Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Artykuł na KMZiZ a komentarze pod nim

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi przyszło do głowy ostatnio jak wpadłam na artykuły od @PolishWatchSpotter i ten dotyczący Złombola: czemu linki do komentarzy pod tymi artykułami przenoszą nas na jakieś "Disqus", skoro moglibyśmy o tym podyskutować tu na forum? Jak zobaczyłam, że trzeba znów się gdzieś rejestrować, to mi się odechciało...

Byłoby idealnie, gdyby na stronie KMZiZ pojawiał się artykuł i bezpośredni link do forum, gdzie można by było prowadzić dyskusję na jego temat

Chyba, że czegoś technicznie nie ogarniam i jest taka prosta ścieżka, to proszę szanownych kolegów o naprowadzanie na właściwe tory...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy ostatnio jak wpadłam na artykuły od @PolishWatchSpotter i ten dotyczący Złombola: czemu linki do komentarzy pod tymi artykułami przenoszą nas na jakieś "Disqus", skoro moglibyśmy o tym podyskutować tu na forum? Jak zobaczyłam, że trzeba znów się gdzieś rejestrować, to mi się odechciało...

Byłoby idealnie, gdyby na stronie KMZiZ pojawiał się artykuł i bezpośredni link do forum, gdzie można by było prowadzić dyskusję na jego temat

Chyba, że czegoś technicznie nie ogarniam i jest taka prosta ścieżka, to proszę szanownych kolegów o naprowadzanie na właściwe tory...

 

Na rejestrację wystarczy...15 sekund ;)

A o samochodach jest kilka tematów, można tam pogadać ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu w ogóle aby coś skomentować trzeba rejestrować się gdzieś indziej? Master Yoda wiesz ile to jest 15 sekund w dzisiejszych czasach? Poza tym ludzie nie chcą się znowu gdzieś rejestrować, podawać maila czy inne dane, 95% ludzi którzy chcieliby coś napisać widząc konieczność rejestracji gdzieś indziej, po prostu odpuści. A nam jest potrzebna dyskusja na tematy ze strony głównej jeśli chcemy ta stronę ożywić.

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu w ogóle aby coś skomentować trzeba rejestrować się gdzieś indziej? Master Yoda wiesz ile to jest 15 sekund w dzisiejszych czasach? Poza tym ludzie nie chcą się znowu gdzieś rejestrować, podawać maila czy inne dane, 95% ludzi którzy chcieliby coś napisać widząc konieczność rejestracji gdzieś indziej po prostu odpuści. A nam jest potrzebna dyskusja na tematy że strony głównej jeśli chcemy ta stronę ożywić.

Po to by uniknąć głupkowatych (częściowo)  komentarzy, jak pod artykułami w  których można pisać "incognito".

 

No chyba że deklarujesz że będziesz czuwał nad redakcją wszystkich komentarzy w każdym artykule.

 

Tak wiem ile to jest 15 sekund, nic się nie zmieniło od 1968 roku, czyli kiedy Generalna Konferencja  Miar określiła długość sekundy.

 

Stronę ożywiają ciekawe artykuły, a jak ktoś chce komentować to poświęci na rejestrację kilka sekund, więc nie przesadzaj.

Edit

 

Po drugie nie każdy czytający jest członkiem forum.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma możliwości żeby komentowac loginem z forum? Nie da się tego zrobić?

 

Już wczoraj miałem to samo napisać. Zalogowany użytkownik forum KMZiZ nie może pisać komentarzy na stronie KMZiZ???


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma możliwości żeby komentowac loginem z forum? Nie da się tego zrobić?

Tak to ok.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było bardzo naturalne i sensowne, że artykuły z KMZIZ komentujemy na forum KMZiZ. Jak artykuł czyta ktoś, kto nie jest użytkownikiem forum, to może niech on się tu zarejestruje, a nie my gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było bardzo naturalne i sensowne, że artykuły z KMZIZ komentujemy na forum KMZiZ. Jak artykuł czyta ktoś, kto nie jest użytkownikiem forum, to może niech on się tu zarejestruje, a nie my gdzie indziej?

Artykuł możesz komentować pod.. artykułem, niekoniecznie na forum.

 

Tym bardziej że ich część to treści z forum właśnie, szeroko już skomentowane.

Nigdy nie mówiłem że chodzi mi o coś innego.

To się nie zrozumieliśmy w takim wypadku :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sprawa jest bardzo prosta. Ktoś z "dyrekcji" wpadł na pomysł wypromowania kmziz.pl, bo forum ma adres zegarkiclub.pl Chodzi o to, że większość użytkowników wchodzi od razu na zegarkiclub i kmziz ma gorsze wyniki. Dyskusja pod artykułem zamiast na forum zwiększa ilość odsłon strony kmziz. 

