Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
vitriol

Snoopy vs Daytona

$25k a jedno białe chrono  

51 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest _gosc_

Za Snoopim jest cała historia - od testów i wypraw księżycowych przez kłopoty Apollo 13 po nagrodę Silver Snoopy Award.

Daytona - kiedyś taki zegarek miał Paul Newman i niedawno ten jego egzemplarz sprzedano za obłędne pieniądze. Poza tym jest znana z tego że jest znana i że nie można jej kupić bo niby robią ale albo nie robią albo wszystko dają Chińczykom i Arabom. Fajny zegar ale dla mnie to Snoopy ma „to coś” :)

Historię Speedmastera znam bardzo dobrze i też jestem jej fanem. Po prostu dla tej historii wolę standardowy model, a nie limitkę - a szczególnie nie tak brzydką limitkę :)

Już nawet Speedy Tuesday 1 jest znacznie, znacznie ładniejszym zegarkiem.

Dlatego, tak jak napisałem wcześniej: Speedmaster > Daytona > Snoopy.

Za dużo tej porcelany w Rolku.

Jak zwykle u nich przekroczona bariera elegancji i dobrego smaku.

Czyli taki dizajnerski populizm.

Historię Speedmastera znam bardzo dobrze i też jestem jej fanem. Po prostu dla tej historii wolę standardowy model, a nie limitkę - a szczególnie nie tak brzydką limitkę :)

Mam tak samo. Historia historią ale zegarek musi się podobać. Co ciekawe mogłem Snoopiego kupić za retail i wtedy wydał mi się po prostu brzydki. Ma tak nabżdżone na tarczy że Daytona ze swoją litanią to przy nim wzór czytelności projektu. Teraz oczywiście czuję się trochę jak Jóźwiak (dawny dyrektor Legii od transferów ) który zrezygnował z Lewandowskiego ;-) i łapię się na tym że nie myślę już o Snoopym tak źle ale to uświadomiło mi że część

„magii” wynika z niedostępności. Dlatego też trudniej rozstać mi się z zegarkami już nieprodukowanymi niż tymi z aktualnej oferty.

Edited by desmo

Guest Passero

Robert, na Twoje usprawiedliwienie przemawia fakt, że w dniu premiery nikt nie przewidywał aż takiego sukcesu, nawet jakiś czas po, można było kupić niewiele ponad retail ;)

Robert, na Twoje usprawiedliwienie przemawia fakt, że w dniu premiery nikt nie przewidywał aż takiego sukcesu, nawet jakiś czas po, można było kupić niewiele ponad retail ;)

No właśnie to jest ta zegarkowa magia... zbój wie czego ;)

Snoopy  na pasku, a Daytona na bransolecie to imo najlepsze połączenie. W zalezności na czym lubie nosić, tym kierowałbym się przy wyborze.  

Mam tak samo. Historia historią ale zegarek musi się podobać. Co ciekawe mogłem Snoopiego kupić za retail i wtedy wydał mi się po prostu brzydki. Ma tak nabżdżone na tarczy że Daytona ze swoją litanią to przy nim wzór czytelności projektu. Teraz oczywiście czuję się trochę jak Jóźwiak (dawny dyrektor Legii od transferów ) który zrezygnował z Lewandowskiego ;-) i łapię się na tym że nie myślę już o Snoopym tak źle ale to uświadomiło mi że część

„magii” wynika z niedostępności. Dlatego też trudniej rozstać mi się z zegarkami już nieprodukowanych niż tymi z aktualnej oferty.

Kto mógł wiedzieć, może jakbyś kupił to teraz by kosztował 1/2 metki tak jak Lewandowski by się zmarnował w Legii :lol:.

1dFQTya.png

Daytona w tej wersji to zegarek kompletny, może być jedynym zegarkiem na całe życie i za 40 lat wciąż będzie na topie. Snoopy - OK, fajna historia (zwłaszcza dla tych, którzy interesują się podbojem kosmosu), ale nadaje się raczej jako 3-4 zegarek w kolekcji. Jest moim zdaniem kilka dużo ładniejszych kolorystycznie wersji Speedmastera, w dodatku sam Snoopy wygląda tu trochę dziwnie (jak potrącony i leżący na poboczu jezdni...). 

Mi się marzy snoopy:) Ma go ktoś w swojej kolekcji?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.