Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seyto

Slazenger - do 500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym kupić swój 1 zegarek do 500zł, najbardziej odpowiadają mi chyba czarne na czarnej bransolecie i tu rodzi się moje pytanie - co sądzicie o firmie Slazenger?

 

Nie mogłem znaleźć żadnych recenzji ani opinii na necie o ten firmie, a jeżeli jest kiepska, może polecicie mi coś podobnego w tej cenie?

 

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/sl-09-6143-2-04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie ten zegarek i poszukaj czegoś od producentów zegarków np: Casio, Seiko, Citizen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie w tym budżecie nie mogłem nic znaleźć czarnego z tych firm, ale teraz np. Na Allegro widzę Casio Edifice czarne po ok 400, tylko mógłbyś mi powiedzieć co sądzisz o 1 zegarku zamawianym przez neta? Bo boję się że kupię np za duży, albo worek ziemniaków :)

Edytowane przez Seyto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz obwód nadgarstka? No i czy musi być na bransolecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich profesjonalnych pomiarów wychodzi 17cm. Wiesz co, przymierzalem dzisiaj w time-trend dwa podobne zegarki, jeden na czarnym skórzanym pasku na drugi na czarnej bransolecie i bardziej podobała mi sie bransoleta, to źle?

 

Teraz szperam po Allegro i np taki Casio Edifice mi wpadł w oko https://allegro.pl/oferta/meski-zegarek-casio-efr-526bk-1a2-edifice-grawer-7682305757

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pasku pewnie by był większy wybór w tym budżecie. To Casio na pewno lepsze od tamtego wynalazku, tylko by wypadało przymierzyć czy nie będzie za duży, no i to żadna okazja tu np. masz taniej i ze sklepu:

https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/klasyczne/zegarek_casio_efr-526bk-1a2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jedyne sklepy z zegarkami jakie znam to Swiss, Time-trend i jakiś trzeci który mijam w centrach handlowych. Co do rozmiaru - jak wybiore model przez Internet, a przymierze w sklepie inny o takich wymiarach to chyba wszystko powinno być jasne? Czy są jeszcze inne czynniki?

 

A może ogólnie 17cm to za mały obwód na bransoletę? Chociaż wydawało mi się że lepiej leżała niż pasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli masz możliwość go przymierzyć to będzie najlepsza opcja. Nie ma znaczenia czy to pasek czy bransoleta, ważne jest żeby średnica zegarka nie była za duża do Twojego nadgarstka (ogólnie rzecz biorąc, żeby nie wystawał poza nadgarstek).  Gdybyś zrezygnował z czarnego na pewno wybór byłby dużo większy, ale jeśli musi być czarny to jeszcze taki mi wpadł w oko, z tym że to też spory zegarek i na pewno przymiarka konieczna.

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-pilot-chrono-an3625-58e

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewnie się nie znam, ale srebrny mi się kojarzy z taką powagą i ogólnie jak się ma z 40stke, żonę i dwójkę dzieci. Ja żonę będę miał dopiero za 4 miesiące, a lat mam 25 więc w moim wyobrazeniu bardziej pasuje mi czarny. Dlaczego mowisz, że duży skoro ma 43 szerokość koperty, a ten Edifice ma 43,8?

 

Edit - przez przymierzenie mam na myśli wybranie na necie zegarka o wymiarach X, a potem poproszenie w sklepie takich samych do przymierzenia

Edytowane przez Seyto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje, i chociaż mam 40-stkę na karku to mam zarówno zegarek stalowy, tytanowy jak i czarny pvd  :)

Co do wielkości dla mnie oba były by raczej za duże, bo mam trochę mniejszy nadgarstek od Ciebie. Gdybyś miał nadgarstek 18cm+ to bym strzelił że oba będą dobre, a tak zalecam przymiarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podrzucić mi jeszcze jakąś stronę z zegarkami poza tym happytime? Na Allegro było dużo tych Edifice ale tu tylko ten wysłany mi się podoba. A za te paręnaście lat też może będę miał kilka w kolekcji, od czegoś trzeba zacząć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sporo tego jest ogólnie poszukaj w necie jak coś to wklejaj linki na pewno ktoś pomoże. Tu masz np

https://zegarownia.pl/

https://www.zegarki.zgora.pl/

Co do przymiarki to najlepiej mierzyć konkretnie ten model który chcesz kupić, bo sama średnica zegarka to trochę za mało, dla przykładu jeden 43 może być ok, a inny o tych samych wymiarach już nie np. przez długie uszy.

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli tylko na Allegro będzie to brać, czy jednak może być lipa? Ogólnie mam uprzedzenia do Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przy podobnej cenie wolę kupić w sklepie, jak nie przypasuje możesz zawsze odesłać, do tego np Casio krąży sporo podróbek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że padnie na ten https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/klasyczne/zegarek_casio_efr-526bk-1a2.html

 

Tylko mam kilka pytań:

Czy fosforyzujace wskazówki nie przeszkadzają np wchodząc do pomieszczenia z zewnątrz tj. Nie są jakoś mega widoczne?

 

Jeśli dobrze rozumiem to długość koperty 48,5mm to wymiar na szerokość nadgarstka, tak jak pasek idzie?

