Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alex37

PANERAI stalowy czy tytanowy? którego wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić panerai na bransolecie. Do wyboru mam 299 i 221 (221 lub bardzo podobny model, nie jestem w 100% pewien ref). Pierwszy to stal a drugi tytan. Cena taka sama.

 

Wyglądają dość podobnie, rozmiar 44, lupka, pełny dekiel, automaty, tytan ma nieco inną bransoletę z większą ilością detali.

 

Nie wiem którego wybrać.

 

Które modele są bardziej lubiane, cenione, wygodne, ładniejsze ?

 

Możecie mi poradzić?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pod kątem użytkowym lepiej stal bo stal można w razie potrzeby łatwo odnowić, napawać wgniotki, z tytanem nie ma takich możliwości.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowy na bransolecie będzie bardzo ciężki, ale kto by nosił PAM-a na bransolecie? ;)

Bierz stalowy, z czasem przekonasz się do skórzanych pasków.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowy na bransolecie będzie bardzo ciężki, ale kto by nosił PAM-a na bransolecie? ;)

 

I to w jakim towarzystwie...

post-89160-0-92454100-1561749479_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę przedział 170-230 gram, ten pam raczej więcej niż 220 nie miał. Boje się że tytan będzie za lekki własnie a jeszcze go nie zakładałem.

 

Pasek zakładam (do tej pory) tylko do JLC i sporadycznie do UN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyny rzeczowy argument przeciwko wersji tytanowej to kwestie ewentualych późniejszych "liftingów" o których, tylko nie wiem czy akurat przy zakupie PAM'a rzeczowe argumenty zawsze sa brane pod uwagę ...  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stalowego, przymierzam się do tytanu;)

 

 

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Skoro nie możesz się zdecydować, to wybierz PAM221, a najlepiej PAM091, będziesz miał dwa w jednym(bransoleta jest tytanowo-stalowa) ;)

Generalnie Panerai na bransolecie nie są szczególnie cenione, bo Panerai to paski, ale bransoletę zawsze możesz ściągnąć i nosić na pasku ;)

Sprawdź też PAM328, to 312 tylko na bransolecie, moim zdaniem dobry wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie możesz się zdecydować, to wybierz PAM221, a najlepiej PAM091, będziesz miał dwa w jednym(bransoleta jest tytanowo-stalowa) ;)

Generalnie Panerai na bransolecie nie są szczególnie cenione, bo Panerai to paski, ale bransoletę zawsze możesz ściągnąć i nosić na pasku ;)

Sprawdź też PAM328, to 312 tylko na bransolecie, moim zdaniem dobry wybór :)

 

Właśnie nie lubię zegarków na paskach, pam kojarzył mi się z parnisem czy innym badziewiem za 500zł i nie byłem w stanie w ogóle go założyć. Natomiast znajomy ma 299 na bransolecie, a ja akurat nie wiem za bardzo co kupić no i tutaj się sytuacja zmienia, bo w tej konfiguracji wygląda już nieco inaczej i powiedzmy że biorę go pod uwagę. Tytan chyba będzie za lekki, poza tym sprzedający okazał się niesłowny (kontakt się urwał), więc na placu boju pozostała stal.

 

328 dostępne tylko w usa, w unii cena już znacznie wyższa od tej, którą mam za 299. 328 fajny, bo ma szklany tyłek, 299 akurat tego nie ma, będzie mi tego brakować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zegarków o niepomijalnych rozmiarach Tytan ma niezaprzeczalną przewagę nad stałą. Da się te zegarki nosić bez nieprzyjemnego uczucia przeciążenia. Dodatków ma zwykle ciekawą barwę i surową strukturę ( bez połysków ) zmieniającą odcień wraz z oświetleniem. Ale PAM na bransolecie to zawsze trochę dziwactwo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest, kupiony dziś stal na bransolecie, pasków tez jest kilka, moze czasem założę ale chyba niezbyt często.

 

Waga 237g, tragedii nie ma. Wstępnie wydaje się być absolutnie punktualny.

 

Lubię dziwactwa ;)

 

...

 

Może ktoś mi powie - jest karta z datą sprzedaży ze sklepu lub datą produkcji, taka typowa plastikowa i taki (pierwszy raz widzę) certyfikat od mechanizmu i on jest datowany 2 lata wcześniej niż karta. Czy to normalne lub zdarza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarek nie był sprzedany przez 2 lata to normalne bo certyfikat cosc jest wydawany w momencie wyjścia z fabryki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może to oznaczać po prostu, że zegarek został sprzedany po raz pierwszy dwa lata po opuszczeniu fabryki.EDIT: gdyby nie wolny, letni internet pomyślałbym że masz Filip jakieś fory u forumowego trafikmena.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S T A L

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.