Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Adriel

Jaki zegarek do 5k pln

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko ciężko do 5k a 5k to jest max, a chciałbym jednak to open heart, jak już kupuje automat

 

A może tak z innej beczki:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-astron-gps-solar-sse161j1

 

Takie coś jeszcze znalazłem:

https://jubitom.com/zegarki/epos/sophistiquee/zegarek-epos/eps-3423135201525?search_query=3423&results=6

Edytowane przez Adriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zegarka właściwie szukasz? EDC, do garnituru, na pasku, na bransolecie, jaki masz obwód nadgarstka i po co Ci to open heart?

 

Wklejasz zegarki od Sasa do lasa.

 

Za 5k można już szukać automatycznego Longines, czy Orisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zegarka właściwie szukasz? ... po co Ci to open heart?

Wklejasz zegarki od Sasa do lasa. .

Mając chwile nostalgicznej zadumy można popatrzeć na znak upływającego czasu w okienku Open Heart.

A na poważnie, mając tyle kasy, można kupić zegarek który BĘDZIE SPEŁNIAŁ OCZEKIWANIA WŁAŚCICIELA. I jego gusta oraz preferencje. :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na zegarkach,

Miałem kiedyś jakiś G-Shock i tyle

 

Zegarek będzie mieć wartość sentymentalna jest to prezent od żony.

Ma być prestiżowy jeśli można uznać iż w tej kwocie to jest jakaś choć mała namiastka prestiżu.

 

Planuje go nosić do pracy ew. Na jakieś wyjścia - bardziej typu casual nie do garnituru.

 

Jestem szczupły raczej do mnie ciężkie bransoletki nie przemawiają uwazam iz pasek skórzany jest bardziej elegancki.

 

Z racji tego iż będzie to moja pierwsza przygoda z mechanizmem automatycznym to chciałbym mieć podgląd na mechanizm - po prostu mnie się to podoba i taki bym chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na zegarkach,

Miałem kiedyś jakiś G-Shock i tyle

Zegarek będzie mieć wartość sentymentalna jest to prezent od żony.

Ma być prestiżowy jeśli można uznać iż w tej kwocie to jest jakaś choć mała namiastka prestiżu.

Planuje go nosić do pracy ew. Na jakieś wyjścia - bardziej typu casual nie do garnituru.

Jestem szczupły raczej do mnie ciężkie bransoletki nie przemawiają uwazam iz pasek skórzany jest bardziej elegancki.

Z racji tego iż będzie to moja pierwsza przygoda z mechanizmem automatycznym to chciałbym mieć podgląd na mechanizm - po prostu mnie się to podoba i taki bym chciał.

Masz rację, przede wszystkim to TOBIE ma się podobać i sprawiać radość.

Nie widać gdzie mieszkasz i jaką masz dostępność, ale proponowałbym pochodzić po galeriach i poprzymierzac zegarki. Żadne rady nie przebiją możliwości naocznej oceny czasomierza. :ph34r:

A gdzie potem kupisz zegarek to sprawa drugorzędna :)

A wracając do kwestii OH - według mnie to trchę takie festyniarstwo zegarkowe z elegancją nie mające wiele wspólnego. Ale jeżeli Ci odpowiada - "de gustibus non est disputandum" :P


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Thorsten

Bardzo fajny ale to nie Szwajcar pytanie czy mechanizm nie jest gorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej mieć przeszklony dekiel niż open heart.Jak bedziesz miał ochote to se mechanizm zobaczysz jak pyka.Mi też jakoś zegarki z OH nigdy nie podchodziły no ale wiadomo twoje oko ma cieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce po prostu OH proszę uszanujcie, nie będę ściągać by patrzeć od spodu,

 

Zawsze mnie się to marzyło, jedną sekunda spojrzenia iż coś tam się rusza to dla mnie miłe dla oka.

 

Skoro ktoś zapodał orient star to ten mega mnie się podoba ale nie wiem czy mechanizm dobry tak jak np w eposie

 

https://momentum24.pl/pl/p/Orient-Star-RE-DK0002L00-Semi-Skeleton-LIMITED/559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Thorsten

Bardzo fajny ale to nie Szwajcar pytanie czy mechanizm nie jest gorszy?

Spokojnie, OS ma dobre werki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jednak wróciłbym do zegarków Frederique Constant - dokładnie taki

 

https://dolinski.pl/frederique-constant-classics-index-automatic-fc-310ms5b6/

 

jest open heart, a i w budżecie się zmieścisz (z metki 5,5k, po upuście 4,7k), jeszcze zostanie na kolacyjkę z małżonką :).

 

Ten zegarek trzeba zobaczyć na żywo - tarcza to naprawdę piękna robota.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Orient Star, to zobacz jeszcze te:

 

https://orientuhrshop.de/en/original-orient-watches-largeselection/Orient-Star-Open-Heart-Automatik-Herrenuhr-RE-AV0003L00B-p129123103

 

https://orientuhrshop.de/en/original-orient-watches-largeselection/Orient-Star-Open-Heart-Automatik-Herrenuhr-RE-AT0001L00B-p129109638

 

Mają już mechanizm z 50h rezerwą chodu. Lepiej kupić na bransolecie. Na pasek zawsze możesz zmienić, a bransoleta jest zawsze trudniejsza i droższa do dokupienia oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej zamówiłem finalnie taki model

Będzie Pan zadowolony :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

de gustibus non est disputandum


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast edoxa zdecydowanie wolał bym eposa taki za 5 k to niezła okazja

 

https://jubitom.com/zegarki/epos/sophistiquee/zegarek-epos/eps-3423135201525?search_query=3423&results=6

 

Ale tak jak mówiłem zamówiłem Orient Stara z tej limited serii gdyż jakoś bardziej mnie się podoba no i wr100m i wskazówki pokryte są farba fluorescencyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Edoxa, bym nie szedł.

Jeśli chcesz open, to Epos. Ja na Twoim miejscu dołożyłbym trochę i poszedł w Eposa, Sophistiquee Seleton, naprawdę warto.

Porozmawiaj, z naszym kolegą forumowym, który zajmuje się sprzedażą Eposa. Pewnie coś poradzi.

 

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.