Bardzo wiele portali tematycznych idzie właśnie w kierunku dyskusji pod artykułami, bo formuła forum powoli odchodzi do lamusa. To taki wybieg na przód, kiedy za kilka lat forum zacznie obumierać. Lepiej zacząć o tym myśleć już teraz, zamiast obudzić się za jakiś czas z ręką w nocniku. 

Disqus to najpopularniejsza w tej chwili forma dyskusji pod wpisami stosowana przez wiele portali. Najnowocześniejsza, globalna i bardzo uniwersalna. Jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...)

Disqus to najpopularniejsza w tej chwili forma dyskusji pod wpisami stosowana przez wiele portali. Najnowocześniejsza, globalna i bardzo uniwersalna. Jestem za.

Pewnie z punktu widzenia wielu użytkowników jest to dobre rozwiązanie. Mi jednak bardziej odpowiadałaby forma, o której napisałam wyżej. Zdecydowanie częściej jestem na forum niż na portalu i z tego poziomu przechodzę do artykułów. Uważam, że dobrze by było jednak prowadzić dyskusję tutaj.

Ale jak szanowne grono uważa, to tylko moje zdanie

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teza, że fora odchodzą do lamusa. Jakie znasz przykłady takich zniknięć? Ja raczej jestem przeciwnego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... bo formuła forum powoli odchodzi do lamusa. To taki wybieg na przód, kiedy za kilka lat forum zacznie obumierać. 

 

 

Ciekawa teza, że fora odchodzą do lamusa. Jakie znasz przykłady takich zniknięć? Ja raczej jestem przeciwnego zdania.

Obaj macie rację.

Był taki okres gdzie drastycznie spadło zainteresowanie tego typu formą komunikacji , wiele for dyskusyjnych upadło, lub liczba użytkowników spadła do kilku, powód - FB.

Przykłady mogę mnożyć.

 

Jednak te najlepsze, najsilniejsze, najbardziej profesjonalne- pozostały w takiej samej formie jak dawniej , min Forum KMZiZ.

I to raczej nie ulegnie zmianie.

 

 

 

Wracając do tematu

 

-zarejestrowani na forum mają możliwość komentowania z poziomu forum, bez rejestracji

 

-pozostali, tak jak jest obecnie, po rejestracji pod artykułem.

 Uważam, że dobrze by było jednak prowadzić dyskusję tutaj.

 

 

Artykuł możesz komentować pod.. artykułem, niekoniecznie na forum.

 

Tym bardziej że ich część to treści z forum właśnie, szeroko już skomentowane.

 

A jak masz życzenie, zakładasz temat na forum i już ^_^

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że forma forum zupełnie zniknie. Po prostu młode pokolenie woli komentować na bieżąco, w formie czatu, a pytania zadawać szybko, bez szukania i przekopywania się przez istniejące wątki. Po prostu wchodzi, pyta, ucieka. Taki live chat typu Q&A. Stąd tak dużo jednopostowców, którzy często nawet nie doczekają odpowiedzi w ich wątku. Nie ma odpowiedzi w 15 minut, to leci w inne miejsce lub rezygnuje z poszukiwań. Znak naszych czasów.

Taka tendencja jest bardziej widoczna na portalach technologicznych, zegarki są nieco bardziej tradycyjne, bo i użytkownicy inni. Poza tym, do nas trendy i zachowania docierają z opóźnieniem i to, co na zagranicznych portalach jest już wyraźnie widoczne, u nas dopiero się rozwija.

Właśnie powstanie i szybki rozwój DISQUS jest na to dowodem. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie i sposób konsumpcji treści przez młodych ludzi. Masz jedno konto, jesteś zalogowana/ny tylko na nie, wchodzisz na dowolną stronkę czy czat i bez rejestrowania, wpisywania, czekania na aktywację itp. od razu piszesz. W dodatku masz jeden avatar, jeden nick i jedną osobowość, tworzysz całego wirtualnego siebie na wielu stronach naraz. Szybkie i wygodne, a o to teraz chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Renqien, bardzo dużo prawdy jest w tym, co napisałeś. Przypomniała mi się książka amerykańskiego futurologa A. Tofflera pt. Future Shock. Została wydana w 1970 roku i już wtedy autor przewidywał, że w społeczeństwie zaczną zachodzić tak szybkie zmiany, że będzie trudno za nimi nadążyć. Tymczasowość, mobilność, rozwiązania tworzone ad hoc, wszystko ma być zrobione tu i teraz, natychmiast. I teraz, prawie 50 lat później, dokładnie to mamy...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ludzie kupują coraz więcej samochodów elektrycznych, rowerów i hulajnug nie oznacza, że połączenia kolejowe odchodzą do lamusa.

