Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Cadi

Panerai dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Długo mnie tu nie było, bo przez jakiś czas czułem się spełniony ;) Ale jak to bywa, coś zaświtało, coś się pojawiło na instagramie ;) i wpadł do głowy pomysł zakupu Pama.

 

Początkowo chciałem na bransolecie, ale mam 2 Breitlingi na bransolecie, więc może czas coś zmienić. Ponadto możliwości kombinacji paskami od horusa doprowadzają do obłędu i jeszcze nie mam zegarka a już planuje które paski zamówię ;)

 

Potrzebuję pomocy przy wyborze zegarka, wybór jest ogromny, a ja w zasadzie potrzebuje tylko kilku rzeczy :

 

Luminor lub Luminor Marina (Radiomir zbyt klasyczny, Submersible zbyt agresywny)

 

1. Rozmiar 44mm lub więcej

2. Datownik

3. Czarna tarcza

4. Jakaś rezerwa chodu mile widziana

 

I kompletnie nie wiem w co celować, wybór ogromny, bo wymagania nie są chyba zbyt wielkie, przez co jestem kompletnie pogubiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w 312-kę, automat z 3 dniami rezerwy chodu, czarna kanapkowa tarcza i w super kopercie.

Inne automaty (104 czy 88) są w podobnej cenie ale z normalną tarczą, ETą i zwykłą kopertą... 

 

Alternatywą są Luminory z ręcznym naciągiem.

 

Pozdrawiam,


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 312 na chrono jest 30szt żadnego w Polsce, większość w USA, to trochę komplikuje sprawę.

A czym się różni koperta w 312 od pozostałych? Bo ja zdaje się nie widzę różnicy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 312 na chrono jest 30szt żadnego w Polsce, większość w USA, to trochę komplikuje sprawę.

A czym się różni koperta w 312 od pozostałych? Bo ja zdaje się nie widzę różnicy..

 

po co kupować stary model , skoro można kupić 1312, który dodatkowo jest jest o jakieś 3 mm niższy i mam poprawiony manufakturowy mechanizm 9010 . Ofert na chrono24 z EU jest sporo. 

Luminory jeśli chodzi o koperty są dwa . Jeden to Luminor 1950 , gdzie koperta jest beczułkowata , pozostałe Luminory mają bardziej prostokątny kształt koperty.

 

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=462407

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być automat z serii Luminor to proponowałbym 1312 lub 1359. 

Rożnica między nimi jest taka iż 1359 ma piękną kanapkową tarczę z cyferkami a koperta jest polerowana na wysoki połysk, podczas gdy w 1312 jest szczotkowana. 

Obydwa mają ten sam mechanizm z rezerwą 3 dni . 

 

Jeśli dopuścisz brak daty, to warto wziąć pod uwagę 422 z kopertą w rozmiarze 47 mm i nakręcanym mechanizmem z 3 dniową rezerwą chodu .

Tańszą alternatywą może być model Luminor  795 w rozmiarze 44 mm i 8 dniową rezerwą chodu. 

Edytowane przez MacGege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopuścisz brak daty, to warto wziąć pod uwagę 422 z kopertą w rozmiarze 47 mm i nakręcanym mechanizmem z 3 dniową rezerwą chodu .

 

A jeśli chcesz "czystego" Pama, skuś się na 372, chyba że masz drobny nadgarstek, to wtedy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.