Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Bartek19877

Breguet Type 20 - Only Watch 2019

Recommended Posts

9 listopada bieżącego roku odbędzie się kolejna charytatywna aukcja Only Watch 2019. Spośród 50 sztuk ekskluzywnych modeli zegarków, będzie można wylicytować Breguet Type 20 - czasomierz wyjątkowo nietuzinkowy, przyciągający swoim wyglądem uwagę. Dodatkowo już sama nazwa producenta elektryzuje i stawia ten wyrób wysoko w hierarchii zegarmistrzostwa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest McIntosh

Bardzo ładny zegarek nawiązujący do historycznego modelu Breguet, chociaż niektóre wnioski autora artykułu są dyskusyjne.
 

Spośród 50 sztuk ekskluzywnych modeli zegarków, będzie można wylicytować Breguet Type 20 - czasomierz wyjątkowo nietuzinkowy, przyciągający swoim wyglądem uwagę. Dodatkowo już sama nazwa producenta elektryzuje i stawia ten wyrób wysoko w hierarchii zegarmistrzostwa.


Moim zdaniem znaczek na tarczy nie zmienia na faktu, że zastosowany mechanizm to średniak. Jeżeli mierzymy wysoko w hierarchii zegarmistrzostwa, to warto byłoby za przykład podać stopery A. Lange & Söhne, które w porównaniu do Breguet Type 20... Zresztą, nie będę się znęcał nad Breguet.
 

Mimo iż zegarki lotnicze nie są zbytnio utożsamiane z prestiżową manufakturą Breguet, to jednak producent może się pochwalić niemałym dorobkiem na tym poletku. W 1918 roku firma dostarczała zegarki amerykańskim siłom powietrznym.


Każdy, kto ma choć cząstkową wiedzę na temat historii Breguet wie, że powiązania rodziny z lotnictwem są silne między innymi poprzez osobę praprawnuka założyciela firmy czyli Louisa-Charlesa Breguet, który był jednym z pionierów lotnictwa. Warto chociażby poczytać o śmigłowcu Gyroplane 1 oraz o tym, jak w historii lotnictwa zapisał się samolot Breguet 19. Poza tym polecam...

http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/558/126/Breguet-XIV2
http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/557/126/Breguet-BM-4-BM-52

http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/559/126/Breguet-XIX2

Edited by McIntosh

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.