inna para butów. Panda jest piękna, ale chyba bardzo ciężko już teraz o niekombinowany egzemplarz (tarcza, wskazówki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne są Junghansy chronoscope max bill.

Ewentualnie oris artix chrono, z fajną sekundą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans piękny, ale przez brak lunety te 40mm wydaje się bardzo duże na ręce.

Myślałem jeszcze o Hamiltonie Intra-Matic Chrono, ale też chyba jest dosyć gruby. Pewnie musiałbym go najpierw przymierzyć na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z el primero chodził jeszcze Ebel, klasyk z Miami Vice.

Z tańszych opcji jest Glycine Combat Chronograph. Piękna tarcza zielonkawo - szara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto jeszcze poszukać w Tissocie np. Navigator na Lemani 1341

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navigator to coś co umieściłem na dole swojego posta jako bardziej budżetową alternatywę, a wciąż w fajnym klimacie. Jeśli nie dopnę budżetu lub nie znajdę odpowiadających mi propozycji to pewnie kupię Navigatora (lub np. Kakume) i do tego coś współczesnego na szafirze. Zmieszczę się wtedy w założonym w wątku budżecie mając dwa zegarki :) Oczywiście nie spieszy mi się, więc powoli i z zaciekawieniem przeglądam sobie co jest na rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ostatecznie poszedłem w opcję numer dwa, czyli dwa nieco tańsze zegarki. Jedzie do mnie właśnie Omega 300m 2551.80.00, a pewnie za jakiś czas dokupię do niego Navigatora lub inny chronograph vintage :-) dziękuję wszystkim za opinie i sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z automatycznego chrono zrobiło się kwarcowe 36 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne 36 (obawiałem się trochę wielkościowo wersji 41) i jeszcze troszkę zostało na tańsze chrono :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.