 

A co do przymierzania to niestety chyba będzie problem bo nie widzę tego zegarka nigdzie w okolicy w sklepach stacjonarnych (okolice Katowic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W różnych zegarkach bardzo różnie to świeci, więc ciężko powiedzieć jak w tym będzie. Co do długości koperty to jeśli informacje ze strony są prawdziwe to powinien być dla Ciebie dobry (jest to wymiar koperty razem z uszami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najwyżej podpakuje trochę jakbym miał za mały nadgarstek, ale boje się że będzie za duży, bo inne które sprawdzalem miały 42/43mm. Myślę że wiem wszystko, może jeszcze spróbuję przymierzyć mimo wszystko jakiś inny o takich wymiarach, a potem zamówie i się zobaczy

 

Dzięki wielkie za pomoc

Edytowane przez Seyto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może taki Pulsar:

https://www.watchshop.pl/zegarki/pulsar/meski/pp6015x1

Wybór mniej oczywisty niż Casio ale amerykańska marka należąca do Seiko gwarantuje niezła jakość. Chociaż bez chrono.

Poza tym uważam że ten rozmiar będzie lepiej pasował.

Znajdziesz też inne modele, np.:

https://www.watchshop.pl/zegarki/pulsar/meski/pt3831x1

Sklep sprawdzony.

Edytowane przez raffall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ładny, poszukam tam czegoś dzisiaj. I Pulsar to również dobra firma w tym budżecie, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej podpakuje trochę jakbym miał za mały nadgarstek, ale boje się że będzie za duży, bo inne które sprawdzalem miały 42/43mm. Myślę że wiem wszystko, może jeszcze spróbuję przymierzyć mimo wszystko jakiś inny o takich wymiarach, a potem zamówie i się zobaczy ...

Jeżeli kupujesz w formie wysyłkowej, masz prawo do odesłania przedmiotu bez podawania przyczyn.

Mówiąc prościej, przymierzysz (ale bez odrywania metek czy ew. folii) i jak nie będzie pasowało, to odsyłasz. Otwartą pozostaje kwestia, kto będzie płacić za przesyłkę zwrotną. Czasem warto to wstępnie uzgodnić ze sprzedawcą. :huh:

Inna inszość, to preferowany przez Ciebie kolor w tańszych zegarkach może mieć tendencję do szybkiego wycierania się. Jeżeli nie lubisz wyglądu odrapanego zegarka powinieneś tę kwestię wziąć pod uwagę B)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojadę dzisiaj do sklepu przymierzyć inny 48,5mm tak orientacyjnie, jak nie będzie źle to Zamówie i tak jak mówisz - ewentualnie zwrócę (o tym że można wiem, tylko że to potrwa ten tydzien-dwa, a ja już bym chciał coś założyć)

 

A co do trwałości koloru - pozostanie mi tylko dbać, bo budżetu nie zwiększe.

 

Myślałem też nad przedłużeniem gwarancji za 20zl o 3lata jeśli chodzi o ten niebieski Edifice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z góry przepraszam za podbicie postu, ale obawiam się że edycji nikt nie zobaczy.

 

 

TRobert, powiedz mi proszę skąd wiesz że te 48,5mm to wymiar koperty z uszami, a nie samej koperty? Byłem dziś w time-trend gdzie był Edifice taki jak ten niebieski z poprzednich postów, tyle że na czarnym pasku i w katalogu były wymiary bodajże 43 lub 44mm. Ogólnie wydaje mi się że leżał dobrze.

 

Więc ten niebieski Edifice też ma ok 44 + uszy i wychodzi te 48,5? Bo przymierzalem inny zegarek 49mm koperta i niby ok ale wolałbym te 43/44

 

Edit - ewentualnie co sądzicie o tym zegarku i z tej strony

 

pl.www.watches2u.com/watches/pulsar/pt3831x1-mens-sport-watch.html?norecom=true&nrocc=pln&nroci=PL&gclid=EAIaIQobChMIqcqy56mb4wIVF-WaCh1ZaQ9LEAQYASABEgI2TfD_BwE

 

Bo miałem go dziś na ręce ale te 600+ to za dużo, a tu cena jest dla mnie ok, tylko czy są jakieś jakościowe różnice i czy strona jest ok?

Edytowane przez Seyto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie było podane 48.5x43.8 ale moga one być błędne dlatego zalecałem przymiarkę, bo wiem że te Casio potrafia byc spore. Co do tego pulsara to chyba jakaś strona z UK ale się nie wypowiem bo nie znam. Jakościowo powinno być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do rozmiarów to ekspedientka pokazała mi ten

 

https://www.timetrend.pl/meskie-casio-edifice/2089-casio-edifice-classic-efr-526l-1avuef-4971850912583.html?utm_source=domodi&utm_medium=cpc&utm_campaign=domodi&utm_term=%5bdm_id%3a3bee0001-bcd4-4bb7-8b89-78277e562668%5d

 

Mówiąc że to tez numer 526 jak ten niebieski, a skoro to ten sam model to rozmiary też będą takie same (czyli koperta 44mm). Jeśli ma rację to leżał dobrze, podobnie jak ten Pulsar. Gorzej jak te 48,5mm to koperta sama w sobie :(

 

Jutro zamówie Edifice to w przyszłym tyg się dowiem. A powiedz mi proszę czy ogniwa bransolety mogę wybić u zegarmistrza lokalnego czy może to wpłynąć na gwarancję i lepiej przymierzyć taki jaki przyślą i odesłać im do skrócenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych stronach można podać obwód nadgarstka i dopasują, jeśli nie ma takiej opcji zrób to u lokalnego zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.