Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Pomoc w określeniu parametrów laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Było kilka podobnych tematów na forum, ale postanowiłam założyć oddzielny, gdyż w tej materii wszystko idzie do przodu jakoś bardzo szybko...
Otóż, w planach mam zakup laptopa, a jakoś niespecjalnie wiem jak tu go dopasować do wymagań. Mam nadzieję, że pomożecie
To, co niezbędne:
- moduł wi-fi co by go połączyć z routerem
- moduł Bluetooth co by go połączyć z głośnikiem
- jakieś złącze HDMI też by się przydało
- komp wykorzystywany głównie do przeglądania Internetu, muzyki, fotki, filmy no i trochę pracy
- zdarza mi się robić kilka rzeczy na raz i strasznie mnie denerwuje brak płynności przy przechodzeniu z okna do okna, czy z programu do programu ( tak mam właśnie teraz na swoim komputerze, cokolwiek chcę zrobić, wymaga to ode mnie anielskiej cierpliwości...)
Wiem, że to wszystko ułatwi mi odpowiednia pojemność dysku, typ, pamięć RAM itd., tylko nie wiem zupełnie ile tego powinno być, aby na spokojnie wystarczyło, a jednocześnie nie polecieć w koszta... Chcę kupić coś, co posłuży kilka lat i za pół roku nie zamuli tak, że będę chciała to wyrzucić.
Mam też nadzieję, że budżet o jakim myślałam, tj. ok. 2500 zł wystarczy na te moje zachcianki
Jeśli moglibyście mi pomóc dookreślić parametry, albo nawet podpowiedzieć konkretne modele będę wdzięczna



Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym budżecie spokojnie znajdziesz to, czego szukasz. Kieruj się tym, żeby sprzęt był markowy i Ci się podobał. Parametry techniczne to moim zdaniem przy Twoich wymaganiach drugorzędna sprawa. Zamulanie w przeważającej części pochodzi od niepotrzebnych dodatków i aplikacji, a także jest skutkiem braku regularnego czyszczenia.

Moim zdaniem w tym budżecie spokojnie znajdziesz to, czego szukasz. Kieruj się tym, żeby sprzęt był markowy i Ci się podobał. Parametry techniczne to moim zdaniem przy Twoich wymaganiach drugorzędna sprawa. Zamulanie w przeważającej części pochodzi od niepotrzebnych dodatków i aplikacji, a także jest skutkiem braku regularnego czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej kwocie poszukał bym czegoś polesingowego z gwarancją , Dell \ IBM

Masz sprzęt biznesowy z dobrymi parametrami który nowy kosztował 6-7 tyś +, z dobrą matrycą (często z IPSem ) , obudową gdzie po dwóch latach nie odpadną ci zawiasy

Przykładowo coś takiego z Della

https://allegro.pl/oferta/dell-e6540-fhd-i7-quad-ati-16gb-nowy-ssd-480gb-w10-7432392444

 

Do tego możesz dokupić stację dokującą

https://allegro.pl/oferta/stacja-dokujaca-dell-pr03x-usb3-0-latitude-fv-7387999661

 

Pozdr

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tu taki przykładowy model:

 

Dell Vostro 3580 15,6'' FHD AG i3-8145U 8GB 256GB_SSD DVD-RW UHD_620 FPR W10Pro PL 3YNBD

 

Sądzę, że spełni wszelkie twoje oczekiwania i mieści się spokojnie w budżecie. Jest a niego 3 lata gwarancji następnego dnia roboczego

realizowanej w miejscu użytkowania - więc masz 3 lata spokoju.

 

Jedyny temat to pojemność dysku - tu jest 256 GB SSD więc nie za duży ale b.szybki. Jak by było mało to można dodać

w nim drugi dysk klasyczny np. 1 TB i wtedy będzie już można szaleć :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi, na pewno się im dobrze przyjrzę

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym budżecie spokojnie znajdziesz to, czego szukasz. Kieruj się tym, żeby sprzęt był markowy i Ci się podobał. Parametry techniczne to moim zdaniem przy Twoich wymaganiach drugorzędna sprawa. Zamulanie w przeważającej części pochodzi od niepotrzebnych dodatków i aplikacji, a także jest skutkiem braku regularnego czyszczenia.

 

Ważne by laptop był z serii biznesowej, koniecznie SSD, min. i5 na pokładzie i patrząc z perspektywy lat to jednak 16GB RAM.

DELL/HP/Lenovo coś z tego bym szukał.