 

Nawet dowodem nie jest to, że nie buduje się nowych linii i torowisk.

 

Rozumiem, że rośnie ilość osób, które są jednopostowcami na wielu stronach. Ale to nie oznacza zmierzchu dużych forów tematycznych, o ustalonej renomie i pozycji.

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to odnośnik w lewym górnym rogu, który przynosił na stronę startową Forum teraz przenosi na stronę klubu co jest niewygodne i upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Antiquarius, wydaje mi się, że niedokładnie przeczytałeś lub nie do końca zrozumiałeś, co napisałem. Nie mówię, że wszystkie fora tego świata upadną i że stanie się to dokładnie za dziesięć lat i dwa dni. Piszę, że świat ewoluuje i konsumenci treści również, więc forum musi się do tego dostosowywać, bo w starej i skostniałej formie obumrze. Jak koleje, te parowe odeszły do lamusa, teraz myśli się o Hyperloop. 

 

Bardzo wiele forów tematycznych stara się rozwijać dział redakcyjny. Dzięki formule forum skupili wokół siebie grupę ludzi z określoną wiedzą, zainteresowaniami i często umiejących pisać. To duży kapitał i zmarnowanie takiego potencjału byłoby grzechem. Najprościej jest rozwinąć dział redakcyjny i z forum tematycznego przejść do formuły portalu informacyjnego z określonej dziedziny. To dodatkowi czytelnicy, dodatkowe odsłony, dodatkowe środki od reklamodawców itp. Bardzo dobry kierunek. Jestem za tym, żeby KMZIZ poszło w tę stronę. Forum pomaga rozwijać się stronie głównej, strona główna pozyskuje nowych użytkowników forum i pomaga utrzymać finansowo forum.

 

Tu dochodzimy do głównego powodu, dla którego pod artykułami jest DISQUS. Bo czytając i komentując artykuł nadal pozostajesz na stronie głównej. Generujesz ruch i odsłony, zwiększasz, poprawiasz statystyki. Komentarze pod artykułami na stronie głównej, a nie na forum, to wynalazek na który wpadli już właściciele wielu bardzo dużych portali branżowych. Sam przerobiłem temat będąc w administracji dużego forum nowych technologii. To działa i naprawdę bardzo poprawia wyniki.

 

Dlaczego DISQUS a nie coś innego? Taka forma jest lepiej trawiona przez wyszukiwarki i roboty, niż jakiś własnoręcznie robiony silniczek garażowy. Nie trzeba tworzyć niczego od nowa, bo jest gotowe rozwiązanie. Nie trzeba bawić się w robienie poprawek i aktualizować zabezpieczeń. Znaczy... trzeba, ale tylko te aktualizacje i poprawki zainstalować i wdrożyć, dopasować do silnika, jeśli jest taka konieczność, ale nie trzeba nic pisać od nowa, szukać, kombinować. 

 

Jak piszę, nie twierdzę że forum upadnie. Po prostu nie może stać w miejscu, musi się rozwijać, bo w istniejącej formie nie przetrwa. Wszystkie większe fora tematyczne ewoluują i wiele właśnie w tym kierunku. Jeśli nie będą się zmieniać i dostosowywać do nowych konsumentów, padną. Uwierz mi, że nawet olbrzymie forum potrzebuje zaledwie kilka miesięcy zaniedbania, by zobaczyć światełko na końcu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i zgadzam się z Tobą w kwestiach rozwojowych. To oczywiste, że koła ewolucji nie da się zatrzymać.

 

Nie zgodziłem się tylko opinią "formuła forum odchodzi do lamusa".

 

Ale rozumiem, że nie chodziło Ci o całkowite unicestwienie tej formuły wymiany doświadczeń tylko ewolucję narzędzi komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zauważ, że nowoczesne fora stają się płaskie, jeśli wiesz o czym piszę. To właśnie jeden z etapów ewolucji. Wyszukiwarki i coraz lepszy silnik wyszukiwania powoduje, że podział staje się niepotrzebny, bo nikt już nie wyszukuje ręcznie i nie potrzebuje katalogowania.

 

Zaczyna przeważać dyskusja ogólna i ona jest przez użytkowników poszukiwana. Z resztą jest to zmora moderacji na wielu forach, że nagle z wątku o konkretnym problemie robi się rozmowa o tym i tamtym, żeby Maryny w to nie mieszać ;) Myślę, że za jakiś czas wrócimy do formuły znanej z IRC-a, czyli pokoi tematycznych z żywą rozmową. Oczywiście, będzie to w jakiejś nowoczesnej formie, ktoś pewnie wymyśli formułę sprzyjającą takiej wymianie, ale przypuszczam, ża za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat tak właśnie będziemy rozmawiać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.