Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
krisiun1

Casio protrek prg-50 2471

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prześledziłem już tematy związane z problemem występującym po zmianie baterii w tym zegarku lecz w przypadku mojego zegarka wygląda to trochę inaczej. Chodzi konkretnie o włączenie wysokościomierza i barometru. Bez najmniejszego problemu mogę skalibrować termometr, na wyświetlaczu nie wyświetla się żaden błąd sensora po wejściu w opcję miga OFF i nie mogę w żaden sposób zmienić OFF na wartości początkowe tak jakby jakaś funkcja zegarka nie pozwalała włączyć czujnika tak samo dzieje się dla barometru jak i wysokościomierza kompas działa bez zarzutu.

 

IMG201906_qsnnwpr.jpg

 

IMG201906_qsnnwpx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy barometr i wysokościomierz coś normalnie wskazują? Jest jakiś odczyt, wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy barometr i wysokościomierz coś normalnie wskazują? Jest jakiś odczyt, wynik?

Nie. Widoczne są tylko kreski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Reset modułu rozumiem zrobiony i dalej nic? Kto wymieniał te baterie - Ty, zegarmistrz? Nie było grzebane przy czujniku, może tasiemka została naderwana? Miałem ten sam problem z PAG40. Zegarek zamiast ciśnienia i wysokosci wskazywał ---. Całe szczęście miałem dwa czujniki i mogłem diagnozować. Na jednym działał na drugim nie. Winny jest czujnik. Nie jest to jednak takie powiedzmy "uszkodzenie w pełni", jak w przypadku dotkniecia "galaretki" czujnika, tylko częściowe i dlatego zegarek nie zwraca sygnału ERR.

Edytowane przez przemekw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Baterie wymieniałem ja w mojej okolicy żaden zegarmistrz nie chciał się podjąć wymiany. Reset zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w temacie tego PRG-50? Działa?
Miałem przed wakacjami do naprawy kolejny zegarek z tym samym problemem - zamiast ciśnienia i wysokości wskazywał ---. Tym razem czujnik był jednak dobry. Rozebrałem więc zegarek, przejrzałem, odkleiłem naklejkę "DO NOT TURN" i delikatnie ruszyłem, a właściwie dotknąłem jednego z potencjometrów. Po włożeniu baterii wszystko ruszyło - zaczął wskazywać ciśnienie i wysokość. Wygląda więc na to, że stracił się kontakt w miejscu ślizgacz-ścieżka oporowa. Jak widać taka usterka też może wystąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Gdzie mogę odnaleźć potencjometr?

post-110817-0-81118500-1571222476_thumb.jpg

Edytowane przez Manzarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo widać, ale wydaje mi się, że poniżej baterii a nad kwarcem. Tam, gdzie krzyżak.

Edytowane przez przemekw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Oto zdjęcie. Trymer jest niestety jeden. Jeśli nie uszkodził sie czujnik, to właściwie pozostaje tylko sprawdzenie czy są przejścia na wszystkich czterech ścieżkach do niego. Niestety zegarek jest upierdliwie zaprojektowany - nie można wyjąć modułu i diagnozować.

gallery_100403_3701_324916.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Państwu!

Jestem tu nowy :)

Kupiłem używany PRG 50 i wyskakuje mi problem w postaci napisu po lewej stronie "Recover" i migające "Rec" z prawej strony, po wciśnięciu: kompasu, a wtedy ten pokazuje "- --"(foto), wysokościomierz nic nie pokazuje, barometr chyba działa, ale termometr pokazuje ciągle 22.8 stopnia i nie działa podświetlenie.

 

Obszerny opis, ale pytanie mam, czy wymiana baterii coś da? Czy jednak należy go reklamować?

 

pozdrawiam!

IMG_5543.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.