Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kopzz

Zegarek do ślubu, a także na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

za parę tygodni biorę ślub i postanowiłem z tej okazji kupić sobie jakiś ciekawszy zegarek. Bo wielu godzinach przeglądania, przymieszania i rozważań wytypowałem 3 modele:

- Glycine Combat 6 Classic 43mm - GL0102 / jest to model, który zaproponowaliście mi na początku mojej przygody z forum

- Certina DS-1 Powermatic 80 - C029.807.16.031.01 / "chodzi" za mną już od wielu miesięcy

- Seiko Presage Cocktail - SSA345J1 / hardlex (pozostałe dwa mają szafir), najgrubszy (ponad 14mm), ale za to ma pięknie szlifowaną tarczę

 

Chciałbym nosić ten zegarek nie tylko do garnituru i koszuli na spinki, ale także na co dzień do mniej formalnego ubioru.

Póki co najbardziej skłaniam się w stronę Certiny, ale pozostałe dwa mają w sobie coś co również bardzo mi się podoba. Może Wasza opinia pomoże mi się zdecydować :)

 

BTW mam granatowy garnitur i czarne buty, czyli w przypadku Certiny raczej bym musiał zmienić pasek, bo ciemny brąz średnio pasuje ;)

post-109776-0-23788800-1563436308_thumb.png

post-109776-0-00415200-1563436319_thumb.png

post-109776-0-83675800-1563436323.png

Edytowane przez Kopzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"BTW mam granatowy garnitur i czarne buty, czyli w przypadku Certiny raczej bym musiał zmienić pasek, bo ciemny brąz średnio pasuje ;)"

 

Do granatowego garnituru bardziej pasują brązowe buty :)  ...

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO do granatowego garniaka brązowy pasuje lepiej

Tym samym pasek do zegarka

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które pokazałeś, do garnituru pasuje tylko Cytryna.

 

Do granatowego garnituru, brązowe buty.

 

Jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Szukałem zegarka na ślub, ale Koledzy uświadomili mi, że nie ma to sensu. Polecam Ci to samo, a jeżeli nie przeżyjesz jednego wieczoru bez to kup sobie jakiś kwarc, a resztę przeznacz na np. to Seiko, które Ci się podoba z Twojego postu. 

 

Dopasowywanie zegarka do garnituru nie ma sensu, chyba, że chodzisz na co dzień w nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Certina, jak i Seiko dobrze się będą komponowały z granatowym garniturem. Glycine wygląda nieco za sportowo. Czarne buty swoją uniwersalnością są eleganckie i klasyczne. Dzisiejsza moda, gdzie Pan młody w spodniach rurkach ubrany jest w obcisłą marynarkę jakby zabrał młodszemu bratu, ma niewiele wspólnego z klasyką. Jeżeli już musisz mieć brązowe pantofle, to niech to będzie ciemny brąz, który będzie współgrać z granatem, nie jasny lub zwykły... i nie "but kajak" jeżeli jesteś fanem zwężanych spodni.

Szczęścia życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granat jest bardzo ciemny i wszyscy mi polecali czarne buty - kupiłem oxfordy.

 

Co do zegarka to mam teraz Adriatikę A1243.5213QS czyli typowy garniturowiec i niby mógłbym go wtedy założyć. Ale tak jak wspomniałem szukam czegoś ciekawszego by nie kojarzyć swojego ślubu z tanią Adriatiką za pięć stówek :)

 

Też mi się wydaje, że Glycine jest zbyt sportowy, ale w sumie...

W przypadku Seiko zastanawia mnie jego grubość (ponad 14mm). Tzn. czy nie będzie dziwnie wyglądać pod mankietem. 

 

Szczęścia życzę!

Dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Twój ślub, a nie zegarka. Załóż lub kup i załóż coś, w czym Ty sam będziesz się dobrze czuć. I tak pozostałych emocji będziesz mieć powyżej uszu, więc nie warto jeszcze się martwić zegarkiem - w tym przypadku oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granat jest bardzo ciemny i wszyscy mi polecali czarne buty - kupiłem oxfordy.

 

Co do zegarka to mam teraz Adriatikę A1243.5213QS czyli typowy garniturowiec i niby mógłbym go wtedy założyć. Ale tak jak wspomniałem szukam czegoś ciekawszego by nie kojarzyć swojego ślubu z tanią Adriatiką za pięć stówek :)

 

Też mi się wydaje, że Glycine jest zbyt sportowy, ale w sumie...

W przypadku Seiko zastanawia mnie jego grubość (ponad 14mm). Tzn. czy nie będzie dziwnie wyglądać pod mankietem. 

 

Dzięki! :)

 

Nie masz kojarzyć ślubu z zegarkiem Kolego. Ja na Twoim miejscu założyłbym Adriatike, albo jakąś nową np. Bulove (są ładne i cieniutkie modele) za 400 zł, a resztę przeznaczył na jakiś zegarek, który mi się bardzo podoba. Taki trochę prezent dla siebie z okazji ślubu.

