Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Grisza Hak

Przeróbka kieszonkowa na naręczny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

mam na imię Grzegorz i to mój debiut na forum. Ostatnio wpadłem na pomysł wykorzystania dość licznej kolekcji radzieckich zegarków. Wobec czego proszę pozostałych forumowiczów o małą radę. Chcę przerobić zegarek Molnija (Молния) 3602 model produkowany od 1980 do najprawdopodobniej połowy lat 90' ubiegłego wieku (bez klapki, duża i gruba koperta, jakiś motyw z wilka na deklu, spotkałem się z nazwą Gruba Molnija) z kieszonkowca na rękę. W moim rodzinnym Wrocławiu wszyscy fachowcy, do których się zwróciłem odmówili udziału w tym pomyśle. Twierdzili, że przerabia się owszem ale starsze cieńsze modele, że to nie opłacalne, łatwo można zepsuć. Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że doprawienie uszek na pasek nie powinno stanowić większego problemu. Do tego bowiem sprowadza się wymyślona przez mnie przeróbka. Nie chcę poza tym w żaden sposób ingerować w zegarek. Niczego zmieniać, przestawiać, przekręcić. Koronką i tarcza pozostają na swoich miejscach. Jedynym utrudnieniem może być wymóg uszu z teleskopami. Chciałbym zastosować dwuczęściowy pasek o szerokości 20mm.

 

Czy ktoś mógłby mi wskazać fachowca, najlepiej z Dolnego Śląska, który podjął by się takiej przeróbki.

 

Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć.

 

A nie lepiej byłoby poszukanie paska? Są paski, które z kieszonkowych "robią" zegarek naręczny :).

 

Miałbyś wtedy może i do paru kieszonek i one same nie zostałby "naruszone".

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej byłoby poszukanie paska? Są paski, które z kieszonkowych "robią" zegarek naręczny :).

Chodzi Ci o taki pasek, w całości obejmujący zegarek ?

IMO ciekawa sprawa, ale takie rozwiązanie jeszcze pogrubi i tak spory zegarek. Może to zacząć wyglądać komicznie :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54031-pasek-do-kieszonkowego/

 

Tak to wygląda.

 

Na dużej łapce to może być niewidoczne, na małej, fakt, komicznie.

 

A może by poszukać spawacza ;) wbrew pozorom, jak umie pracować na małych elementach, to kto wie...

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na allegro gotowe koperty pod te mechanizmy, są też. gotowe tarcze - na dziale radzieckim jest też temat jak to wygląda itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

A nie lepiej byłoby poszukanie paska? Są paski, które z kieszonkowych "robią" zegarek naręczny :).

Miałbyś wtedy może i do paru kieszonek i one same nie zostałby "naruszone".

Próbowałem, wygląda jak mówią Rosjanie krupnie i nie do końca o to mi chodzi

Są na allegro gotowe koperty pod te mechanizmy, są też. gotowe tarcze - na dziale radzieckim jest też temat

 

jak to wygląda itd.....

Z gotowej koperty korzystam przy przeróbce innej Molnij, model z klapką. Tą chciałbym zachować w oryginalnej kopercie.

Poczytaj opinię tej koperty, opisują że pasuje mechanizm 3602.

Parnis 44 MM 316L koperta zegarka ze stali nierdzewnej pasuje do 6497/6498 mechaniczna ręka wiatr ruch 01https://s.click.aliexpress.com/e/ZBlmR1O

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Dzięki, nabyłem kopertę i wsadzę w nią mechanizm z innej Molnij, takiej z klapką.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54031-pasek-do-kieszonkowego/

Tak to wygląda.

Na dużej łapce to może być niewidoczne, na małej, fakt, komicznie.

A może by poszukać spawacza ;) wbrew pozorom, jak umie pracować na małych elementach, to kto wie...

Wielkie dzięki. Trop ze spawaczem może być tym czego szukam. Wbrew pozorom złotnicy omijają stal szerokim łukiem.

Chodzi Ci o taki pasek, w całości obejmujący zegarek ?

IMO ciekawa sprawa, ale takie rozwiązanie jeszcze pogrubi i tak spory zegarek. Może to zacząć wyglądać komicznie :rolleyes:

I tak też wygląda. To naprawdę spory zegarek i sama pochewka na niego przekracza roboczą powierzchnię mojego nadgarstka. Poza tym chciałem czegoś subtelniejszego a rozwiązanie z takim paskiem jest dość pancerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grisza Hak - Odczytaj skrzynkę! podałem Ci namiary majstra we Wrocku, który ma za sobą wpasowywanie mołni do współczesnej stalowej koperty (na rękę) ze znakomitym efektem


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grisza Hak - Odczytaj skrzynkę! podałem Ci namiary majstra we Wrocku, który ma za sobą wpasowywanie mołni do współczesnej stalowej koperty (na rękę) ze znakomitym efektem

Dzięki wielkie. Mała przerwa wakacyjna. Na pewno skorzystam.

Poczytaj opinię tej koperty, opisują że pasuje mechanizm 3602.

Parnis 44 MM 316L koperta zegarka ze stali nierdzewnej pasuje do 6497/6498 mechaniczna ręka wiatr ruch 01

https://s.click.aliexpress.com/e/ZBlmR1O

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za namiar. Problem w tym, że moja mołnia ma koronkę  na 12 i niewiele gotowych kopert jest do tego przygotowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę dodać, że jeśli koniecznie ma być zachowana stara koperta, to może zamiast dospawywać do niej uszy łatwiej będzie pokombinować z dorobieniem ich w deklu? Swego czasu nosiłem się z takim zamiarem przeróbki mojej Mołnii (też "wysoka"), ale lenistwo wzięło górę i wolałem kupić gotową kopertę i zrobić przekładkę (najwięcej roboty było przy dopasowywaniu długości wałka, ale to nie było jakoś specjalnie trudne).

A czy dałoby się dorobić uszy w deklu? Oczywiście, że tak, ale podwyższyłoby to wysokość zegarka :) Ale wystarczyłyby dwa płaskowniczki lub kawałki metalu i cztery śrubki (opcja trudniejsza - z gwintowaniem płaskowniczków) lub cztery nity. Pod zegarkiem przez te uszy przekładasz jednoczęściowy pasek i gotowe :)

Zaletą tego rozwiązania jest to, że dekiel łatwiej zdobyć niż kopertę (w przypadku niepowodzenia modyfikacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.