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli wybór jest między nowym a używanym serii biznesowej to brałbym nowy. Mam w rodzinie kilka asusów, które mimo lat wciąż w pełni zaspokajają wymagania użytkowników. Jest jeszcze jedna ważna kwestia, a mianowicie jakość zawiasów i obudowy - warto na to zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie zrobiłam mały rekonesans, biorąc pod uwagę wszystko to, co pisaliście wyżej. I bardzo ułatwiło mi to sprawę, przynajmniej wiem mniej więcej, gdzie się poruszać. Na pewno jeszcze chwilę się będę rozglądać i porównywać, także jeśli jeszcze jakieś ważne kwestie Wam przyjdą do głowy, to piszcie

Serdecznie dziękuję za dotychczasowe sugestie

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor minimum i5, 16GB ram, dysk ssd

taka kombinacja zapewni ci płynność przy normalnej pracy

w tej cenie znajdziesz coś używanego na gwarancji


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka laptopów się przewinęło u mnie i każdy zaczynał zamulać po dość krótkim okresie użytkowania. Teraz mam gamingowego HP Omen i do zwykłego laptopa już nigdy nie wrócę. Może pomyśl o czymś takim właśnie ? Nieco droższy ale chodzi jak piorun.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka laptopów się przewinęło u mnie i każdy zaczynał zamulać po dość krótkim okresie użytkowania. Teraz mam gamingowego HP Omen i do zwykłego laptopa już nigdy nie wrócę. Może pomyśl o czymś takim właśnie ? Nieco droższy ale chodzi jak piorun.

Widzisz, z parametrami teoretycznie można poszaleć. Tylko co z tego, skoro gry żadnej raczej nie odpalę, parametrów pewnie nie wykorzystam, a zapłacę jak za zboże Chodzi o to, żeby znaleźć złoty środek- parametry, tak aby wystarczyły z jakimś tam zapasem i kasy nie wydać za dużo

 

@Cieslut, dzięki za podsumowanie

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka laptopów się przewinęło u mnie i każdy zaczynał zamulać po dość krótkim okresie użytkowania. Teraz mam gamingowego HP Omen i do zwykłego laptopa już nigdy nie wrócę. Może pomyśl o czymś takim właśnie ? Nieco droższy ale chodzi jak piorun.

Co mam rozumieć pod pojęciem gamingowy HP Omen ? Hewlet Packard jak mniemam, ale dalej ...

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam rozumieć pod pojęciem gamingowy HP Omen ? Hewlet Packard jak mniemam, ale dalej ...

Jest bardzo szybki. Czego tu nie rozumieć. Nie ma znaczenia jakiej firmy, MSI, HP, Lenovo, Acer itd.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Mario1971, kolega wyżej polecał ten sam albo podobny model. Zapewne jest godny rozważenia i raczej by wystarczył do mojego użytku Zastanawiam się jeszcze czy nie pójść jednak o krok dalej, może trochę na zapas i kupić coś z i5, 16GB.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokł[adnie podawałem identyczny. Można go kupić  w wersji z 16GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran 15,6 na biurko będzie dość mały, a do wożenia wg mnie za duży. Jak masz zewnętrzny monitor i stację dysków (ja dysków cd/dvd ostatnio to chyba 3 lata temu użyłem) to polecam rozważenie dużo mniejszego laptopa.

Jeszcze jedno - model w linku pokazanym przez kolegów ma złącze VGA, a nie widzę usbc. To już anachroniczne, więc jak ma posłużyć wiele lat to raczej nie polecałbym tego modelu.

Edytowane przez Pankracy111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dla laptopa do użytku domowego przekątna 15,6" jest akurat w sam raz :)

 

Przez parę lat miałem mniejsze Sony Vaio 13" i uważam, że przez to urządzenie straciłem częściowo wzrok <_< 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego do laptopa należy stosować zewnętrzny monitor, umieszczony na ergonomicznej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć wszystko ergonomicznie, to tylko komputer stacjonarny, dobra klawiatura, monitor, itd. :)

 

A jak chcesz mieć dobry, przenośny komputer osobisty, większy od smartfona i tabletu - kupujesz laptopa...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O usb-c nawet nie pomyślałam, a zapewne mogłoby się przydać. Mądrego to i dobrze posłuchać

Co do ekranu, potraktowałam to jako sprawę drugorzędną, najpierw zależało mi na sprawnym funkcjonowaniu. Nie chciałabym raczej zewnętrznego, myślę, że kupię coś z odpowiednio dużym, co by oczu nie psuć i na biurko pasował Komunikacją publiczną się nie przemieszczam, a w aucie zawsze się miejsce znajdzie

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę na to, że złącza usbc mogą występować ze zubożoną lub pełną funkcjonalnością - przekonałem się o tym gdy kupiłem laptopa i nie mogłem replikować portów przez adapter na usbc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - model w linku pokazanym przez kolegów ma złącze VGA, a nie widzę usbc. To już anachroniczne, więc jak ma posłużyć wiele lat to raczej nie polecałbym tego modelu.

Ma  VGA i HDMI więc i analog i cyfra co potrzebne w danej chwili.

 

Co do portów to ma dwa USB 3.1 gen1 i USB 2.0 więc moim zdaniem akurat wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Lemax i @Pankracy111, Waszych ostatnich postów nie ogarniam zupełnie można jak krowie na rowie?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.