 

Przykład: masz 4 tysiące na zegarek. Podoba Ci się np. Epos Sportive Diver 3441.131.96.56.30 i jego nie założysz do garnituru, więc kupujesz coś co możesz założyć do garnituru a Eposa nie możesz i dalej musisz odkładać pieniążki.

Rozumiesz o czym mówie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kojarzyć ślubu z zegarkiem tylko zegarek ze ślubem. Może źle się wyraziłem :) Po prostu każdy zegarek z mojej kolekcji wywołuje we mnie jakieś wspomnienia gdy się na niego patrze.

Swoją drogą największy sentyment mam chyba do badziewnego Timemastera, którego mam od czasów podstawówki i co ciekawe nadal działa. Mimo że już go nie noszę to mam wiele wspomnień z nim związanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do granatowego garnituru jak najbardziej pasują czarne buty, zwłaszcza na tak oficjalną okazję. Powiedziałbym nawet, że jest to opcja pierwszego wyboru (oczywiście oxfordy). Brązowe uznawane są po prostu za mniej oficjalne (oczywiście pasują kolorystycznie do granatowego garnituru).

 

Ogólnie przyjmuję się, że zegarek do garnituru powinien mieć jasną tarczę, która jest raczej minimalistyczna, a średnica powinna oscylować gdzieś w przedziale 34-39mm. Gwarantuje to z reguły to, że zegarek będzie się chował pod mankiet, ale oczywiście grubość też jest tutaj ważna.

 

Ciekawym wyborem do ślubu jest zegarek vintage, w większości o mniejszej średnicy i z jasną tarczą, np, jakaś ładna Omega. Gwarantuję Ci, że będzie Ci się kojarzyła ze ślubem, ale nie będzie przy tym zegarkiem na co dzień.

Z tych zaprezentowanych tutaj wybrałbym Certinę, w kolejności Seiko ale w innej wersji (bez wskaźnika rezerwy chodu jest cieńszy), a dopiero na końcu Glycine :)

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swój ślub przygotowałem się tak: granatowy garnitur, biała koszula, granatowa mucha w kolorze garnituru, biała poszetka, czarne oxfordy, pasek i czarny Atlantic Worldmaster z lat '80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtek91, bardzo dziękuje za wskazówki :)

 

Na swój ślub przygotowałem się tak: granatowy garnitur, biała koszula, granatowa mucha w kolorze garnituru, biała poszetka, czarne oxfordy, pasek i czarny Atlantic Worldmaster z lat '80.

 

Oglądałem Worldmastery, ale mam wrażenie, że są zaprojektowane dla bardziej dojrzałych ludzi i nie pasują do kogoś przed 30. Nie mniej jednak Worldmaster wywołał na mnie ogromne wrażenie. Chyba większe od mojej trójki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej grupy brałbym Certinę. Dla Seiko minus za hardlex (jeśli docelowo miałby być EDC) i przekombinowany datownik (bardzo nieczytelny). Glycine z kolei jest moim zdaniem zbyt sportowa (ma specyficzny kształt koperty w okolicach uszu i sportową tarczę z lumą). A Certina nie dość, że szafir to jeszcze Powermatic 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ślub mam za kilka tygodni i też jestem jeszcze przed 30. ^_^ 

W tym momencie mam taki zestaw:

Bardzo ciemny granatowy garnitur, biała koszula, jedwabny krawat z nadrukiem w kwiaty, biała poszetka, czarne oxfordy, a za zegarek będzie robić vintage Omega Constellation na czarnym pasku :)

Omegi na pewno nie będę traktował jako późniejszego zegarka na co dzień, a bardziej jako pamiątkę tego wydarzenia, którą będę nosił w rocznice ślubu lub w inne specjalne okazje. Ciężko byłoby mi znaleźć zegarek pasujący i do ślubu i potem na co dzień, dlatego postanowiłem rozdzielić te dwie funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie vintage Omegę. 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie vintage Omegę. 

Popieram tę propozycję :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, w jakim przedziale kwotowym wahają się takie dobrze zachowane, vintageowe Omegi? Wykluczając jakieś ultra-drogie egzemplarze, mowa o średnich kwotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, w jakim przedziale kwotowym wahają się takie dobrze zachowane, vintageowe Omegi? Wykluczając jakieś ultra-drogie egzemplarze, mowa o średnich kwotach.

Zobacz na bazarku.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, w jakim przedziale kwotowym wahają się takie dobrze zachowane, vintageowe Omegi? Wykluczając jakieś ultra-drogie egzemplarze, mowa o średnich kwotach.

 

 

Zobacz na bazarku.

 

Nawet coś tam mojego wisi;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pojawił się nowy zawodnik i prowadzi. Jest to FC-303mn5b6

post-109776-0-42022200-1563459899_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina,  nie wiem jak Ciebie ale mnie denerwuje jak biorę w końcu zegarek a on stoi :D . Więc ta rezerwa chodu nie do przecenienia.Oprócz wyglądu niech ma jeszcze  jakieś dodatkowe plusy jak ta rezerwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje Certina i Frederique Constant :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie za dużo będzie tego granatu?

 

Tak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.