Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Cadi

Panerai dylemat

Recommended Posts

Witam,

Długo mnie tu nie było, bo przez jakiś czas czułem się spełniony ;) Ale jak to bywa, coś zaświtało, coś się pojawiło na instagramie ;) i wpadł do głowy pomysł zakupu Pama.

Początkowo chciałem na bransolecie, ale mam 2 Breitlingi na bransolecie, więc może czas coś zmienić. Ponadto możliwości kombinacji paskami od horusa doprowadzają do obłędu i jeszcze nie mam zegarka a już planuje które paski zamówię ;)

Potrzebuję pomocy przy wyborze zegarka, wybór jest ogromny, a ja w zasadzie potrzebuje tylko kilku rzeczy :

Luminor lub Luminor Marina (Radiomir zbyt klasyczny, Submersible zbyt agresywny)

1. Rozmiar 44mm lub więcej

2. Datownik

3. Czarna tarcza

4. Jakaś rezerwa chodu mile widziana

I kompletnie nie wiem w co celować, wybór ogromny, bo wymagania nie są chyba zbyt wielkie, przez co jestem kompletnie pogubiony.

Ja bym celował w 312-kę, automat z 3 dniami rezerwy chodu, czarna kanapkowa tarcza i w super kopercie.

Inne automaty (104 czy 88) są w podobnej cenie ale z normalną tarczą, ETą i zwykłą kopertą... 

Alternatywą są Luminory z ręcznym naciągiem.

Pozdrawiam,

Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Tylko 312 na chrono jest 30szt żadnego w Polsce, większość w USA, to trochę komplikuje sprawę.

A czym się różni koperta w 312 od pozostałych? Bo ja zdaje się nie widzę różnicy..

Tylko 312 na chrono jest 30szt żadnego w Polsce, większość w USA, to trochę komplikuje sprawę.

A czym się różni koperta w 312 od pozostałych? Bo ja zdaje się nie widzę różnicy..

po co kupować stary model , skoro można kupić 1312, który dodatkowo jest jest o jakieś 3 mm niższy i mam poprawiony manufakturowy mechanizm 9010 . Ofert na chrono24 z EU jest sporo. 

Luminory jeśli chodzi o koperty są dwa . Jeden to Luminor 1950 , gdzie koperta jest beczułkowata , pozostałe Luminory mają bardziej prostokątny kształt koperty.

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=462407

jeśli ma być automat z serii Luminor to proponowałbym 1312 lub 1359. 

Rożnica między nimi jest taka iż 1359 ma piękną kanapkową tarczę z cyferkami a koperta jest polerowana na wysoki połysk, podczas gdy w 1312 jest szczotkowana. 

Obydwa mają ten sam mechanizm z rezerwą 3 dni . 

Jeśli dopuścisz brak daty, to warto wziąć pod uwagę 422 z kopertą w rozmiarze 47 mm i nakręcanym mechanizmem z 3 dniową rezerwą chodu .

Tańszą alternatywą może być model Luminor  795 w rozmiarze 44 mm i 8 dniową rezerwą chodu. 

Edited by MacGege

Jeśli dopuścisz brak daty, to warto wziąć pod uwagę 422 z kopertą w rozmiarze 47 mm i nakręcanym mechanizmem z 3 dniową rezerwą chodu .

A jeśli chcesz "czystego" Pama, skuś się na 372, chyba że masz drobny nadgarstek, to wtedy nie :)