Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość superolub

Jak rozpoznać

Rekomendowane odpowiedzi

Gość superolub

Witajcie!

Jak rozpoznać czy dana Amfibia jest tradycyjnie nakręcana czy też jest automatykiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo poprzez napis na tarczy, albo po prostu zdjac dekiel i zobaczyc mechanizm. Jesli jest taki:

 

movvostok2414cb548dwq8.jpg

 

to jest to mechanik zwykly, a jesli taki

 

movvostok2416bcb5e70up0.jpg

 

to automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sose

albo nakrecic , nie wiem jak amfibia ale wiekszosc automatów mozna nakręcać bez końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, ale części automatów nie mozna nakręcić ręcznie (trzeba nosić lub na rotomat).

 

Niestety to prawda! zamiast jakiegoś fajnego sikora musiałem nabyć w drodze kupna rotomacik. Sam nie wiem czy się cieszyć (było nie było extra gadżet) czy popłakać :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kadarius, ale z drugiej strony masz kilka recznie nakrecanych mechanikow i gdy chcesz go zalozyc to musisz go nakrecic. Dokladnie to samo robie z moimi automatami, wiec pytanie po co rotomat? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kadarius, ale z drugiej strony masz kilka recznie nakrecanych mechanikow i gdy chcesz go zalozyc to musisz go nakrecic. Dokladnie to samo robie z moimi automatami, wiec pytanie po co rotomat? :shock:

 

Nakręcanie samo w sobie jest bardzo pprzyjemne, a poza tym to codzienny rytuał. Dieło w tom, że mam też kilka automatów nie dających się kopnąć z koronki. Jeśli się zatrzymają najpierw trzeba je czas jakiś ponosić, potem ustawić - a to już nie to samo. A poza tym rotomacik jest dość ładny i posiada kilka dodatkowych poduszek do przechowywania zegarków - więc chyba jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę przedłuzyć OT ? :)

 

Ja kiedyś również nie mogłem przeżyć, że Seiko 5 nie można dokręcić. Potem mi przeszło - jak zacząłem je nosić :) Druga sprawa - zegarki z zakręcaną koronką - nawet lepiej gdy nie można ich dokręcać, nic nie kusi żeby to robić i ... "zajeżdżać" gwint.

 

To mówiłem - ja dumny nosiciel Seiko Divera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfibia - czy to automat można ocenić po kilku rzeczach:

- manualna ma 17 kamieni, a automat 21 lub 31 kamieni - zwykle jest napis na tarczy

- w automacie dekiel jest bardziej wupukły niż w manualnej

- Amfibię automata można nakręcić z koronki - i można tak kręcić bez końca - nie ma oporu, w manualnej po nakręceniu jest opór

- można potrząsnąć zegarek i wsłuchać się w jego dźwięk - powinno być słychać szum wahnika (oczywiście w automacie)

- w ostateczności można odkręcić dekiel i sprawdzić.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.